libgphoto2_port 2.5.0 - en to sk translation catalogue (116 entries)

en: Called for filename '%s'.
sk: Bol požadovaný názov súboru „%s“.

en: Could not load '%s': '%s'.
sk: Nebolo možné načítať „%s“: „%s“.

en: Could not find some functions in '%s': '%s'.
sk: Nebolo možné nájsť niektoré funkcie v „%s“: „%s“.

en: '%s' already loaded
sk: „%s“ je už načítané

en: Could not load port driver list: '%s'.
sk: Nebolo možné načítať zoznam ovládačov portov: „%s“.

en: Loaded '%s' ('%s') from '%s'.
sk: Bol načítaný „%s“ („%s“) z „%s“.

en: Using ltdl to load io-drivers from '%s'...
sk: Na načítanie io-drivers „%s“ sa používa ltdl...

en: Counting entries (%i available)... | Counting entries (%i available)...
sk[0]: Počítajú sa položky (%i dostupná)...
sk[1]: Počítajú sa položky (%i dostupné)...
sk[2]: Počítajú sa položky (%i dostupných)...

en: %i regular entry available. | %i regular entries available.
sk[0]: %i dostupná obyčajná položka.
sk[1]: %i dostupné obyčajné položky.
sk[2]: %i dostupných obyčajných položiek.

en: Looking for path '%s' (%i entry available)... | Looking for path '%s' (%i entries available)...
sk[0]: Hľadá sa cesta „%s“ (%i dostupná položka)...
sk[1]: Hľadá sa cesta „%s“ (%i dostupné položky)...
sk[2]: Hľadá sa cesta „%s“ (%i dostupných položiek)...

en: Starting regex search for '%s'...
sk: Začína sa hľadanie regulárneho výrazu „%s“...

en: Trying '%s'...
sk: Skúša sa „%s“...

en: regcomp failed
sk: regcomp zlyhal

en: re_match failed (%i)
sk: re_match zlyhal (%i)

en: regexec failed
sk: regexec zlyhal

en: Generic Port
sk: Všeobecný port

en: Looking up entry '%s'...
sk: Vyhľadáva sa položka „%s“...

en: Getting info of entry %i (%i available)... | Getting info of entry %i (%i available)...
sk[0]: Získavajú sa informácie o položke %i (%i dostupná)...
sk[1]: Získavajú sa informácie o položke %i (%i dostupné)...
sk[2]: Získavajú sa informácie o položke %i (%i dostupných)...

en: No error
sk: Žiadna chyba

en: Unspecified error
sk: Neurčená chyba

en: I/O problem
sk: V/V problém

en: Bad parameters
sk: Chybné parametre

en: Unsupported operation
sk: Nepodporovaná operácia

en: Fixed limit exceeded
sk: Pevný limit bol prekročený

en: Timeout reading from or writing to the port
sk: Vyhradený časový interval vypšal počas čítania alebo zapisovania do portu

en: Serial port not supported
sk: Sériový port nie je podporovaný

en: USB port not supported
sk: USB port nie je podporovaný

en: Unknown port
sk: Neznámy port

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

en: Error loading a library
sk: Chyba pri načítavaná knižnice

en: Error initializing the port
sk: Chyba pri inicializácii portu

en: Error reading from the port
sk: Chyba pri čítaní z portu

en: Error writing to the port
sk: Chyba pri zapisovaní do portu

en: Error updating the port settings
sk: Chyba pri aktualizácii nastavení portu

en: Error setting the serial port speed
sk: Chyba pri nastavovaní rýchlosti sériového portu

en: Error clearing a halt condition on the USB port
sk: Chyba pri rušení stavu blokovania portu USB

en: Could not find the requested device on the USB port
sk: Nebolo možné nájsť požadované zariadenie na porte USB

en: Could not claim the USB device
sk: Nebolo možné prevziať kontrolu nad USB zariadením

en: Could not lock the device
sk: Nebolo možné zamknúť zariadenie

en: libhal error
sk: chyba libhal

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: The operation '%s' is not supported by this device
sk: Toto zariadenie nepodporuje operáciu „%s“

en: The port has not yet been initialized
sk: Port zatiaľ nebol inicializovaný

en: Creating new device...
sk: Vytvára sa nové zariadenie...

en: Could not load '%s' ('%s').
sk: Nebolo možné načítať „%s“ („%s“).

en: Could not find 'gp_port_library_operations' in '%s' ('%s')
sk: Nebolo možné nájsť 'gp_port_library_operations' v „%s“ („%s“)

en: Opening %s port...
sk: Otvára sa port %s...

en: Closing port...
sk: Zatvára sa port...

