util-linux 2.13-pre6 - en to sl translation catalogue (1552 entries)

en: set read-only
sl: nastavi samo za branje

en: set read-write
sl: nastavi za pisanje in branje

en: get read-only
sl: preberi samo za branje

en: get sectorsize
sl: preberi velikost sektorja

en: get blocksize
sl: preberi velikost bloka

en: set blocksize
sl: nastavi velikost bloka

en: get 32-bit sector count
sl: preberi 32-bitno število sektorjev

en: set readahead
sl: nastavi branje-vnaprej

en: get readahead
sl: preberi branje-vnaprej

en: flush buffers
sl: izprazni medpomnilnike

en: reread partition table
sl: ponovno preberi tabelo razdelkov

en: Usage:
sl: Uporaba:

en:   %s --report [devices]
sl:   %s --report [naprave]

en:   %s [-v|-q] commands devices
sl:   %s [-v|-q] ukazi naprave

en: Available commands:
sl: Razpoložljivi ukazi:

en: %s: Unknown command: %s
sl: %s: Neznan ukaz: %s

en: %s requires an argument
sl: %s zahteva argument

en: %s succeeded.
sl: %s je uspelo.

en: %s: cannot open %s
sl: %s: ni mogoče odpreti %s

en: %s: ioctl error on %s
sl: %s: napaka ioctl na %s

en: usage:
sl: uporaba:

en: Formatting ...
sl: Formatiramo ...

en: done
sl: opravljeno

en: Verifying ...
sl: Preverjanje...

en: Read:
sl: Beri:

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
sl: Težava pri branju steze %d: pričakovano %d, prebrano %d

en: bad data in cyl %d
    Continuing ...
sl: slabi podatki na stezi %d
    Nadaljujemo...

en: usage: %s [ -n ] device
sl: uporaba: %s [ -n ] naprava

en: %s: not a block device
sl: %s: ni bločna naprava

en: Could not determine current format type
sl: Trenutne vrste formatiranja ni moč ugotoviti

en: %s-sided, %d tracks, %d sec/track. Total capacity %d kB.
sl: %sstranska, %d stez, %d sektorjev/stezo. Skupna velikost %d kB.

en: Double
sl: Dvo

en: Single
sl: Eno

en: usage: %s [-hv] [-x dir] file
     -h         print this help
     -x dir     extract into dir
     -v         be more verbose
     file       file to test
sl: uporaba: %s [-hv] [-d imenik] datoteka
     -h         prikaži to pomoč
     -x imenik  razširi v imenik
     -v         prikaži več informacij
     datoteka   datoteka, ki jo testiramo

en: Usage: %s [-larvsmf] /dev/name
sl: Uporaba: %s [-larvsmf] /dev/ime

en: %s is mounted.
sl: %s je priklopljen.

en: Do you really want to continue
sl: Ali res želite nadaljevati

en: check aborted.
sl: preverjanje prekinjeno.

en: Zone nr < FIRSTZONE in file `%s'.
sl: število območja < PRVOOBMOČJE v datoteki `%s'.

en: Zone nr >= ZONES in file `%s'.
sl: število območja >= OBMOČJA v datoteki `%s'.

en: Remove block
sl: Odstrani blok

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
sl: Napaka pri branju: iskanje do bloka v datoteki ni možno '%s'

en: Read error: bad block in file '%s'
sl: Napaka pri branju: poškodovan blok v datoteki ,%s`

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
sl: Notranja napaka: poskus pisanja v poškodovan blok
    Zahteva po pisanju je ignorirana.

en: seek failed in write_block
sl: iskanje ni uspelo v write_block

en: Write error: bad block in file '%s'
sl: Napaka pri pisanju: poškodovan blok v datoteki '%s'

en: seek failed in write_super_block
sl: neuspešno iskanje v write_super_block

en: unable to write super-block
sl: superbloka ni možno zapisati

en: Unable to write inode map
sl: seznama inodov ni možno zapisati

en: Unable to write zone map
sl: seznama območij ni možno zapisati

en: Unable to write inodes
sl: Zapis inodov ni možen

en: seek failed
sl: iskanje je bilo neuspešno

en: unable to read super block
sl: branje superbloka ni možno

en: bad magic number in super-block
sl: poškodovan tip datoteke v superbloku

en: Only 1k blocks/zones supported
sl: Samo 1k veliki bloki/področja so podprti

en: bad s_imap_blocks field in super-block
sl: poškodovano s_imap_blocks polje v superbloku

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
sl: poškodovan s_zmap_blocks polje v superbloku

en: Unable to allocate buffer for inode map
sl: Dodelitev medpomnilnika za seznam inodov ni možna

en: Unable to allocate buffer for inodes
sl: Dodelitev medpomnilnika za inode ni možna

en: Unable to allocate buffer for inode count
sl: Dodelitev medpomnilnika za število inodov ni možna

en: Unable to allocate buffer for zone count
sl: Dodelitev medpomnilnika za število področij ni možna

en: Unable to read inode map
sl: Branje seznama inodov ni možno

en: Unable to read zone map
sl: Branje seznama področij ni možno

en: Unable to read inodes
sl: Branje inodov ni možno

en: Warning: Firstzone != Norm_firstzone
sl: Opozorilo: Firstzone != Norm_firstzone

en: %ld inodes
sl: %ld inodov

en: %ld blocks
sl: %ld blokov

en: Firstdatazone=%ld (%ld)
sl: Prvo podatkovno področje=%ld (%ld)

en: Zonesize=%d
sl: Velikost področja=%d

en: Maxsize=%ld
sl: Največja velikost=%ld

en: Filesystem state=%d
sl: Stanje dat. sistema=%d

en: namelen=%d
sl: dolžina datoteke=%d

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
sl: Inod %d označen kot prost, vendar je že zaseden za datoteko ,%s`

en: Mark in use
sl: Označi, da je v rabi

en: The file `%s' has mode %05o
sl: Ta datoteka `%s' je v stanju %05o

en: Warning: inode count too big.
sl: Opozorilo: število inodov preveliko.

en: root inode isn't a directory
sl: korenski inod ni imenik

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
sl: Blok je že bil v rabi. Sedaj je v datoteki `%s'.

en: Clear
sl: Počisti

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
sl: Blok %d v datoteki ,%s` je označen kot prost.

en: Correct
sl: Popravi

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
sl: Direktory '%s' vsebuje poškodovan številko inoda za datoteko '%.*s'.

en:  Remove
sl: Odstrani

en: %s: bad directory: '.' isn't first
sl: %s: poškodovan imenik: '.' ni na prvem mestu

en: %s: bad directory: '..' isn't second
sl: %s: poškodovan imenik: '..' ni na drugem mestu

en: internal error
sl: notranja napaka

en: %s: bad directory: size < 32
sl: %s: poškodovan imenik: velikost < 32

en: seek failed in bad_zone
sl: iskanje v bad_zone ni uspelo

en: Inode %d mode not cleared.
sl: stanje %d inoda ni počiščeno

en: Inode %d not used, marked used in the bitmap.
sl: Inod %d ni v rabu, označen kot v rabi v sliki.

en: Inode %d used, marked unused in the bitmap.
sl: Inod %d v rabi, označen kot ni v rabi v sliki.

en: Set
sl: Nastavi

en: Inode %d (mode = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.
sl: Inod %d (stanje = %07o), i_nlinks=%d, counted=%d.

en: Set i_nlinks to count
sl: i_nlinks nastavi na count

en: Zone %d: marked in use, no file uses it.
sl: Področje %d: označeno kot v rabi, vendar ga nobena datoteka ne uporablja.

en: Unmark
sl: Odznači

en: Zone %d: in use, counted=%d
sl: Področje %d: v rabi, counted=%d

en: Zone %d: not in use, counted=%d
sl: Področje %d: ni v rabi, counted=%d

en: bad inode size
sl: slaba velikost inoda

en: bad v2 inode size
sl: slaba velikost v2 inoda

en: need terminal for interactive repairs
sl: za interaktivna opravila je potreben terminal

en: %s is clean, no check.
sl: %s je čist, preverjanje ni potrebno.

en: Forcing filesystem check on %s.
sl: Prisilni pregled datotečnega sistema na %s.

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
sl: Datotečni sistem na %s ni čist, potrebuje pregled.

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
sl: 
    %6ld inodov porabljenih (%ld%%)

en: %6ld zones used (%ld%%)
sl: %6ld področij porabljenih (%ld%%)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
sl: 
    %6d navadnih datotek
    %6d imenikov
    %6d datotek znakovnih naprav
    %6d datotek bločnih naprav
    %6d povezav
    %6d simbolnih povezav
    ------
    %6d datotek

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
sl: ----------------------------------
    DATOTEČNI SISTEM JE BIL SPREMENJEN
    ----------------------------------

en: %s: failed to open: %s
sl: %s: odpiranje ni uspelo: %s

en: %s: seek error on %s
sl: %s: napaka pri iskanju na %s

en: %s: read error on %s
sl: %s: napaka pri branju z %s

en: sector count: %d, sector size: %d
sl: število sektorjev: %d, velikost sektorjev: %d

en: %s: option parse error
sl: %s: napaka pri razčlenjevanju izbir

en: Usage: %s [-x] [-d <num>] iso9660-image
sl: Uporaba: %s [-x] [-d <št>] slika-iso9660

en: Usage: %s [-v] [-N nr-of-inodes] [-V volume-name]
           [-F fsname] device [block-count]
sl: Uporaba: %s [-b] [-N št. inodov] [-V ime-obsega[volume]]
             [-F ime dat. sistema] naprava [št. blokov]

en: volume name too long
sl: ime obsega je predolgo

en: fsname name too long
sl: ime datotečnega sistema je predolgo

en: cannot stat device %s
sl: stanja naprave %s ni mogoče dobiti

en: %s is not a block special device
sl: %s ni posebna bločna naprava

en: cannot open %s
sl: ni mogoče odpreti %s

en: cannot get size of %s
sl: ni mogoče dobiti velikosti %s

en: blocks argument too large, max is %lu
sl: blocks argument prevelik, največji je %lu

en: too many inodes - max is 512
sl: preveč inodov - največ 512

en: not enough space, need at least %lu blocks
sl: ni zadosti prostora, najmanj %lu blokov

en: Device: %s
sl: Naprava %s

en: Volume: <%-6s>
sl: Obseg: <%-6s>

en: FSname: <%-6s>
sl: ime dat. sistema: <%-6s>

en: BlockSize: %d
sl: Velikost bloka: %d

en: Inodes: %d (in 1 block)
sl: Inodi: %d (v enem bloku)

en: Inodes: %d (in %ld blocks)
sl: Inodi: %d (v %ld blokih)

en: Blocks: %ld
sl: Bloki: %ld

en: Inode end: %d, Data end: %d
sl: konec inodov: %d, konec podatkov: %d

en: error writing superblock
sl: napaka pri zapisovanju superbloka

en: error writing root inode
sl: napaka pri zapisovanju korenskega inoda

en: error writing inode
sl: napaka pri zapisovanju inoda

en: seek error
sl: napaka pri iskanju

en: error writing . entry
sl: napaka pri zapisovanju vnosa .

en: error writing .. entry
sl: napaka pri zapisovanju vnosa ..

en: error closing %s
sl: napaka pri zapiranju %s

en: Usage: mkfs [-V] [-t fstype] [fs-options] device [size]
sl: Uporaba: mkfs [-V] [-t tip dat. sistema] [izbire dat. sist.] naprava [velikost]

en: %s: Out of memory!
sl: %s: Zmanjkalo pomnilnika!

en: filesystem too big.  Exiting.
sl: datotečni sistem je prevelik. Končujem.

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
sl: AIEEE: blok "stisnjen" do > 2*blocklength (%ld)

en: Including: %s
sl: Vključno: %s

en: warning: filenames truncated to 255 bytes.
sl: opozorilo: imena datotek so skrčena na 255 bajtov.

en: warning: files were skipped due to errors.
sl: opozorilo: nekatere datoteke so bile ignorirane zaradi napak.

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
sl: warning: velikosti datotek zmanjašane na %luMB (1 bajt manj).

en: warning: uids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
sl: opozorilo: uid-i zmanjšani na %u bitov.  (Lahko vpliva na varnost.)

en: warning: gids truncated to %u bits.  (This may be a security concern.)
sl: opozorilo: gid-i zmanjšani na %u bitov.  (Lahko vpliva na varnost.)

en: WARNING: device numbers truncated to %u bits.  This almost certainly means
    that some device files will be wrong.
sl: OPOZORILO: številke naprav zmanjšane na %u bitov. To skoraj zagotovo pomeni,
    da se bodo pojavile napake v datotekah naprav.

en: Usage: %s [-c | -l filename] [-nXX] [-iXX] /dev/name [blocks]
sl: Uporaba: %s [-c | -l ime dat.] [-nXX] [-iXX] /dev/ime [bloki]

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
sl: %s je priklopljen; dat. sistema zato ne bo narejen!

en: seek to boot block failed in write_tables
sl: iskanje do zagonskega bloka ni uspelo v write_tables

en: unable to clear boot sector
sl: zagonskega sektorja ni mogoče počistiti

en: seek failed in write_tables
sl: iskanje ni uspelo v write_tables

en: unable to write inode map
sl: zapis seznama inodov ni uspel

en: unable to write zone map
sl: zapis seznama področij ni uspel

en: unable to write inodes
sl: zapis inodov ni uspel

en: write failed in write_block
sl: pisanje ni uspelo v write_block

en: too many bad blocks
sl: preveč poškodovanih blokov

en: not enough good blocks
sl: premalo nepoškodovanih blokov

en: unable to allocate buffers for maps
sl: dodelitev medpomnilnika za sezname ni uspela

en: unable to allocate buffer for inodes
sl: dodelitev medpomnilnika za inode ni uspela

en: Maxsize=%ld
sl: Največja velikost=%ld

en: seek failed during testing of blocks
sl: iskanje med testiranjem blokov ni uspelo

en: Weird values in do_check: probably bugs
sl: Nenavadne vrednosti v do_check: verjetno programska napaka

en: seek failed in check_blocks
sl: iskanje v check_blocks ni uspelo

en: bad blocks before data-area: cannot make fs
sl: slabi bloki pred podatkovnim območjem: datotečnega sistema ne morem narediti

en: %d bad blocks
sl: %d poškodovanih blokov

en: one bad block
sl: en poškodovan blok

en: can't open file of bad blocks
sl: ne morem odpreti datoteke s poškodovanimi bloki

en: strtol error: number of blocks not specified
sl: napaka v strtol: število blokov ni podano

en: unable to stat %s
sl: stanja %s ni mogoče dobiti

en: unable to open %s
sl: ni mogoče odpreti %s

en: will not try to make filesystem on '%s'
sl: na '%s' ne bo poskusa narediti datotečni sistem

en: Bad user-specified page size %d
sl: Podana velikost strani ni dobra%d

en: Bad swap header size, no label written.
sl: Poškodovana velikost glava izmenjalnega prostora, oznaka ni zapisana

en: Label was truncated.
sl: Oznaka je bila skrajšana

en: no uuid
sl: ni uuid-a

en: too many bad pages
sl: preveč poškodovanih strani

en: Out of memory
sl: Zmanjkalo je pomnilnika

en: one bad page
sl: ena poškodovana stran

en: %s: error: Nowhere to set up swap on?
sl: %s: napaka: izmenjalnega prostora ni možno nikamor namestiti?

en: %s: error: unknown version %d
sl: %s: napaka: neznana različica %d

en: fatal: first page unreadable
sl: usodna napaka: prva stran neberljiva

en: Unable to set up swap-space: unreadable
sl: Izmenjalnega prostora ni mogoče nastaviti: neberljiv

en: unable to rewind swap-device
sl: izmenjalne naprave ni mogoče previti

en: fsync failed
sl: fsync ni uspel

en: Unusable
sl: Neuporabno

en: Free Space
sl: Neuporabljen prostor

en: Disk has been changed.
sl: Disk je bil spremenjen.

en: Reboot the system to ensure the partition table is correctly updated.
sl: Ponovno zaženite sistem, da bo razdelitvena tabela pravilno ažurirana.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any
    DOS 6.x partitions, please see the cfdisk manual
    page for additional information.
sl: 
    OPOZORILO: Če ste ustvarili ali spremenili
    DOS 6.x razdelke, si prosim oglejte
    priročnik cfdiska za dodatne informacije.

en: FATAL ERROR
sl: USODNA NAPAKA

en: Press any key to exit cfdisk
sl: Pritisnike katerokoli tipko za izhod iz cfdisk-a

en: Cannot seek on disk drive
sl: Iskanje na disku ni mogoče

en: Cannot read disk drive
sl: Diskovnega pogona ni mogoče prebrati

en: Cannot write disk drive
sl: Na diskovni pogon ni mogoče pisati

en: Too many partitions
sl: Preveč razdelkov

en: Partition begins before sector 0
sl: Razdelek se začne pred sektorjem 0

en: Partition ends before sector 0
sl: Razdelek se konča pred sektorjem 0

en: Partition begins after end-of-disk
sl: Razdelek se začne po koncu diska

en: Partition ends after end-of-disk
sl: Razdelek se konča po koncu diska

en: Partition ends in the final partial cylinder
sl: Razdelek se konča v zadnji delni stezi

en: logical partitions not in disk order
sl: logični razdelki niso v pravem diskovnem redu

en: logical partitions overlap
sl: logični razdelki se prekrivajo

en: enlarged logical partitions overlap
sl: povečani logični razdelki se prekrivajo

en: !!!! Internal error creating logical drive with no extended partition !!!!
sl: !!!! Interna napaka pri ustvarjanje logičnega pogona brez razširjenega razdelka !!!!

en: Cannot create logical drive here -- would create two extended partitions
sl: Logičnega pogona na tem mestu ni mogoče ustvariti - ustvarili bi dva razširjena razdelka

en: Menu item too long. Menu may look odd.
sl: Menujski vnos predolg. Menu lahko izgleda nenavadno.

en: Illegal key
sl: Nedovoljena tipka

en: Press a key to continue
sl: Pritisnite katerokoli tipko za nadaljevanje

en: Primary
sl: Primaren

en: Create a new primary partition
sl: Ustvari nov primaren razdelek

en: Logical
sl: Logičen

en: Create a new logical partition
sl: Ustvari nov logičen razdelek

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Don't create a partition
sl: Ne ustvari razdelka

en: !!! Internal error !!!
sl: !!! Interna napaka !!!

en: Size (in MB):
sl: Velikost (v MB):

en: Beginning
sl: Začetek

en: Add partition at beginning of free space
sl: Dodaj razdelek na začetek nezasedenega prostora

en: End
sl: Konec

en: Add partition at end of free space
sl: Dodaj razdelek na konec nezasedenega prostora

en: No room to create the extended partition
sl: Ni prostora za ustvarjanje razširjenega razdelka

en: Do you wish to start with a zero table [y/N] ?
sl: Ali želite začeti s prazno tabelo [y/N] ?

en: You specified more cylinders than fit on disk
sl: Navedli ste več stez, kot jih je na disku

en: Cannot open disk drive
sl: Diskovne enote ni mogoče odpreti

en: Opened disk read-only - you have no permission to write
sl: Disk odprt samo za branje - nimate dovoljenja za pisanje

en: Cannot get disk size
sl: Velikosti diskovne steze ni mogoče prebrati

en: Bad primary partition
sl: Poškodovan primarni razdelek

en: Bad logical partition
sl: Poškodovan logični razdelek

en: Warning!!  This may destroy data on your disk!
sl: Opozorilo!! To lahko uniči podatke na vašem disku!

en: no
sl: ne

en: Did not write partition table to disk
sl: Tabela razdelkov ni bila zapisana na disk

en: yes
sl: da

en: Please enter `yes' or `no'
sl: Prosim vpišite ,da` ali ,ne`

en: Writing partition table to disk...
sl: Tabela razdelkov se zapisuje na disk...

en: Wrote partition table to disk
sl: Tabela razdelkov je bila zapisana na disk

en: Wrote partition table, but re-read table failed.  Reboot to update table.
sl: Tabela razdelkov zapisana, ampak ponovno branje tabele ni uspelo. Ponovno zaženite sistem, da posodobite tabelo.

en: No primary partitions are marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
sl: Noben primarni razdelek ni označen kot zagonski. DOS MBR se ne more zagnati.

