cpplib 4.8.0 - en to tr translation catalogue (192 entries)

en: conversion from %s to %s not supported by iconv
tr: %s ile %s arasında dönüşüm iconv tarafından desteklenmiyor

en: no iconv implementation, cannot convert from %s to %s
tr: iconv bulunamadığından %s ile %s karakter kümeleri arasında dönüşüm yapılamıyor

en: character 0x%lx is not in the basic source character set
tr: 0x%lx karakteri temel kaynak karakter kümesinde değil

en: converting to execution character set
tr: çalışma karakter kümesine dönüştürülüyor

en: character 0x%lx is not unibyte in execution character set
tr: 0x%lx karakteri icra karakter kümesindeki tek baytlık karakterlerden değil

en: universal character names are only valid in C++ and C99
tr: evrensel karakter isimleri sadece C++ ve C99 için geçerlidir

en: the meaning of '\%c' is different in traditional C
tr: `\%c'nin anlamı geleneksel C'de farklıdır

en: In _cpp_valid_ucn but not a UCN
tr: Bir UCN içinde değil, _cpp_valid_ucn içinde

en: incomplete universal character name %.*s
tr: evrensel karakter ismi %.*s tamamlanmamış

en: %.*s is not a valid universal character
tr: %.*s geçerli bir evrensel karakter değil

en: '$' in identifier or number
tr: belirteç ya da sayı içinde '$'

en: universal character %.*s is not valid in an identifier
tr: evrensel karakter %.*s bir belirteç içinde geçerli değil

en: universal character %.*s is not valid at the start of an identifier
tr: evrensel karakter %.*s bir belirtecin başında geçerli değil

en: converting UCN to source character set
tr: UCN'den kaynak karakter kümesine dönüşüm

en: converting UCN to execution character set
tr: UCN'den icra karakter kümesine dönüşüm

en: the meaning of '\x' is different in traditional C
tr: '\x'in anlamı geleneksel C'de farklıdır

en: \x used with no following hex digits
tr: \x izleyen onaltılık rakamlar olmaksızın kullanılmış

en: hex escape sequence out of range
tr: onaltılık önceleme dizgesi kapsamdışı

en: octal escape sequence out of range
tr: sekizlik önceleme dizgesi kapsamdışı

en: the meaning of '\a' is different in traditional C
tr: `\a'nın anlamı geleneksel C'de farklıdır

en: non-ISO-standard escape sequence, '\%c'
tr: ISO standardı olmayan önceleme dizgesi, '\%c'

en: unknown escape sequence: '\%c'
tr: bilinmeyen kaçış dizgesi: '\%c'

en: unknown escape sequence: '\%s'
tr: bilinmeyen önceleme dizgesi '\%s'

en: converting escape sequence to execution character set
tr: önceleme diziliminden icra karakter kümesine dönüşüm

en: character constant too long for its type
tr: karakter sabiti, türü için çok uzun

en: multi-character character constant
tr: çoklu-karakter karakter sabiti

en: empty character constant
tr: karakter sabit boş

en: failure to convert %s to %s
tr: `%s' ile `%s' arasında dönüşüm başarısız

en: extra tokens at end of #%s directive
tr: #%s yönergesinin sonunda fazladan dizgecikler

en: #%s is a GCC extension
tr: #%s bir GCC uzantısıdır

en: #%s is a deprecated GCC extension
tr: #%s eskimiş bir GCC uzantısıdır

en: suggest not using #elif in traditional C
tr: geleneksel C'de #elif kullanılmıyor varsayılır

en: traditional C ignores #%s with the # indented
tr: geleneksel C'de girintili # ile #%s yoksayılır

en: suggest hiding #%s from traditional C with an indented #
tr: geleneksel C'den #%s in saklanması için bir girintili # kullanılmış farzedilir

en: embedding a directive within macro arguments is not portable
tr: bir yönergenin makro argümanlarla gömülmesi uyarlanabilir değil

