libgphoto2_port-2.5.2 - en to sr translation catalogue (120 entries)

en: Called for filename '%s'.
sr: Позвах назив датотеке „%s“.

en: Could not load '%s': '%s'.
sr: Не могу да учитам „%s“: „%s“.

en: Could not find some functions in '%s': '%s'.
sr: Не могу да пронађем неке функције у „%s“: „%s“.

en: '%s' already loaded
sr: „%s“ је већ учитан

en: Could not load port driver list: '%s'.
sr: Не могу да учитам списак управљачких програма прикључка: „%s“.

en: Loaded '%s' ('%s') from '%s'.
sr: Учитан је „%s“ („%s“) из „%s“.

en: Using ltdl to load io-drivers from '%s'...
sr: Користим лтдл да учитам уи управљачке програме из „%s“...

en: Counting entries (%i available)... | Counting entries (%i available)...
sr[0]: Бројим уносе (%i доступан)...
sr[1]: Бројим уносе (%i доступна)...
sr[2]: Бројим уносе (%i доступних)...

en: %i regular entry available. | %i regular entries available.
sr[0]: Доступан је %i редован унос.
sr[1]: Доступна су %i редовна уноса.
sr[2]: Доступно је %i редовних уноса.

en: Looking for path '%s' (%i entry available)... | Looking for path '%s' (%i entries available)...
sr[0]: Тражим путању „%s“ (%i унос је доступан)...
sr[1]: Тражим путању „%s“ (%i уноса су доступна)...
sr[2]: Тражим путању „%s“ (%i уноса је доступно)...

en: Starting regex search for '%s'...
sr: Покрећем претрагу регуларног израза за „%s“...

en: Trying '%s'...
sr: Покушавам „%s“...

en: regcomp failed
sr: није успело „regcomp“

en: re_match failed (%i)
sr: није успело „re_match“ (%i)

en: regexec failed
sr: није успело „regexec“

en: Generic Port
sr: Општи прикључак

en: Looking up entry '%s'...
sr: Тражим ставку „%s“...

en: Getting info of entry %i (%i available)... | Getting info of entry %i (%i available)...
sr[0]: Добављам податке ставке „%i“ (%i доступна)...
sr[1]: Добављам податке ставке „%i“ (%i доступне)...
sr[2]: Добављам податке ставке „%i“ (%i доступних)...

en: No error
sr: Нема грешке

en: Unspecified error
sr: Непозната грешка

en: I/O problem
sr: У/И проблем

en: Bad parameters
sr: Лоши параметри

en: Unsupported operation
sr: Неподржана радња

en: Fixed limit exceeded
sr: Премашено је стално ограничење

en: Timeout reading from or writing to the port
sr: Истекло је време за читање или уписивање на прикључак

en: Serial port not supported
sr: Серијски прикључак није подржан

en: USB port not supported
sr: УСБ прикључак није подржан

en: Unknown port
sr: Непознат прикључак

en: Out of memory
sr: Нема више меморије

en: Error loading a library
sr: Грешка учитавања библиотеке

en: Error initializing the port
sr: Грешка покретања прикључка

en: Error reading from the port
sr: Грешка читања са прикључка

en: Error writing to the port
sr: Грешка писања на прикључак

en: Error updating the port settings
sr: Грешка освежавања подешавања прикључка

en: Error setting the serial port speed
sr: Грешка подешавања брзине серијског прикључка

en: Error clearing a halt condition on the USB port
sr: Грешка чишћења услова заустављања на УСБ прикључку

en: Could not find the requested device on the USB port
sr: Не могу да пронађем захтевани уређај на УСБ прикључку

en: Could not claim the USB device
sr: Не могу да остварим право на УСБ уређај

en: Could not lock the device
sr: Не могу да закључам уређај

en: libhal error
sr: грешка хал библиотеке

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: The operation '%s' is not supported by this device
sr: Радња „%s“ није подржана овим уређајем

en: The port has not yet been initialized
sr: Прикључак још увек није покренут

en: Creating new device...
sr: Стварам нови уређај...

en: Could not load '%s' ('%s').
sr: Не могу да учитам „%s“ („%s“).

en: Could not find 'gp_port_library_operations' in '%s' ('%s')
sr: Не могу да пронађем „gp_port_library_operations“ у „%s“ („%s“)

en: Opening %s port...
sr: Отварам %s прикључак...

en: Closing port...
sr: Затварам прикључак...