en: Freeing port...
sk: Uvoľnuje sa port...

en: Writing %i=0x%x byte(s) to port...
sk: Zapisujú sa bajty %i=0x%x do portu...

en: Could only write %i out of %i byte | Could only write %i out of %i bytes
sk[0]: Bolo možné zapísať iba %i z %i bajtu
sk[1]: Bolo možné zapísať iba %i z %i bajtov
sk[2]: Bolo možné zapísať iba %i z %i bajtov

en: Reading %i=0x%x byte from port... | Reading %i=0x%x bytes from port...
sk[0]: Číta sa %i=0x%x bajt z portu...
sk[1]: Číta sa %i=0x%x bajty z portu...
sk[2]: Číta sa %i=0x%x bajtov z portu...

en: Could only read %i out of %i byte | Could only read %i out of %i byte(s)
sk[0]: Bolo možné prečítať iba %i z %i bajtu
sk[1]: Bolo možné prečítať iba %i z %i bajtov
sk[2]: Bolo možné prečítať iba %i z %i bajtov

en: Reading %i=0x%x byte from interrupt endpoint... | Reading %i=0x%x bytes from interrupt endpoint...
sk[0]: Číta sa %i=0x%x bajt z konca prerušenia...
sk[1]: Číta sa %i=0x%x bajty z konca prerušenia...
sk[2]: Číta sa %i=0x%x bajtov z konca prerušenia...

en: Could only read %i out of %i byte(s)
sk: Bolo možné prečítať iba %i z %i bajtov

en: Reading %i=0x%x byte from interrupt endpoint (fast)... | Reading %i=0x%x bytes from interrupt endpoint (fast)...
sk[0]: Číta sa %i=0x%x bajt z konca prerušenia (rýchlo)...
sk[1]: Číta sa %i=0x%x bajty z konca prerušenia (rýchlo)...
sk[2]: Číta sa %i=0x%x bajtov z konca prerušenia (rýchlo)...

en: Setting timeout to %i millisecond(s)...
sk: Nastavuje sa interval expirácie na %i millisekúnd...

en: Getting timeout...
sk: Zisťuje sa interval expirácie...

en: Current timeout: %i milliseconds
sk: Aktuálny interval expirácie: %i millisekúnd

en: Setting settings...
sk: Nastavuje sa...

en: Getting level of pin %i...
sk: Zisťuje sa úroveň kolíka %i...

en: Level of pin %i: %i
sk: Úroveň kolíka %i: %i

en: low
sk: nízka

en: high
sk: vysoká

en: Setting pin %i (%s: '%s') to '%s'...
sk: Nastavuje sa kolík %i (%s: „%s“) na „%s“...

en: Sending break (%i milliseconds)...
sk: Posiela sa prerušenie (%i millisekúnd)...

en: Flushing port...
sk: Čistí sa port...

en: Clear halt...
sk: Čistí sa blokovanie...

en: Writing message (request=0x%x value=0x%x index=0x%x size=%i=0x%x)...
sk: Zapisuje sa správa (požiadavka=0x%x hodnota=0x%x index=0x%x veľkosť=%i=0x%x)...

en: Reading message (request=0x%x value=0x%x index=0x%x size=%i=0x%x)...
sk: Číta sa správa (požiadavka=0x%x hodnota=0x%x index=0x%x veľkosť=%i=0x%x)...

en: No error description available
sk: Nie je dostupný popis chyby

en: Media '%s'
sk: Nosič „%s“

en: Could not lock device '%s'
sk: Nebolo možné zamknúť zariadenie „%s“

en: Device '%s' is locked by pid %d
sk: Zariadenie „%s“ zamkol proces s PID %d

en: Device '%s' could not be locked (dev_lock returned %d)
sk: Zariadenie „%s“ nebolo možné zamknúť (dev_lock returned %d)

en: Device '%s' could not be unlocked.
sk: Zariadenie „%s“ nebolo možné odomknúť.

en: Device '%s' could not be unlocked as it is locked by pid %d.
sk: Zariadenie „%s“ nebolo možné odomknúť, pretože ho zamkol proces s PID %d.

en: Device '%s' could not be unlocked (dev_unlock returned %d)
sk: Zariadenie „%s“ nebolo možné odomknúť (dev_unlock vrátil %d).

en: Serial Port %i
sk: Sériový port %i

en: Failed to open '%s' (%s).
sk: Nebolo možné otvoriť „%s“ (%s).

en: Could not close '%s' (%s).
sk: Nebolo možné zatvoriť „%s“ (%s).

en: Could not write to port (%s)
sk: Nebolo možné zapísať do portu (%s)

en: Parity error.
sk: Chyba parity.