en: style of line directive is a GCC extension
tr: satır yönergesinin tarzı bir GCC özelliğidir

en: invalid preprocessing directive #%s
tr: önişlem yönergesi #%s geçersiz

en: "defined" cannot be used as a macro name
tr: "defined" makro ismi olarak kullanılamaz

en: "%s" cannot be used as a macro name as it is an operator in C++
tr: "%s" C++'da bir işleç olduğundan makro ismi olarak kullanılamaz

en: no macro name given in #%s directive
tr: #%s yönergesinde makro ismi verilmemiş

en: macro names must be identifiers
tr: makro isimleri tanımlayıcılar olmalı

en: undefining "%s"
tr: tanımsız yapılan "%s"

en: missing terminating > character
tr: sonlandıran > karakteri eksik

en: #%s expects "FILENAME" or <FILENAME>
tr: #%s "DOSYA" ya da <DOSYA> gerektirir

en: empty filename in #%s
tr: #%s ile belirtilen dosya boş

en: #include nested too deeply
tr: #include iç içeliği çok derin

en: #include_next in primary source file
tr: birncil kaynak dosyasında #include_next

en: invalid flag "%s" in line directive
tr: satır yönergesinde geçersiz "%s" seçeneği

en: unexpected end of file after #line
tr: #line satırından sonra beklenmeyen dosya sonu

en: "%s" after #line is not a positive integer
tr: #line'dan sonraki "%s" bir pozitif tamsayı değil

en: line number out of range
tr: satır numarası kapsam dışı

en: "%s" is not a valid filename
tr: "%s" geçerli bir dosya ismi değil

en: "%s" after # is not a positive integer
tr: #'dan sonraki "%s" bir pozitif tamsayı değil

en: invalid #%s directive
tr: #%s yönergesi geçersiz

en: registering pragmas in namespace "%s" with mismatched name expansion
tr: "%s" isim-alanındaki pragmalar uyumsuz isim yorumlaması ile kaydediliyor

en: registering pragma "%s" with name expansion and no namespace
tr: pragma "%s" isim alansız olarak isim yorumlamasıyla kaydediliyor

en: registering "%s" as both a pragma and a pragma namespace
tr: "%s" hem pragma hem de pragma isim alanı olarak kaydediliyor

en: #pragma %s %s is already registered
tr: #pragma %s %s  zaten kayıtlı

en: #pragma %s is already registered
tr: #pragma %s  zaten kayıtlı

en: registering pragma with NULL handler
tr: pragma NULL eylemci ile kaydediliyor

en: #pragma once in main file
tr: main dosyasında '#pragma once'

en: invalid #pragma push_macro directive
tr: geçersiz #pragma güdümlü_makro yönergesi

en: invalid #pragma pop_macro directive
tr: geçersiz #pragma güdümlü_makro yönergesi

en: invalid #pragma GCC poison directive
tr: geçersiz #pragma GCC poison yönergesi

en: poisoning existing macro "%s"
tr: zehirlenen mevcut makro "%s"

en: #pragma system_header ignored outside include file
tr: başlık dosyasının dışındaki  '#pragma system_header'  yoksayıldı

en: cannot find source file %s
tr: %s kaynak dosyası bulunamıyor

en: current file is older than %s
tr: mevcut dosya %s den daha eski

en: invalid "#pragma GCC %s" directive
tr: geçersiz "#pragma GCC %s" yönergesi

en: _Pragma takes a parenthesized string literal
tr: _Pragma bir parantezli dizge sabiti alır

