binutils-2.42.90 - en to sr translation catalogue (2657 entries)

en: Usage: %s [option(s)] [addr(s)]
sr: Употреба: %s [опције] [адресе]

en:  Convert addresses into line number/file name pairs.
sr:  Претвара адресе у парове број реда/назив датотеке.

en:  If no addresses are specified on the command line, they will be read from stdin
sr:  Ако адресе нису наведене на линији наредби, биће прочитане са стандардног улаза

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -a --addresses         Show addresses
      -b --target=<bfdname>  Set the binary file format
      -e --exe=<executable>  Set the input file name (default is a.out)
      -i --inlines           Unwind inlined functions
      -j --section=<name>    Read section-relative offsets instead of addresses
      -p --pretty-print      Make the output easier to read for humans
      -s --basenames         Strip directory names
      -f --functions         Show function names
      -C --demangle[=style]  Demangle function names
      -R --recurse-limit     Enable a limit on recursion whilst demangling.  [Default]
      -r --no-recurse-limit  Disable a limit on recursion whilst demangling
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
sr:  Опције су:
      @<датотека>            Чита опције из <датотеке>
      -a --addresses         Приказује адресе
      -b --target=<бфдназив> Поставља запис бинарне датотеке
      -e --exe=<извршна>     Поставља назив улазне датотеке (основно је „a.out“)
      -i --inlines           Развија надовезане функције
      -j --section=<назив>   Чита помераје односне на одељке уместо адреса
      -p --pretty-print      Чини излаз лакшим за читање људима
      -s --basenames         Огољава називе директоријума
      -f --functions         Приказује називе функција
      -C --demangle[=стил]   Раскршћава називе функција
      -R --recurse-limit     Укључује ограничење дубачења приликом раскршћавања.  [Основно]
      -r --no-recurse-limit  Искључује ограничење дубачења приликом раскршћавања
      -h --help              Приказује ове податке
      -v --version           Приказује издање програма

en: Report bugs to %s
sr: Грешке пријавите на „%s“

note: Note for translators:  This printf is used to join the function name just printed above to the line number/ file name pair that is about to be printed below.  Eg: foo at 123:bar.c
en:  at
sr:  на

note: Note for translators: This printf is used to join the line number/file name pair that has just been printed with the line number/file name pair that is going to be printed by the next iteration of the while loop.  Eg: 123:bar.c (inlined by) 456:main.c
en:  (inlined by)
sr:  (надовезано на)

en: %s: cannot get addresses from archive
sr: %s: не могу да добавим адресе из архиве

en: %s: cannot find section %s
sr: %s: не могу да пронађем одељак %s

en: fatal error: libbfd ABI mismatch
sr: кобна грешка: „libbfd ABI“ не одговара

en: unknown demangling style `%s'
sr: непознат стил раскршчавања „%s“

en: no entry %s in archive
sr: нема уноса „%s“ у архиви

en: Usage: %s [emulation options] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [--plugin <name>] [member-name] [count] archive-file file...
sr: Употреба: %s [опције опонашања] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [--plugin <назив>] [назив-члана] [број] датотека-архиве датотека...

en: Usage: %s [emulation options] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [member-name] [count] archive-file file...
sr: Употреба: %s [опције опонашања] [-]{dmpqrstx}[abcDfilMNoOPsSTuvV] [назив-члана] [број] датотека-архиве датотека...

en:        %s -M [<mri-script]
sr:        %s -M [<мри-спис]

en:  commands:
sr:  наредбе:

en:   d            - delete file(s) from the archive
sr:   d                        – брише датотеку(е) из архиве

en:   m[ab]        - move file(s) in the archive
sr:   m[ab]                    – премешта датотеку(е) у архиву

en:   p            - print file(s) found in the archive
sr:   p                        – исписује датотеку(е) пронађену(е) у архиви

en:   q[f]         - quick append file(s) to the archive
sr:   q[f]                     – брзо додаје датотеку(е) у архиву

en:   r[ab][f][u]  - replace existing or insert new file(s) into the archive
sr:   r[ab][f][u]              – замењује постојећу(е) или умеће нову(е) датотеку(е) у архиву

en:   s            - act as ranlib
sr:   s                        – делује као библиотека покретања

en:   t[O][v]      - display contents of the archive
sr:   t[O][v]                  – приказује садржај архиве

en:   x[o]         - extract file(s) from the archive
sr:   x[o]                     – извлачи датотеку(е) из архиве

en:  command specific modifiers:
sr:  наредбено посебни измењивачи:

en:   [a]          - put file(s) after [member-name]
sr:   [a]                      – ставља датотеку(е) након [назив-члана]

en:   [b]          - put file(s) before [member-name] (same as [i])
sr:   [b]                      – ставља датотеку(е) пре [назив-члана] (исто као [i])

en:   [D]          - use zero for timestamps and uids/gids (default)
sr:   [D]                      – користи нулу за временске ознаке и јиб-ове/гиб-ове (основно)

en:   [U]          - use actual timestamps and uids/gids
sr:   [U]                      – користи тренутне временске ознаке и јиб-ове/гиб-ове

en:   [D]          - use zero for timestamps and uids/gids
sr:   [D]                      – користи нулу за временске ознаке и јиб-ове/гиб-ове

en:   [U]          - use actual timestamps and uids/gids (default)
sr:   [U]                      – користи тренутне временске ознаке и јиб-ове/гиб-ове (основно)

en:   [N]          - use instance [count] of name
sr:   [N]                      – користи примерак [број] назива

en:   [f]          - truncate inserted file names
sr:   [f]                      – скраћује називе уметнутих датотека

en:   [P]          - use full path names when matching
sr:   [P]                      – користи пуне називе путања приликом упоређивања

en:   [o]          - preserve original dates
sr:   [o]                      – задржава изворне датуме

en:   [O]          - display offsets of files in the archive
sr:   [O]                      – приказује помераје датотека у архиви

en:   [u]          - only replace files that are newer than current archive contents
sr:   [u]                      – замењује само датотеке које су новије од тренутног садржаја архиве

en:  generic modifiers:
sr:  општи измењивачи:

en:   [c]          - do not warn if the library had to be created
sr:   [c]                      – не упозорава ако библиотека треба да буде направљена

en:   [s]          - create an archive index (cf. ranlib)
sr:   [s]                      – прави индекс архиве (видети „ranlib“)

en:   [l <text> ]  - specify the dependencies of this library
sr:   [l <текст> ]             – наводи зависности ове библиотеке

en:   [S]          - do not build a symbol table
sr:   [S]                      – не изграђује табелу симбола

en:   [T]          - deprecated, use --thin instead
sr:   [T]                      – застарело, користите --thin уместо тога

en:   [v]          - be verbose
sr:   [v]                      – бива опширан

en:   [V]          - display the version number
sr:   [V]                      – приказује број издања

en:   @<file>      - read options from <file>
sr:   @<датотека>              – чита опције из <датотеке>

en:   --target=BFDNAME - specify the target object format as BFDNAME
sr:   --target=БФДНАЗИВ        – наводи запис објекта мете као БФДНАЗИВ

en:   --output=DIRNAME - specify the output directory for extraction operations
sr:   --output=DIRNAME         – наводи излазни директоријум за радње извлачења

en:   --record-libdeps=<text> - specify the dependencies of this library
sr:   --record-libdeps=<текст> – наводи зависности ове библиотеке

en:   --thin       - make a thin archive
sr:   --thin                   – прави лаку архиву

en:  optional:
sr:  опционално:

en:   --plugin <p> - load the specified plugin
sr:   -plugin <p>              – учитава наведени прикључак

en: Usage: %s [options] archive
sr: Употреба: %s [опције] архива

en:  Generate an index to speed access to archives
sr:  Створите индекс за убрзање приступа архивама

en:  The options are:
      @<file>                      Read options from <file>
sr:  Опције су:
       @<датотека>                 Чита опције из <датотеке>

en:   --plugin <name>              Load the specified plugin
sr:   --plugin <назив>             Учитава наведени прикључак

en:   -D                           Use zero for symbol map timestamp (default)
      -U                           Use an actual symbol map timestamp
sr:   -D                           Користи нулу за временску онаку мапе симбола (основно)
      -U                           Користи тренутну временску ознаку мапе симбола

en:   -D                           Use zero for symbol map timestamp
      -U                           Use actual symbol map timestamp (default)
sr:   -D                           Користи нулу за временску онаку мапе симбола
      -U                           Користи тренутну временску ознаку мапе симбола (основно)

en:   -t                           Update the archive's symbol map timestamp
      -h --help                    Print this help message
      -v --version                 Print version information
sr:   -t                           Освежава временску ознаку мапе симбола архиве
      -h --help                    Приказује ову поруку помоћи
      -V --version                 Исписује податке о издању

en: two different operation options specified
sr: наведене су две различите опције радње

en: libdeps specified more than once
sr: „libdeps“ је наведено више од једном

en: sorry - this program has been built without plugin support
sr: извините – овај програм је изграђен без подршке за прикључке

en: no operation specified
sr: није наведена радња

en: `u' is only meaningful with the `r' option.
sr: „u“ има смисла само са опцијом „r“.