en: More than one primary partition is marked bootable. DOS MBR cannot boot this.
sl: Več kot en primarni razdelek je označen kot zagonski. DOS MBR se ne more zagnati.

en: Enter filename or press RETURN to display on screen:
sl: Vnesite ime datoteke ali pritisnite ENTER za prikaz na zaslonu:

en: Cannot open file '%s'
sl: Datoteke ,%s` ni mogoče odpreti

en: Disk Drive: %s
sl: Diskovna enota: %s

en: Sector 0:
sl: Sektor 0:

en: Sector %d:
sl: Sektor %d:

en:    None
sl:    Brez

en:    Primary
sl:   Primaren

en:    Logical
sl:    Logičen

en: Unknown
sl: Neznano

en: Boot
sl: Zagon

en: Partition Table for %s
sl: Tabela razdelkov za %s

en:  # Type       Sector      Sector   Offset    Length   Filesystem Type (ID) Flag
sl:  # Tip        Sektor      Sektor   Odmik     Dolžina  Tip dat. sistema (ID) Zastavice

en: Raw
sl: Surov

en: Print the table using raw data format
sl: Izpis tabele v surovi obliki

en: Sectors
sl: Sektorji

en: Print the table ordered by sectors
sl: Izpis tabele, urejene po sektorjih

en: Table
sl: Tabela

en: Just print the partition table
sl: Samo izpis tabele razdelkov

en: Don't print the table
sl: Brez izpisa tabele razdelkov

en: Help Screen for cfdisk
sl: Osnovna navodila za cfdisk

en: This is cfdisk, a curses based disk partitioning program, which
sl: Cfdisk je tekstovni program za urejanje diskovnih razdelkov,

en: allows you to create, delete and modify partitions on your hard
sl: s katerim lahko ustvarjate, brišete ali spreminjate razdelke

en: disk drive.
sl: na vašem disku.

en: Command      Meaning
sl:   Ukaz        Pomen

en:   b          Toggle bootable flag of the current partition
sl:   b          Preklop med zagonskim/nezagonskim razdelkom

en:   d          Delete the current partition
sl:   d          Izbriši trenutni razdelek

en:   g          Change cylinders, heads, sectors-per-track parameters
sl:   g          Spremeni parametre (št. stez, št. glav, sektorjev/stezo)

en:              WARNING: This option should only be used by people who
sl:              OPOZORILO: Izbiro naj izberejo le tisti,

en:              know what they are doing.
sl:              ki razumejo, kaj počnejo.

en:   h          Print this screen
sl:   h          prikaži to pomoč

en:   m          Maximize disk usage of the current partition
sl:   m          Porabi največ prostora za trenutni razdelek

en:              Note: This may make the partition incompatible with
sl:              Opomba: To lahko napravi razdelek nezdružljiv z

en:   n          Create new partition from free space
sl:   n          Ustvari nov razdelek na nezasedenega prostora

en:   p          Print partition table to the screen or to a file
sl:   p          Prepiši tabelo razdelkov na zaslon ali v datoteko

en:              There are several different formats for the partition
sl:              Obstaja več različnih zapisov za particijo

en:              that you can choose from:
sl:              med katerimi lahko izbirate:

en:                 r - Raw data (exactly what would be written to disk)
sl:                 r - neobdelani podatki (natačno to, kar bi bilo zapisano na disk)

en:                 s - Table ordered by sectors
sl:                 s - Tabela, urejena po sektorjih

en:                 t - Table in raw format
sl:                 t - tabela v obliki neobdelanih podatkov

en:   q          Quit program without writing partition table
sl:   q          Zapusti program, ne da bi zapisal tabelo razdelkov

en:   t          Change the filesystem type
sl:   t          Spremeni vrsto datotečnega sistema

en:   u          Change units of the partition size display
sl:   u          Spremeni enote izpisa velikosti razdelkov

en:              Rotates through MB, sectors and cylinders
sl:              Kroži med MB, sektorji in stezami

en:   W          Write partition table to disk (must enter upper case W)
sl:   W          Zapiši tabelo razdelkov na disk (mora biti veliki W!)

en:              Since this might destroy data on the disk, you must
sl:              Ker lahko ta izbira uniči podatke na disku, morate,

en:              either confirm or deny the write by entering `yes' or
sl:              izbiro potrditi ali preklicati z vnosom ,da` ali

en:              `no'
sl:              `ne'

en: Up Arrow     Move cursor to the previous partition
sl: Puščica gor  Premakni kazalec na prejšnji razdelek

en: Down Arrow   Move cursor to the next partition
sl: Puščica dol  Premakni kazalec na naslednji razdelek

en: CTRL-L       Redraws the screen
sl: CTRL-L       Osveži izpis

en:   ?          Print this screen
sl:   ?          Izpiši to okno

en: Note: All of the commands can be entered with either upper or lower
sl: Opomba: Vse ukaze lahko vpišete z velikimi ali malimi

en: case letters (except for Writes).
sl: tiskanimi črkami (z izjemo W).

en: Cylinders
sl: Stez

en: Change cylinder geometry
sl: Spremeni število stez

en: Heads
sl: Glav

en: Change head geometry
sl: Spremeni število glav

en: Change sector geometry
sl: Spremeni število sektorjev

en: Done
sl: Opravljeno

en: Done with changing geometry
sl: Sprememba geometrije je končana

en: Enter the number of cylinders:
sl: Vnesite število stez:

en: Illegal cylinders value
sl: Nedovoljena vrednost stez

en: Enter the number of heads:
sl: Vnesite število glav:

en: Illegal heads value
sl: Nedovoljeno število glav

en: Enter the number of sectors per track:
sl: Vnesite število sektorjev na stezo:

en: Illegal sectors value
sl: Nedovoljeno število sektorjev

en: Enter filesystem type:
sl: Vnesite vrsto datotečnega sistema:

en: Cannot change FS Type to empty
sl: Vrste datotečnega sistema ni moč spremeniti na prazno

en: Cannot change FS Type to extended
sl: Vrste datotečnega sistema ni moč spremeniti na razširjeno

en: Unknown (%02X)
sl: Neznano (%02X)

en: Disk Drive: %s
sl: Diskovni Pogon: %s

en: Name
sl: Ime

en: Flags
sl: Oznake

en: Part Type
sl: Tip Razd.

en: FS Type
sl: Dat. sistem

en: [Label]
sl: [Oznaka]

en: Bootable
sl: Zagonski

en: Toggle bootable flag of the current partition
sl: Preklopi zagonsko zastavico trenutnega razdelka

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete the current partition
sl: Izbriši ta razdelek

en: Geometry
sl: Geometr.

en: Change disk geometry (experts only)
sl: Nastavi geometrijo diska (samo poznavalci)

en: Help
sl: Pomoč

en: Print help screen
sl: Izpiši stran z navodili

en: Maximize
sl: Razpri

en: Maximize disk usage of the current partition (experts only)
sl: Razpri trenutni razdelek čez celotno nezasedeno območje (samo poznavalci)

en: New
sl: Nova

en: Create new partition from free space
sl: Ustvari nov razdelek iz nezasedenega prostora

en: Print
sl: Natisni

en: Print partition table to the screen or to a file
sl: Izpiši tabelo razdelkov na zaslon ali shrani v datoteko

en: Quit
sl: Izhod

en: Quit program without writing partition table
sl: Izhod iz programa brez zapisa tabele razdelkov

en: Type
sl: Tip

en: Change the filesystem type (DOS, Linux, OS/2 and so on)
sl: Spremeni tip datotečnega sistema (DOS, Linux, OS/2 itn.)

en: Units
sl: Enote

en: Change units of the partition size display (MB, sect, cyl)
sl: Spremeni enote prikaza velikosti razdelkov (MB, sekt, cil)

en: Write
sl: Zapiši

en: Write partition table to disk (this might destroy data)
sl: Zapiši tabelo razdelkov na disk (to lahko uniči podatke)

en: Cannot make this partition bootable
sl: Te particije se ne more nastaviti kot zagonske

en: Cannot delete an empty partition
sl: Praznega razdelka se ne more zbrisati

en: Cannot maximize this partition
sl: Tega razdelka se ne more razpreti

en: This partition is unusable
sl: Ta razdelek ni uporaben

en: This partition is already in use
sl: Ta razdelek se že uporablja

en: Cannot change the type of an empty partition
sl: Tipa praznega razdelka se ne more spremeniti

en: No more partitions
sl: Ni več razdelkov

en: Illegal command
sl: Napačen ukaz

en: 
    Usage:
    Print version:
            %s -v
    Print partition table:
            %s -P {r|s|t} [options] device
    Interactive use:
            %s [options] device
    
    Options:
    -a: Use arrow instead of highlighting;
    -z: Start with a zero partition table, instead of reading the pt from disk;
    -c C -h H -s S: Override the kernel's idea of the number of cylinders,
                    the number of heads and the number of sectors/track.
sl: 
    Uporaba:
    Izpiši različico:
             %s -v
    Izpiši tabelo razdelkov:
             %s -P {r|s|t} [izbire] naprava
    Interaktivna uporaba:
             %s [izbire] naprava
    
    Izbire:
    -a: Uporabi puščico namesto osvetljevanja;
    -z: Začni s prazno tabelo particij namesto branja tp z diska;
    -c C -h H -s S: Povozi idejo jedra o številu sledi, glav in sektorjev.

en: 
    	There is a valid AIX label on this disk.
    	Unfortunately Linux cannot handle these
    	disks at the moment.  Nevertheless some
    	advice:
    	1. fdisk will destroy its contents on write.
    	2. Be sure that this disk is NOT a still vital
    	   part of a volume group. (Otherwise you may
    	   erase the other disks as well, if unmirrored.)
    	3. Before deleting this physical volume be sure
    	   to remove the disk logically from your AIX
    	   machine.  (Otherwise you become an AIXpert).
sl: 
    	Na tem disku je veljavna oznaka AIX.
    	Na žalost s temi diski Linux trenutno
    	ne zna rokovati. Pomaga naj vam par
    	nasvetov:
    	1. fdisk bo uničil vsebino diska pri pisanju.
    	2. Bodite prepričani, da ta disk NI življenjskega
    	   pomena obsegovne skupine[volume group]. (Drugače se lahko zgodi,
    	   da boste brisali tudi ostale diske.
    	3. Pred izbrisom fizičnega obsega bodite prepričani,
    	   da disk odstranite logično, iz vašega AIX
    	   računalnika. (Drugače lahko postanete 
    	   "strokovnjak za AIX").

en: 
    BSD label for device: %s
sl: 
    BSD oznaka za napravo: %s

en: Command action
sl:   Ukaz  dejanje

en:    d   delete a BSD partition
sl:    d   zbriši razdelek tipa BSD

en:    e   edit drive data
sl:    e   ažuriraj diskovne podatke

en:    i   install bootstrap
sl:    i   namesti začetni nalagalnik

en:    l   list known filesystem types
sl:    l   izpiši znane datotečne sisteme

en:    m   print this menu
sl:    m   izpiši ta meni

en:    n   add a new BSD partition
sl:    n   dodaj novo particijo tipa BSD

en:    p   print BSD partition table
sl:    p   izpiši BSD-jevo tabelo razdelkov

en:    q   quit without saving changes
sl:    q   končaj, ne da bi shranil spremembe

en:    r   return to main menu
sl:    r   vrni se v glavni meni

en:    s   show complete disklabel
sl:    s   prikaži celostno oznako diska

en:    t   change a partition's filesystem id
sl:    t   spremeni id razdelčnega datotečnega sistema

en:    u   change units (cylinders/sectors)
sl:    u   spremeni enote (steze/sektorji)

en:    w   write disklabel to disk
sl:    w   zapiši oznako diska na disk

en:    x   link BSD partition to non-BSD partition
sl:    x   poveži razdelek tipa BSD z razdelkom drugega tipa

en: Partition %s has invalid starting sector 0.
sl: Razdelek %s ima neveljavni začetni sektor 0.

en: Reading disklabel of %s at sector %d.
sl: Berem oznako diska %s na sektorju %d.

en: There is no *BSD partition on %s.
sl: Na %s ni razdelka tipa *BSD.

en: BSD disklabel command (m for help):
sl: Ukaz BSD oznaka diska (m za pomoč):

en: First %s
sl: Prvi %s

en: Last %s or +size or +sizeM or +sizeK
sl: Zadnji %s ali +size ali +sizeM ali +sizeK

en: type: %s
sl: vrsta: %s

en: type: %d
sl: vrsta: %d

en: label: %.*s
sl: oznaka: %.*s

en: flags:
sl: zastavice:

en:  removable
sl:  odstranljiv

en:  badsect
sl:  pošsektor

en: bytes/sector: %ld
sl: bajti/sektor: %ld

en: sectors/track: %ld
sl: sektor/sled: %ld

en: tracks/cylinder: %ld
sl: sled/steza: %ld

en: sectors/cylinder: %ld
sl: sektor/steza: %ld

en: cylinders: %ld
sl: steze: %ld

en: rpm: %d
sl: obrati/min: %d

en: interleave: %d
sl: prepleteno: %d

en: cylinderskew: %d
sl: poševnostsledi: %d

en: headswitch: %ld		# milliseconds
sl: zamenjava glave: %ld		# milisekund

en: track-to-track seek: %ld	# milliseconds
sl: iskanje sled-do-sledi: %ld	# milisekund

en: drivedata:
sl: diskovni podatki:

en: 
    %d partitions:
sl: 
    %d razdelkov:

en: #       start       end      size     fstype   [fsize bsize   cpg]
sl: #      začetek     konec     vel   tip dat sist  [veldat velblok cpg]

en: Writing disklabel to %s.
sl: Zapisovanje oznake diska na %s.

en: %s contains no disklabel.
sl: %s ne vsebuje oznake diska.

en: Do you want to create a disklabel? (y/n)
sl: Ali želite ustvariti oznako diska? (y/n)

en: bytes/sector
sl: bajti/sektor

en: sectors/track
sl: sektorji/sled

en: tracks/cylinder
sl: sledi/stezo

en: cylinders
sl: steze

en: sectors/cylinder
sl: sektorji/stezo

en: Must be <= sectors/track * tracks/cylinder (default).
sl: Mora biti <= sektorji/sled * sledi/stezo (privzeto).

en: rpm
sl: obrati/min

en: interleave
sl: prepleteno

en: trackskew
sl: poševnostsledi

en: cylinderskew
sl: poševnoststeze

en: headswitch
sl: prehod glav

en: track-to-track seek
sl: iskanje sledi-do-sledi

en: Bootstrap: %sboot -> boot%s (%s):
sl: Začetni nalagalnik: %sboot -> boot%s (%s):

en: Bootstrap overlaps with disk label!
sl: Začetni nalagalnik se prekriva z oznako diska!

en: Bootstrap installed on %s.
sl: Začetni nalagalnik je nameščen na %s.

en: Partition (a-%c):
sl: Razdelek (a-%c):

en: The maximum number of partitions has been created
sl: Največje možno število razdelkov je bilo ustvarjeno

en: This partition already exists.
sl: Ta razdelek že obstaja.

en: Warning: too many partitions (%d, maximum is %d).
sl: Opozorilo: preveč particij (%d, največ pa je %d).

en: 
    Syncing disks.
sl: 
    Sinhronizacija diskov.

en: Usage: fdisk [-b SSZ] [-u] DISK     Change partition table
           fdisk -l [-b SSZ] [-u] DISK  List partition table(s)
           fdisk -s PARTITION           Give partition size(s) in blocks
           fdisk -v                     Give fdisk version
    Here DISK is something like /dev/hdb or /dev/sda
    and PARTITION is something like /dev/hda7
    -u: give Start and End in sector (instead of cylinder) units
    -b 2048: (for certain MO disks) use 2048-byte sectors
sl: Uporaba: fdisk [-b velsekt] -[u] DISK     Spremeni tabelo razdelkov
             fdisk -l [-b velsekt] -[u] DISK  Izpiši tabelo/e razdelkov
             fdisk -s RAZDELEK                Vrni velikost/i razdelkov v blokih
             fdisk -v                         Vrni različico fdisk-a
    DISK je lahko /dev/hdb ali /dev/sda
    RAZDELEK je lahko /dev/hda7
     velsekt - velikost sektorja
    -u: vrni Začetek in Konec v sektorskih (namesto v steznih) enotah
    -b 2048: (za nekatere MO diske) uporabi sektorje velikosti 2048-bajtov

en: Usage: fdisk [-l] [-b SSZ] [-u] device
    E.g.: fdisk /dev/hda  (for the first IDE disk)
      or: fdisk /dev/sdc  (for the third SCSI disk)
      or: fdisk /dev/eda  (for the first PS/2 ESDI drive)
      or: fdisk /dev/rd/c0d0  or: fdisk /dev/ida/c0d0  (for RAID devices)
      ...
sl: Uporaba: fdisk [l] [-b velsekt] [-u] naprava
    Npr.: fdisk /dev/hda (za prv IDE disk)
     ali: fdisk /dev/sdc (za prvi SCSI disk)
     ali: fdisk /dev/eda (za prvi PS/2 ESDI disk)
     ali: fdisk /dev/rd/c0d0 ali fdisk /dev/ida/c0d0 (za RAID naprave)
     ...

en: Unable to open %s
sl: %s ni mogoče odpreti

en: Unable to read %s
sl: %s ni mogoče prebrati

en: Unable to seek on %s
sl: Na %s iskanje ni možno

en: Unable to write %s
sl: Na %s ni mogoče pisati

en: BLKGETSIZE ioctl failed on %s
sl: BLKGETSIZE od ioctl ni uspel na %s

en: Unable to allocate any more memory
sl: Dodeljevanje pomnilnika ni več mogoče

en: Fatal error
sl: Usodna napaka

en:    a   toggle a read only flag
sl:    a   preklopi samo za branje

en:    b   edit bsd disklabel
sl:    b   spremeni oznako diska tipa BSD

en:    c   toggle the mountable flag
sl:    c   preklopi zastavico priklopljivo

en:    d   delete a partition
sl:    d   zbriši razdelek

en:    l   list known partition types
sl:    l   izpiši znane vrste razdelkov

en:    n   add a new partition
sl:    n   dodaj nov razdelek

en:    o   create a new empty DOS partition table
sl:    o   ustvari novo prazno tabelo razdelkov tipa MS-DOS

en:    p   print the partition table
sl:    p   izpiši tabelo razdelkov

en:    s   create a new empty Sun disklabel
sl:    s   ustvari novo prazno oznako diska tipa Sun

en:    t   change a partition's system id
sl:    t   spremeni sistemski ID razdelka

en:    u   change display/entry units
sl:    u   spremeni prikazne/vnosne enote

en:    v   verify the partition table
sl:    v   preveri tabelo razdelkov

en:    w   write table to disk and exit
sl:    w   zapiši tabelo razdelkov na disk in končaj

en:    x   extra functionality (experts only)
sl:    x   dodatne možnosti (samo za poznavalce)

en:    a   select bootable partition
sl:    a   izberi zagonski razdelek

en:    b   edit bootfile entry
sl:    b   uredi zagonskodatotečni vnos

en:    c   select sgi swap partition
sl:    c   izberi izmenjalni razdelek tipa sgi

en:    a   toggle a bootable flag
sl:    a   preklopi zagonsko zastavico

en:    c   toggle the dos compatibility flag
sl:    c   preklopi združljivo z DOS zastavico

en:    a   change number of alternate cylinders
sl:    a   spremeni število izmeničnih stez

en:    c   change number of cylinders
sl:    c   spremeni število stez

en:    d   print the raw data in the partition table
sl:    d   izpiši surove podatke iz tabele razdelkov

en:    e   change number of extra sectors per cylinder
sl:    e   spremeni število dodatkih sektorjev na stezo

en:    h   change number of heads
sl:    h   spremeni število glav

en:    i   change interleave factor
sl:    i   spremeni koeficient prepletenosti

en:    o   change rotation speed (rpm)
sl:    o   spremeni hitrost vrtenja (obrati/min)

en:    s   change number of sectors/track
sl:    s   spremeni število sektorjev/sled

en:    y   change number of physical cylinders
sl:    y   spremeni število fizičnih stez

en:    b   move beginning of data in a partition
sl:    b   premakni začetek podatkov v razdelku

en:    e   list extended partitions
sl:    e   izpiši razširjene razdelke

en:    g   create an IRIX (SGI) partition table
sl:    g   ustvari tabelo razdelkvo tipa IRIX (SGI)

en:    f   fix partition order
sl:    f   popravi vrstni red razdelkov

en: You must set
sl: Nastaviti morate

en: heads
sl: glave

en: sectors
sl: sektorji

en: %s%s.
    You can do this from the extra functions menu.
sl: %s%s.
    To lahko storite v meniju z dodatnimi možnostmi.