en: #else without #if
tr: #if siz #else

en: #else after #else
tr: #else den sonra #else

en: the conditional began here
tr: koşul başlangıcı burası

en: #elif without #if
tr: #if siz #elif

en: #elif after #else
tr: #else den sonra #elif

en: #endif without #if
tr: #if siz #endif

en: missing '(' after predicate
tr: dayanaktan sonra '(' eksik

en: missing ')' to complete answer
tr: yanıtı tamamlayacak ')' eksik

en: predicate's answer is empty
tr: dayanakların cevabı boş

en: assertion without predicate
tr: dayanaksız olumlama

en: predicate must be an identifier
tr: dayanak bir tanımlayıcı olmalı

en: "%s" re-asserted
tr: "%s" tekrar olumlanmış

en: unterminated #%s
tr: sonlandırılmamış #%s

en: unterminated comment
tr: sonlandırılmamış açıklama

en: stdout
tr: stdÇ

en: fixed-point constants are a GCC extension
tr: sabit noktalı sabitler bir GCC uzantısıdır

en: invalid prefix "0b" for floating constant
tr: kayan nokta için geçerisz "0b" öntakısı

en: use of C99 hexadecimal floating constant
tr: C99 onaltılık gerçel sayı sabit kullanımı

en: invalid suffix "%.*s" on floating constant
tr: gerçel sabitin "%.*s" soneki geçersiz

en: traditional C rejects the "%.*s" suffix
tr: geleneksel C "%.*s" sonekini kullanmaz

en: suffix for double constant is a GCC extension
tr: çift sabit için öntakı bir GCC uzantısıdır

en: invalid suffix "%.*s" with hexadecimal floating constant
tr: onaltılık kayan sabitli "%.*s" soneki geçersiz

en: decimal float constants are a GCC extension
tr: onluk kayan sabitler bir GCC uzantısıdır

en: invalid suffix "%.*s" on integer constant
tr: tamsayı sabitte sonek "%.*s" soneki geçersiz

en: use of C99 long long integer constant
tr: ISO C99 long long tamsayı sabitleri yasaklar

en: imaginary constants are a GCC extension
tr: sanal sabitler bir GCC genişletmesidir

en: binary constants are a GCC extension
tr: ikili sabitler bir GCC uzantısıdır

en: integer constant is too large for its type
tr: tamsayı sabit, türü için oldukça büyük

en: integer constant is so large that it is unsigned
tr: tamsayı sabit unsigned olarak oldukça büyük

en: missing ')' after "defined"
tr: "defined" dan sonra ')' eksik

en: operator "defined" requires an identifier
tr: "defined" işleci bir tanımlayıcı gerektirir

en: ("%s" is an alternative token for "%s" in C++)
tr: (C++'da "%s" "%s" için bir alternatif dizgeciktir)

en: this use of "defined" may not be portable
tr: "defined" bu kullanımıyla uyarlanabilir olmayabilir

en: user-defined literal in preprocessor expression
tr: önişleyici ifadesinde kullanıcı tanımlı bağımlı

en: floating constant in preprocessor expression
tr: önişlemci ifadesinde gerçel sayı taşması

en: imaginary number in preprocessor expression
tr: önişlemci ifadesinde sanal sayı

en: "%s" is not defined
tr: "%s" tanımlı değil

en: assertions are a GCC extension
tr: belirteçler bir GCC uzantısıdır

en: assertions are a deprecated extension
tr: belirteçler artık kullanılmayan bir ifadedir

en: unbalanced stack in %s
tr: %s içinde dengelenmemiş yığın

en: impossible operator '%u'
tr: işleç '%u' imkansız

en: missing ')' in expression
tr: ifadede ')' eksik

en: '?' without following ':'
tr: '?' dan sonra ':' yok

en: integer overflow in preprocessor expression
tr: önişlemci ifadesinde tamsayı taşması

en: missing '(' in expression
tr: ifadede '(' eksik

en: the left operand of "%s" changes sign when promoted
tr: "%s"in soldaki terimi yükseltgenirken işaret değiştiriyor

en: the right operand of "%s" changes sign when promoted
tr: "%s"in sağdaki terimi yükseltgenirken işaret değiştiriyor

en: traditional C rejects the unary plus operator
tr: geleneksel C tekil artı işlecini dışlar