en: `u' is not meaningful with the `D' option - replacement will always happen.
sr: „u“ нема смисла са опцијом „D“ – замена ће се увек десити.

en: `u' modifier ignored since `D' is the default (see `U')
sr: „u“ измењивач је занемарен јер је „D“ основно (видите „U“)

en: missing position arg.
sr: недостаје аргумент положаја.

en: `N' is only meaningful with the `x' and `d' options.
sr: „N“ има смисла само са опцијама „x“ и „d“.

en: `N' missing value.
sr: „N“ недостајућа вредност.

en: Value for `N' must be positive.
sr: Вредност за „N“ мора бити позитивна.

en: `x' cannot be used on thin archives.
sr: „x“ не може да се користи на лаким архивама.

en: Cannot create libdeps record.
sr: Не могу да направим „libdeps“ запис.

en: Cannot set libdeps record type to binary.
sr: Не могу да поставим врсту „libdeps“ записа за извршну.

en: Cannot set libdeps object format.
sr: Не могу да поставим формат „libdeps“ објекат.

en: Cannot make libdeps object writable.
sr: Не могу да учиним уписивим „libdeps“ објекат.

en: Cannot write libdeps record.
sr: Не могу да пишем „libdeps“ запис.

en: Cannot make libdeps object readable.
sr: Не могу да учиним читљивим „libdeps“ објекат.

en: Cannot reset libdeps record type.
sr: Не могу поново да поставим врсту „libdeps“ записа.

en: internal error -- this option not implemented
sr: унутрашња грешка –– ова опција није примењена

en: creating %s
sr: стварам „%s“

en: Cannot convert existing library %s to thin format
sr: Не могу да претворим постојећу библиотеку „%s“ у лаки запис

en: Cannot convert existing thin library %s to normal format
sr: Не могу да претворим лаку библиотеку „%s“ у обичан запис

en: internal stat error on %s
sr: унутрашња грешка добављања података над „%s“

en: %s is not a valid archive
sr: %s није исправна архива

en: illegal output pathname for archive member: %s, using '%s' instead
sr: неисправна путања излаза за члана архиве: %s, користићу „%s“

en: could not create temporary file whilst writing archive
sr: не могу да створим привремену датотеку док пишем архиву

en: No member named `%s'
sr: Нема члана под називом „%s“

en: no entry %s in archive %s!
sr: нема уноса „%s“ у архиви „%s“!

en: %s: no archive map to update
sr: %s: нема мапе архиве за освежавање

en: No entry %s in archive.
sr: Нема уноса „%s“ у архиви.

en: Can't open file %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: %s: Can't open temporary file (%s)
sr: %s: не могу да отворим привремену датотеку (%s)

en: %s: Can't open output archive %s
sr: %s: не могу да отворим излазну архиву %s

en: %s: Can't open input archive %s
sr: %s: Не могу да отворим улазну архиву %s

en: %s: file %s is not an archive
sr: %s: датотека „%s“ није архива

en: %s: no output archive specified yet
sr: %s: још није наведена излазна архива

en: %s: no open output archive
sr: %s: нема отворене излазне архиве

en: %s: can't open file %s
sr: %s: не могу да отворим датотеку „%s“

en: %s: can't find module file %s
sr: %s: не могу да пронађем датотеку модула „%s“

en: Current open archive is %s
sr: Тренутно отворено архива је „%s“

en: %s: no open archive
sr: %s: нема  отворене архиве

en:   No emulation specific options
sr:   Нема посебних опција опонашања

note: Macros for common output.
en:  emulation options:
sr:  опције опонашања:

en: cause of error unknown
sr: непозната грешка

en: can't set BFD default target to `%s': %s
sr: не могу да подесим БФД основну мету на „%s“: %s

en: %s: Matching formats:
sr: %s: Упоређујем записе:

en: Supported targets:
sr: Подржане мете:

en: %s: supported targets:
sr: %s: подржане мете:

en: Supported architectures:
sr: Подржане архитектуре:

en: %s: supported architectures:
sr: %s: подржане архитектуре:

en: big endian
sr: велика крајњост

en: little endian
sr: мала крајњост

en: endianness unknown
sr: непозната крајњост

en: %s
     (header %s, data %s)
sr: %s
     (заглавље %s, подаци %s)

en: BFD header file version %s
sr: Издање датотеке БФД заглавља „%s“

en: <time data corrupt>
sr: <оштећени подаци времена>

en: %s: bad number: %s
sr: %s: лош број: %s

en: '%s': No such file
sr: „%s“: Нема такве датотеке

en: Warning: could not locate '%s'.  reason: %s
sr: Упозорење : не могу да пронађем „%s“. Разлог: %s

en: Warning: '%s' is a directory
sr: Упозорење : „%s“ је директоријум

en: Warning: '%s' is not an ordinary file
sr: Упозорење : „%s“ није обична датотека

en: Warning: '%s' has negative size, probably it is too large
sr: Упозорење : „%s“ има негативну величину, вреоватно је превелика

en: #lines %d
sr: #редова %d

en: size %d
sr: величина %d

en: section definition at %x size %x
sr: одредница одељка на %x величине %x

en: pointer to
sr: показивач ка

en: array [%d] of
sr: низ [%d] од

en: function returning
sr: функција враћа

en: arguments
sr: аргументи

en: code
sr: код

en: structure definition
sr: одредница структуре

en: structure ref to UNKNOWN struct
sr: упута структуре ка НЕПОЗНАТОЈ структури

en: structure ref to %s
sr: упута структуре ка „%s“

en: enum ref to %s
sr: упута набрајања ка „%s“

en: enum definition
sr: одредница набрајања

en: Stack offset %x
sr: Померај спремника %x

en: Memory section %s+%x
sr: Одељак меморије %s+%x

en: Register %d
sr: Регистар %d

en: Struct Member offset %x
sr: Померај члана структуре %x

en: Enum Member offset %x
sr: Померај члана набрајања %x

en: Undefined symbol
sr: Неодређени симбол

en: List of symbols
sr: Списак симбола

en: Symbol  %s, tag %d, number %d
sr: Симбол %s, ознака %d, број %d

en: Type
sr: Врста

en: Where
sr: Где

en: Visible
sr: Видљиво

en: List of blocks
sr: Списак блокова

en: vars %d
sr: променљиве %d

en: blocks
sr: блокови

en: List of source files
sr: Списак изворних датотека

en: Source file %s
sr: Изворна датотека „%s“

en: section %s %d %d address %x size %x number %d nrelocs %u
sr: одељак %s %d %d адреса %x величина %x број %d n_премештаја %u

note: PR 17512: file: 0a38fb7c.
en: <no sym>
sr: <нема симбола>

en: #sources %d
sr: #извори %d

en: Usage: %s [option(s)] in-file
sr: Употреба: %s [опције] ул-датотека

en:  Print a human readable interpretation of a COFF object file
sr:  Исписује људима читљиво тумачење датотеке КОФФ објкета

en:  The options are:
      @<file>                Read options from <file>
      -h --help              Display this information
      -v --version           Display the program's version
sr:  Опције су:
      @<датотека>            Чита опције из <датотеке>
       -h --help             Приказује ове податке
       -V --version          Приказује издање програма

en: no input file specified
sr: није наведена улазна датотека

en: Out of context scope change encountered
sr: Наиђох на промену ван досега контекста

en: Invalid section target index: %u
sr: Неисправан индекс циљног одељка: %u

en: Invalid section target index: %d
sr: Неисправан индекс циљног одељка: %d

en: Target section has insufficient relocs
sr: Циљни одељак има недовољно премештаја

en: Symbol index %u encountered when there are no symbols
sr: Наиђох на индекс симбола %u тамо где нема симбола

en: Invalid symbol index %u encountered
sr: Наиђох на неисправан индекс симбола %u

en: Invalid section number (%d) encountered
sr: Наиђох на неисправан број одељка (%d)

en: Unrecognized symbol class: %d
sr: Непозната класа симбола: %d

en: Type entry %u does not have enough symbolic information
sr: Унос врсте „%u“ нема довољно симболичних података

en: Type entry %u does not refer to a symbol
sr: Унос врсте „%u“ не упућује на симбол

en: Section definition needs a section length
sr: Одредници одељка је потребна дужина одељка

en: Aggregate definition needs auxiliary information
sr: Одредници придруживања су потребни додатни подаци

en: Enum definition needs auxiliary information
sr: Одредници набрајања су потребни додатни подаци

en: Array definition needs auxiliary information
sr: Одредници низа су потребни додатни подаци

en: Out of range sum for els (%#x) * size (%#x)
sr: Збир „els“ (%#x) и величине (%#x) је ван опсега

en: Unrecognised symbol class: %d
sr: Непозната класа симбола: %d

en: ICE: do_define called without a block
sr: ICE: „do_define“ је позвано без блока

en: Out of range symbol index: %u
sr: Индекс симбола је ван опсега: %u

en: Section referenced before any file is defined
sr: Упућено је на одељак пре дефинисања неке датотеке

en: Out of range sum for offset (%#x) + size (%#x)
sr: Збир помераја (%#x) и величине (%#x) је ван опсега

en: Out of range type size: %u
sr: Величина врсте је ван опсега: %u

en: Function start encountered without a top level scope.
sr: Наиђох на почетак функције без досега највишег нивоа.