en:  and
sl:  in

en: 
    The number of cylinders for this disk is set to %d.
    There is nothing wrong with that, but this is larger than 1024,
    and could in certain setups cause problems with:
    1) software that runs at boot time (e.g., old versions of LILO)
    2) booting and partitioning software from other OSs
       (e.g., DOS FDISK, OS/2 FDISK)
sl: 
    Število stez na tem disku je nastavljeno na %d.
    S tem ni nič narobe, ampak to je večje kot 1024,
    in bi lahko v določenih primerih povzročilo težave z:
    1) programjem, ki deluje med zaganjanjem (npr. stare različice LILO)
    2) zagonskim in razdeljevalnim programjem drugih
    operacijskih sistemov(npr. DOS FDISK, OS/2 FDISK)

en: Bad offset in primary extended partition
sl: Poškodovan odmik v primarnem razširjenem razdelku

en: Warning: omitting partitions after #%d.
    They will be deleted if you save this partition table.
sl: Opozorilo: omejujem razdelke po #%d.
    Če shranite ta razdelek bodo izbrisani.

en: Warning: extra link pointer in partition table %d
sl: Opozorilo: dodatni povezovalni kazalec v tabeli razdelkov %d

en: Warning: ignoring extra data in partition table %d
sl: Opozorilo: dodatni podatki v tabeli razdelkov %d ne bodo upoštevani

en: Note: sector size is %d (not %d)
sl: Opomba: velikost sektorja je %d (ne %d)

en: You will not be able to write the partition table.
sl: Ne boste mogli zapisati tabele razdelkov.

en: This disk has both DOS and BSD magic.
    Give the 'b' command to go to BSD mode.
sl: Ta disk je označek kot tipa DOS in tipa BSD.
    Uporabite 'b' ukaz, da preidete v BSD način.

en: Device contains neither a valid DOS partition table, nor Sun, SGI or OSF disklabel
sl: Naprava ne vsebuje veljavne tabele razdelkov tipa DOS, niti oznake diska tipa Sun, SGI ali OSF

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Ignoring extra extended partition %d
sl: Dodatni razširjen razdelek %d ne bo upoštevan

en: Warning: invalid flag 0x%04x of partition table %d will be corrected by w(rite)
sl: Opozorilo: neveljavna zastavica 0x%04x tabele razdelkov %d bo popravljena z w(rite)

en: 
    got EOF thrice - exiting..
sl: 
    3x dobljen EOF - Končujem..

en: Hex code (type L to list codes):
sl: Šestnajstiška koda (pritisni L za izbor kod):

en: %s (%u-%u, default %u):
sl: %s (%u-%u, privzeto %u):

en: Using default value %u
sl: Uporbljena bo privzeta vrednost %u

en: Value out of range.
sl: Vrednost izven dosega.

en: Partition number
sl: Številka razdelka

en: Warning: partition %d has empty type
sl: Opozorilo: razdelek %d nima tipa

en: Selected partition %d
sl: Izbran razdelek %d

en: No partition is defined yet!
sl: Noben razdelek še ni določen!

en: All primary partitions have been defined already!
sl: Vsi primarni razdelki so že določeni!

en: cylinder
sl: steza

en: sector
sl: sektor

en: Changing display/entry units to %s
sl: Spreminjam enote prikaza/vnosa na %s

en: WARNING: Partition %d is an extended partition
sl: OPOZORILO: Razdelek %d je razširjeni razdelek

en: DOS Compatibility flag is set
sl: Združljivost z DOS je nastavljena.

en: DOS Compatibility flag is not set
sl: Združljivost z DOS ni nastavljena.

en: Partition %d does not exist yet!
sl: Razdelek %d še ne obstaja!

en: Type 0 means free space to many systems
    (but not to Linux). Having partitions of
    type 0 is probably unwise. You can delete
    a partition using the `d' command.
sl: V mnogih sistemih pomeni tip 0 prazen prostor,
    v Linuxu pa ne. Razdelkov tipa 0 ni pametno imeti
    Razdelek lahko zbrišete z ukazom `d'.

en: You cannot change a partition into an extended one or vice versa
    Delete it first.
sl: Razdelka ne morete pretvoriti v razširjenega ali obratno.
    Najprej ga zbrišite.

en: Consider leaving partition 3 as Whole disk (5),
    as SunOS/Solaris expects it and even Linux likes it.
sl: Razmislite o tem, da pustite razdelek 3 kot celotni disk (5).
    Tak je dogovor v SunOS/Solaris, Linux pa ga spoštuje.

en: Changed system type of partition %d to %x (%s)
sl: Tip razdelka %d je spremenjen v %x (%s)

en: Partition %d has different physical/logical beginnings (non-Linux?):
sl: Fizični začetek razdelka %d ni enak logičnemu (ne-Linux?):

en:      phys=(%d, %d, %d)
sl:   fizični=(%d, %d, %d)

en: logical=(%d, %d, %d)
sl: logični=(%d, %d, %d)

en: Partition %d has different physical/logical endings:
sl: Fizična/logična konca razdelka %d se ne ujemata:

en: Partition %i does not start on cylinder boundary:
sl: Razdelek %i se ne začne na meji stez:

en: should be (%d, %d, 1)
sl: moral bi biti (%d, %d, 1)

en: Partition %i does not end on cylinder boundary.
sl: Razdelek %i se ne konča na meji stez.

en: should be (%d, %d, %d)
sl: moral bi biti (%d, %d, %d)

en: 
    Disk %s: %ld MB, %lld bytes
sl: 
    Disk %s: %ld MB, %lld bajtov

en: 
    Disk %s: %ld.%ld GB, %lld bytes
sl: 
    Disk %s: %ld.%ld GB, %lld bajtov

en: Nothing to do. Ordering is correct already.
sl: Nič ni treba spremeniti. Red je že pravilen.

en: This doesn't look like a partition table
    Probably you selected the wrong device.
sl: To ne izgleda kot tabela razdelkov
    Verjetno ste izbrali napačno napravo.

en: %*s Boot      Start         End      Blocks   Id  System
sl: %*s Zagon    Začetek       Konec     Bloki    Id  Sistem

en: Device
sl: Naprava

en: 
    Partition table entries are not in disk order
sl: 
    Vnosi tabele razdelkov niso v diskovnem vrstnem redu

en: Warning: partition %d contains sector 0
sl: Opozorilo: razdelek %d vsebuje sektor 0

en: Partition %d: head %d greater than maximum %d
sl: Razdelek %d: glava %d je večja od največje %d

en: Partitions %d: cylinder %d greater than maximum %d
sl: Razdelki %d: steza %d je večja od največje %d

en: Partition %d: previous sectors %d disagrees with total %d
sl: Razdelek %d: prejšnji sektorji %d se ne ujemajo s celoto %d

en: Warning: bad start-of-data in partition %d
sl: Opozorilo: poškodovan začetek podatkov v razdelku %d

en: Warning: partition %d overlaps partition %d.
sl: Opozorilo: razdelek %d prekriva razdelek %d.

en: Warning: partition %d is empty
sl: Opozorilo: razdelek %d je prazen

en: Logical partition %d not entirely in partition %d
sl: Logični razdelek %d ni v celoti v razdelku %d

en: %lld unallocated sectors
sl: %lld nedodeljenih sektorjev

en: Partition %d is already defined.  Delete it before re-adding it.
sl: Razdelek %d je že določen. Zbrišite ga preden ga ponovno dodate.

en: No free sectors available
sl: Ni več prostih sektorjev

en: 	Sorry - this fdisk cannot handle AIX disk labels.
    	If you want to add DOS-type partitions, create
    	a new empty DOS partition table first. (Use o.)
    	WARNING: This will destroy the present disk contents.
sl: 	Oprostite - ta fdisk ne zna delati z oznakami diskov tipa AIX.
    	Če želite dodati razdelke tipa DOS, najprej ustvarite
    	 novo prazno tabelo razdelkov tipa DOS. (Uporabite o.)
    	OPOZORILO: To bo uničilo trenutno vsebuno diska.

en: You must delete some partition and add an extended partition first
sl: Izbrisati morate nek razdelek in najprej dodati razširjen razdelek

en: Command action
       %s
       p   primary partition (1-4)
sl: Ukazna akcija
      %s
      p   primarni razdelek (1-4)

en: l   logical (5 or over)
sl: l   logični (5 ali več)

en: e   extended
sl: e   razširjen

en: Invalid partition number for type `%c'
sl: Neveljavna številka razdelka za tip `%c'

en: The partition table has been altered!
sl: Tabela razdelkov je bila spremenjena!

en: Calling ioctl() to re-read partition table.
sl: Kličem ioctl() za ponovno branje tabele razdelkov.

en: 
    WARNING: Re-reading the partition table failed with error %d: %s.
    The kernel still uses the old table.
    The new table will be used at the next reboot.
sl: 
    OPOZORILO: Ponovno branje tabele razdelkov ne bo uspelo, napaka %d: %s.
    Jedro še vedno uporablja staro tabelo.
    Nova tabelo bo v uporabi šele po naslednjem zagonu.

en: 
    WARNING: If you have created or modified any DOS 6.x
    partitions, please see the fdisk manual page for additional
    information.
sl: 
    OPOZORILO: Če ste ustvarili ali spreminjali razdelke
     tipa DOS 6.x, si poglejte priročnik za fdisk za dodatne
    informacije.

en: 
    Error closing file
sl: 
    Napaka pri zapiranju datoteke

en: Syncing disks.
sl: Sinhroniziram diske.

en: Partition %d has no data area
sl: Razdelek %d nima podatkovnega območja

en: New beginning of data
sl: Nov začetek podatkov

en: Expert command (m for help):
sl: Strokovni ukaz (m za pomoč):

en: Number of cylinders
sl: Število stez

en: Number of heads
sl: Število glav

en: Number of sectors
sl: Število sektorjev

en: Warning: setting sector offset for DOS compatiblity
sl: Opozorilo: odmik sektorja bo nastavljen tako, da bo združljiv z DOS

en: Disk %s doesn't contain a valid partition table
sl: Disk %s ne vsebuje veljavne tabele razdelkov

en: Cannot open %s
sl: %s ne morem odpreti

en: cannot open %s
sl: %s ne morem odpreti

en: %c: unknown command
sl: %c: neznan ukaz

en: This kernel finds the sector size itself - -b option ignored
sl: To jedro najde velikost sektorja samostojno - -b izbire ni upoštevana

en: Warning: the -b (set sector size) option should be used with one specified device
sl: Opozorilo: izbira -b (nastavi velikost sektorja) se naj uporablja s podano napravo

en: Detected an OSF/1 disklabel on %s, entering disklabel mode.
sl: Na %s je bila zaznana oznaka diska tipa OSF/1, vstopa v način označevanja diska.

en: Command (m for help):
sl: Ukaz (m za pomoč):

en: 
    The current boot file is: %s
sl: 
    Trenutna zagonska datoteka je: %s

en: Please enter the name of the new boot file:
sl: Prosimo vpišite ime nove zagonske datoteke:

en: Boot file unchanged
sl: Zagonska datoteka ni bila spremenjena

en: 
    	Sorry, no experts menu for SGI partition tables available.
sl: 
    	Za tabele particij tipa SGI žal ni strokovnega menija.

en: SGI volhdr
sl: SGI glavaobsga

en: SGI trkrepl
sl: SGI odzivsteze

en: SGI secrepl
sl: SGI odzivsekt

en: SGI raw
sl: SGI surov

en: SGI volume
sl: SGI obseg

en: Linux swap
sl: Linux izmenjalni prostor

en: Linux native
sl: Linux domača

en: According to MIPS Computer Systems, Inc the Label must not contain more than 512 bytes
sl: Upoštevajoč MIPS Computer Systems, Inc. oznaka ne sme vsebovati več to 512 bajtov

en: Detected sgi disklabel with wrong checksum.
sl: Zaznana je bila diskovna oznaka tipa SGI z napačno kontrolno vsoto.

en: ----- partitions -----
    Pt# %*s  Info     Start       End   Sectors  Id  System
sl: ----- razdelki -----
    Pt# %*s  Info    Začetek     Konec  Sektor   Id  Sistem

en: ----- Bootinfo -----
    Bootfile: %s
    ----- Directory Entries -----
sl: ----- Zagoninfo -----
    Zagonska dat.: %s
    ----- Vnosi imenikov -----

en: %2d: %-10s sector%5u size%8u
sl: %2d: %-10s sektor%5u velikost%8u

en: 
    Invalid Bootfile!
    	The bootfile must be an absolute non-zero pathname,
    	e.g. "/unix" or "/unix.save".
sl: 
    Neveljavna zagonska dat.!
    	Zagonska datoteka mora biti absolutna neničelna pot,
    	npr. "/unix" ali "/unix.save".

en: 
    	Name of Bootfile too long:  16 bytes maximum.
sl: 
    	Ime zagonske dat. je predolgo: največ 16 bajtov.

en: 
    	Bootfile must have a fully qualified pathname.
sl: 
    	Zagonska datoteka mora biti popolna pot.

en: 
    	Be aware, that the bootfile is not checked for existence.
    	SGI's default is "/unix" and for backup "/unix.save".
sl: 
    	Zavedati se morate, da se ne pregleda, ali zagonska dat. obstaja.
    	Privzeto za SGI jhe "/unix" in za varnostno kopijo "/unix.save".

en: 
    	Bootfile is changed to "%s".
sl: 
    	Zagonska datoteka je spremenjena na "%s".

en: More than one entire disk entry present.
sl: Prisoten je več kot en vnos celotnega diska.

en: No partitions defined
sl: Noben razdelek ni določen

en: IRIX likes when Partition 11 covers the entire disk.
sl: IRIX-u je všeč če razdelek 11 prekriva celoten disk.

en: The entire disk partition should start at block 0,
    not at diskblock %d.
sl: Razdelek čez celoten disk se mora začeti na bloku 0,
    ne na diskovnem bloku %d.

en: The entire disk partition is only %d diskblock large,
    but the disk is %d diskblocks long.
sl: Celotna diskovna particija je velika %d disk. blokov,
    ampak disk je dolg %d disk. blokov.

en: One Partition (#11) should cover the entire disk.
sl: En razdelek (#11) naj bi pokrival celoten disk.

en: Partition %d does not start on cylinder boundary.
sl: Razdelek %d se ne začne na meji s cilindrom.

en: Partition %d does not end on cylinder boundary.
sl: Razdelek %d se ne konča na meji s cilindrom.

en: The Partition %d and %d overlap by %d sectors.
sl: Razdelka %d in %d se prekrivata v skupno %d sektorjih.

en: Unused gap of %8u sectors - sectors %8u-%u
sl: %8u sektorjev ni v rabi - sektorji %8u-%u

en: 
    The boot partition does not exist.
sl: 
    Zagonski razdelek ne obstaja.

en: 
    The swap partition does not exist.
sl: 
    Izmenjalni razdelek ne obstaja.

en: 
    The swap partition has no swap type.
sl: 
    Izmenjalni razdelek nima določenega tipa.

en: 	You have chosen an unusual boot file name.
sl: 	Izbrali ste nenavadno ime zagonske datoteke.

en: Sorry You may change the Tag of non-empty partitions.
sl: Žal lahko spremenite Oznako nepraznih razdelkov.

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is of type "SGI volhdr", the IRIX system will rely on it to
    retrieve from its directory standalone tools like sash and fx.
    Only the "SGI volume" entire disk section may violate this.
    Type YES if you are sure about tagging this partition differently.
sl: Priporočljivo je, da je razdelek na odmiku 0 tipa "SGI volhdr",
    sistem IRIX se zanaša na to, da lahko uporablja orodja kot so 
    sash in fx z njega. Samo "SGI obseg" celoten del diska lahko
    krši to. Vtipkajte DA, če resnično želite označiti to particijo drugače.

en: YES
sl: DA

en: Do You know, You got a partition overlap on the disk?
sl: Ali se zavedate, da se vam na disku prekrivajo razdelki?

en: Attempting to generate entire disk entry automatically.
sl: Samodejni poskus vnosa celotnega diska.

en: The entire disk is already covered with partitions.
sl: Celoten disk je že prekrit z razdelki.

en: You got a partition overlap on the disk. Fix it first!
sl: Na disku se vam prekrivajo razdelki. Popravite jih!

en: It is highly recommended that eleventh partition
    covers the entire disk and is of type `SGI volume'
sl: Priporočljivo je, da enajsti razdelek
    prekriva celoten disk in je tipa `SGI volume'

en: You will get a partition overlap on the disk. Fix it first!
sl: Prekrivali se vam bodo razdelki na disku. Popravite jih!

en:  Last %s
sl:  Zadnji %s

en: Building a new SGI disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content will be unrecoverably lost.
sl: Ustvarja se nova SGI oznaka diska. Spremembe bodo ostale v pomnilniku
    samo, dokler se ne odločite, da jih boste zapisali. Potem bo prejšnja
    vsebina nepovrnljiva.

en: Warning:  BLKGETSIZE ioctl failed on %s.  Using geometry cylinder value of %d.
    This value may be truncated for devices > 33.8 GB.
sl: Opozorilo: BLKGETSIZE ioctl ni uspel na %s. Uporablja se geometrijska vrednost steze %d.
    Ta vrednost se lahko skrajša za naprave > 33.8 GB.

en: Trying to keep parameters of partition %d.
sl: Poskus ohranjanja parametrov razdelka %d.

en: ID=%02x	START=%d	LENGTH=%d
sl: ID=%02x	ZAČETEK=%d	DOLŽINA=%d

en: SunOS root
sl: SunOS korenska

en: SunOS swap
sl: SunOS izmenjalna

en: Whole disk
sl: Celoten disk

en: Linux raid autodetect
sl: Linux raid samozaznava

en: Detected sun disklabel with wrong checksum.
    Probably you'll have to set all the values,
    e.g. heads, sectors, cylinders and partitions
    or force a fresh label (s command in main menu)
sl: Zaznana je bila sun-ova oznaka diska z napačno kontrolno
    vsoto. Verjetno boste morali nastaviti vse vrednosti
    (npr. glave, sektorji, steze, razdelki) ali prisiliti
    svežo oznako (ukaz s v glavnem meniju)

en: Building a new sun disklabel. Changes will remain in memory only,
    until you decide to write them. After that, of course, the previous
    content won't be recoverable.
sl: Ustvarja se nova diskovna oznaka tipa sun. Spremembe bodo ostale v
    pomnilniku samo dokler se ne odločite, da jih boste zapisali. Po tem
    bo prejšnja vsebina nepovrnljiva.

en: Sectors/track
sl: Sektorji/sled

en: Partition %d doesn't end on cylinder boundary
sl: Razdelek %d se ne konča na meji s stezo

en: Partition %d overlaps with others in sectors %d-%d
sl: Razdelek %d se prekriva z drugimi v sektorjih %d-%d

en: Unused gap - sectors 0-%d
sl: Neporabljen prostor - sektorji 0-%d

en: Unused gap - sectors %d-%d
sl: Neporabljen prostor - sektorji %d-%d

en: Other partitions already cover the whole disk.
    Delete some/shrink them before retry.
sl: Drugi razdelki že prekrivajo ves disk.
    Izbrišite/pomanjšajte nekatere preden ponovno poskusite.