en: Unexpected parity response sequence 0xff 0x%02x.
sk: Neočakávaná odpoveď parity 0xff 0x%02x.

en: Unknown pin %i.
sk: Neznámy kolík %i.

en: Could not get level of pin %i (%s).
sk: Nebolo možné zistiť úroveň kontaktu %i (%s).

en: Could not set level of pin %i to %i (%s).
sk: Nebolo možné nastaviť úroveň kontaktu %i na %i (%s).

en: Could not flush '%s' (%s).
sk: nebolo možné vyčistiť „%s“ (%s).

en: Could not set the baudrate to %d
sk: Nebolo možné nastaviť rýchlosť na %d

en: USB Mass Storage direct IO
sk: Hromadné úložisko USB priamy V/V

en: Failed to open '%s' (%m).
sk: Nepodarilo sa otvoriť „%s“ (%m).

en: Could not close '%s' (%m).
sk: Nebolo možné zatvoriť „%s“ (%m).

en: Could not seek to offset: %x on '%s' (%m).
sk: Nebolo možné presunúť sa na pozíciu %x v „%s“ (%m).

en: Could not write to '%s' (%m).
sk: Nebolo možné zapísať do „%s“ (%m).

en: Could not read from '%s' (%m).
sk: Nebolo možné čítať z „%s“ (%m).

en: Could not open USB device (%s).
sk: Nebolo možné otvoriť zariadenie USB (%s).

en: Device has driver '%s' attached.
sk: Zariadenie má pripojený ovládač „%s“.

en: Camera is already in use.
sk: Kamera sa už používa.

en: Device has driver '%s' attached, detaching it now.
sk: Zariadenie má pripojený ovládač „%s“, teraz sa odpája.

en: Could not detach kernel driver '%s' of camera device.
sk: Nebolo možné odpojiť ovládač zariadenia fotoaparátu „%s“.

en: Could not query kernel driver of device.
sk: Nepodarilo sa spojiť s ovládačom zariadenia v jadre.

en: Could not claim interface %d (%s). Make sure no other program or kernel module (such as %s) is using the device and you have read/write access to the device.
sk: Nepodarilo sa prevziať kontrolu nad rozhraním %d (%s). Uistite sa, že žiadny iný program alebo modul jadra (ako %s) nepoužíva zariadenie a že k zariadeniu máte prístup na čítanie aj zápis.

en: Could not release interface %d (%s).
sk: Nebolo možné uvoľniť rozhranie %d (%s).

en: Could not reset USB port (%s).
sk: Nebolo možné reštartovať port USB (%s).

en: Could not close USB port (%s).
sk: Nebolo možné zatvoriť port USB (%s).

en: Could not set config %d/%d (%s)
sk: Nebolo možné nastaviť konfiguráciu %d/%d (%s)

en: Could not set altsetting from %d to %d (%s)
sk: Nebolo možné nastaviť alternatívne nastavenie z %d na %d (%s)

en: The supplied vendor or product id (0x%x,0x%x) is not valid.
sk: Zadaný ID dodávateľa alebo produktu (0x%x,0x%x) nie je platný.

en: USB device (vendor 0x%x, product 0x%x) is a mass storage device, and might not function with gphoto2. Reference: %s
sk: Zariadenie USB (dodávateľ 0x%x, produkt 0x%x) je hromadné úložné zariadenie a nemusí s gphoto2 fungovať. Odkaz: %s

en: Could not find USB device (vendor 0x%x, product 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
sk: Nebolo možné nájsť USB zariadenie (dodávateľ 0x%x, produkt 0x%x). Uistite sa, že je toto zariadenie pripojené k počítaču.

en: Could not find USB device (class 0x%x, subclass 0x%x, protocol 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
sk: Nebolo možné nájsť USB zariadenie (trieda 0x%x, podtrieda 0x%x, protocol 0x%x). Uistite sa, že je toto zariadenie pripojené k počítaču.

en: Device has a kernel driver attached (%d), detaching it now.
sk: Zariadenie má pripojený ovládač jadra (%d), teraz sa odpája.

en: Could not detach kernel driver of camera device.
sk: Nebolo možné odpojiť ovládač zariadenia fotoaparátu.

en: Could not reattach kernel driver of camera device.
sk: Nebolo možné odpojiť ovládač zariadenia fotoaparátu.

en: USB Mass Storage raw SCSI
sk: Hromadné úložisko USB pomocou SCSI

en: Could not send scsi command to: '%s' (%m).
sk: Nebolo možné poslať príkaz SCSI pre „%s“ (%m).