en: Block start encountered without a scope for it.
sr: Наиђох на почетак блока без досега за њега.

en: Function arguments encountered without a function definition
sr: Наиђох на аргументе функције без одреднице функције

en: Structure element encountered without a structure definition
sr: Наиђох на елемент структуре без одреднице структуре

en: Enum element encountered without an enum definition
sr: Наиђох на елемент набрајања без одреднице набрајања

en: Aggregate definition encountered without a scope
sr: Наиђох на одредницу придруживања без досега

en: Label definition encountered without a file scope
sr: Наиђох на одредницу натписа без досега датотеке

en: Variable definition encountered without a scope
sr: Наиђох на одредницу променљиве без досега

en: %s: is not a COFF format file
sr: %s: није датотека у „COFF“ запису

en: Report bugs to %s.
sr: Грешке пријавите на „%s“.

en: debug_add_to_current_namespace: no current file
sr: debug_add_to_current_namespace: нема текуће датотеке

en: debug_start_source: no debug_set_filename call
sr: debug_start_source: нема позива „debug_set_filename“

en: debug_record_function: no debug_set_filename call
sr: debug_record_function: нема позива „debug_set_filename“

en: debug_record_parameter: no current function
sr: debug_record_parameter: нема текуће функције

en: debug_end_function: no current function
sr: debug_end_function: нема текуће функције

en: debug_end_function: some blocks were not closed
sr: debug_end_function: неки блокови нису затворени

en: debug_start_block: no current block
sr: debug_start_block: нема текућег блока

en: debug_end_block: no current block
sr: debug_end_block: нема текућег блока

en: debug_end_block: attempt to close top level block
sr: debug_end_block: покушај затварања блока првог нивоа

en: debug_record_line: no current unit
sr: debug_record_line: нема текуће јединице

note: FIXME
en: debug_start_common_block: not implemented
sr: debug_start_common_block: није примењено

note: FIXME
en: debug_end_common_block: not implemented
sr: debug_end_common_block: није примењено

note: FIXME.
en: debug_record_label: not implemented
sr: debug_record_label: није примењено

en: debug_record_variable: no current file
sr: debug_record_variable: нема текуће датотеке

en: debug_make_undefined_type: unsupported kind
sr: debug_make_undefined_type: неподржана врста

en: debug_name_type: no current file
sr: debug_name_type: нема текуће датотеке

en: debug_tag_type: no current file
sr: debug_tag_type: нема текуће датотеке

en: debug_tag_type: extra tag attempted
sr: debug_tag_type: покушана је додатна ознака

en: Warning: changing type size from %d to %d
sr: Упозорење: мењам величину врсте са %d на %d

en: debug_find_named_type: no current compilation unit
sr: debug_find_named_type: нема јединице текућег попуњавања

en: debug_get_real_type: circular debug information for %s
sr: debug_get_real_type: кружни подаци прочишћавања за „%s

en: debug_write_type: illegal type encountered
sr: debug_write_type: наиђох на неисправну врсту

en: Internal error: Unknown machine type: %d
sr: Унутрашња грешка: Непозната врста машине: %d

en: Can't open def file: %s
sr: Не могу да отворим датотеку одреднице: %s

en: Processing def file: %s
sr: Обрађујем датотеку одреднице: %s

en: Processed def file
sr: Датотека одреднице је обрађена

en: Syntax error in def file %s:%d
sr: Садржајна грешка у датотеци одреднице „%s“:%d

en: %s: Path components stripped from image name, '%s'.
sr: %s: Састојци путање су исцепљени из назива слике, „%s“.

en: NAME: %s base: %x
sr: НАЗИВ: %s основа: %x

en: Can't have LIBRARY and NAME
sr: Не могу да имам БИБЛИОТЕКУ и НАЗИВ

en: LIBRARY: %s base: %x
sr: БИБЛИОТЕКА: %s основа: %x

en: VERSION %d.%d
sr: ИЗДАЊЕ %d.%d

en: run: %s %s
sr: покрени: %s %s

en: wait: %s
sr: чекај: %s

en: subprocess got fatal signal %d
sr: потпроцес је добио кобни сигнал %d

en: %s exited with status %d
sr: %s је изашао са стањем %d

en: Sucking in info from %s section in %s
sr: Исисавам податке из %s одељка у %s

en: Excluding symbol: %s
sr: Избацујем симбол: %s

en: %s: no symbols
sr: %s: нема симбола

note: FIXME: we ought to read in and block out the base relocations.
en: Done reading %s
sr: Завршио сам читање „%s“

en: Unable to open object file: %s: %s
sr: Не могу да отворим датотеку објекта: %s: %s

en: Scanning object file %s
sr: Скенирам датотеку објекта „%s“

en: Cannot produce mcore-elf dll from archive file: %s
sr: Не могу да произведем „dll mcore-elf“ из датотеке архиве: %s

en: Adding exports to output file
sr: Додајем извозе у датотеку излаза

en: Added exports to output file
sr: Додао сам извозе у излазну датотеку

en: Generating export file: %s
sr: Стварам датотеку извоза: %s

en: Unable to open temporary assembler file: %s
sr: Не могу да отворим привремену датотеку асемблера: %s

en: Opened temporary file: %s
sr: Привремена датотека је отворена: %s

en: failed to read the number of entries from base file
sr: нисам успео да прочитам број уноса из основне датотеке

en: Generated exports file
sr: Датотека извоза је створена

en: bfd_open failed open stub file: %s: %s
sr: бфд_отвори није успео да отвори привидну датотеку: %s: %s

en: Creating stub file: %s
sr: Правим привидну датотеку: %s

en: bfd_open failed reopen stub file: %s: %s
sr: бфд_отвори није успео поново да отвори привидну датотеку: %s: %s

en: failed to open temporary head file: %s
sr: нисам успео да отворим привремену прву датотеку: %s

en: failed to open temporary head file: %s: %s
sr: нисам успео да отворим привремену прву датотеку: %s: %s

en: failed to open temporary tail file: %s
sr: нисам успео да отворим привремену последњу датотеку: %s

en: failed to open temporary tail file: %s: %s
sr: нисам успео да отворим привремену последњу датотеку: %s: %s

en: Can't create .lib file: %s: %s
sr: Не могу да направим датотеку „.lib“: %s: %s

en: Creating library file: %s
sr: Правим датотеку библиотеке: %s

en: cannot delete %s: %s
sr: не могу да обришем „%s“: %s

en: Created lib file
sr: Направљена је библ датотека

en: Can't open .lib file: %s: %s
sr: Не могу да отворим датотеку „.lib“: %s: %s

en: %s is not a library
sr: %s није библиотека

en: Import library `%s' specifies two or more dlls
sr: Библиотека увоза „%s“ наводи два или више ДЛЛ-а

en: Unable to determine dll name for `%s' (not an import library?)
sr: Не могу да одредим длл назив за „%s“ (није библиотека увоза?)

en: Warning, ignoring duplicate EXPORT %s %d,%d
sr: Упозорење, занемарујем двоструко ИЗВОЗ %s %d,%d

en: Error, duplicate EXPORT with ordinals: %s
sr: Грешка двоструки ИЗВОЗ са редним бројевима: %s

en: Processing definitions
sr: Обрађујем одреднице

en: Processed definitions
sr: Обрађене одреднице

note: xgetext:c-format
en: Usage %s <option(s)> <object-file(s)>
sr: Употреба %s <опције> <датотека-објкета>

note: xgetext:c-format
en:    -m --machine <machine>    Create as DLL for <machine>.  [default: %s]
sr:    -m --machine <машина>               Прави као ДЛЛ за <машину>.  [основно је: %s]

en:         possible <machine>: arm[_interwork], arm64, i386, mcore[-elf]{-le|-be}, thumb
sr:         могућа <машина>: arm[_interwork], arm64, i386, mcore[-elf]{-le|-be}, thumb

en:    -e --output-exp <outname> Generate an export file.
sr:    -e --output-exp <назив-излаза>      Ствара датотеку извоза.

en:    -l --output-lib <outname> Generate an interface library.
sr:    -l --output-lib <назив-излаза>      Ствара библиотеку сучеља.

en:    -y --output-delaylib <outname> Create a delay-import library.
sr:    -y --output-delaylib <назив-излаза> Ствара библиотеку кашњења-увоза.

en:                              Use zero for timestamps and uids/gids in output libraries (default)
sr:                              Користи нулу за временске ознаке и уид-е/гид-е у излазним библиотекама (основно)

en:                              Use zero for timestamps and uids/gids in output libraries
sr:                              Користи нулу за временске ознаке и уид-е/гид-е у излазним библиотекама

en:                              Use actual timestamps and uids/gids in output libraries
sr:                              Користи стварне временске ознаке и уид-е/гид-е у излазним библиотекама

en:                              Use actual timestamps and uids/gids in output libraries (default)
sr:                              Користи стварне временске ознаке и уид-е/гид-е у излазним библиотекама (основно)

en:    -a --add-indirect         Add dll indirects to export file.
sr:    -a --add-indirect                   Додаје „длл“ посредно у датотеку извоза.