en: Sector %d is already allocated
sl: Sektor %d je že dodeljen

en: You haven't covered the whole disk with the 3rd partition, but your value
    %d %s covers some other partition. Your entry has been changed
    to %d %s
sl: Niste pokrili celotnega diska s tretjim razdelkom, ampak vaša vrednost
    %d %s prekriva nekatere druge razdelke. Vaš vnos je bil spremenjen
    na %d %s

en: If you want to maintain SunOS/Solaris compatibility, consider leaving this
    partition as Whole disk (5), starting at 0, with %u sectors
sl: Če želite ohraniti združljivost s SunOS/Solaris, potem pustite
    ta razdelek kot Celoten disk (5), z začetkom na 0 in %u sektorji

en: It is highly recommended that the partition at offset 0
    is UFS, EXT2FS filesystem or SunOS swap. Putting Linux swap
    there may destroy your partition table and bootblock.
    Type YES if you're very sure you would like that partition
    tagged with 82 (Linux swap):
sl: Zelo je priporočljivo pustiti razdelek z odmikom 0
    kot UFS, EXT2FS dat. sistem ali SunOS izmenjalni. Če 
    postavite tja Linux izmenjalni to lahko uniči tabelo 
    razdelkov in zagonski blok. Vnesite DA, če res želite
    da se ta razdelek označi kot 82 (Linux izmenjalni):

en: %*s Flag    Start       End    Blocks   Id  System
sl: %*s Zastava Začetek    Konec   Bloki    Id  Sistem

en: Number of alternate cylinders
sl: Število drugih stez

en: Extra sectors per cylinder
sl: Dodatni sektorji na stezo

en: Interleave factor
sl: Faktor prepletenosti

en: Rotation speed (rpm)
sl: Hitrost vrtenja (obrati/min)

en: Number of physical cylinders
sl: Število fizičnih stez

en: Empty
sl: Prazno

en: XENIX root
sl: XENIX korenski

en: Extended
sl: Razširjen

en: AIX bootable
sl: AIX zagonski

en: OS/2 Boot Manager
sl: OS/2 zagonski upravljalnik

en: W95 Ext'd (LBA)
sl: W95 Razš'a (LBA)

en: Hidden FAT12
sl: Skriti FAT12

en: Compaq diagnostics
sl: Compaq diagnostika

en: Hidden FAT16 <32M
sl: Skriti FAT16 <32M

en: Hidden FAT16
sl: Skriti FAT16

en: Hidden HPFS/NTFS
sl: Skriti HPFS/NTFS

en: Hidden W95 FAT32
sl: Skriti W95 FAT32

en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
sl: Skriti W95 FAT32 (LBA)

en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
sl: Skriti W95 FAT16 (LBA)

en: PartitionMagic recovery
sl: PartitionMagic okrevalni

en: PPC PReP Boot
sl: PPC PReP zagonski

en: QNX4.x 2nd part
sl: QNX4.x 2. del

en: QNX4.x 3rd part
sl: QNX4.x 3. del

en: GNU HURD or SysV
sl: GNU HURD ali SysV

en: Old Minix
sl: Stari Minix

en: Minix / old Linux
sl: Minix / stari Linux

en: Linux swap / Solaris
sl: Linux izmenjalni / Solaris

en: OS/2 hidden C: drive
sl: OS/2 skriti C: pogon

en: Linux extended
sl: Linux razširjen

en: NTFS volume set
sl: NTFS obsegna množica

en: Darwin boot
sl: Darwin zagonski

en: BSDI fs
sl: BSDI dat. sistem

en: BSDI swap
sl: BSDI izmenjalni

en: Boot Wizard hidden
sl: skriti Boot Wizzard

en: Solaris boot
sl: Solaris zagonski

en: DRDOS/sec (FAT-12)
sl: DRDOS/sktr (FAT-12)

en: DRDOS/sec (FAT-16 < 32M)
sl: DRDOS/sktr (FAT-16 < 32M)

en: DRDOS/sec (FAT-16)
sl: DRDOS/sktr (FAT-16)

en: Non-FS data
sl: nedatotečnosistemski podatki

en: DOS access
sl: DOS dostop

en: DOS R/O
sl: DOS samo za branje

en: BeOS fs
sl: BeOS dat. sist.

en: Linux/PA-RISC boot
sl: Linux/PA-RISC zagonski

en: DOS secondary
sl: DOS sekundarni

en: seek error on %s - cannot seek to %lu
sl: napaka pri iskanju na %s - iskanje do %lu ni možno

en: seek error: wanted 0x%08x%08x, got 0x%08x%08x
sl: napaka pri iskanju: zahtevano 0x%08x%08x, dobljeno 0x%08x%08x

en: out of memory - giving up
sl: pomnilnika je zmanjkalo - zaključujem

en: read error on %s - cannot read sector %lu
sl: napak pri branju na %s - branje sektorja %lu ni možno

en: ERROR: sector %lu does not have an msdos signature
sl: NAPAKA: sektor %lu nima oznake tipa msdos

en: write error on %s - cannot write sector %lu
sl: napaka pri pisanju na %s - sektorja %lu ni možno zapisati

en: cannot open partition sector save file (%s)
sl: shranjene datoteke sektorja razdelka ni mogoče odpreti (%s)

en: write error on %s
sl: napaka pri pisanju na %s

en: cannot stat partition restore file (%s)
sl: stanja obnovitvene datoteke razdelka ni mogoče dobiti (%s)

en: partition restore file has wrong size - not restoring
sl: obnovitvena datoteka razdelka ima napačno velikost - ne obnavljam

en: out of memory?
sl: je zmanjkalo pomnilnika?

en: cannot open partition restore file (%s)
sl: obnovitvene datoteke razdelka ni mogoče odpreti (%s)

en: error reading %s
sl: napaka pri branju %s

en: cannot open device %s for writing
sl: naprave %s ni mogoče odpreti za branje

en: error writing sector %lu on %s
sl: napaka pri zapisovanju sektorja %lu na %s

en: Disk %s: cannot get geometry
sl: Disk %s: geometrije ni mogoče najti

en: Disk %s: cannot get size
sl: Disk %s: velikosti ni mogoče najti

en: Warning: start=%lu - this looks like a partition rather than
    the entire disk. Using fdisk on it is probably meaningless.
    [Use the --force option if you really want this]
sl: Opozorilo: začetek=%lu - to je bolj podobno razdelku kot
    celotnemu disku. Uporaba fdisk-a na njem je verjetno 
    brez smisla. [uporabite --force izbiro če to res želite]

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu heads
sl: Opozorilo: HDIO_GETGEO pravi da je %lu glav

en: Warning: HDIO_GETGEO says that there are %lu sectors
sl: Opozorilo: HDIO_GETGEO pravi, da je %lu sektorjev

en: Warning: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO says that there are %lu cylinders
sl: Opozorilo: BLKGETSIZE/HDIO_GETGEO pravi, da je %lu stez

en: Warning: unlikely number of sectors (%lu) - usually at most 63
    This will give problems with all software that uses C/H/S addressing.
sl: Opozorilo: malo verjetno število sektorjev (%lu) - ponavadi jih je 63
    To bo povzročilo težave z vso programsko opremo, ki uporablja C/G/S naslavljanje.

en: 
    Disk %s: %lu cylinders, %lu heads, %lu sectors/track
sl: 
    Disk %s: %lu stez, %lu glav, %lu sektorjev/stezo

en: %s of partition %s has impossible value for head: %lu (should be in 0-%lu)
sl: %s od razdelka %s ima nemogočo vrednost glave: %lu (mora biti 0-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for sector: %lu (should be in 1-%lu)
sl: %s od razdelka %s ima nemogočo vrednost sektorja: %lu (mora biti 1-%lu)

en: %s of partition %s has impossible value for cylinders: %lu (should be in 0-%lu)
sl: %s od razdelka %s ima nemogočo vrednost steze: %lu (mora biti 0-%lu)

en: Id  Name
sl: Id  Ime

en: Re-reading the partition table ...
sl: Ponovno berem tabelo razdelkov ...

en: The command to re-read the partition table failed
    Reboot your system now, before using mkfs
sl: Ukaz ponovnega branja tabele razdelkov ni uspel
    Ponovno zaženite vaš sistem zdaj pred uporabo mkfs

en: Error closing %s
sl: Napaka pri zapiranju %s

en: %s: no such partition
sl: %s: tak razdelek ne obstaja

en: unrecognized format - using sectors
sl: nerazpoznavna oblika - uporabljam sektorje

en: # partition table of %s
sl: # tabela razdelkov od %s

en: unimplemented format - using %s
sl: nepodprta oblika - uporabljam %s

en: Units = cylinders of %lu bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
sl: Enote = steze po %lu bajtov, bloki po 1024 bajtov, štejem od %d

en:    Device Boot Start     End   #cyls    #blocks   Id  System
sl:  Naprava Zagon Začetek Konec  #steze    #bloki    Id  Sistem

en: Units = sectors of 512 bytes, counting from %d
sl: Enote = sektorji po 512 bajtov, štejem od %d

en:    Device Boot    Start       End   #sectors  Id  System
sl:  Naprava Zagon   Začetek     Konec  #sktrji   Id  Sistem

en: Units = blocks of 1024 bytes, counting from %d
sl: Enote = bloki po 1024 bajtov, štejem od %d

en:    Device Boot   Start       End    #blocks   Id  System
sl:  Naprava Zagon  Začetek     Konec   #bloki    Id  Sistem

en: Units = mebibytes of 1048576 bytes, blocks of 1024 bytes, counting from %d
sl: Enote = MiB iz 1048576 bajtov, bloki po 1024 bajtov, šteje se od %d

en:    Device Boot Start   End    MiB    #blocks   Id  System
sl: Naprava Zagon Začetek Konec   MiB    #bloki    Id  Sistem

en: 		start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
sl: 		začetek: (stz,g,skt) pričakovano (%ld,%ld,%ld), najdeno (%ld,%ld,%ld)

en: 		end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
sl: 		konec: (stz,g,skt) pričakovano (%ld,%ld,%ld), najdeno (%ld,%ld,%ld)

en: partition ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
sl: razdelek se konča na stezi %ld za koncem diska

en: No partitions found
sl: Noben razdelek ni bil najden

en: Warning: The partition table looks like it was made
      for C/H/S=*/%ld/%ld (instead of %ld/%ld/%ld).
    For this listing I'll assume that geometry.
sl: Opozorilo: Tabela razdelkov izgleda, kot da je bila
     narejena za stz/g/skt=*/%ld%ld (namesto %ld/%ld/%ld).
    Za ta spisek se privzema to geometrijo.

en: no partition table present.
sl: nobena tabela razdelkov ni na voljo.

en: strange, only %d partitions defined.
sl: zanimivo, samo %d razdelkov je določenih.

en: Warning: partition %s has size 0 but is not marked Empty
sl: Opozorilo: razdelek %s ima velikost 0 ampak ni označen kot Prazen

en: Warning: partition %s has size 0 and is bootable
sl: Opozorilo: razdelek %s ima velikost 0 in je označen kot zagonski

en: Warning: partition %s has size 0 and nonzero start
sl: Opozorilo: razdelek %s ima velikost 0 in neničelni začetek

en: Warning: partition %s
sl: Opozorilo: razdelek %s

en: is not contained in partition %s
sl: ni vsebovan v razdelku %s

en: Warning: partitions %s
sl: Opozorilo: razdelki %s

en: and %s overlap
sl: in %s se prekrivata

en: Warning: partition %s contains part of the partition table (sector %lu),
    and will destroy it when filled
sl: Opozorilo: razdelek %s vsebuje del tabele razdelkov (sektor %lu)
    in bo uničen, ko se napolni

en: Warning: partition %s starts at sector 0
sl: Opozorilo: razdelek %s se začne na sektorju 0

en: Warning: partition %s extends past end of disk
sl: Opozorilo: razdelek %s poteka za koncem diska

en: Among the primary partitions, at most one can be extended
     (although this is not a problem under Linux)
sl: Med primarnimi razdelki se lahko razširi samo eden
     (čeprav to ni problem pri Linux-u)

en: Warning: partition %s does not start at a cylinder boundary
sl: Opozorilo: razdelek %s se ne začne na meji s stezo

en: Warning: partition %s does not end at a cylinder boundary
sl: Opozorilo: razdelek %s se ne konča na meji s stezo

en: Warning: more than one primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
sl: Opozorilo: več kot en primarni razdelek je označen kot zagonski 
    To ni problem za LILO, samo DOS MBR se ne more zagnati s tega diska.

en: Warning: usually one can boot from primary partitions only
    LILO disregards the `bootable' flag.
sl: Opozorilo: ponavadi se lahko zaganja s primarnih razdelkov, samo
    LILO ne upošteva zastavice `bootable'.

en: Warning: no primary partition is marked bootable (active)
    This does not matter for LILO, but the DOS MBR will not boot this disk.
sl: Opozorilo: noben primarni razdelek ni označen kot zagonski
    To ni problem za LILO, samo DOS MBR se ne more zagnati s tega diska.

en: start
sl: začetek

en: partition %s: start: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
sl: razdelek %s: začetek: (stz,g,skt) pričakovano (%ld,%ld,%ld), najdeno (%ld,%ld,%ld)

en: end
sl: konec

en: partition %s: end: (c,h,s) expected (%ld,%ld,%ld) found (%ld,%ld,%ld)
sl: razdelek %s: konec: (stz,g,skt) pričakovano (%ld,%ld,%ld) najdeno (%ld,%ld,%ld)

en: partition %s ends on cylinder %ld, beyond the end of the disk
sl: razdelek %s se konča na stezi %ld, za koncem diska

en: Warning: shifted start of the extd partition from %ld to %ld
    (For listing purposes only. Do not change its contents.)
sl: Opozorilo: začetek razširjenega razdelka je bil premaknjen
    od %ld na %ld (Samo za izpisovanje, ne spreminjajte vsebine.)

en: Warning: extended partition does not start at a cylinder boundary.
    DOS and Linux will interpret the contents differently.
sl: Opozorilo: razširjen razdelek se ne začne na meji s stezo.
    DOS in Linux bosta tolmačila vsebino različno.

en: too many partitions - ignoring those past nr (%d)
sl: preveč razdelkov - po št. %d ne bodo upoštevani

en: tree of partitions?
sl: drevo razdelkov?

en: detected Disk Manager - unable to handle that
sl: zaznan je Upravljalnik diska - upravljanje z njim ni podprto

en: DM6 signature found - giving up
sl: DM6 podpis najden - končujem

en: strange..., an extended partition of size 0?
sl: zanimivo..., razširjen razdelek velikosti 0?

en: strange..., a BSD partition of size 0?
sl: zanimivo..., BSD razdelek velikosti 0?

en: -n flag was given: Nothing changed
sl: -n zastavica je bil podana: Brez sprememb

en: Failed saving the old sectors - aborting
sl: Neuspešno shranjevanje starih sektorjev - prekinjam

en: Failed writing the partition on %s
sl: Neuspešno zapisovanje razdelka na %s

en: long or incomplete input line - quitting
sl: dolga ali nepopolna vnosna vrstica - končujem

en: input error: `=' expected after %s field
sl: vhodna napaka: `=' pričakovano po polju %s

en: input error: unexpected character %c after %s field
sl: vhodna napaka: nepričakovan znak %c po polju %s

en: unrecognized input: %s
sl: neprepoznan vhod: %s

en: number too big
sl: prevelika številka

en: trailing junk after number
sl: številki sledijo čudni podatki

en: no room for partition descriptor
sl: za opisnik razdelka ni prostora

en: cannot build surrounding extended partition
sl: ustvarjanje razširjenega razdelka okoli obstoječega ni uspelo

en: too many input fields
sl: preveč vhodnih polj

en: No room for more
sl: Ni več prostora

en: Illegal type
sl: Nepravilen tip

en: Warning: given size (%lu) exceeds max allowable size (%lu)
sl: Opozorilo: podana velikost (%lu) presega največjo dovoljeno (%lu)

en: Warning: empty partition
sl: Opozorilo: prazen razdelek

en: Warning: bad partition start (earliest %lu)
sl: Opozorilo: poškodovan začetek razdelka (najprej %lu)

en: unrecognized bootable flag - choose - or *
sl: neprepoznana zagonska zastavica - izverite - ali *

en: partial c,h,s specification?
sl: delna stz,g,skt specifikacija?

en: Extended partition not where expected
sl: Razširjen razdelek na nepričakovanem mestu

en: bad input
sl: slab vnos

en: too many partitions
sl: preveč razdelkov

en: Input in the following format; absent fields get a default value.
    <start> <size> <type [E,S,L,X,hex]> <bootable [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Usually you only need to specify <start> and <size> (and perhaps <type>).
sl: Vnos v sledeči obliki; odsotna polja dobijo privzeto vrednost.
    <start> <size> <type> [E,S,L,X,hex]> <bootable [-,*]> <c,h,s> <c,h,s>
    Ponavadi je potrebno zapisati samo <start> in <size> (včasih tudi <type>).

en: Usage: %s [options] device ...
sl: Uporaba: %s [izbire] naprava ...

en: device: something like /dev/hda or /dev/sda
sl: naprava: npr. /dev/hda ali /dev/sda

en: useful options:
sl: uporabne izbire:

en:     -s [or --show-size]: list size of a partition
sl:     -s [ali --show-size]: izpiši velikost razdelka

en:     -c [or --id]:        print or change partition Id
sl:     -c [ali --id]:       izpiši ali spremeni Id razdelka

en:     -l [or --list]:      list partitions of each device
sl:     -l [ali --list]:     izpiši razdelke za vsako napravo

en:     -d [or --dump]:      idem, but in a format suitable for later input
sl:     -d [ali --dump]:     podobno kot prej, ampak v obliki, uporabni za kasnejši vnos

en:     -i [or --increment]: number cylinders etc. from 1 instead of from 0
sl:     -i [ali --increment]: število stez, npr. od 1 namesto od 0

en:     -uS, -uB, -uC, -uM:  accept/report in units of sectors/blocks/cylinders/MB
sl:     -uS, -uB, -uC, -uM:  sprejmi/poročaj v enotah sektorjev/blokov/stez/MB

en:     -T [or --list-types]:list the known partition types
sl:     -T [ali --list-types]:izpiši znane tipe razdelkov

en:     -D [or --DOS]:       for DOS-compatibility: waste a little space
sl:     -D [ali --DOS]:      za združljivost z DOS-om: porabi malo prostora

en:     -R [or --re-read]:   make kernel reread partition table
sl:     -R [ali --re-read]:  prisili jedro v ponovno branje tabele razdelkov

en:     -N# :                change only the partition with number #
sl:     -N# :                spremeni samo razdelke s številko #

en:     -n :                 do not actually write to disk
sl:     -n :                 ne zapiši sprememb na disk

en:     -O file :            save the sectors that will be overwritten to file
sl:     -O datoteka :        shrani sektorje, ki bodo prepisani v datoteki

en:     -I file :            restore these sectors again
sl:     -I datoteka:         ponovno obnovi te sektorje

en:     -v [or --version]:   print version
sl:     -v [ali --version]:  izpiši različico

en:     -? [or --help]:      print this message
sl:     -? [ali --help]:     izpiši to sporočilo

en: dangerous options:
sl: nevarne izbire:

en:     -g [or --show-geometry]: print the kernel's idea of the geometry
sl:     -g [ali --show-geometry]: izpiši geometrijo tako, kot ga razume jedro

en:     -G [or --show-pt-geometry]: print geometry guessed from the partition table
sl:     -G [ali --show-pt-geometry]: izpiši uganjeno gometrijo iz tabele razdelkov

en:     -x [or --show-extended]: also list extended partitions on output
                                 or expect descriptors for them on input
sl:     -x [ali --show-extended]: izpiši tudi razširjene razdelke ali
                                  pričakuj opisnike na vhodu

en:     -L  [or --Linux]:      do not complain about things irrelevant for Linux
sl:     -L [ali --Linux]:      ne pritožuj se nad stvarmi, ki niso pomembne za Linux

en:     -q  [or --quiet]:      suppress warning messages
sl:     -q  [ali --quiet]:     ne prikaži opozoril

en:     You can override the detected geometry using:
sl:     Zaznano geometrijo lahko obidete tako da uporabite:

en:     -C# [or --cylinders #]:set the number of cylinders to use
sl:     -C# [ali --cylinders #]:nastavi število stez

en:     -H# [or --heads #]:    set the number of heads to use
sl:     -H# [ali --heads #]:   nastavi število glav

en:     -S# [or --sectors #]:  set the number of sectors to use
sl:     -S# [ali --sectors #]: nastavi število sektorjev

en: You can disable all consistency checking with:
sl: Vsa doslednostna preverjanja lahko onemogočite z:

en:     -f  [or --force]:      do what I say, even if it is stupid
sl:     -f [ali --force]:      naredi kar rečem brez ugovorov