en: Resetting port...
sr: Поништавам прикључак...

en: Freeing port...
sr: Ослобађам прикључак...

en: Writing %i=0x%x byte(s) to port...
sr: Записујем %i=0x%x бајт(а) на прикључак...

en: Could only write %i out of %i byte | Could only write %i out of %i bytes
sr[0]: Не могу да запишем %i од %i бајта
sr[1]: Не могу да запишем %i од %i бајта
sr[2]: Не могу да запишем %i од %i бајтова

en: Reading %i=0x%x byte from port... | Reading %i=0x%x bytes from port...
sr[0]: Читам %i=0x%x бајт са прикључка...
sr[1]: Читам %i=0x%x бајта са прикључка...
sr[2]: Читам %i=0x%x бајтова са прикључка...

en: Could only read %i out of %i byte | Could only read %i out of %i byte(s)
sr[0]: Не могу да прочитам %i од %i бајта
sr[1]: Не могу да прочитам %i од %i бајта
sr[2]: Не могу да прочитам %i од %i бајтова

en: Reading %i=0x%x byte from interrupt endpoint... | Reading %i=0x%x bytes from interrupt endpoint...
sr[0]: Читам %i=0x%x бајт са крајње тачке прекида...
sr[1]: Читам %i=0x%x бајта са крајње тачке прекида...
sr[2]: Читам %i=0x%x бајтова са крајње тачке прекида...

en: Could only read %i out of %i byte(s)
sr: Могу да прочитам само %i од %i бајта

en: Reading %i=0x%x byte from interrupt endpoint (fast)... | Reading %i=0x%x bytes from interrupt endpoint (fast)...
sr[0]: Читам %i=0x%x бајт са крајње тачке прекида (брзо)...
sr[1]: Читам %i=0x%x бајта са крајње тачке прекида (брзо)...
sr[2]: Читам %i=0x%x бајтова са крајње тачке прекида (брзо)...

en: Setting timeout to %i millisecond(s)...
sr: Подешавам време истека на %i милисекунду(е)...

en: Getting timeout...
sr: Добављам време истека...

en: Current timeout: %i milliseconds
sr: Текуће време истека: %i милисекунде

en: Setting settings...
sr: Подешавам подешавања...

en: Getting level of pin %i...
sr: Добављам ниво пина %i...

en: Level of pin %i: %i
sr: Ниво пина %i: %i

en: low
sr: низак

en: high
sr: висок

en: Setting pin %i (%s: '%s') to '%s'...
sr: Подешавам пин %i (%s: „%s“) на „%s“...

en: Sending break (%i milliseconds)...
sr: Шаљем прекид (%i милисекунде)...

en: Flushing port...
sr: Претачем прикључак...

en: Clear halt...
sr: Чистим застој...

en: Writing message (request=0x%x value=0x%x index=0x%x size=%i=0x%x)...
sr: Порука записивања (захтев=0x%x вредност=0x%x индекс=0x%x величина=%i=0x%x)...

en: Reading message (request=0x%x value=0x%x index=0x%x size=%i=0x%x)...
sr: Порука читања (захтев=0x%x вредност=0x%x индекс=0x%x величина=%i=0x%x)...

en: No error description available
sr: Опис грешке није доступан

en: Media '%s'
sr: Медиј „%s“

en: Could not lock device '%s'
sr: Не могу да закључам уређај „%s“

en: Device '%s' is locked by pid %d
sr: Уређај „%s“ је закључан пидом %d

en: Device '%s' could not be locked (dev_lock returned %d)
sr: Уређај „%s“ не може бити закључан (закљ_уређ је вратио %d)

en: Device '%s' could not be unlocked.
sr: Уређај „%s“ не може бити откључан.

en: Device '%s' could not be unlocked as it is locked by pid %d.
sr: Уређај „%s“ не може бити откључан јер је закључан пидом %d.

en: Device '%s' could not be unlocked (dev_unlock returned %d)
sr: Уређај „%s“ не може бити откључан (откљ_уређ је вратио %d)

en: Serial Port %i
sr: Серијски прикључак %i

en: Failed to open '%s' (%s).
sr: Нисам успео да отворим „%s“ (%s).

en: Could not close '%s' (%s).
sr: Не могу да затворим „%s“ (%s).

en: Could not write to port (%s)
sr: Не могу да пишем на прикључку (%s)

en: Parity error.
sr: Грешка једнакости.