en:    -D --dllname <name>       Name of input dll to put into interface lib.
sr:    -D --dllname <назив>                Назив улазне длл за стављање у библиотеку сучеља.

en:    -d --input-def <deffile>  Name of .def file to be read in.
sr:    -d --input-def <дефотека>           Назив „.def“ датотеке за читање.

en:    -z --output-def <deffile> Name of .def file to be created.
sr:    -z --output-def <дефотека>          Назив „.def“ датотеке за стварање.

en:       --export-all-symbols   Export all symbols to .def
sr:       --export-all-symbols             Извози све симболе у „.def“

en:       --no-export-all-symbols  Only export listed symbols
sr:       --no-export-all-symbols          Извози само исписане симболе

en:       --exclude-symbols <list> Don't export <list>
sr:       --exclude-symbols <списак>       Не извози <списак>

en:       --no-default-excludes  Clear default exclude symbols
sr:       --no-default-excludes            Чисти основне симболе искључивања

en:    -b --base-file <basefile> Read linker generated base file.
sr:    -b --base-file <fichier_base>       Чита датотеку основе створену свезивачем.

en:    -x --no-idata4            Don't generate idata$4 section.
sr:    -x --no-idata4                      Не прави одељак „idata$4“.

en:    -c --no-idata5            Don't generate idata$5 section.
sr:    -c --no-idata5                      Не прави одељак „idata$5“.

en:       --use-nul-prefixed-import-tables Use zero prefixed idata$4 and idata$5.
sr:       --use-nul-prefixed-import-tables Користи „idata$4“ и „idata$5“ са префиксом нуле.

en:    -U --add-underscore       Add underscores to all symbols in interface library.
sr:    -U --add-underscore                 Додаје подвлаке свим симболима у библиотеци сучеља.

en:       --add-stdcall-underscore Add underscores to stdcall symbols in interface library.
sr:       --add-stdcall-underscore         Додаје подвлаке симболима стандардног позива у библиотеци сучеља.

en:       --no-leading-underscore All symbols shouldn't be prefixed by an underscore.
sr:       --no-leading-underscore          Сви симболи не требају имати подвлаку као префикс.

en:       --leading-underscore   All symbols should be prefixed by an underscore.
sr:       --leading-underscore             Сви симболи требају имати подвлаку као префикс.

en:    -k --kill-at              Kill @<n> from exported names.
sr:    -k --kill-at                        Убија @<n> из извезених назива.

en:    -A --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>.
sr:    -A --add-stdcall-alias              Додаје псеудониме без @<n>.

en:    -p --ext-prefix-alias <prefix> Add aliases with <prefix>.
sr:    -p --axd-prefix-alias <префикс>     Додаје псеудониме са <префиксом>.

en:    -S --as <name>            Use <name> for assembler.
sr:    -S --as <назив>                     Користи <назив> за асемблера.

en:    -f --as-flags <flags>     Pass <flags> to the assembler.
sr:    -f --as-flags <опције>              Прослеђује <опције> у асемблер.

en:    -C --compat-implib        Create backward compatible import library.
sr:    -C --compat-implib                  Ствара повратно сагласну библиотеку увоза.

en:    -n --no-delete            Keep temp files (repeat for extra preservation).
sr:    -n --no-delete                      Задржава привремене датотеке (понавља зарад додатнпог очувања).

en:    -t --temp-prefix <prefix> Use <prefix> to construct temp file names.
sr:    -t --temp-prefix <префикс>          Користи <префикс> да изгради називе привремених датотека.

en:    -I --identify <implib>    Report the name of the DLL associated with <implib>.
sr:    -I --identify <библувз>             Даје назив ДЛЛ-а придруженог <библувз>-а.

en:       --identify-strict      Causes --identify to report error when multiple DLLs.
sr:       --identify-strict                Доводи до тога да „--identify“ да грешку када има више ДЛЛ-а.

en:    -v --verbose              Be verbose.
sr:    -v --verbose                        Бива опширан.

en:    -V --version              Display the program version.
sr:    -V --version                        Приказује издање програма.

en:    -h --help                 Display this information.
sr:    -h --help                           Приказује ове податке.

en:    @<file>                   Read options from <file>.
sr:    @<датотека>                         Чита опције из <датотеке>.

en:    -M --mcore-elf <outname>  Process mcore-elf object files into <outname>.
sr:    -M --mcore-elf <излзназив>          Обрађује „mcore-elf“ датотеке предмета у <излзназив>.

en:    -L --linker <name>        Use <name> as the linker.
sr:    -L --linker <назив>                 Користи <назив> као свезивача.

en:    -F --linker-flags <flags> Pass <flags> to the linker.
sr:    -F --linker-flags <опције>          Прослеђује <опције> до свезивача.

en: Unable to open def-file: %s
sr: Не могу да отворим датотеку одреднице: %s

en: Path components stripped from dllname, '%s'.
sr: Састојци путање су исцепљени из дллназива, „%s“.

en: Unable to open base-file: %s
sr: Не могу да отворим основну датотеку: %s

en: Machine '%s' not supported
sr: Machine „%s“ није подржана

en: Warning, machine type (%d) not supported for delayimport.
sr: Упозорење, врста машине (%d) није подржана за кашњење-увоза.

en: Tried file: %s
sr: Покушах датотеку: %s

en: Using file: %s
sr: Користим датотеку: %s

en: Keeping temporary base file %s
sr: Задржавам привремену основну датотеку „%s“

en: Deleting temporary base file %s
sr: Бришем привремену основну датотеку „%s“

en: Keeping temporary exp file %s
sr: Задржавам привремену експ датотеку „%s“

en: Deleting temporary exp file %s
sr: Бришем привремену експ датотеку „%s“

en: Keeping temporary def file %s
sr: Задржавам привремену деф датотеку „%s“

en: Deleting temporary def file %s
sr: Бришем привремену деф датотеку „%s“

en: pwait returns: %s
sr: п_чекај даје: %s

en:   Generic options:
sr:   Опште опције:

en:    @<file>                Read options from <file>
sr:    @<датотека>                 Чита опције из <датотеке>

en:    --quiet, -q            Work quietly
sr:    --quiet, -q                 Ради тихо

en:    --verbose, -v          Verbose
sr:    --verbose, -v               Опширно

en:    --version              Print dllwrap version
sr:    --version                   Исписује издање за „dllwrap“

en:    --implib <outname>     Synonym for --output-lib
sr:    --implib <називизлаза>      Исто као „--output-lib“

en:   Options for %s:
sr:   Опције за „%s:

en:    --driver-name <driver> Defaults to "gcc"
sr:    --driver-name <управљач>    Подразумева „gcc“

en:    --driver-flags <flags> Override default ld flags
sr:    --driver-flags <опције>     Преписује основне лд опције

en:    --dlltool-name <dlltool> Defaults to "dlltool"
sr:    --dlltool-name <дллалат>    Подразумева „dlltool“

en:    --entry <entry>        Specify alternate DLL entry point
sr:    --entry <унос>              Наводи заменску улазну тачку за „DLL“

en:    --image-base <base>    Specify image base address
sr:    --image-base <основа>       Наводи адресу основе слике

en:    --target <machine>     i386-cygwin32 or i386-mingw32
sr:    --target <машина>           „i386-cygwin32“ или „i386-mingw32“

en:    --dry-run              Show what needs to be run
sr:    --dry-run                   Приказује шта мора бити покренуто

en:    --mno-cygwin           Create Mingw DLL
sr:    --mno-cygwin                Ствара „Mingw“ ДЛЛ

en:   Options passed to DLLTOOL:
sr:   Опције прослеђене ДЛЛАЛАТУ:

en:    --machine <machine>
sr:    --machine <машина>

en:    --output-exp <outname> Generate export file.
sr:    --output-exp <назив-излаза> Ствара датотеку извоза.

en:    --output-lib <outname> Generate input library.
sr:    --output-lib <назив-излаза> Ствара улазну библиотеку.

en:    --add-indirect         Add dll indirects to export file.
sr:    --add-indirect              Додаје „dll“ посредно у датотеку извоза.

en:    --dllname <name>       Name of input dll to put into output lib.
sr:    --dllname <назив>           Назив улазне „dll“ за стављање у излазну библиотеку.