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: %s device		 list active partitions on device
sl: %s naprava		 izpiši dejavne razdelke na napravi

en: %s device n1 n2 ... activate partitions n1 ..., inactivate the rest
sl: %s naprava št1 št2 ... aktiviraj razdelek n1 ..., deaktiviraj ostale

en: %s -An device	 activate partition n, inactivate the other ones
sl: %s - Naprava	 aktivira razdelek n, deaktivira ostale

en: no command?
sl: ni ukaza?

en: usage: sfdisk --print-id device partition-number
sl: uporaba: sfdisk --print-id naprava št. razdelka

en: usage: sfdisk --change-id device partition-number Id
sl: uporaba: sfdisk --change-id naprava št. razdelka Id

en: usage: sfdisk --id device partition-number [Id]
sl: uporaba: sfdisk --id naprava št. razdelka [Id]

en: can specify only one device (except with -l or -s)
sl: navedete lahko samo eno napravo (razen z -l ali -s)

en: cannot open %s read-write
sl: %s ni mogoče odpreti za branje in pisanje

en: cannot open %s for reading
sl: %s ni mogoče odpreti za branje

en: %s: OK
sl: %s: Vredu

en: %s: %ld cylinders, %ld heads, %ld sectors/track
sl: %s: %ld stez, %ld glav, %ld sektorjev/sled

en: bad active byte: 0x%x instead of 0x80
sl: slab dejavni bajt: 0x%x namesto 0x80

en: Done
sl: Opravljeno

en: You have %d active primary partitions. This does not matter for LILO,
    but the DOS MBR will only boot a disk with 1 active partition.
sl: Imate %d dejavnih primarnih razdelkov. Za LILO to ni težava,
    ampak DOS MBR se bo naložil samo z diskov, ki imajo 1 dejaven razdelek.

en: partition %s has id %x and is not hidden
sl: razdelek %s ima id %x in ni skrit

en: Bad Id %lx
sl: Slab Id %lx

en: This disk is currently in use.
sl: Ta disk je trenutno v rabi.

en: Fatal error: cannot find %s
sl: Usodna napaka: %s ni mogoče najti

en: Warning: %s is not a block device
sl: Opozorilo: %s ni blokovna naprava

en: Checking that no-one is using this disk right now ...
sl: Preverjam, da nihče ne uporablja tega diska ...

en: 
    This disk is currently in use - repartitioning is probably a bad idea.
    Umount all file systems, and swapoff all swap partitions on this disk.
    Use the --no-reread flag to suppress this check.
sl: 
    Ta disk je trenutno v rabi - ponovno razdeljevanje je verjetno slaba ideja.
    Odklopite vse dat. sisteme in izključite vse izmenjalne razdelke na tem disku.
    Uporabite --no-reread zastavico da izključite to preverjanje.

en: Use the --force flag to overrule all checks.
sl: Uporabite --force izbiro da obidete vsa preverjanja.

en: OK
sl: VREDU

en: Old situation:
sl: Staro stanje:

en: Partition %d does not exist, cannot change it
sl: Razdelek %d ne obstaja in ne more biti spremenjen

en: New situation:
sl: Novo stanje:

en: I don't like these partitions - nothing changed.
    (If you really want this, use the --force option.)
sl: Te razdelki mi ne ustrezajo - ni sprememb.
    (Če res želite to, uporabite izbiro --force.)

en: I don't like this - probably you should answer No
sl: To mi ne ustreza - verjetno bi morali odgovoriti Ne

en: Are you satisfied with this? [ynq]
sl: Ali ste zadovoljni s tem? [ynq]

en: Do you want to write this to disk? [ynq]
sl: Ali želite zapisati to na disk? [ynq]

en: 
    sfdisk: premature end of input
sl: 
    sfdisk: prezgoden konec vnosa

en: Quitting - nothing changed
sl: Končujem - brez sprememb

en: Please answer one of y,n,q
sl: Prosim, da odgovorizo z y,n,q

en: Successfully wrote the new partition table
sl: Tabela razdelkov je uspešno zapisana

en: If you created or changed a DOS partition, /dev/foo7, say, then use dd(1)
    to zero the first 512 bytes:  dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (See fdisk(8).)
sl: Če ste ustvarili ali spremenili razdelek tipa DOS, npr. /dev/foo7, potem uporabite
    dd(1) zato, da postavite prvih 512 bajtov na 0: dd if=/dev/zero of=/dev/foo7 bs=512 count=1
    (glej fdisk(8).)

en: Try `getopt --help' for more information.
sl: Poskusite `getopt --help' za več informacij.

en: empty long option after -l or --long argument
sl: dolga prazna izbira po -l ali --long izbira

en: unknown shell after -s or --shell argument
sl: neznana lupina po -s ali -shell izbira

en: Usage: getopt optstring parameters
sl: Uporaba: getopt optstring parametri

en:        getopt [options] [--] optstring parameters
sl:        getopt [izbire] [--] optstring parametri

en:        getopt [options] -o|--options optstring [options] [--]
sl:        getopt [izbire] -o|--izbire optstring [izbire] [--]

en:               parameters
sl:               parametri

en:   -a, --alternative            Allow long options starting with single -
sl:   -a. --alternative            Dovoli dolge izbire, ki se začnejo z enim -

en:   -h, --help                   This small usage guide
sl:   -h  --help                   Manjša navodila

en:   -l, --longoptions=longopts   Long options to be recognized
sl:   -l  --longoptions=dolgeizbire   Dolge izbire za prepoznavo

en:   -n, --name=progname          The name under which errors are reported
sl:   -n, --name=imeprograma       Ime na katerega se naslavljajo napake

en:   -o, --options=optstring      Short options to be recognized
sl:   -o, --options=nizizbir       Kratke izbire za prepoznavo

en:   -q, --quiet                  Disable error reporting by getopt(3)
sl:   -q, --quiet                  Onemogoči getopt(3) poročanje napak

en:   -Q, --quiet-output           No normal output
sl:   -Q, --quiet-output           Brez normalnega izhoda

en:   -s, --shell=shell            Set shell quoting conventions
sl:   -s,  --shell=lupina          Nastavi lupinsko konvencijo citiranja

en:   -T, --test                   Test for getopt(1) version
sl:   -T. --test                   Test za različico getopt(1)

en:   -u, --unqote                 Do not quote the output
sl:   -u, --unqote                 Ne citiraj izhoda

en:   -V, --version                Output version information
sl:   -V, --version                Izpiši informacije o različici

en: missing optstring argument
sl: manjka izbira nizizbir

en: internal error, contact the author.
sl: notranja napaka, sporočite avtorju.

en: booted from MILO
sl: zagnano iz MILO

en: Ruffian BCD clock
sl: Ura Ruffian BCD

en: clockport adjusted to 0x%x
sl: vrata ure naravnana na 0x%x

en: funky TOY!
sl: zabavna IGRAČA!

en: %s: atomic %s failed for 1000 iterations!
sl: %s: atomski %s neuspešen v 1000 ponovitvah!

en: Cannot open /dev/port: %s
sl: Odprtje vrat /dev/port: %s ni uspelo

en: I failed to get permission because I didn't try.
sl: Dovoljenja mi ni uspelo pridobiti, ker nisem poskusil.

en: %s is unable to get I/O port access:  the iopl(3) call failed.
sl: %s ne more dobiti dostopa do V/I vrat: klic iopl(3) neuspešen.

en: Probably you need root privileges.
sl: Verjetno potrebujete pravice skrbnika sistema.

en: Assuming hardware clock is kept in %s time.
sl: Privzemamo, da strojna ura teče v %s času.

en: local
sl: krajevnem

en: %s: Warning: unrecognized third line in adjtime file
sl: %s: Opozorilo: neprepoznana tretja vrstica v datoteki adjtime

en: (Expected: `UTC' or `LOCAL' or nothing.)
sl: (Pričakovano: `UTC' ali `LOCAL` ali nič.)

en: Last drift adjustment done at %ld seconds after 1969
sl: Zadnja prilagoditev drsenju opravljena %ld sekund po letu 1969

en: Last calibration done at %ld seconds after 1969
sl: Zadnje preverjanje mer je bilo opravljeno %ld sekund po letu 1969

en: Hardware clock is on %s time
sl: Strojna ura teče v %s času

en: unknown
sl: neznanem

en: Waiting for clock tick...
sl: Čakamo na tiktak ure...

en: ...got clock tick
sl: ...dobili tiktak.

en: Invalid values in hardware clock: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d
sl: Neveljavne vrednosti v strojni uri: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d

en: Hw clock time : %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
sl: Čas strojne ure: %4d/%.2d/%.2d %.2d:%.2d:%.2d = %ld sekund po letu 1969

en: Time read from Hardware Clock: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d
sl: Čas, prebran iz strojne ure: %4d/%.2d/%.2d %02d:%02d:%02d

en: Setting Hardware Clock to %.2d:%.2d:%.2d = %ld seconds since 1969
sl: Strojno uro nastavljamo na %.2d:%.2d:%.2d = %ld sekund po letu 1969

en: Clock not changed - testing only.
sl: Ure ni spremenjena - zgolj preizkus.

en: Time elapsed since reference time has been %.6f seconds.
    Delaying further to reach the next full second.
sl: Čas, ki je pretekel od referenčnega, je  %.6f sekund.
    Povečujemo zaostanek, da bi dosegli naslednjo celo sekundo.

en: The Hardware Clock registers contain values that are either invalid (e.g. 50th day of month) or beyond the range we can handle (e.g. Year 2095).
sl: Registri strojne ure vsebujejo vrednosti ki so bodisi neveljavne
    (npr. 50. dan v mesecu), bodisi izven našega dosega (npr. leto 2095).

en: %s  %.6f seconds
sl: %s  %.6f sekund

en: No --date option specified.
sl: Izbira --date ni bila podana.

en: --date argument too long
sl: Izbira --date je predolga.

en: The value of the --date option is not a valid date.
    In particular, it contains quotation marks.
sl: Vrednost, podana pri izbiri --date ni veljaven datum.
    Med drugim vsebuje narekovaje.

en: Issuing date command: %s
sl: Izvajamo ukaz date: %s

en: Unable to run 'date' program in /bin/sh shell. popen() failed
sl: Ne moremo pognati ukaza 'date' v lupini /bin/sh, klic popen() ni uspel

en: response from date command = %s
sl: odziv ukaza date = %s

en: The date command issued by %s returned unexpected results.
    The command was:
      %s
    The response was:
      %s
sl: Ukaz date, ki ga je pognal %s, je vrnil nepričakovan rezultat.
    Ukaz je bil:
      %s
    Odziv pa:
      %s

en: The date command issued by %s returned something other than an integer where the converted time value was expected.
    The command was:
      %s
    The response was:
     %s
sl: Ukaz date, ki ga je pognal %s je vrnil nekaj drugega kot število, kjer je bil pričakovan zamenjan čas.
    Ukaz je bil:
     %s
    Odziv pa:
     %s

en: date string %s equates to %ld seconds since 1969.
sl: niz datum %s je enak %ld sekund od leta 1969.

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot set the System Time from it.
sl: Strojna ura ne vsebuje veljavnega časa, zato nastavljanje sistemskega časa iz nje ni mogoče.

en: Calling settimeofday:
sl: Kličem settimeofday:

en: 	tv.tv_sec = %ld, tv.tv_usec = %ld
sl: 	tv.tv_sec = %ld, tc.tc_usec = %ld

en: Not setting system clock because running in test mode.
sl: Sistemska ura ne bo nastavljena, ker se izvaja testiranje.

en: Must be superuser to set system clock.
sl: Samo sistemski skrbnik lahko nastavlja sistemsko uro.

en: settimeofday() failed
sl: klic settimeofday() ni uspel

en: Not adjusting drift factor because the Hardware Clock previously contained garbage.
sl: Faktor drsenja ne bo nastavljen, ker je strojna ura vsebovala smeti.

en: Not adjusting drift factor because last calibration time is zero,
    so history is bad and calibration startover is necessary.
sl: Faktor drsenja ne bo nastavljen, ker ja zadnji kalibracijski čas 0,
    zgodovina je zato poškodovana. Potrebna je ponovna kalibracija.

en: Not adjusting drift factor because it has been less than a day since the last calibration.
sl: Faktor drsenja ne bo nastavljen, zato ker je minil manj kot en dan od zadnje kalibracije.

en: Clock drifted %.1f seconds in the past %d seconds in spite of a drift factor of %f seconds/day.
    Adjusting drift factor by %f seconds/day
sl: Ura je drsela %.1f sekund v zadnjih %d sekundah, navkljub temu da je faktor drsenja %f sekund/dan.
    Prilagajam faktor drsenja za %f sekund/dan

en: Time since last adjustment is %d seconds
sl: Čas od zadnje prilagoditve je %d sekund

en: Need to insert %d seconds and refer time back %.6f seconds ago
sl: Potrebno je vstaviti %d sekund in previti čas za %.6f sekund

en: Not updating adjtime file because of testing mode.
sl: adjtime ne bo posodobljen zaradi testnega načina.

en: Would have written the following to %s:
    %s
sl: Na %s bi bilo napisano sledeče:
    %s

en: Drift adjustment parameters not updated.
sl: Drsne prilagoditve parametrov ne bodo posodobljene.

en: The Hardware Clock does not contain a valid time, so we cannot adjust it.
sl: Strojna ura ne vsebuje veljavnega časa, zato se je ne more prilagoditi.

en: Needed adjustment is less than one second, so not setting clock.
sl: Potrebna prilagoditev je manjša od ene sekund, zato ura ne bo nastavljena.

en: Using %s.
sl: Uporabljam %s.

en: No usable clock interface found.
sl: Iskanje uporabnega urinega vmesnika ni bilo uspešno.

en: Unable to set system clock.
sl: Sistemske ure se ne da nastaviti.

en: The kernel keeps an epoch value for the Hardware Clock only on an Alpha machine.
    This copy of hwclock was built for a machine other than Alpha
    (and thus is presumably not running on an Alpha now).  No action taken.
sl: Jedro hrani razdobno vrednost za Strojno uro samo na Alpha stroju.
    Ta kopija strojne ure je bila zgrajena za drugega
    (in zdaj verjetno ne teče na Alpha stroju). Brez ukrepov.

en: Unable to get the epoch value from the kernel.
sl: Vrednosti epoch ni mogoče dobiti od jedra.

en: Kernel is assuming an epoch value of %lu
sl: Jedro predpostavlja, da je vrednost epoch %lu

en: To set the epoch value, you must use the 'epoch' option to tell to what value to set it.
sl: Če hočete nastaviti vrednost epoch, morate uporabiti izbiro 'epoch'

en: Not setting the epoch to %d - testing only.
sl: Epoch ne bo nastavljen na %d - samo preizkušam.

en: Unable to set the epoch value in the kernel.
sl: Vrednosti epoch ni bilo možno nastaviti.

en: %s from %s
sl: %s iz %s

en:   --jensen, --arc, --srm, --funky-toy
                    tell hwclock the type of alpha you have (see hwclock(8))
sl:   --jensen, --arc, --srm, --funky-toy
                    povej hwclocku tip alpha, ki ga imap (glej hwclock(8))

en: %s takes no non-option arguments.  You supplied %d.
sl: %s ne sprejema argumentov brez izbir. Podali ste: %d.

en: You have specified multiple functions.
    You can only perform one function at a time.
sl: Podali ste več funkcij.
    Izvedete lahko samo eno funkcijo naenkrat.

en: %s: The --utc and --localtime options are mutually exclusive.  You specified both.
sl: %s: --utc in --localtime izbiri se medsebojno izključujeta. Podali ste obe.

en: %s: The --adjust and --noadjfile options are mutually exclusive.  You specified both.
sl: %s: --adjust in --noadjfile izbiri se medsebojno izključujeta. Podali ste obe.

en: %s: With --noadjfile, you must specify either --utc or --localtime
sl: %s: --noadjfile morate podati skupaj z --utc ali --localtime

en: No usable set-to time.  Cannot set clock.
sl: Ni uporabnega nastavitvenega časa. Ura ne bo nastavljena.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock.
sl: Žal lahko samo sistemski skrbnik spreminja strojno uro.

en: Sorry, only the superuser can change the System Clock.
sl: Žal lahko samo sistemski skrbnik spreminj sistemsko uro.

en: Sorry, only the superuser can change the Hardware Clock epoch in the kernel.
sl: Žal lahko samo sistemski skrbnik spreminja razdobje strojne ure v jedru.

en: Cannot access the Hardware Clock via any known method.
sl: Do strojne ure ni mogoče dostopati po znanih metodah.

en: Use the --debug option to see the details of our search for an access method.
sl: Uporabite --debug izbiro, za podrobnosti o iskanju metode dostopa.

en: Waiting in loop for time from KDGHWCLK to change
sl: Čakam v zanki na spremembo časa iz KDGHWCLK

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed
sl: KDGHWCLK ioctl za branje časa ni uspelo

en: Timed out waiting for time change.
sl: Sprememba časa je trajala predolgo.

en: KDGHWCLK ioctl to read time failed in loop
sl: KDGHWCLK ioctl za branje časa ni uspelo v zanki

en: ioctl() failed to read time from %s
sl: klic ioctl() ni uspel prebrati časa iz %s

en: ioctl KDSHWCLK failed
sl: ioctl KDSHWCLK ni uspel

en: Can't open /dev/tty1 or /dev/vc/1
sl: /dev/tty1 ali /dev/vc/1 ni mogoče odpreti

en: KDGHWCLK ioctl failed
sl: KDGHWCLK ioctl ni uspel

en: open() of %s failed
sl: klic open() za %s ni uspel

en: ioctl() to %s to read the time failed.
sl: klic ioctl() k %s za branje časa ni uspel

en: Waiting in loop for time from %s to change
sl: Čakam v zanki na spremembo časa iz %s

en: %s does not have interrupt functions.
sl: %s nima prekinitvenih funkcij.

en: read() to %s to wait for clock tick failed
sl: klic read() k %s za čakanje na premik ure ni uspel

en: select() to %s to wait for clock tick failed
sl: klic select() k %s za čakanje na premik ure ni uspel

en: select() to %s to wait for clock tick timed out
sl: klic select() k %s za čakanje na premik ure je trajal predolgo

en: ioctl() to %s to turn off update interrupts failed
sl: klic ioctl() k %s za izklop posodabljanja prekinitev ni uspel

en: ioctl() to %s to turn on update interrupts failed unexpectedly
sl: klic ioctl() k %s za vklop posodabljanja prekinitev nepričakovano ni uspel

en: ioctl() to %s to set the time failed.
sl: klic ioctl() k %s za nastavitev časa ni uspel.

en: ioctl(%s) was successful.
sl: klic ioctl(%s) je bil uspešen.

en: Open of %s failed
sl: Odpiranje %s ni uspelo

en: To manipulate the epoch value in the kernel, we must access the Linux 'rtc' device driver via the device special file %s.  This file does not exist on this system.
sl: Za spreminjanje vrednosti razdobja v jedru je potrebno imeti dostop do Linuxovega 'rtc' gonilnika naprave skozi posebno datoteko naprave %s. Na tem sistemu ta datoteka ne obstaja.

en: Unable to open %s
sl: Ni mogoče odpreti %s

en: ioctl(RTC_EPOCH_READ) to %s failed
sl: klic ioctl(RTC_EPOCH_READ) k %s ni uspel

en: we have read epoch %ld from %s with RTC_EPOCH_READ ioctl.
sl: prebrana je bila vrednost razdobja %ld iz %s z RTC_EPOCH_READ ioctl.

en: The epoch value may not be less than 1900.  You requested %ld
sl: Vrednost razdobja mora biti večja ali enaka 1900. Zahtevana je bila %ld

en: setting epoch to %ld with RTC_EPOCH_SET ioctl to %s.
sl: nastavljam vrednost razdobja na %ld z RTC_EPOCH_SET ioctl na %s.

en: The kernel device driver for %s does not have the RTC_EPOCH_SET ioctl.
sl: Gonilnik jedra za %s nima RTC_EPOCH_SET ioctl.