en: comma operator in operand of #if
tr: #if'in teriminde virgül

en: division by zero in #if
tr: #if içinde sıfırla bölme

en: NULL directory in find_file
tr: find_file içinde boş dizin

en: one or more PCH files were found, but they were invalid
tr: bir veya daha fazla PCH dosyası bulundu ama bunlar geçersiz

en: use -Winvalid-pch for more information
tr: daha fazla bilgi almak için -Winvalid-pch kullanın

en: %s is a block device
tr: %s bir blok aygıtıdır

en: %s is too large
tr: %s çok büyük

en: %s is shorter than expected
tr: %s beklenenden daha kısa

en: no include path in which to search for %s
tr: %s için aranacaklar içinde başlık dosyaları yolu yok

en: Multiple include guards may be useful for:
tr: Çoklu include önlemleri aşağıdakiler için kullanışlı olabilir:

en: cppchar_t must be an unsigned type
tr: cppchar_t bir usigned tür olmalı

en: preprocessor arithmetic has maximum precision of %lu bits; target requires %lu bits
tr: önişlemci aritmetiği %lu bitlik maksimum genişliğe sahip; hedef için %lu bit gerekiyor

en: CPP arithmetic must be at least as precise as a target int
tr: CPP aritmetiği en azından bir hedef int kadar genişlikte olmalı

en: target char is less than 8 bits wide
tr: hedef char 8bitlik genişlikten küçük

en: target wchar_t is narrower than target char
tr: hedef wchar_t hedef char'dan daha dar

en: target int is narrower than target char
tr: hedef int hedef char'dan daha dar

en: CPP half-integer narrower than CPP character
tr: CPP half-integer'ı CPP character'dan daha dar

en: CPP on this host cannot handle wide character constants over %lu bits, but the target requires %lu bits
tr: Bu konaktaki CPP %lu bitten büyük karakter sabitleriyle çalışamaz, hedef ise %lu bit gerektiriyor

en: backslash and newline separated by space
tr: ters bölü ve satırsonu arasında boşluk var

en: backslash-newline at end of file
tr: dosyanın sonunda tersbölülü satırsonu

en: trigraph ??%c converted to %c
tr: ??%c üçlü harfi %c olarak dönüştürüldü

en: trigraph ??%c ignored, use -trigraphs to enable
tr: ??%c üçlü harfi yoksayıldı, yoksayılmaması için -trigraphs kullanın

en: "/*" within comment
tr: açıklama içinde "/*" bulundu

en: %s in preprocessing directive
tr: önişlem yönergesi içinde %s

en: null character(s) ignored
tr: null karakter(ler) yoksayıldı

en: `%.*s' is not in NFKC
tr: `%.*s' NFKC'de yok

en: `%.*s' is not in NFC
tr: `%.*s' NFC'de yok

en: attempt to use poisoned "%s"
tr: zehirli "%s" kullanılmaya çalışılıyor

en: __VA_ARGS__ can only appear in the expansion of a C99 variadic macro
tr: __VA_ARGS__  sadece argümanlarının sayısı değişebilen bir C99 makrosunun genişleme alanında görünebilir

en: identifier "%s" is a special operator name in C++
tr: "%s" belirteci, C++'da özel bir işleç adıdır

en: raw string delimiter longer than 16 characters
tr: ham dizge ayracı 16 karakterden uzun

en: invalid character '%c' in raw string delimiter
tr: ham dizge ayracında geçersiz karakter '%c'

en: unterminated raw string
tr: bitirilmemiş ham dizge

en: null character(s) preserved in literal
tr: null karakter(ler) sabit içinde saklanmış

en: missing terminating %c character
tr: sonlandıran %c karakteri eksik

en: C++ style comments are not allowed in ISO C90
tr: C++ tarzı açıklamalara ISO C90'da izin verilmez

en: (this will be reported only once per input file)
tr: (her girdi dosyasında sadece bir kere raporlanacaktır)