en:    --def <deffile>        Name input .def file
sr:    --def <дефотека>            Именује улазну датотеку „.def“

en:    --output-def <deffile> Name output .def file
sr:    --output-def <дефотека>     Именује излазну датотеку „.def“

en:    --export-all-symbols     Export all symbols to .def
sr:    --export-all-symbols        Извози све симболе у „.def“

en:    --no-export-all-symbols  Only export .drectve symbols
sr:    --no-export-all-symbols     Извози само симболе „.drectve“

en:    --exclude-symbols <list> Exclude <list> from .def
sr:    --exclude-symbols <списак>  Искључује <списак> из датотеке „.def“

en:    --no-default-excludes    Zap default exclude symbols
sr:    --no-default-excludes       Убија основне симболе искључивања

en:    --base-file <basefile> Read linker generated base file
sr:    --base-file <датека_основе> Чита датотеку основе створену свезивачем

en:    --no-idata4           Don't generate idata$4 section
sr:    --no-idata4                 Не прави одељак „idata$4“

en:    --no-idata5           Don't generate idata$5 section
sr:    --no-idata5                 Не прави одељак „idata$5“

en:    -U                     Add underscores to .lib
sr:    -U                          Додаје подвлаке у „.lib“

en:    -k                     Kill @<n> from exported names
sr:    -k                          Убија @<n> из извезених назива

en:    --add-stdcall-alias    Add aliases without @<n>
sr:    --add-stdcall-alias         Додаје псеудониме без @<n>

en:    --as <name>            Use <name> for assembler
sr:    --as <назив>                Користи <назив> за асемблера

en:    --nodelete             Keep temp files.
sr:    --nodelete                  Задржава привремене датотеке.

en:    --no-leading-underscore  Entrypoint without underscore
sr:    --no-leading-underscore     Улазна тачка без подвлаке

en:    --leading-underscore     Entrypoint with underscore.
sr:    --leading-underscore        Улазна тачка са подвлаком.

en:   Rest are passed unmodified to the language driver
sr:   Остаци су прослеђени неизмењени језичком управљачу

en: WARNING: %s is deprecated, use gcc -shared or ld -shared instead
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „%s“ је застарело, користите „gcc -shared“ или „ld -shared“

en: Must provide at least one of -o or --dllname options
sr: Морате обезбедити барем једну од опција „-o“ или „--dllname“

en: no export definition file provided.
    Creating one, but that may not be what you want
sr: Није достављена датотека одреднице извоза.
    Правим је, али то можда неће бити оно што сте желели

en: DLLTOOL name    : %s
sr: назив ДЛЛАЛАТА  : %s

en: DLLTOOL options : %s
sr: Опције ДЛЛАЛАТА : %s

en: DRIVER name     : %s
sr: Назив УПРАВЉАЧА : %s

en: DRIVER options  : %s
sr: Опције УПРАВЉАЧА: %s

en: Encoded value extends past end of section
sr: Кодирана вредност прелази крај одељка

en: Encoded size of %d is too large to read
sr: Кодирана величина %d је превелика за читање

en: Encoded size of 0 is too small to read
sr: Кодирана величина 0 је премала за читање

en: unknown
sr: непознато

note: Read AMOUNT bytes from PTR and store them in VAL. Checks to make sure that the read will not reach or pass END. FUNC chooses whether the value read is unsigned or signed, and may be either byte_get or byte_get_signed.  If INC is true, PTR is incremented after reading the value. This macro cannot pro
en: internal error: attempt to read %d byte of data in to %d sized variable | internal error: attempt to read %d bytes of data in to %d sized variable
sr[0]: унутрашња грешка: покушах да прочитам %d бајт података у променљивој величине %d
sr[1]: унутрашња грешка: покушах да прочитам %d бајта података у променљивој величине %d
sr[2]: унутрашња грешка: покушах да прочитам %d бајтова података у променљивој величине %d

en: Badly formed extended line op encountered!
sr: Дошло је до лоше обликованог проширеноиг оп реда!

en:   Extended opcode %d:
sr:   Проширени опкод %d:

en: End of Sequence
sr: Крај низа

en: Length (%zu) of DW_LNE_set_address op is too long
sr: Дужина (%zu) оп „DW_LNE_set_address“ је предуга

en: set Address to %#<PRIx64>
sr: подешава адресу на %#<PRIx64>

en: define new File Table entry
sr: одређује нови унос табеле датотека

en:   Entry	Dir	Time	Size	Name
sr:   Улазни дир	Време	Величина	Назив

en: DW_LNE_define_file: Bad opcode length
sr: DW_LNE_define_file: Лоша дужина опкода

en: set Discriminator to %<PRIu64>
sr: подешава разабирача на %<PRIu64>

en:     UNKNOWN DW_LNE_HP_SFC opcode (%u)
sr:     НЕПОЗНАТ „DW_LNE_HP_SFC“ опкод (%u)

note: The test against DW_LNW_hi_user is redundant due to the limited range of the unsigned char data type used for op_code. && op_code <= DW_LNE_hi_user
en: user defined:
sr: корисник је одредио:

en: UNKNOWN:
sr: НЕПОЗНАТО:

en: length %d [
sr: дужина %d [

en: <no .debug_str section>
sr: <нема одељка „.debug_str“>

en: DW_FORM_strp offset too big: %#<PRIx64>
sr: померај „DW_FORM_strp“ је превелик: %#<PRIx64>

en: <offset is too big>
sr: <померај је превелик>

en: <no NUL byte at end of .debug_str section>
sr: <нема NUL бајта на крају одељка „.debug_str“>

en: <no .debug_line_str section>
sr: <нема одељка „.debug_line_str“>

en: DW_FORM_line_strp offset too big: %#<PRIx64>
sr: померај „DW_FORM_line_strp“ је превелик: %#<PRIx64>

en: <no NUL byte at end of .debug_line_str section>
sr: <нема NUL бајта на крају одељка „.debug_line_str“>

en: <no .debug_str_offsets.dwo section>
sr: <нема одељка „.debug_str_offsets.dwo“>

en: <no .debug_str_offsets section>
sr: <нема одељка „.debug_str_offsets“>

en: <no .debug_str.dwo section>
sr: <нема одељка „.debug_str.dwo“>

en: string index of %<PRIu64> converts to an offset of %#<PRIx64> which is too big for section %s
sr: индекс ниске %#<PRIu64> претвара се у померај %#<PRIx64> који је превелик за одељак „%s“

en: <string index too big>
sr: <индекс ниске је превелик>

en: indirect offset too big: %#<PRIx64>
sr: посредни померај је превелик: %#<PRIx64>

en: <indirect index offset is too big>
sr: <померај посредног индекса је превелик>

en: <no NUL byte at end of section>
sr: <нема NUL бајта на крају одељка>

en: Cannot fetch indexed address: the .debug_addr section is missing
sr: Не могу да довучем индексирану адресу: недостаје „.debug_addr“ одељак

en: Offset into section %s too big: %#<PRIx64>
sr: Померај у одељку „%s“ је превелик: %#<PRIx64>

en: Unable to locate %s section
sr: Не могу да пронађем одељак „%s“

en: Section %s is too small to contain an value indexed from another section!
sr: Одељак „%s“ је премали да садржи вредност индексирану из другог одељка!

en: Offset of %#<PRIx64> is too big for section %s
sr: Померај %#<PRIx64> је превелик за одељак „%s“

note: Report the missing single zero which ends the section.
en: %s section not zero terminated
sr: Одељак „%s“ није окончан нулом

note: PR 17531: file:4bcd9ce9.
en: Debug info is corrupted, abbrev size (%#<PRIx64>) is larger than abbrev section size (%#<PRIx64>)
sr: Подаци прочишћавања су оштећени, величина скраћења (%#<PRIx64>) је већи од величине одељка скраћења (%#<PRIx64>)

en: Debug info is corrupted, abbrev offset (%#<PRIx64>) is larger than abbrev section size (%#<PRIx64>)
sr: Подаци прочишћавања су оштећени, померај скраћења (%#<PRIx64>) је већи од величине одељка скраћења (%#<PRIx64>)

en: User TAG value: %#<PRIx64>
sr: Вредност корисничке ОЗНАКЕ: %#<PRIx64>

en: Unknown TAG value: %#<PRIx64>
sr: Непозната вредност ОЗНАКЕ: %#<PRIx64>

en: Unknown FORM value: %lx
sr: Непозната вредност ОБЛИКА: %lx

en: Unknown IDX value: %lx
sr: Непозната вредност ИНДЕКСА: %lx

en: %c%<PRIu64> byte block:
sr: %c%<PRIu64> бајта блок:

en: (DW_OP_call_ref in frame info)
sr: („DW_OP_call_ref“ у подацима оквира)

en: size: %<PRIu64>
sr: величина: %<PRIu64>

en: offset: %<PRIu64>
sr: померај: %<PRIu64>

en: DW_OP_GNU_push_tls_address or DW_OP_HP_unknown
sr: „DW_OP_GNU_push_tls_address“ или „DW_OP_HP_unknown“

en: (%s in frame info)
sr: („%s“ у подацима оквира)

en: (DW_OP_GNU_variable_value in frame info)
sr: („DW_OP_GNU_variable_value“ у подацима оквира)

en: (User defined location op %#x)
sr: (Оп места који је одредио корисник %#x)

en: (Unknown location op %#x)
sr: (Непознат оп места %#x)