en: ioctl(RTC_EPOCH_SET) to %s failed
sl: ioctl(RTC_EPOCH_SET) k %s ni uspel

en: %s: can't exec %s: %m
sl: %s: ne more izvesti %s: %m

en: can't malloc initstring
sl: za začetni niz ni mogoče dodeliti pomnilnika

en: bad timeout value: %s
sl: nepravilna vrednost za prekoračitev časa: %s

en: bad speed: %s
sl: nepravilna hitrost: %s

en: too many alternate speeds
sl: preveč različnih hitrosti

en: /dev: chdir() failed: %m
sl: /dev: chdir() ni uspel: %m

en: /dev/%s: not a character device
sl: /dev/%s: ni znakovna naprava

en: /dev/%s: cannot open as standard input: %m
sl: /dev/%s: ni mogoče odpreti kot standardni vhod: %m

en: %s: not open for read/write
sl: %s: ni odprto za branje/pisanje

en: %s: dup problem: %m
sl: %s: napaka pri prevari: %m

en: user
sl: uporabnik

en: users
sl: uporabniki

en: %s: read: %m
sl: %s: beri: %m

en: %s: input overrun
sl: %s: vhod je preplavljen

en: login: memory low, login may fail
sl: vpis: vpis je lahko neuspešen,ker je malo prostega pomnilnika

en: can't malloc for ttyclass
sl: za ttyclass ni mogoče dodeliti pomnilnika

en: can't malloc for grplist
sl: za grplist ni mogoče dodeliti pomnilnika

en: Login on %s from %s denied by default.
sl: Vpis na %s iz %s je zanikan(privzeto).

en: Login on %s from %s denied.
sl: Vpis na %s iz %s je zanikan.

en: %s: you (user %d) don't exist.
sl: %s: vi (uporabnik %d) ne obstajate.

en: %s: user "%s" does not exist.
sl: %s: uporabnik "%s" ne obstja.

en: %s: can only change local entries; use yp%s instead.
sl: %s: lahko spreminja samo lokalne vnose; namesto tega uporabite yp%s .

en: %s: %s is not authorized to change the finger info of %s
sl: %s: %s nima pristojnosti za spreminjanje informacije finger od %s

en: %s: Can't set default context for /etc/passwd
sl: %s: Ne more se nastaviti privzete zveze[context] za /etc/passwd

en: Changing finger information for %s.
sl: Spreminjam finger informacijo za %s.

en: Password:
sl: Geslo:

en: Incorrect password.
sl: Napačno geslo.

en: Finger information not changed.
sl: Finger informacija ni spremenjena.

en: Usage: %s [ -f full-name ] [ -o office ]
sl: Uporaba: %s [ -f polno-ime] [ -o pisarna ]

en: [ -p office-phone ]
    	[ -h home-phone ]
sl: [ -p pisarniški-tel ]
    	[ -h domači-tel   ]

en: 
    Aborted.
sl: 
    Prekinjeno.

en: field is too long.
sl: polje je predolgo.

en: '%c' is not allowed.
sl: '%c' ni dovoljeno.

en: Control characters are not allowed.
sl: Nadzorni znaki niso dovoljeni.

en: Finger information *NOT* changed.  Try again later.
sl: Finger informacija NI spremenjena. Poskusite ponovno kasneje.

en: Finger information changed.
sl: Finger informacija spremenjena.

en: malloc failed
sl: malloc ni uspel

en: %s: %s is not authorized to change the shell of %s
sl: %s: %s nima pristojnosti za spremembo lupine %s

en: %s: Running UID doesn't match UID of user we're altering, shell change denied
sl: %s: Tekoči UID ne ustreza UIDu uporabnika, ki ga ažuriramo, sprememba lupine zanikana

en: %s: Your shell is not in /etc/shells, shell change denied
sl: %s: Vaša lupina ni v /etc/shells, sprememba lupine zanikana

en: Changing shell for %s.
sl: Spreminjam lupino za %s.

en: New shell
sl: Nova lupina

en: Shell not changed.
sl: Lupina ni bila spremenjena.

en: Shell *NOT* changed.  Try again later.
sl: Lupina NI bila spremenjena. Poskusite znova kasneje.

en: Shell changed.
sl: Lupina je bila spremenjena.

en: Usage: %s [ -s shell ] [ --list-shells ] [ --help ] [ --version ]
           [ username ]
sl: Uporaba: %s [ -s lupina ] [ --list-shells ] [ --help] [ --version ]
           [ uporabniško ime]

en: %s: shell must be a full path name.
sl: %s: lupina mora biti polno ime poti.

en: %s: "%s" does not exist.
sl: %s: "%s" ne obstaja.

en: %s: "%s" is not executable.
sl: %s: "%s" ni izvršljiva.

en: %s: '%c' is not allowed.
sl: %s: '%c' ni dovoljeno.

en: %s: Control characters are not allowed.
sl: %s: Nadzorni znaki niso dovoljeni.

en: Warning: "%s" is not listed in /etc/shells.
sl: Opozorilo: "%s" ni na seznamu v /etc/shells.

en: %s: "%s" is not listed in /etc/shells.
sl: %s: "%s" ni na seznamu v /etc/shells.

en: Use %s -l to see list.
sl: Uporabite %s -l za izpis seznama.

en: No known shells.
sl: Ni znanih lupin.

en: usage: last [-#] [-f file] [-t tty] [-h hostname] [user ...]
sl: uporaba: last [-#] [-f dat] [-t tty] [-h ime gostitelja] [uporabnik ...]

en:   still logged in
sl:   še vedno prijavljen

en: 
    wtmp begins %s
sl: 
    wtmp začenja %s

en: last: malloc failure.
sl: last: malloc ni uspel.

en: last: gethostname
sl: last: dobi ime gostitelja

en: 
    interrupted %10.10s %5.5s
sl: 
    prekinjeno %10.10s %5.5s

en: FATAL: can't reopen tty: %s
sl: USODNA NAPAKA: tty ni mogoče znova odpreti: %s

en: FATAL: bad tty
sl: USODNA NAPAKA: poškodovan tty

en: login: -h for super-user only.
sl: login: -h je na voljo samo za sistemskega skrbnika.

en: usage: login [-fp] [username]
sl: uporaba: login [-fp] [uporabnik]

en: Couldn't initialize PAM: %s
sl: PAM ni moč inicializirati: %s

en: login:
sl: prijava:

en: FAILED LOGIN %d FROM %s FOR %s, %s
sl: NEUSPEŠNA PRIJAVA %d IZ %s ZA UPORABNIKA %s, %s

en: Login incorrect
sl: Nepravilna prijava

en: TOO MANY LOGIN TRIES (%d) FROM %s FOR %s, %s
sl: PREVEČ POSKUSOV PRIJAVE (%d) IZ %s ZA %s, %s

en: FAILED LOGIN SESSION FROM %s FOR %s, %s
sl: NEUSPEŠNA PRIJAVNA SEJA IZ %s za %s, %s

en: 
    Login incorrect
sl: 
    Neuspešna prijava

en: 
    Session setup problem, abort.
sl: 
    Napaka pri nastavljanju seje, prekinjam.

en: NULL user name in %s:%d. Abort.
sl: ničelno uporabniško ime v %s:%d. Prekinjam.

en: Invalid user name "%s" in %s:%d. Abort.
sl: Nepravilno uporabniško ime "%s" v %s:%d. Prekinjam.

en: login: Out of memory
sl: login: Zmanjkalo je prostega pomnilnika

en: Illegal username
sl: Neveljavno uporabniško ime

en: %s login refused on this terminal.
sl: %s na tem terminalu je vpis zanikan.

en: LOGIN %s REFUSED FROM %s ON TTY %s
sl: VPIS %s ZANIKAN OD %s NA TTY %s

en: LOGIN %s REFUSED ON TTY %s
sl: LOGIN %s ZANIKAN NA TTY %s

en: Login incorrect
sl: Prijava ni uspela

en: DIALUP AT %s BY %s
sl: TELEFONSKA PRIJAVA Z LINIJE %s, UPORABNIK %s

en: ROOT LOGIN ON %s FROM %s
sl: SKRBNIŠKA PRIJAVA Z RAČUNALNIKA %s, UPORABNIK %s

en: ROOT LOGIN ON %s
sl: SKRBNIŠKA PRIJAVA NA LINIJI %s

en: LOGIN ON %s BY %s FROM %s
sl: PRIJAVA NA LINIJI %s UPORABNIKA %s Z RAČUNALNIKA %s

en: LOGIN ON %s BY %s
sl: PRIJAVA NA LINIJI %s UPORABNIKA %s

en: You have new mail.
sl: Čaka vas nova pošta.

en: You have mail.
sl: Čaka vas pošta.

en: login: failure forking: %s
sl: login: vejitev ni uspela: %s

en: TIOCSCTTY failed: %m
sl: TIOCSCTTY ni uspel: %m

en: setuid() failed
sl: klic setuid() ni uspel

en: No directory %s!
sl: Imenik %s ne obstaja!

en: Logging in with home = "/".
sl: Vpisujem se s domačim imenikom = "/".

en: login: no memory for shell script.
sl: login: ni prostega pomnilnika za lupinski skript.

en: login: couldn't exec shell script: %s.
sl: login: skripta ukazne lupine ni moč pognati: %s.

en: login: no shell: %s.
sl: login: ni ukazne lupine: %s.

en: 
    %s login:
sl: 
    %s prijava:

en: login name much too long.
sl: Prijavno ime je predolgo.

en: NAME too long
sl: IME je predolgo

en: login names may not start with '-'.
sl: Prijavna imena se ne morejo začeti z znakom '-'.

en: too many bare linefeeds.
sl: preveč pomikov v novo vrsto

en: EXCESSIVE linefeeds
sl: PREKOMERNI pomiki v novo vrsto

en: Login timed out after %d seconds
sl: Prijava je potekla po %d sekundah.

en: Last login: %.*s
sl: Zadnja prijava: %.*s

en: from %.*s
sl: z računalnika %.*s

en: on %.*s
sl: z linije %.*s

en: LOGIN FAILURE FROM %s, %s
sl: NEUSPEŠNA PRIJAVA Z %s, %s

en: LOGIN FAILURE ON %s, %s
sl: NEUSPEŠNA PRIJAVA NA %s, %s

en: %d LOGIN FAILURES FROM %s, %s
sl: %d NEUSPEŠNIH PRIJAV Z %s, %s

en: %d LOGIN FAILURES ON %s, %s
sl: %d NEUSPEŠNIH PRIJAV NA %s, %s

en: is y
sl: je y

en: is n
sl: je n

en: usage: mesg [y | n]
sl: uporaba: mesg [y | n]

en: newgrp: Who are you?
sl: newgrp: Kdo si?

en: newgrp: setgid
sl: newgrp: nastavi gid

en: newgrp: No such group.
sl: newgrp: Taka skupine ni.

en: newgrp: Permission denied
sl: newgrp: Dostop zanikan

en: newgrp: setuid
sl: newgrp: nastavi uid

en: No shell
sl: Ni ukazne lupine

en: Usage: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|hh:ss|+mins]
sl: Uporaba: shutdown [-h|-r] [-fqs] [now|hh:ss|+minut]

en: Shutdown process aborted
sl: Postopek zaustavitve prekinjen

en: %s: Only root can shut a system down.
sl: %s: Sistem lahko zaustavi samo sistemski skrbnik.

en: That must be tomorrow, can't you wait till then?
sl: To se mora zgoditi jutri, ali ne morete počakati do takrat?

en: for maintenance; bounce, bounce
sl: za vzdrževanje

en: The system is being shut down within 5 minutes
sl: Sistem se bo zaustavil čez pet minut

en: Login is therefore prohibited.
sl: Prijava zato ni dovoljena.

en: rebooted by %s: %s
sl: ponovno zagnal uporabnik %s: %s

en: halted by %s: %s
sl: ustavil uporabnik %s: %s

en: 
    Why am I still alive after reboot?
sl: 
    Zakaj sem še vedno aktiven po ponovnem zagonu?

en: 
    Now you can turn off the power...
sl: 
    Zdaj lahko varno izklopite računalnik.

en: Calling kernel power-off facility...
sl: Kličem jedrovo izključitveno metodo...

en: Error powering off	%s
sl: Napaka pri izključevanju	%s

en: Executing the program "%s" ...
sl: Zaganjam program "%s" ...

en: Error executing	%s
sl: Napaka pri izvajanju	%s

en: URGENT: broadcast message from %s:
sl: NUJNO: oddaj sporočilo iz %s:

en: System going down in %d hours %d minutes
sl: Sistem se bo ustavil čez %d ur in %d minut.

en: System going down in 1 hour %d minutes
sl: Sistem se bo ustavil čez eno uro in %d minut.

en: System going down in %d minutes
sl: Sistem se bo ustavil čez %d minut.

en: System going down in 1 minute
sl: Sistem se bo ustavil čez eno minuto.

en: System going down IMMEDIATELY!
sl: Sistem se ustavlja ZDAJ.

en: Cannot fork for swapoff. Shrug!
sl: Ni mogoče vejiti za izklučitev izmenjalnega prostora.

en: Cannot exec swapoff, hoping umount will do the trick.
sl: izključitve izmenjalnega prostora ni mogoče izvesti, upam, da bo umount uspel

en: Cannot fork for umount, trying manually.
sl: Umount vejitev ni uspela, poizkušam ročno

en: Cannot exec %s, trying umount.
sl: Ni moč izvesti %s, poskušam z umount.

en: Cannot exec umount, giving up on umount.
sl: Ni moč izvesti umount, nadaljni poskusi opuščeni.

en: Unmounting any remaining filesystems...
sl: Odklapljam preostale datotečne sisteme...

en: shutdown: Couldn't umount %s: %s
sl: shutdown: Umount ni uspel z %s: %s

en: Booting to single user mode.
sl: Zagon v enouporabniškem načinu.

en: exec of single user shell failed
sl: izvedba enouporabniške lupine ni uspela

en: fork of single user shell failed
sl: vejitev enouporabniške lupine ni uspela

en: error opening fifo
sl: napaka pri odpiranju fifo

en: error setting close-on-exec on /dev/initctl
sl: napaka pri nastavljanju zapiranja pri izvršitvi na /dev/initctl

en: error running finalprog
sl: napaka med izvajanjem poslednjega programa

en: error forking finalprog
sl: napak pri vejitvi poslednjega programa

en: 
    Wrong password.
sl: 
    Napačno geslo.

en: lstat of path failed
sl: lstat imenika ni uspel

en: stat of path failed
sl: stat imenika ni uspel

en: open of directory failed
sl: open imenika ni uspel

en: fork failed
sl: vejitev ni uspela

en: exec failed
sl: zagon ni uspel

en: cannot open inittab
sl: inittab ni mogoče odpreti

en: no TERM or cannot stat tty
sl: ni terminala ali ni mogoče dostopati do tty

en: error stopping service: "%s"
sl: napaka pri zaustavljanju storitve: "%s"

en: too many iov's (change code in wall/ttymsg.c)
sl: preveč iov-jev (spremeni kodo v wall/ttymsg.c)

en: excessively long line arg
sl: prekoračitev dolžine vrstice argumenta

en: cannot fork
sl: vejitev ni mogoča

en: fork: %s
sl: vejitev: %s

en: %s: BAD ERROR
sl: %s RESNA NAPAKA

en: %s: the group file is busy.
sl: %s: datoteka skupine je v rabi.

en: %s: the %s file is busy (%s present)
sl: %s: datoteka %s je v rabi (%s dosegljiva)

en: %s: can't link %s: %s
sl: %s: ni mogoče povezati %s: %s

en: %s: Can't get context for %s
sl: %s: Ni mogoče dobiti zveze za %s

en: %s: Can't set context for %s
sl: %s: Ni mogoče nastaviti uporabniške zveze za %s

en: %s: can't unlock %s: %s (your changes are still in %s)
sl: %s: ni mogoče odkleniti %s: %s (vaše spremembe so še vedno v %s)

en: %s: Cannot fork
sl: %s: Ni mogoče vejiti

en: %s: %s unchanged
sl: %s: %s ni spremenjeno

en: %s: no changes made
sl: %s: brez sprememb

en: You are using shadow groups on this system.
sl: Na tem sistemu uporabljate zasenčene skupine.

en: You are using shadow passwords on this system.
sl: Na tem sistemu uporabljate zasenčena gesla.

en: Would you like to edit %s now [y/n]?
sl: Ali želite ažurirati %s [y/n]?

en: usage: %s [file]
sl: uporaba: %s [datoteka]

en: %s: can't open temporary file.
sl: %s: začasne datoteke ni mogoče odpreti.

en: Broadcast Message from %s@%s
sl: Prejeto sporočilo od %s@%s

en: %s: will not read %s - use stdin.
sl: %s: %s ne bo prebran - uporabi stdin.

en: %s: can't read %s.
sl: %s %s ni mogoče brati.

en: %s: can't stat temporary file.
sl: %s ni mogoče dobiti stanja začasne datoteke.

en: %s: can't read temporary file.
sl: %s: ni mogoče brati iz začasne datoteke.

en: illegal month value: use 1-12
sl: neveljavna vrednost meseca: uporabite 1-12

en: illegal year value: use 1-9999
sl: neveljavna vrednost leta: uporabite 1-9999

en: usage: %s [+format] [day month year]
sl: uporaba: %s [+format] [dan mesec leto]

en: St. Tib's Day
sl: Dan st. Tiba

en: %s: unknown signal %s
sl: %s: neznan signal %s

en: %s: can't find process "%s"
sl: %s: procesa ni mogoče najti "%s"

en: %s: unknown signal %s; valid signals:
sl: %s: neznan signal %s; veljavni signali:

en: usage: %s [ -s signal | -p ] [ -a ] pid ...
sl: uporaba: %s [ -s signal | -p ] [ -a ] pid ...

en:        %s -l [ signal ]
sl: 	%s -l [signal ]

en: logger: unknown facility name: %s.
sl: logger: neznano ime poslopja[facility]: %s.

en: logger: unknown priority name: %s.
sl: logger: neznano prednostno ime: %s.

en: usage: logger [-is] [-f file] [-p pri] [-t tag] [-u socket] [ message ... ]
sl: uporaba: logger [-is] [-f dat] [-p prednost] [-t značka] [-u vtičnica] [ sporočilo ...]

en: usage: look [-dfa] [-t char] string [file]
sl: uporaba: look [-dfa] [-t znak] niz [datoteka]

en: Could not open %s
sl: Ni mogoče odpreti %s

en: Got %d bytes from %s
sl: Dobljenih %d bajtov od %s

en: namei: unable to get current directory - %s
sl: namei: trenutnega imenika ni mogoče dobiti - %s

en: namei: unable to chdir to %s - %s (%d)
sl: namei: sprememba imenika ni mogoča v %s - %s (%d)

en: usage: namei [-mx] pathname [pathname ...]
sl: uporaba: namei [-mx] imenik [imenik ...]

en: namei: could not chdir to root!
sl: namei: sprememba na korenski imenik ni mogoča!

en: namei: could not stat root!
sl: namei: neznano stanje sist. skrbnika!

en: namei: buf overflow
sl: namei: prekoračitev medpomnilnika

en:  ? could not chdir into %s - %s (%d)
sl: preklop v imenik %s - %s (%d) ni mogoč

en:  ? problems reading symlink %s - %s (%d)
sl: težave pri branju simb. povezave %s - %s (%d)

en:   *** EXCEEDED UNIX LIMIT OF SYMLINKS ***
sl:   *** PREKORAČITEV UNIX-ove MEJE SIMB. POVEZAV ***

en: namei: unknown file type 0%06o on file %s
sl: namei: neznan tip datoteke 0%06o v dat. %s

en: %s: out of memory
sl: %s: zmanjkalo pomnilnika

en: %s: renaming %s to %s failed: %s
sl: %s: preimenovanje %s na %s ni uspelo: %s

en: call: %s from to files...
sl: klic: %s iz na datoteke...

en: Warning: `%s' is a link.
    Use `%s [options] %s' if you really want to use it.
    Script not started.
sl: Opozorilo: `%s' je povezava.
    Uporabite `%s [izbire] %s' če jo želite uporabiti.
    Skript ni bil izvršen.