en: Unexpected parity response sequence 0xff 0x%02x.
sr: Неочекиван низ одговора једнакости 0xff 0x%02x.

en: Unknown pin %i.
sr: Непознат пин %i.

en: Could not get level of pin %i (%s).
sr: Не могу да добавим ниво пина %i (%s).

en: Could not set level of pin %i to %i (%s).
sr: Не могу да подесим ниво пина %i на %i (%s).

en: Could not flush '%s' (%s).
sr: Не могу да преточим „%s“ (%s).

en: Could not set the baudrate to %d
sr: Не могу да подесим брзину преноса података на %d

en: USB Mass Storage direct IO
sr: Непосредни УИ УСБ масовног складишта

en: Failed to open '%s' (%m).
sr: Нисам успео да отворим „%s“ (%m).

en: Could not close '%s' (%m).
sr: Не могу да затворим „%s“ (%m).

en: Could not seek to offset: %x on '%s' (%m).
sr: Не могу да премотам на померај: %x на „%s“ (%m).

en: Could not write to '%s' (%m).
sr: Не могу да запишем у „%s“ (%m).

en: Could not read from '%s' (%m).
sr: Не могу да читам са „%s“ (%m).

en: Could not open USB device (%s).
sr: Не могу да отворим УСБ уређај (%s).

en: Device has driver '%s' attached.
sr: Уређај има прикачен управљачки програм „%s“.

en: Camera is already in use.
sr: Фото-апарат је већ у употреби.

en: Device has driver '%s' attached, detaching it now.
sr: Уређај има прикачен управљачки програм „%s“, откачињем га.

en: Could not detach kernel driver '%s' of camera device.
sr: Не могу да откачим управљачки програм језгра „%s“ фото-апарата.

en: Could not query kernel driver of device.
sr: Не могу да пропитам управљачки програм језгра за уређај.

en: Could not claim interface %d (%s). Make sure no other program or kernel module (such as %s) is using the device and you have read/write access to the device.
sr: Не могу да придобијем сучеље %d (%s). Уверите се да ниједан други програм или модул језгра (као што је %s) не користи уређај и да ви имате право на читање/писање на уређају.

en: Could not release interface %d (%s).
sr: Не могу да отпустим сучеље %d (%s).

en: Could not reset USB port (%s).
sr: Не могу поново да подесим УСБ прикључак (%s).

en: Could not close USB port (%s).
sr: Не могу да затворим УСБ прикључак (%s).

en: Could not set config %d/%d (%s)
sr: Не могу да подесим подешавања %d/%d (%s)

en: Could not set altsetting from %d to %d (%s)
sr: Не могу да подесим подешавање заустављања са %d на %d (%s)

en: The supplied vendor or product id (0x%x,0x%x) is not valid.
sr: Достављени ид продавца или производа (0x%x,0x%x) није исправан.

en: USB device (vendor 0x%x, product 0x%x) is a mass storage device, and might not function with gphoto2. Reference: %s
sr: УСБ уређај (продавац 0x%x, производ 0x%x) је уређај за масовно складиштење, и можда неће радити са гфото-ом2. Упуте: %s

en: Could not find USB device (vendor 0x%x, product 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
sr: Не могу да пронађем УСБ уређај (продавац 0x%x, производ 0x%x). Уверите се да је тај уређај прикључен на рачунар.

en: Could not find USB device (class 0x%x, subclass 0x%x, protocol 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
sr: Не могу да пронађем УСБ уређај (разред 0x%x, подразред 0x%x, протокол 0x%x). Уверите се да је тај уређај прикључен на рачунар.

en: Device has a kernel driver attached (%d), detaching it now.
sr: Уређај има прикачен управљачки програм језгра (%d), откачињем га.

en: Could not detach kernel driver of camera device.
sr: Не могу да откачим управљачки програм језгра фото-апарата.

en: Could not reattach kernel driver of camera device.
sr: Не могу поново да прикачим управљачки програм језгра фото-апарата.

en: Device '%s' is locked by another app.
sr: Уређај „%s“ је закључан неким другим програмом.

en: Failed to lock '%s' (%m).
sr: Нисам успео да закључам „%s“ (%m).

en: Failed to unlock '%s' (%m).
sr: Нисам успео да откључам „%s“ (%m).

en: USB Mass Storage raw SCSI
sr: Сирови СЦСИ УСБ масовног складишта

en: Could not send scsi command to: '%s' (%m).
sr: Не могу да пошаљем сцси наредбу на: „%s“ (%m).