en: <no links available>
sr: <нема доступних веза>

en: <no NUL byte at end of alt .debug_str section>
sr: <нема NUL бајта на крају одељка „alt .debug_str“>

en: DW_FORM_GNU_strp_alt offset (%#<PRIx64>) too big or no string sections available
sr: Померај „DW_FORM_GNU_strp_alt“ (%#<PRIx64>) је превелик или није доступна ниједна ниска одељака

en: Unknown AT value: %lx
sr: Непозната АТ вредност: %lx

en: Corrupt attribute block length: %#<PRIx64>
sr: Оштећена дужина блока атрибута: %#<PRIx64>

en: Unable to resolve ref_addr form: uvalue %lx > section size %<PRIx64> (%s)
sr: Не могу да решим „ref_addr“ образац: uvalue %lx > величине одељка %<PRIx64> (%s)

en: Unable to resolve ref form: uvalue %lx + cu_offset %<PRIx64> > CU size %tx
sr: Не могу да решим образац „ref“: uvalue %lx + cu_offset %<PRIx64> > CU величине %tx

en: Unexpected form %lx encountered whilst finding abbreviation for type
sr: Нађох неочекивани образац %lx док сам тражио скраћеницу за врсту

en: Unable to find abbreviations for CU offset %#lx
sr: Не могу да нађем скраћенице за померај процесора %#lx

en: Empty abbreviation list encountered for CU offset %lx
sr: Наиђох на празан списак скраћеница за померај процесора %lx

en: Unable to find entry for abbreviation %lu
sr: Не могу да нађем унос за скраћеницу %lu

en: corrupt discr_list - not using a block form
sr: оштећен је „discr_list“ – не користим облик блока

en: corrupt discr_list - block not long enough
sr: оштећен „discr_list“ – блок није довољно дуг

en: corrupt discr_list - unrecognized discriminant byte %#x
sr: оштећен „discr_list“ – непознат дискриминантни бајт %#x

en: implementation defined: %#<PRIx64>
sr: дефинисана примена: %#<PRIx64>

en: unknown: %#<PRIx64>
sr: непознато: %#<PRIx64>

en: Corrupt attribute
sr: Оштећен атрибут

en: Internal error: DW_FORM_ref_addr is not supported in DWARF version 1.
sr: Унутрашња грешка: „DW_FORM_ref_addr“ није подржано у „DWARF“-у издања 1.

en: Block ends prematurely
sr: Блок је прерано завршио

note: We have already displayed the form name.
en: %c(offset: %#<PRIx64>): %s
sr: %c(померај: %#<PRIx64>): %s

en: %c(indirect string, offset: %#<PRIx64>): %s
sr: %c(посредна ниска, померај: %#<PRIx64>): %s

en: %c(indirect line string, offset: %#<PRIx64>): %s
sr: %c(посредна ниска реда, померај: %#<PRIx64>): %s

en: %c(indexed string: %#<PRIx64>): %s
sr: %c(индексирана ниска: %#<PRIx64>): %s

note: We have already displayed the form name.
en: %c(offset: %#<PRIx64>) %s
sr: %c(померај: %#<PRIx64>) %s

en: %c(alt indirect string, offset: %#<PRIx64>) %s
sr: %c(посредна ниска алт, померај: %#<PRIx64>) %s

en: loc_offset %<PRIu64> too big
sr: „loc_offset“ %<PRIu64> је превелико

en: %c(index: %#<PRIx64>): %#<PRIx64>
sr: %c(индекс: %#<PRIx64>): %#<PRIx64>

en: Unrecognized form: %#lx
sr: Непознат облик: %#lx

en: CU @ %#<PRIx64> has multiple loclists_base values (%#<PRIx64> and %#<PRIx64>)
sr: CU @ %#<PRIx64> имаше негативну вредност „loclists_base“ (%#<PRIx64> и %#<PRIx64>)

en: CU @ %#<PRIx64> has has a negative loclists_base value of %#<PRIx64> - treating as zero
sr: CU @ %#<PRIx64> имаше негативну вредност „loclists_base“ од %#<PRIx64> – сматрам то нулом

en: CU @ %#<PRIx64> has multiple str_offsets_base values %#<PRIx64> and %#<PRIx64>)
sr: CU @ %#<PRIx64> има неколико вредности „str_offsets_base“ (%#<PRIx64> и %#<PRIx64>)

en: CU @ %#<PRIx64> has has a negative stroffsets_base value of %#<PRIx64> - treating as zero
sr: CU @ %#<PRIx64> имаше негативну вредност „stroffsets_base“ од %#<PRIx64> – сматрам то нулом

en: More location offset attributes than DW_AT_GNU_locview attributes
sr: Има више атрибута помераја места него „DW_AT_GNU_locview“ атрибута

en: The number of views (%u) is greater than the number of locations (%u)
sr: Померај „GOT“ симбола (%u) је већи од броја места (%u)

en: More DW_AT_GNU_locview attributes than location offset attributes
sr: Има више „DW_AT_GNU_locview“ атрибута него атрибута помераја места

en: Unsupported form (%s) for attribute %s
sr: Неподржан облик (%s) за атрибут „%s“

en: (not inlined)
sr: (није надовезано)

en: (inlined)
sr: (надовезано)

en: (declared as inline but ignored)
sr: (објављено као надовезујуће али занемарено)

en: (declared as inline and inlined)
sr: (објављено као надовезујуће и надовезано)

en:   (Unknown inline attribute value: %#<PRIx64>)
sr:   (Непозната вредност особине надовезујућег: %#<PRIx64>)

en: (user defined type)
sr: (корисник је одредио врсту)

en: (unknown type)
sr: (непозната врста)

en: (unknown accessibility)
sr: (непозната приступачност)

en: (unknown visibility)
sr: (непозната видљивост)

en: (user specified)
sr: (корисник је навео)

en: (unknown endianity)
sr: (непозната крајност)

en: (unknown virtuality)
sr: (непозната виртуалност)

en: (unknown case)
sr: (непозната величина слова)

en: (user defined)
sr: (корисник је одредио)

en: (unknown convention)
sr: (непознат одоговор)

en: (undefined)
sr: (неодређено)

en: (unsigned)
sr: (неозначено)

en: (leading overpunch)
sr: (водеће пребушавање)

en: (trailing overpunch)
sr: (пратеће пребушавање)

en: (leading separate)
sr: (водећи раздвојник)

en: (trailing separate)
sr: (пратећи раздвојник)

en: (unrecognised)
sr: (непрепознато)

en: (no)
sr: (не)

en: (in class)
sr: (у класи)

en: (out of class)
sr: (ван класе)

en:  (location list)
sr:  (списак места)

en:  [without DW_AT_frame_base]
sr:  [без „DW_AT_frame_base“]

en: Offset %#<PRIx64> used as value for DW_AT_import attribute of DIE at offset %#tx is too big.
sr: Померај %#<PRIx64> коришћен као вредност за DW_AT_import атрибут DIE-а на померају %#tx је превелик.

en: 	[Abbrev Number: %ld
sr: 	[Број скраћенице: %ld

en: Raw dump of debug contents of section %s (loaded from %s):
sr: Сирови избачај садржаја прочишћавања одељка %s (учитано из %s):

en: Raw dump of debug contents of section %s:
sr: Сирови избачај садржаја прочишћавања одељка %s:

en: Contents of the %s section (loaded from %s):
sr: Садржај одељка %s (учитано из %s):

en: Contents of the %s section:
sr: Садржај одељка %s:

en: Unexpected form in top DIE
sr: Неочекиван облик у горњем DIE

en: Unexpected form of DW_AT_rnglists_base in the top DIE
sr: Неочекиван облик „DW_AT_rnglists_base“ у горњрм DIE

en: Unexpected form of DW_AT_addr_base in the top DIE
sr: Неочекиван облик „DW_AT_addr_base“ у горњем DIE

en: Reserved length value (%#<PRIx64>) found in section %s
sr: Резервисана вредност дужине (%#<PRIx64>) је пронађена у одељку %s

en: Corrupt unit length (got %#<PRIx64> expected at most %#tx) in section %s
sr: Оштећена дужина јединице (добих %#<PRIx64>, очекивах барем %#tx) у одељку %s

en: No comp units in %s section ?
sr: Нема јединица поређења у одељку %s ?

en: Not enough memory for a debug info array of %u entries
sr: Нема довољно меморије за низ података прочишћавања од %u уноса

en: Unable to locate %s section!
sr: Не могу да пронађем одељак %s!

en: Invalid pointer size (%d) in compunit header, using %d instead
sr: Неисправна величина показивача (%d) у заглављу поређења јединица, користићу %d

en:   Compilation Unit @ offset %#<PRIx64>:
sr:   Јединица превођења на померају %#<PRIx64>:

en:    Length:        %#<PRIx64> (%s)
sr:    Дужина:        %#<PRIx64> (%s)

en:    Version:       %d
sr:    Издање:               %d

en:    Unit Type:     %s (%x)
sr:    Врста јединице:       %s (%x)

en:    Abbrev Offset: %#<PRIx64>
sr:    Померај скраћења: %#<PRIx64>

en:    Pointer Size:  %d
sr:    Величина показивача:  %d

en:    Signature:     %#<PRIx64>
sr:    Потпис:     %#<PRIx64>

en:    Type Offset:   %#<PRIx64>
sr:    Померај врсте:   %#<PRIx64>

en:    DWO ID:        %#<PRIx64>
sr:    DWO ИД:        %#<PRIx64>

en:    Section contributions:
sr:    Доприноси одељка:

en: CU at offset %#<PRIx64> contains corrupt or unsupported version number: %d.
sr: ПЈ на померају %#<PRIx64> садржи оштећени или неподржани број издања: %d.