en: usage: script [-a] [-f] [-q] [-t] [file]
sl: uporaba: script [-a] [-f] [-q] [-t] [datoteka]

en: Script started, file is %s
sl: Script se je začel, dat. je %s

en: Script started on %s
sl: Script se je začel na %s

en: 
    Script done on %s
sl: 
    Script končan na %s

en: Script done, file is %s
sl: Script končan, dat. je %s

en: openpty failed
sl: openpty ni uspel

en: Out of pty's
sl: Zmanjkalo pty-jev

en: %s: Argument error, usage
sl: %s: Napake pri izbiri, uporabi

en:   [ -term terminal_name ]
sl:   [ -term ime_terminala ]

en:   [ -snow [on|off] ]
sl:   [-snow [on|off] ]

en:   [ -standout [ attr ] ]
sl:   [ -standout [ atribut ]

en:   [ -tabs [ tab1 tab2 tab3 ... ] ]      (tabn = 1-160)
sl:   [ -tabs [ tab1 tab2 ... ] ]        (št. tab-ov = 1-160)

en:   [ -clrtabs [ tab1 tab2 tab3 ... ] ]   (tabn = 1-160)
sl:   [ -clrtabs [ tab1 tab2 ... ] ]     (št. tab-ov = 1-160)

en:   [ -dump   [1-NR_CONSOLES] ]
sl:   [ -dump   [1-ŠT_UPRAVLJALNIKOV] ]

en:   [ -append [1-NR_CONSOLES] ]
sl:   [ -append [1-ŠT_UPRAVLJALNIKOV] ]

en:   [ -file dumpfilename ]
sl:   [ -file izhodna_dat ]

en:   [ -bfreq freqnumber ]
sl:   [ -bfreq frekvenčna_št. ]

en: cannot (un)set powersave mode
sl: ni mogoče nastaviti powersave načina

en: klogctl error: %s
sl: klogctl napaka: %s

en: Error writing screendump
sl: Napaka pri branju zaslonskega izpisa

en: %s: $TERM is not defined.
sl: %s: $TERM ni določen.

en: whereis [ -sbmu ] [ -SBM dir ... -f ] name...
sl: whereis [ -sbmu ] [ -SBM imenik ... -f ] ime...

en: write: can't find your tty's name
sl: write: imena vašega tty ni mogoče najti

en: write: you have write permission turned off.
sl: write: dovoljenje za pisanje imate izklopljeno.

en: write: %s is not logged in on %s.
sl: write: %s ni prijavljen na %s.

en: write: %s has messages disabled on %s
sl: write: %s ima onemogočena sporočila na %s

en: usage: write user [tty]
sl: uporaba: write uporabnik [tty]

en: write: %s is not logged in
sl: write: %s se ni prijavljen

en: write: %s has messages disabled
sl: write: %s ima onemogočena sporočila

en: write: %s is logged in more than once; writing to %s
sl: write: %s se je prijavil več kot enkrat; pišem v %s

en: Message from %s@%s (as %s) on %s at %s ...
sl: Sporočilo iz %s@%s (kot %s) na %s pri %s ...

en: Message from %s@%s on %s at %s ...
sl: Sporočilo iz %s@%s na %s pri %s ...

en: Trying %s
sl: Poskušam z %s

en: warning: error reading %s: %s
sl: opozorilo: napaka pri branju %s: %s

en: warning: can't open %s: %s
sl: opozorilo: ne morem odpreti %s: %s

en: mount: could not open %s - using %s instead
sl: mount: ni mogoče odpreti %s - uporabljam %s namesto tega

en: can't create lock file %s: %s (use -n flag to override)
sl: ni mogoče ustvariti omejitvene datoteke %s: %s (za povozitev uporabi -n)

en: can't link lock file %s: %s (use -n flag to override)
sl: omejitvene datoteke %s ni mogoče vezati : %s (za povozitev uporabi -n)

en: can't open lock file %s: %s (use -n flag to override)
sl: omejitvene datoteke %s ni mogoče odpreti: %s (za povozitev uporabi -n)

en: Can't lock lock file %s: %s
sl: Omejitvene datoteke %s ni mogoče zakleniti: %s

en: can't lock lock file %s: %s
sl: omejitvene datoteke %s ni mogoče zakleniti: %s

en: timed out
sl: čas se je iztekel

en: Cannot create link %s
    Perhaps there is a stale lock file?
sl: Povezave %s ni mogoče ustvariti
    Mogoče obstaja neveljavna zaklepna datoteka?

en: cannot open %s (%s) - mtab not updated
sl: %s ni mogoče odpreti (%s) - mtab ni ažuriran

en: error writing %s: %s
sl: napaka pri pisanju %s: %s

en: error changing mode of %s: %s
sl: Napaka pri spreminjanju načina %s: %s

en: can't rename %s to %s: %s
sl: ni mogoče preimenovati %s v %s: %s

en: , offset %d
sl: , odmik %d

en: , encryption type %d
sl: , šifrirni tip %d

en: loop: can't get info on device %s: %s
sl: loop: informacij o napravi %s ni mogoče dobiti: %s

en: loop: can't open device %s: %s
sl: loop: ni mogoče odpreti naprave %s: %s

en: %s: no permission to look at /dev/loop#
sl: %s: za vpogled v /dev/loop# ni dovoljenja

en: %s: Could not find any loop device. Maybe this kernel does not know
           about the loop device? (If so, recompile or `modprobe loop'.)
sl: %s: loop naprave ni mogoče najti. Mogoče to jedro ne ve za napravo
    	te vrste. (Če je to res, ponovno prevedi jedro ali si pomagaj z `modprobe loop'.)

en: Couldn't lock into memory, exiting.
sl: V pomnilnik ni mogoče zakleniti, končujem.

en: loop: can't delete device %s: %s
sl: loop: naprave %s ni mogoče zbrisati: %s

en: del_loop(%s): success
sl: del_loop(%s): uspeh

en: This mount was compiled without loop support. Please recompile.
sl: Program mount je bil preveden brez podpore za loop. Poskusite ponovno prevesti mount.

en: No loop support was available at compile time. Please recompile.
sl: Med prevajanjem ni bilo podpore za loop napravo. Poskusite ponovno prevesti.

en: mount: according to mtab, %s is already mounted on %s
sl: mount: po evidenci mtab je %s že priklopljeno na %s

en: mount: according to mtab, %s is mounted on %s
sl: mount: po evidenci mtab je %s priklopljeno na %s<

en: mount: can't open %s for writing: %s
sl: mount: enote %s ni moč odpreti za pisanje: %s

en: mount: error writing %s: %s
sl: mount: napaka pri pisanju na %s: %s

en: mount: error changing mode of %s: %s
sl: mount: napaka pri spreminjanju načina %s: %s

en: mount: cannot fork: %s
sl: mount: ni mogoče vejiti: %s

en: mount: you didn't specify a filesystem type for %s
sl: mount: za %s niste podali vrste dat. sistema

en:        I will try all types mentioned in %s or %s
sl: 	Uporabili se bodo vsi tipi omenjeni v %s ali %s

en:        and it looks like this is swapspace
sl: 	in izgleda kot da je izmenjalni prostor

en:        I will try type %s
sl: 	Uporabljen bo tip %s

en: %s looks like swapspace - not mounted
sl: %s je podoben izmenjalnemu prostoru, zato ne bo priklopljen

en: mount failed
sl: priklop ni uspel

en: mount: only root can mount %s on %s
sl: mount: samo sistemski skrbnik lahko priklopi %s na %s

en: mount: loop device specified twice
sl: mount: loop naprava je podana dvakrat

en: mount: type specified twice
sl: mount: tip je podan dvakrat

en: mount: skipping the setup of a loop device
sl: mount: nastavitev loop naprave bo preskočena

en: mount: going to use the loop device %s
sl: mount: loop naprava %s bo uporabljena

en: mount: failed setting up loop device
sl: mount: nastavitev loop naprave ni uspela

en: mount: setup loop device successfully
sl: mount: nastavitev loop naprave je uspela

en: mount: no %s found - creating it..
sl: mount: %s bo ustvarjen, ker ga nisem našel

en: mount: can't open %s: %s
sl: mount: %s ni mogoče odpreti: %s

en: mount: argument to -p or --pass-fd must be a number
sl: mount: argument pri -p ali --pass-fd mora biti številka

en: mount: cannot open %s for setting speed
sl: mount: %s ni mogoče odpreti za nastavitev hitrosti

en: mount: cannot set speed: %s
sl: mount: hitrosti ni mogoče nastaviti: %s

en: mount: I could not determine the filesystem type, and none was specified
sl: mount: Tipa dat. sistema ni bilo mogoče ugotoviti in ni bil podan

en: mount: you must specify the filesystem type
sl: mount: tip dat. sistema mora biti podan

en: mount: mount failed
sl: mount: priklop ni uspel

en: mount: mount point %s is not a directory
sl: mount: priklopna točka %s ni imenik

en: mount: permission denied
sl: mount: dostop zavrnjen

en: mount: must be superuser to use mount
sl: mount: ukaz mount lahko uporablja samo sistemski skrbnik

en: mount: %s is busy
sl: mount: %s je v rabi

en: mount: proc already mounted
sl: mount: proc je že priklopljen

en: mount: %s already mounted or %s busy
sl: mount: %s je že priklopljen ali %s zaposlen

en: mount: mount point %s does not exist
sl: mount: priklopna točka %s ne obstaja

en: mount: mount point %s is a symbolic link to nowhere
sl: mount: priklopna točka %s je simbolna povezava do ničesar

en: mount: special device %s does not exist
sl: mount: posebna naprava %s ne obstaja

en: mount: special device %s does not exist
           (a path prefix is not a directory)
sl: mount: posebna naprava %s ne obstaja
    	(pot ni imenik)

en: mount: %s not mounted already, or bad option
sl: mount: %s še ni priklopljen ali nepravilna izbira

en:        (could this be the IDE device where you in fact use
           ide-scsi so that sr0 or sda or so is needed?)
sl: 	(to bi lahko bila IDE naprava pri kateri uporabljate
    	ide-scsi tako, da je potrebno imeti sr0 ali sda)

en:        (aren't you trying to mount an extended partition,
           instead of some logical partition inside?)
sl: 	(ali poskušate priklopiti razširjen razdelek,
    	namesto notranjega logičnega razdelka?)

en:        In some cases useful info is found in syslog - try
           dmesg | tail  or so
sl: 	V nekaterih primerih dobite uporabne informacije v sist. dnevniku
    	poskusite z dmesg | tail

en: mount table full
sl: priklopna tabela je polna

en: mount: %s: can't read superblock
sl: mount: %s: superbloka ni mogoče prebrati

en: mount: %s: unknown device
sl: mount: %s: neznana naprava

en: mount: probably you meant %s
sl: mount: verjetno je bilo mišljeno %s

en: mount: maybe you meant 'iso9660'?
sl: mount: mogoče je bil mišljen 'iso9660'?

en: mount: maybe you meant 'vfat'?
sl: mount: mogoče je bil mišljen 'vfat'?

en: mount: %s has wrong device number or fs type %s not supported
sl: mount: %s ima napačno številko naprave ali pa datotečnosistemski tip %s ni podprt

en: mount: %s is not a block device, and stat fails?
sl: mount: %s ni bločna naprava in stat ne uspe?

en: mount: the kernel does not recognize %s as a block device
           (maybe `insmod driver'?)
sl: mount: jedro ne prepozna %s kot bločne naprave
    	(mogoče `insmod gonilnik'?)

en: mount: %s is not a block device (maybe try `-o loop'?)
sl: mount: %s ni bločna naprava (poskusite `-o loop'?)

en: mount: %s is not a block device
sl: mount: %s ni bločna naprava

en: mount: %s is not a valid block device
sl: mount: %s ni veljavna bločna naprava

en: block device
sl: bločna naprava

en: mount: cannot mount %s%s read-only
sl: mount: %s%s ni moč priklopiti samo za branje

en: mount: %s%s is write-protected but explicit `-w' flag given
sl: mount: %s%s je zaščitena pred pisanjem ampak podana je `-w' zastavica

en: mount: %s%s is write-protected, mounting read-only
sl: mount: %s%s je zaščitena pred pisanjem, priklapljam samo za branje

en: mount: no type was given - I'll assume nfs because of the colon
sl: mount: tip ni bil podan - predpostavlja se nfs zaradi dvopičja

en: mount: %s already mounted on %s
sl: mount: %s je že priklopljen v %s

en: mount: only root can do that
sl: mount: to lahko izvede samo sistemski skrbnik

en: nothing was mounted
sl: nič ni bilo priklopljeno

en: mount: no such partition found
sl: mount: takega razdelka nisem našel

en: mount: can't find %s in %s or %s
sl: mount: %s ni mogoče najti v %s ali %s

en: [mntent]: warning: no final newline at the end of %s
sl: [mntent]: opozorilo: na koncu datoteke %s manjka prehod na začetek vrstice

en: [mntent]: line %d in %s is bad%s
sl: [mntent]: vrstici %d in %s sta poškodovani%s

en: ; rest of file ignored
sl: ; preostanek datoteke bo ignoriran

en: bug in xstrndup call
sl: hrošč v klicu xstrndup

en: not enough memory
sl: premalo pomnilnika

en: %s on %s
sl: %s na %s

en: %s: warning: %s has insecure permissions %04o, %04o suggested
sl: %s: opozorilo: %s ima nevarna dovoljenja %04o, svetujem %04o

en: %s: Skipping file %s - it appears to have holes.
sl: %s: dat. %s ne bo upoštevana zaradi lukenj.

en: Not superuser.
sl: Niste sistemski skrbnik.

en: %s: cannot open %s: %s
sl: %s: %s ni mogoče odpreti: %s

en: umount: compiled without support for -f
sl: umount: prevajanje je potekalo brez podpore za -f

en: umount: %s: invalid block device
sl: umount: %s: neveljavna bločna naprava

en: umount: %s: not mounted
sl: umount: %s: ni priklopljena

en: umount: %s: can't write superblock
sl: umount: %s: superbloka ni mogoče zapisati

en: umount: %s: not found
sl: umount: %s: neuspešno iskanje

en: umount: %s: must be superuser to umount
sl: umount: %s: samo sistemski skrbnik lahko odklaplja

en: umount: %s: block devices not permitted on fs
sl: umount: %s: na dat. sist. bločne naprave niso dovoljene

en: no umount2, trying umount...
sl: ni umount2, poskušam z umount...

en: could not umount %s - trying %s instead
sl: odklop %s ni uspel - poskušam z %s

en: umount: %s busy - remounted read-only
sl: umount: %s je zaposlena - ponovno priklapljam samo za branje

en: umount: could not remount %s read-only
sl: umount: ponovni priklop %s samo za branje ni mogoč

en: %s umounted
sl: %s je odklopljen

en: umount: cannot find list of filesystems to unmount
sl: umount: seznama dat. sist. za odklop ni mogoče najti

en: Usage: umount [-hV]
           umount -a [-f] [-r] [-n] [-v] [-t vfstypes] [-O opts]
           umount [-f] [-r] [-n] [-v] special | node...
sl: Uporaba: umount [-hV]
    	  umount -a [-f] [-r] [-n] [-v] [-t tip nav. dat. sist.] [-O izbire]
    	  umount [-f] [-r] [-n] [-v] posebno | vozlišče...

en: Trying to umount %s
sl: %s poskušam odklopiti

en: Could not find %s in mtab
sl: %s ni mogoče najti v mtab

en: umount: %s is not mounted (according to mtab)
sl: umount: %s ni priklopljen (glede na mtab)

en: umount: it seems %s is mounted multiple times
sl: umount: izgleda kot da je %s večkrat priklopljen

en: umount: %s is not in the fstab (and you are not root)
sl: umount: %s ni v fstab (in vi niste sistemski skrbnik)

en: umount: %s mount disagrees with the fstab
sl: umount: priklop %s je v nasprotju z fstab

en: umount: only root can do that
sl: umount: samo sistemski skrbnik naredi to

en: You must be root to set the Ctrl-Alt-Del behaviour.
sl: Za nastavitev obnašanja Ctrl-Alt-Del morate biti sistemski skrbnik.

en: Usage: ctrlaltdel hard|soft
sl: Uporaba: ctrlaltdel hard|soft

en: File %s, For threshold value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
sl: Datoteka %s, Za pragovno vrednost %lu, Največ znakov v fifo je bilo %d,
    in največja hitrost prenosa %f znakov/sekundo

en: File %s, For threshold value %lu and timrout value %lu, Maximum characters in fifo were %d,
    and the maximum transfer rate in characters/second was %f
sl: Datoteka %s, Za pragovno vrednost %lu in vrednost odmora %lu, Največ znakov v fifo je bilo %d,
    in največja prenosna hitrost je bila %f znakov/sekundo

en: Invalid interval value: %s
sl: Neveljavna vrednost intervala: %s

en: Invalid set value: %s
sl: Neveljavna vrednost nastavljanja: %s

en: Invalid default value: %s
sl: Neveljavna privzeta vrednost: %s

en: Invalid set time value: %s
sl: Neveljavna vrednost za nastavitev časa:%s

en: Invalid default time value: %s
sl: Neveljavna vrednost za privzeti čas: %s

en: Usage: %s [-q [-i interval]] ([-s value]|[-S value]) ([-t value]|[-T value]) [-g|-G] file [file...]
sl: Uporaba: %s [-q [-i interval]] ([-s vrednost]|[-S vrednost]) ([-t vrednost]|[-T vrednost]) [-g|-G] dat [ dat...]

en: Can't open %s: %s
sl: %s ni mogoče odpreti: %s

en: Can't set %s to threshold %d: %s
sl: %s ni mogoče nastaviti na prag %d: %s

en: Can't set %s to time threshold %d: %s
sl: %s ni mogoče nastaviti na časovni prag %d: %s

en: Can't get threshold for %s: %s
sl: Pragu za %s ni mogoče dobiti: %s

en: Can't get timeout for %s: %s
sl: Odmora za %s ni mogoče dobiti: %s

en: %s: %ld current threshold and %ld current timeout
sl: %s: trenutni prag: %ld, in trenutni odmor: %ld

en: %s: %ld default threshold and %ld default timeout
sl: %s: privzeti prag: %ld, in privzeti odmor: %ld

en: Can't set signal handler
sl: Signalnega upravljalnika ni mogoče nastaviti

en: gettimeofday failed
sl: klic gettimeofday ni uspel

en: Can't issue CYGETMON on %s: %s
sl: Signala CYGETMON ni mogoče izdati na %s: %s

en: %s: %lu ints, %lu/%lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
sl: %s: %lu števil, %lu/%lu znakov; fifo: %lu prag, %lu odmor, %lu največ, %lu trenutna

en:    %f int/sec; %f rec, %f send (char/sec)
sl:    %f št./sek; %f sprejeto, %f poslano (znak/sek)

en: %s: %lu ints, %lu chars; fifo: %lu thresh, %lu tmout, %lu max, %lu now
sl: %s: %lu št., %lu znakov, fifo: %lu prag, %lu odmor, %lu največ, %lu trenutna

en:    %f int/sec; %f rec (char/sec)
sl:    %f št./sek; %f sprejetih (znak/sek)

en: Usage: %s [-c] [-n level] [-s bufsize]
sl: Uporaba: %s [-c] [-n stopnja] [-s vel_medpom]

en: invalid id: %s
sl: neveljavni id: %s

en: cannot remove id %s (%s)
sl: id-a %s ni mogoče odstraniti (%s)

en: deprecated usage: %s {shm | msg | sem} id ...
sl: zastarela raba: %s {skup_medpom | sporčlo | id_semfrja} id ...

en: unknown resource type: %s
sl: neznan vir: %s

en: resource(s) deleted
sl: vir/i so zbrisani

en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: nedovoljena izbira -- %c

en: %s: illegal key (%s)
sl: %s: nedovoljen ključ (%s)

en: permission denied for key
sl: za ključ dostop zanikan

en: already removed key
sl: ključ je že bil odstranjen

en: invalid key
sl: neveljaven ključ

en: unknown error in key
sl: v ključu je neznana napaka

en: permission denied for id
sl: za id je dostop zavrnjen

en: invalid id
sl: neveljaven id

en: already removed id
sl: id je že odstranjen

en: unknown error in id
sl: v id je neznana napaka

en: %s: unknown argument: %s
sl: %s: neznan argument: %s

en: usage : %s -asmq -tclup
sl: uporaba : %s -asmq -tclup

en: 	%s -h for help.
sl: 	%s -h za pomoč.