en: multi-line comment
tr: çok satırlı açıklama

en: unspellable token %s
tr: dizgecik %s okunabilir değil

en: macro "%s" is not used
tr: "%s" makrosu kullanılmadı

en: invalid built-in macro "%s"
tr: geçersiz yerleşik makro "%s"

en: could not determine file timestamp
tr: dosya tarih damgası saptanamadı

en: could not determine date and time
tr: tarih ve saat saptanamadı

en: __COUNTER__ expanded inside directive with -fdirectives-only
tr: __COUNTER__ -fdirectives-only ile talimat içerisinde genişletildi

en: invalid string literal, ignoring final '\'
tr: geçersiz dizge sabit, son '\' yoksayılıyor

en: pasting "%s" and "%s" does not give a valid preprocessing token
tr: "%s" ve "%s" geçişi geçerli bir önişlem dizgeciği vermez

en: macro "%s" requires %u arguments, but only %u given
tr: makro "%s" %u argüman gerektiriyor ama sadece %u argüman verilmiş

en: macro "%s" passed %u arguments, but takes just %u
tr: makro "%s" için %u argüman verilmiş ama tam %u argüman alıyor

en: unterminated argument list invoking macro "%s"
tr: sonlandırılmamış argüman listesi çağıran makro "%s"

en: function-like macro "%s" must be used with arguments in traditional C
tr: işlev benzeri makro "%s" geleneksel C'de argümanlarla kullanılmalıdır

en: duplicate macro parameter "%s"
tr: yinelenmiş makro parametresi "%s"

en: "%s" may not appear in macro parameter list
tr: "%s" makro parametre listesinde görünmeyebilir

en: macro parameters must be comma-separated
tr: makro parametreleri virgüllerle ayrılmış olmalı

en: parameter name missing
tr: parametre ismi eksik

en: anonymous variadic macros were introduced in C99
tr: argümanlarının sayısı değişebilen anonim makrolar C99 da tanıtıldı

en: ISO C does not permit named variadic macros
tr: ISO C argümanlarının sayısı değişebilen isimli makrolara izin vermez

en: missing ')' in macro parameter list
tr: makro parametre listesinde ')' eksik

en: '##' cannot appear at either end of a macro expansion
tr: '##' bir makronun her iki ucunda da görünemez

en: ISO C99 requires whitespace after the macro name
tr: ISO C99 makro isminden sonra boşluk gerektirir

en: missing whitespace after the macro name
tr: makro isminden sonra boşluk gerekir

en: '#' is not followed by a macro parameter
tr: '#' işaretinden sonra bir makro parametresi yok

en: "%s" redefined
tr: "%s" yeniden tanımlanmış

en: this is the location of the previous definition
tr: burası evvelki tanımın yapıldığı yer

en: macro argument "%s" would be stringified in traditional C
tr: makro argümanı "%s" geleneksel C'de dizgelenmiş olmalıydı

en: invalid hash type %d in cpp_macro_definition
tr: cpp_macro_definition içindeki isimli yapı türü %d geçersiz

en: while writing precompiled header
tr: önderlemeli başlık yazılırken

en: %s: not used because `%.*s' is poisoned
tr: %s: `%.*s' zehirli olduğu için kullanılmadı

en: %s: not used because `%.*s' not defined
tr: %s: `%.*s' tanımlı olmadığından kullanılmadı

en: %s: not used because `%.*s' defined as `%s' not `%.*s'
tr: %s: `%.*s' kullanılmadı çünkü `%s' olarak tanımlı, `%.*s' değil

en: %s: not used because `%s' is defined
tr: %s: `%s' tanımlı olduğundan kullanılmadı

en: %s: not used because `__COUNTER__' is invalid
tr: %s: `__COUNTER__' geçersiz olduğundan kullanılmadı

en: while reading precompiled header
tr: önderlemeli başlık okunurken

en: detected recursion whilst expanding macro "%s"
tr: makro "%s" genişletilirken iç içelik saptandı

en: syntax error in macro parameter list
tr: makro parametre listesinde sözdizimi hatası