en: CU at offset %#<PRIx64> contains corrupt or unsupported unit type: %d.
sr: ПЈ на померају %#<PRIx64> садржи оштећену или неподржану врсту јединице: %d.

en:  <%d><%lx>: Abbrev Number: 0
sr:  <%d><%lx>: Број скраћења: 0

en: Bogus end-of-siblings marker detected at offset %lx in %s section
sr: Откривен је привидан означавач краја-потомака на померају %lx у одељку „%s“

en: Further warnings about bogus end-of-sibling markers suppressed
sr: Даља упозорења о привидним означавачима краја-потомка су потиснута

en:  <%d><%lx>: Abbrev Number: %lu
sr:  <%d><%lx>: Број скраћења: %lu

en: DIE at offset %#lx refers to abbreviation number %lu which does not exist
sr: DIE на померају %#lx упућује на број скраћења %lu који не постоји

en: CU @ %#<PRIx64> has has a negative rnglists_base value of %#<PRIx64> - treating as zero
sr: CU @ %#<PRIx64> имаше негативну вредност „rnglists_base“ од %#<PRIx64> – сматрам то нулом

en: DIE has locviews without loclist
sr: „DIE“ има прегледе места без списка места

en: The length field (%#<PRIx64>) in the debug_line header is wrong - the section is too small
sr: Поље дужине (%#<PRIx64>) у заглављу „ред_прочишћавања“ је погрешно – одељак је премали

en: Only DWARF version 2, 3, 4 and 5 line info is currently supported.
sr: Само „DWARF“ издање 2, 3, 4 и 5 податка реда је тренутно подржано.

en: The %s section contains unsupported segment selector size: %d.
sr: Одељак „%s“ садржи неподржану величину бирача одељка: %d.

en: Invalid maximum operations per insn.
sr: Неисправно највише радњи по инсн-у.

en: Directory Table
sr: Табеал директоријума

en: File Name Table
sr: Табела назива датотека

en: Unexpectedly large number of columns in the %s (%u)
sr: Неочекивано велики број стубаца у „%s“ (%u)

en: %s: Corrupt format description entry
sr: %s: Оштећен унос описа формата

en: 
     The %s is empty.
sr: 
     „%s“ је празан.

en: %s: Corrupt entry count %#<PRIx64>
sr: %s: Број оштећеног уноса %#<PRIx64>

en: %s: format count is zero, but the table is not empty
sr: %s: број формата је нула, али табела није празна

en: 
     The %s (offset %#tx, lines %<PRIu64>, columns %u):
sr: 
     „%s“ (померај %#tx, редова %<PRIu64>, стубаца %u):

en:   Entry
sr:   Унос

en: 	Name
sr: 	Назив

en: 	Dir
sr: 	Дир

en: 	Time
sr: 	Време

en: 	Size
sr: 	Величина

en: 	MD5
sr: 	МД5

en: 	(Unknown format content type %<PRIu64>)
sr: 	(Непозната врста садржаја записа „%<PRIu64>“)

en: 
    %s: Corrupt entries list
sr: 
    %s: Оштећен списак уноса

en: corrupt .debug_sup section: size is too small
sr: оштећени „.debug_sup“ одељак: величина је премала

en: corrupt .debug_sup section: version < 5
sr: оштећени „.debug_sup“ одељак: издање < 5

en: corrupt .debug_sup section: is_supplementary not 0 or 1
sr: оштећени „.debug_sup“ одељак: „is_supplementary“ није ни 0 ни 1

en: corrupt .debug_sup section: filename not empty in supplementary section
sr: оштећени „.debug_sup“ одељак: назив датотеке није празан у додатном одељку

en: corrupt .debug_sup section: filename is not NUL terminated
sr: оштећени „.debug_sup“ одељак: назив није „NUL“ окончан

en: corrupt .debug_sup section: bad LEB128 field for checksum length
sr: оштећени „.debug_sup“ одељак: лоше „LEB128“ поље за дужину суме провере

en: corrupt .debug_sup section: checksum length is longer than the remaining section length
sr: оштећени „.debug_sup“ одељак: дужина суме провере је већа од преостале дужине одељка

en: corrupt .debug_sup section: there are %#<PRIx64> extra, unused bytes at the end of the section
sr: corrupt .debug_sup section: постоји %#<PRIx64> додатних, неискоришћених бајтова на крају одељка

en:   Version:      %u
sr:   Издање:              %u

en:   Is Supp:      %u
sr:   Јесте додатни:       %u

en:   Filename:     %s
sr:   Назив датотеке:      %s

en:   Checksum Len: %<PRIu64>
sr:   Дужина суме провере: %<PRIu64>

en:   Checksum:
sr:   Сума провере:

en: Partial .debug_line. section encountered without a prior full .debug_line section
sr: Наиђох на делимичан одељак „.debug_line.“ без претходног пуног одељка „.debug_line“

en:   Offset:                      %#tx
sr:   Померај:                      %#tx

en:   Length:                      %<PRId64>
sr:   Дужина:                         %<PRId64>

en:   DWARF Version:               %d
sr:   ДВАРФ издање:                   %d

en:   Address size (bytes):        %d
sr:   Величина адресе (бајтова):      %d

en:   Segment selector (bytes):    %d
sr:   Избирач подеока (бајтова):      %d

en:   Prologue Length:             %d
sr:   Дужина пролога:                 %d

en:   Minimum Instruction Length:  %d
sr:   Најмања дужина инструкције:     %d

en:   Maximum Ops per Instruction: %d
sr:   Највише опција по инструкцији:  %d

en:   Initial value of 'is_stmt':  %d
sr:   Почетна вредност за „is_stmt“:  %d

en:   Line Base:                   %d
sr:   Основни ред:                    %d

en:   Line Range:                  %d
sr:   Опсег реда:                     %d

en:   Opcode Base:                 %d
sr:   Основа опкода:                  %d

en: Line range of 0 is invalid, using 1 instead
sr: Опсег реда 0 није исправан, користићу 1

en: Line Base extends beyond end of section
sr: Основа реда превазилази крај одељка

en: 
     Opcodes:
sr: 
     Опкодови:

en:   Opcode %d has %d arg
     |   Opcode %d has %d args
sr[0]:   Опкод %d има %d аргумент
sr[1]:   Опкод %d има %d аргумента
sr[2]:   Опкод %d има %d аргумената

en: 
     The Directory Table is empty.
sr: 
     Табела директоријума је празна.

en: 
     The Directory Table (offset %#tx):
sr: 
     Табела директоријума (померај %#tx):

en: 
     The File Name Table is empty.
sr: 
     Табела назива датотека је празна.

en: 
     The File Name Table (offset %#tx):
sr: 
     Табела назива датотека (померај %#tx):

en: Corrupt file name table entry
sr: Оштећен је унос табеле назива датотека

en:  No Line Number Statements.
sr:  Нема тврдње броја реда.

en:  Line Number Statements:
sr:  Тврдње броја реда:

en:   Special opcode %d: advance Address by %<PRIu64> to %#<PRIx64>%s
sr:   Посебан опкод %d: напредује адресу са %<PRIu64> до %#<PRIx64>%s

en:  (reset view)
sr:  (поврати преглед)

en:   Special opcode %d: advance Address by %<PRIu64> to %#<PRIx64>[%d]%s
sr:   Посебан опкод %d: напредује адресу са %<PRIu64> до %#<PRIx64>[%d]%s

en:  and Line by %d to %d
sr:  и ред са %d до %d

en:  (view %u)
sr:  (преглед %u)

en:   Copy
sr:   Умножи

en:   Advance PC by %<PRIu64> to %#<PRIx64>%s
sr:   Напредује PC за %<PRIu64> до %#<PRIx64>%s

en:   Advance PC by %<PRIu64> to %#<PRIx64>[%d]%s
sr:   Напредује PC за %<PRIu64> до %#<PRIx64>[%d]%s

en:   Advance Line by %d to %d
sr:   Напредује ред са %d до %d

en:   Set File Name to entry %<PRIu64> in the File Name Table
sr:   Подешава назив датотеке на унос %<PRIu64> у табели назива датотеке

en:   Set column to %<PRIu64>
sr:   Подешава стубац на %<PRIu64>

en:   Set is_stmt to %d
sr:   Поставља „is_stmt“ на %d

en:   Set basic block
sr:   Подешава блок основе

en:   Advance PC by constant %<PRIu64> to %#<PRIx64>%s
sr:   Напредује PC константом %<PRIu64> до %#<PRIx64>%s