en: %s provides information on ipc facilities for which you have read access.
sl: %s ponuja informacije o ipc poslopjih za katere imate bralni dostop

en: Resource Specification:
    	-m : shared_mem
    	-q : messages
sl: Specifikacija vira:
    	-m : deljen_pom
    	-q : sporočila

en: 	-s : semaphores
    	-a : all (default)
sl: 	-s : semaforji
    	-a : vse (privzeto)

en: Output Format:
    	-t : time
    	-p : pid
    	-c : creator
sl: Oblika Izhoda:
    	-t : čas
    	-p : pid
    	-c : stvarnik

en: 	-l : limits
    	-u : summary
sl: 	-l : omejitve
    	-u : povzetek

en: -i id [-s -q -m] : details on resource identified by id
sl: -i id [-s -q -m] : podrobnosti o viru prepoznanem po id

en: kernel not configured for shared memory
sl: za deljen pomnilnik jedro ni nastavljeno

en: ------ Shared Memory Limits --------
sl: ---- Omejitve deljenega pomnilnika ----

en: max number of segments = %lu
sl: naj. št. odsekov = %lu

en: max seg size (kbytes) = %lu
sl: naj. velikost odseka (kB) = %lu

en: min seg size (bytes) = %lu
sl: najmanj. vel. odseka (B) = %lu

en: ------ Shared Memory Status --------
sl: ---- Stanje deljenega pomnilnika ----

en: segments allocated %d
sl: %d dodeljenih odsekov

en: pages allocated %ld
sl: %ld dodeljenih strani

en: pages resident  %ld
sl: %ld prisotnih strani

en: pages swapped   %ld
sl: %ld izmenjanih strani

en: Swap performance: %ld attempts	 %ld successes
sl: Učinkovitost izmenjalnega prostora: %ld poskusov	 %ld uspešnih

en: ------ Shared Memory Segment Creators/Owners --------
sl: ---- stvarniki/lastniki deljenega pomnilniškega odseka ----

en: perms
sl: dovoljenja

en: ------ Shared Memory Attach/Detach/Change Times --------
sl: ---- Deljeno pomnilniški pripeti/odpeti/spremenjeni časi ----

en: owner
sl: lastnik

en: attached
sl: pripeto

en: detached
sl: odpeto

en: changed
sl: spremenjeno

en: ------ Shared Memory Creator/Last-op --------
sl: ---- Stvaritelj deljenega pomnilnika ----

en: ------ Shared Memory Segments --------
sl: ---- Segmenti deljenega pomnilnika ----

en: key
sl: ključ

en: bytes
sl: bajtov

en: status
sl: stanje

en: Not set
sl: Nenastavljeno

en: dest
sl: ponor

en: locked
sl: zaklenjen

en: kernel not configured for semaphores
sl: za semaforje jedro ni pravilno nastavljeno

en: ------ Semaphore Limits --------
sl: ---- Omejitve semaforjev ----

en: max number of arrays = %d
sl: naj. št. polj = %d

en: max semaphores per array = %d
sl: naj. št. semaforjev na polje = %d

en: max semaphores system wide = %d
sl: naj. sistemskih semaforjev = %d

en: max ops per semop call = %d
sl: naj. št. operacij na klic semop = %d

en: semaphore max value = %d
sl: naj. vrednost semaforja = %d

en: ------ Semaphore Status --------
sl: ---- Stanje semaforja ----

en: used arrays = %d
sl: uporabljena polja = %d

en: allocated semaphores = %d
sl: dodeljeni semaforji = %d

en: ------ Semaphore Arrays Creators/Owners --------
sl: ---- stvarniki/lastniki polj semaforjev ----

en: last-op
sl: zadnja-op

en: last-changed
sl: zadnja sprememba

en: ------ Semaphore Arrays --------
sl: ---- Semaforna polja ----

en: nsems
sl: štsem

en: kernel not configured for message queues
sl: za sporočilne vrste jedro ni pravilno nastavljeno

en: ------ Messages: Limits --------
sl: ---- Sporočila: Omejitve ----

en: max queues system wide = %d
sl: naj. sistemskih vrst = %d

en: max size of message (bytes) = %d
sl: naj. velikost sporočila (B) = %d

en: default max size of queue (bytes) = %d
sl: naj. privzeta velikost vrste (B) = %d

en: ------ Messages: Status --------
sl: ---- Sporočila: Stanje ----

en: allocated queues = %d
sl: dodeljene vrste = %d

en: used headers = %d
sl: uporabljene glave = %d

en: used space = %d bytes
sl: porabljen prostor = %d bajtov

en: ------ Message Queues: Creators/Owners --------
sl: ---- Sporočilna vrsta: stvarniki/lastniki ----

en: msqid
sl: idsporvrst

en: ------ Message Queues Send/Recv/Change Times --------
sl: ---- Časi oddaje/sprejema/spremembe sporočilnih vrst ----

en: send
sl: pošlji

en: recv
sl: sprejmi

en: change
sl: spremeni

en: ------ Message Queues PIDs --------
sl: ---- PID-i sporočilnih vrst ----

en: ------ Message Queues --------
sl: ---- Sporočilne vrste ----

en: used-bytes
sl: porabljeni-bajti

en: messages
sl: sporočila

en: 
    Shared memory Segment shmid=%d
sl: 
    Segment deljenega pomnilnika shmid=%d

en: mode=%#o	access_perms=%#o
sl: način=%#o	dostop_dovoljenja=%#o

en: bytes=%ld	lpid=%d	cpid=%d	nattch=%ld
sl: bajti=%ld	lpid=%d	cpid=%d	nattch=%ld

en: att_time=%-26.24s
sl: att_čas=%-26.24s

en: det_time=%-26.24s
sl: det_čas=%-26.24s

en: change_time=%-26.24s
sl: čas_spremembe=%-26.24s

en: 
    Message Queue msqid=%d
sl: 
    msqid sporočilne vrste = %d

en: send_time=%-26.24s
sl: oddajni_čas=%-26.24s

en: rcv_time=%-26.24s
sl: sprejemni_čas=%-26.24s

en: 
    Semaphore Array semid=%d
sl: 
    semid Polj semaforjev=%d

en: mode=%#o, access_perms=%#o
sl: način=%#o, dostop_dovoljenja=%#o

en: nsems = %ld
sl: štsem = %ld

en: semnum
sl: štsem

en: value
sl: vrednost

en: usage: rdev [ -rv ] [ -o OFFSET ] [ IMAGE [ VALUE [ OFFSET ] ] ]
sl: uporaba: rdev [ -rv ] [ -o ODMIK ] [ SLIKA [ VREDNOST [ ODMIK ] ] ]

en:   rdev /dev/fd0  (or rdev /linux, etc.) displays the current ROOT device
sl:   rdev /dev/fd0 (ali rdev /linux, itn.) prikaže trenutno korensko napravo

en:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         sets ROOT to /dev/hda2
sl:   rdev /dev/fd0 /dev/hda2         nastavi korensko napravo na /dev/hda2

en:   rdev -R /dev/fd0 1              set the ROOTFLAGS (readonly status)
sl:   rdev -R /dev/fd0 1              nastavi kor. zastavice (samo za branje)

en:   rdev -r /dev/fd0 627            set the RAMDISK size
sl:   rdev -r /dev/fd0 627            nastavi velikost pom. diska

en:   rdev -v /dev/fd0 1              set the bootup VIDEOMODE
sl:   rdev -v /dev/df0 1              nastavi zagonski grafični način

en:   rdev -o N ...                   use the byte offset N
sl:   rdev -o N. ...                 uporabi bajtni odmik N

en:   rootflags ...                   same as rdev -R
sl:   rootflags ...                   enako kot rdev -R

en:   ramsize ...                     same as rdev -r
sl:   ramsize ...                     enako kot rdev -r

en:   vidmode ...                     same as rdev -v
sl:   vidmode ...                     enako kot rdev -v

en: Note: video modes are: -3=Ask, -2=Extended, -1=NormalVga, 1=key1, 2=key2,...
sl: Opomba: grafični načini so: -3=Vprašaj, -2=Razširjen, -1=NavadniVGA, 1=ključ1, 2=ključ2,...

en:       use -R 1 to mount root readonly, -R 0 for read/write.
sl:      uporabi -R 1 za priklop korenske naprave v načinu samo za branje, -R 0 pa za branje/pisanje

en: missing comma
sl: vejica manjka

en: out of memory
sl: zmanjkalo je pomnilnika

en: %s: Usage: "%s [options]
    	 -m <mapfile>  (defaults: "%s" and
    				  "%s")
    	 -p <pro-file> (default: "%s")
    	 -M <mult>     set the profiling multiplier to <mult>
    	 -i            print only info about the sampling step
    	 -v            print verbose data
    	 -a            print all symbols, even if count is 0
    	 -b            print individual histogram-bin counts
    	 -s            print individual counters within functions
    	 -r            reset all the counters (root only)
    	 -n            disable byte order auto-detection
    	 -V            print version and exit
sl: %s: Uporaba: "%s [izbire]
    	 -m <preslikdat> (privzeta: "%s" in
    				  "%s")
    	 -p <pro-dat> (privzeto: "%s")
    	 -M <mult>    nastavi profilni večkratnik na <mult>
    	 -i           izpiši informacije o vzorčnem koraku
    	 -v           podatke izpiši gostobesedno
    	 -a           izpiši vse simbole, tudi če je preštevek 0
    	 -b           izpiši samostojne histogramske preštevke
    	 -s           izpiši samostojne preštevke znotraj funkcij
    	 -r           ponovno nastavi vse števce (lahko samo skrbnik)
    	 -n           onemogoči samozaznavo bajtnega reda
    	 -V           izpiši različico in izhod

en: Sampling_step: %i
sl: Vzorčni_korak: %i

en: %s: %s(%i): wrong map line
sl: %s: %s(%i): napačna preslikovalna(map) vrstica

en: %s: can't find "_stext" in %s
sl: %s: "_stext" ni mogoče najti v %s

en: %s: profile address out of range. Wrong map file?
sl: %s: profil naslova je izven dometa. Napačna preslik.(map) dat.?

en: total
sl: skupno

en: renice: %s: unknown user
sl: renice: %s: neznan uporabnik

en: renice: %s: bad value
sl: renice: %s: nepravilna vrednost

en: getpriority
sl: dobiprioriteto

en: setpriority
sl: nastaviprioriteto

en: %d: old priority %d, new priority %d
sl: %d: stara prioriteta %d, nova prioriteta %d

en: usage: %s program [arg ...]
sl: uporaba: %s program [izbira ...]

en: Usage: %s <device> [ -i <IRQ> | -t <TIME> | -c <CHARS> | -w <WAIT> | 
              -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s | 
              -T [on|off] ]
sl: Uporaba: %s <naprava> [ -i <IRQ> | -t <ČAS> | -c <ZNAKI> | -w <ČAKAJ> | 
                -a [on|off] | -o [on|off] | -C [on|off] | -q [on|off] | -s |
                -T [on|off] ]

en: malloc error
sl: napaka v malloc

en: %s: bad value
sl: %s: slaba vrednost

en: %s: %s not an lp device.
sl: %s: %s ni lp naprava.

en: %s status is %d
sl: %s stanje je %d

en: , busy
sl: , zaposlen

en: , ready
sl: , pripravljen

en: , out of paper
sl: , papirja je zmanjkalo

en: , on-line
sl: , povezano

en: , error
sl: , napaka

en: LPGETIRQ error
sl: napaka pri LPGETIRQ

en: %s using IRQ %d
sl: %s uporablja IRQ %d

en: %s using polling
sl: %s uporablja glasovanje

en: col: bad -l argument %s.
sl: col: slab argument -l: %s.

en: usage: col [-bfpx] [-l nline]
sl: uporaba: col [-bfpx] [-l štlinije]

en: col: write error.
sl: col: pisalna napaka.

en: col: warning: can't back up %s.
sl: col: opozorilo: varnostno kopiranje %s ni mogoče.

en: past first line
sl: za prvo vrstico

en: -- line already flushed
sl: -- vrstica je že splaknjena

en: usage: %s [ - ] [ -2 ] [ file ... ]
sl: uporaba: %s [ - ] [ -2 ] [ dat ... ]

en: line too long
sl: vrstica je predolga

en: usage: column [-tx] [-c columns] [file ...]
sl: uporaba: column [-tx] [-c stolpec] [dat ...]

en: hexdump: bad length value.
sl: hexdump: slaba vrednost dolžine.

en: hexdump: bad skip value.
sl: hexdump: slaba vrednost preskoka.

en: hexdump: [-bcCdovx] [-e fmt] [-f fmt_file] [-n length] [-s skip] [file ...]
sl: hexdump: [-bcCdovx] [-e oblika] [-f oblk_dat] [-n dolžina] [-s preskok] [dat ...]

en: usage: %s [-dflpcsu] [+linenum | +/pattern] name1 name2 ...
sl: uporaba: %s [-dflpcsu] [+vrstica | +/vzorec] ime1 ime2 ...

en: 
    *** %s: directory ***
sl: 
    *** %s: imenik ***

en: 
    ******** %s: Not a text file ********
sl: 
    ******** %s: Ni znakovna datoteka ********

en: [Use q or Q to quit]
sl: [Za izhod uporabite q ali Q]

en: --More--
sl: --Naprej--

en: (Next file: %s)
sl: (Naslednja datoteka: %s)

en: [Press space to continue, 'q' to quit.]
sl: [Pritisnite preslednico za nadaljevanje, Q za izhod.]

en: ...back %d pages
sl: ...nazaj za %d strani

en: ...back 1 page
sl: ...nazaj za eno stran

en: ...skipping one line
sl: ...preskok vrstice

en: ...skipping %d lines
sl: ...preskok %d vrstic

en: 
    ***Back***
sl: 
    ***Nazaj***

en: 
    Most commands optionally preceded by integer argument k.  Defaults in brackets.
    Star (*) indicates argument becomes new default.
sl: 
    Večini ukazv se lahko doda celoštevilski argument k. Privzeto v oklepajih.
    Zvezdica (*) pomeni, da bo argument od sedaj naprej privzet.

en: <space>                 Display next k lines of text [current screen size]
    z                       Display next k lines of text [current screen size]*
    <return>                Display next k lines of text [1]*
    d or ctrl-D             Scroll k lines [current scroll size, initially 11]*
    q or Q or <interrupt>   Exit from more
    s                       Skip forward k lines of text [1]
    f                       Skip forward k screenfuls of text [1]
    b or ctrl-B             Skip backwards k screenfuls of text [1]
    '                       Go to place where previous search started
    =                       Display current line number
    /<regular expression>   Search for kth occurrence of regular expression [1]
    n                       Search for kth occurrence of last r.e [1]
    !<cmd> or :!<cmd>       Execute <cmd> in a subshell
    v                       Start up /usr/bin/vi at current line
    ctrl-L                  Redraw screen
    :n                      Go to kth next file [1]
    :p                      Go to kth previous file [1]
    :f                      Display current file name and line number
    .                       Repeat previous command
sl: <preslednica>           Prikaži naslednjih k vrstic besedila [trenutna velikost zaslona]
    z                       Prikaži naslednjih k vrstic besedila [trenutna velikost zaslona]
    <enter>                 Prikaži naslednjih k vrstic besedila [1]*
    d ali ctrl-d            Pomakni se za k vrstic [trenutna pomična hitrost, ponavadi 11]*
    q, Q ali <prekinitev>   Prekini izpis
    s                       Preskoči k vrstic besedila [1]
    f                       Preskoči k zaslonov besedila [1]
    b ali ctrl-B            Prekoči k zaslonov besedila nazaj [1]
    '                       Pojdi na prostor začetka prejšnjega iskanja
    =                       Prikaži številko vrstice
    /<regularni izraz>      Poišči k-to pojavitev regularnega izraza [1]
    n                       Poišči k-to pojavitev zadnjega reg. izraza [1]
    !<ukaz> ali :!<ukaz>    Zaženi ukaz v podlupini
    v                       Zaženi /usr/bin/vi na trenutni vrstici
    ctrl-L                  Osveži zaslon
    :n                      Pojdi na k-to datoteko za trenutno [1]
    :p                      Pojid na k-to datoteka pred trenutno [1]
    :f                      Prikaži ime trenutne datoteke in številko vrstice
    .                       Ponovi prejšnji ukaz

en: [Press 'h' for instructions.]
sl: [Pritisnite 'h' za navodila.]

en: "%s" line %d
sl: "%s" vrstica %d

en: [Not a file] line %d
sl: [Ni datoteka] vrstica %d

en:   Overflow
sl:   Prekoračitev

en: ...skipping
sl: ...preskok

en: Regular expression botch
sl: Krpa regularnega izraza

en: 
    Pattern not found
sl: 
    Vzorca ni moč najti

en: Pattern not found
sl: Vzorca ni moč najti

en: can't fork
sl: vejitev ni mogoča

en: 
    ...Skipping
sl: 
    ... Preskok

en: ...Skipping to file
sl: ... Preskok na datoteko

en: ...Skipping back to file
sl: ... Preskok nazaj na datoteko

en: Line too long
sl: Vrstica je predolga

en: No previous command to substitute for
sl: Zaradi neobstoječega prejšnjega ukaza zamenjava ni mogoča

en: od: od(1) has been deprecated for hexdump(1).
sl: od: od(1) je nadomeščen s programom hexdump(1).

en: od: hexdump(1) compatibility doesn't support the -%c option%s
sl: od: hexdump(1) ne podpira izbire -%c izbir%s

en: ; see strings(1).
sl: ; glejte strings(1).

en: hexdump: can't read %s.
sl: hexdump: branje %s ni mogoče.

en: hexdump: line too long.
sl: hexdump: vrstica je predolga.

en: hexdump: byte count with multiple conversion characters.
sl: hexdump: števec bajtov je naveden z večkratnimi pretvornimi znaki.

en: hexdump: bad byte count for conversion character %s.
sl: hexdump: slab števec bajtov za pretvorni znak %s.

en: hexdump: %%s requires a precision or a byte count.
sl: hexdump: %%s zahteva bodisi natančnost bodisi števec bajtov.

en: hexdump: bad format {%s}
sl: hexdump: slaba oblika [%s]

en: hexdump: bad conversion character %%%s.
sl: hexdump: slab pretvorni znak %%%s.

en: %s: Usage: %s [-number] [-p string] [-cefnrs] [+line] [+/pattern/] [files]
sl: %s: Uporaba: %s [-število] [-p niz] [-cefnrs] [+vrstica] [+/vzorec/] [datoteke]

en: %s: option requires an argument -- %s
sl: %s: izbira zahteva argument -- %s

en: %s: illegal option -- %s
sl: %s: nedovoljena izbira -- %s

en: ...skipping forward
sl: ... preskok naprej

en: ...skipping backward
sl: ... preskok nazaj

en: No next file
sl: Naslednje datoteke ni

en: No previous file
sl: Prejšnje datoteke ni

en: %s: Read error from %s file
sl: %s: Napaka pri branju iz datoteke %s

en: %s: Unexpected EOF in %s file
sl: %s: Nepričakovan konec datoteke v %s

en: %s: Unknown error in %s file
sl: %s: Neznana napaka v datoteki %s

en: %s: Cannot create tempfile
sl: %s: Začasne datoteke ni mogoče ustvariti

en: RE error:
sl: napaka RE:

en: No remembered search string
sl: Shranjenega iskalnega niza ni

en: Cannot open
sl: Ni mogoče odpreti

en: saved
sl: shranjeno

en: : !command not allowed in rflag mode.
sl: : !ukaz ni dovoljen v rflag načinu.

en: fork() failed, try again later
sl: klic fork() ni uspel, poskusite pozneje

en: (Next file:
sl: (Naslednja datoteka:

en: usage: rev [file ...]
sl: Uporaba: rev [dat ...]

en: usage: %s [ -i ] [ -tTerm ] file...
sl: Uporaba: %s [ -i ] [ -tTerm ] dat...

en: trouble reading terminfo
sl: pri branju terminfo baze podatk. je prišlo do napake

en: Unknown escape sequence in input: %o, %o
sl: Na vhodu je neznano ubežno zaporedje: %o, %o

en: Unable to allocate buffer.
sl: Za medpomnilnik ni mogoče dodeliti pomnilnika.

en: Input line too long.
sl: Vhodna vrstica je predolga.

en: Out of memory when growing buffer.
sl: Pri povečevanju medpomnilnika je zmanjkalo pomnilnika.