en:   Advance PC by constant %<PRIu64> to %#<PRIx64>[%d]%s
sr:   Напредује PC константом %<PRIu64> до %#<PRIx64>[%d]%s

en:   Advance PC by fixed size amount %<PRIu64> to %#<PRIx64>
sr:   Напредује PC износом сталне величине %<PRIu64> до %#<PRIx64>

en:   Set prologue_end to true
sr:   Подешава „prologue_end“ на тачно

en:   Set epilogue_begin to true
sr:   Подешава „epilogue_begin“ на тачно

en:   Set ISA to %<PRIu64>
sr:   Подешава ISA на „%<PRIu64>“

en:   Unknown opcode %d with operands:
sr:   Непознат опкод „%d“ са операндима:

en: opcode base of %d extends beyond end of section
sr: основа опкода од %d превазилази крај одељка

en: Unexpectedly large number of columns in the directory name table (%u)
sr: Неочекивано велики број стубаца у табели назива директоријума (%u)

en: Corrupt directories list
sr: Оштећен је списак директоријума

en: number of directories (0x%x) exceeds size of section %s
sr: број директоријума (0x%x) премашује величину одељка %s

en: Unexpectedly large number of columns in the file name table (%u)
sr: Неочекивано велики број стубаца у табели назива датотека (%u)

en: Corrupt file name list
sr: Оштећен је списак назива датотека

en: number of files (0x%x) exceeds size of section %s
sr: број датотека (0x%x) премашује величину одељка %s

en: directory table ends unexpectedly
sr: табела директоријума се неочекивано завршила

en: file table ends unexpectedly
sr: табела датотеке се неочекивано завршила

en: CU: No directory table
sr: ЦУ: Нема табеле директоријума

en: CU: %s:
sr: ЦУ: %s:

en: <unknown>
sr: <непознато>

en: directory index %u >= number of directories %u
sr: индекс директоријума %u >= броју директоријума %u

en: <corrupt>
sr: <оштећено>

en: CU: %s/%s:
sr: ЦУ: %s/%s:

en: File name                            Line number    Starting address    View    Stmt
sr: Назив датотеке                       Број реда      Почетна адреса   Преглед   Стмт

en: File name                        Line number    Starting address    View    Stmt
sr: Назив датотеке                       Број реда      Почетна адреса   Преглед   Стмт

en: CU: Empty file name table
sr: ЦУ: Празна табела назива датотека

en: UNKNOWN (%u): length %ld
sr: НЕПОЗНАТО (%u): дужина %ld

en: 
     [Use file table entry %d]
sr: 
     [Користи унос табеле датотека „%d“]

en: file index %u >= number of files %u
sr: индекс датотеке %u >= броју датотека %u

en: 
     <over large file table index %u>
sr: 
     <превелик индекс табеле датотеке %u>

en: 
     [Use file %s in directory table entry %d]
sr: 
     [Користи датотеку „%s“ у уносу табеле директоријума %d]

en: 
     <over large directory table entry %u>
sr: 
     <превелик индекс табеле директоријума %u>

en:   Set ISA to %lu
sr:   Подешава ISA на „%lu“

en: no info
sr: нема података

en: type
sr: врста

en: variable
sr: променљива

en: function
sr: функција

en: other
sr: друго

en: unused5
sr: некоришћено5

en: unused6
sr: некоришћено6

en: unused7
sr: некоришћено7

en: Debug info is corrupted, %s header at %#lx has length %#<PRIx64>
sr: Подаци прочишћавања су оштећени, „%s“ заглавље на %#lx је дужине %#<PRIx64>

en: .debug_info offset of %#<PRIx64> in %s section does not point to a CU header.
sr: Померај „.debug_info“ од %#<PRIx64> у одељку %s не указује на CU заглавље.

en:   Length:                              %<PRId64>
sr:   Дужина:                             %<PRId64>

en:   Version:                             %d
sr:   Издање:                             %d

en:   Offset into .debug_info section:     %#<PRIx64>
sr:   Померај у одељку „.debug_info“:     %#<PRIx64>

en:   Size of area in .debug_info section: %<PRId64>
sr:   Величина области у одељку „.debug_info“: %<PRId64>

en: Only DWARF 2 and 3 pubnames are currently supported
sr: Само ДВАРФ 2 и 3 пубназиви су тренутно подржани

en: 
        Offset  Kind          Name
sr: 
        Померај Врста         Назив

en: 
        Offset	Name
sr: 
        Померај	Назив

en: s
sr: с

en: g
sr: г

en:  DW_MACINFO_start_file - lineno: %d filenum: %d
sr:  DW_MACINFO_start_file – број реда: %d број датотеке: %d

en:  DW_MACINFO_define - lineno : %d macro : %*s
sr:  DW_MACINFO_define – број реда : %d макро : %*s

en:  DW_MACINFO_undef - lineno : %d macro : %*s
sr:  DW_MACINFO_undef – број реда : %d макро : %*s

en:  DW_MACINFO_vendor_ext - constant : %d string : %*s
sr:  DW_MACINFO_vendor_ext – константа : %d ниска : %*s

en: Expected to find a version number of 4 or 5 in section %s but found %d instead
sr: Очекивах да нађем број издања 4 или 5 у одељку „%s“ али нађох %d+

en:   Offset:                      %#<PRIx64>
sr:   Померај:                        %#<PRIx64>

en:   Version:                     %d
sr:   Издање:                     %d

en:   Offset size:                 %d
sr:   Величина помераја:          %d

en:   Offset into .debug_line:     %#<PRIx64>
sr:   Померај у „.debug_line“:    %#<PRIx64>

en:   Extension opcode arguments:
sr:   Аргументи опкода проширења:

en:     DW_MACRO_%02x has no arguments
sr:     „DW_MACRO_%02x“ нема аргументе

en:     DW_MACRO_%02x arguments:
sr:     „DW_MACRO_%02x“ аргументи:

en: Invalid extension opcode form %s
sr: Неисправан облик опкода проширења „%s“

en: .debug_macro section not zero terminated
sr: Одељак „.debug_macro“ није окончан нулом

en:  DW_MACRO_define - lineno : %d macro : %*s
sr:  „DW_MACRO_define“ – број реда : %d макро : %*s

en:  DW_MACRO_undef - lineno : %d macro : %*s
sr:  „DW_MACRO_undef“ – број реда : %d макро : %*s

en: DW_MACRO_start_file used, but no .debug_line offset provided.
sr: „DW_MACRO_start_file“ се користи, али није достављен померај „.debug_line“.

en:  DW_MACRO_start_file - lineno: %d filenum: %d
sr:  „DW_MACRO_start_file“ – број реда : %d бр. датотеке: %d

en:  DW_MACRO_start_file - lineno: %d filenum: %d filename: %s%s%s
sr:  „DW_MACRO_start_file“ – број реда : %d бр. реда: %d назив датотеке: %s%s%s

en:  DW_MACRO_end_file
sr:  „DW_MACRO_end_file“

en:  DW_MACRO_define_strp - lineno : %d macro : %s
sr:  „DW_MACRO_define“_strp – број реда : %d макро : %s

en:  DW_MACRO_undef_strp - lineno : %d macro : %s
sr:  „DW_MACRO_undef_strp“ – број реда : %d макро : %s

en:  DW_MACRO_import - offset : %#<PRIx64>
sr:  „DW_MACRO_import“ – померај : %#<PRIx64>

en:  DW_MACRO_define_sup - lineno : %d macro offset : %#<PRIx64>
sr:  DW_MACRO_define_sup“ – број реда : %d макро померај : %#<PRIx64>

en:  DW_MACRO_undef_sup - lineno : %d macro offset : %#<PRIx64>
sr:  DW_MACRO_undef_sup“ – број реда : %d макро померај : %<PRIx64>

en:  DW_MACRO_import_sup - offset : %#<PRIx64>
sr:  DW_MACRO_import_sup“ – померај : %#<PRIx64>

en: (with offset %#<PRIx64>)
sr: (са померајем %#<PRIx64>)

en: lineno : %d macro : %s
sr: број реда : %d макро : %s

en:  <Target Specific macro op: %#x - UNHANDLED
sr:  <Мети специфичан макро оп: %#x – НЕОБРАЂЕНО

en:  Unknown macro opcode %02x seen
sr:  Виђен је непознат макро опкод %02x

en:  DW_MACRO_%02x
sr:  „DW_MACRO_%02x“

en:  DW_MACRO_%02x -
sr:  „DW_MACRO_%02x“ –

en:   Number TAG (%#<PRIx64>)
sr:   ОЗНАКА броја (%#<PRIx64>)

en: has children
sr: има пород

en: no children
sr: нема пород

en: location view pair
sr: пар прегледа места

en: No debug information available for loc lists of entry: %u
sr: Нису доступни подаци прочишћавања за спискове места уноса: %u

en: Invalid pointer size (%d) in debug info for entry %d
sr: Неисправна величина показивача (%d) у подацима прочишћавања за унос %d

en: Location list starting at offset %#<PRIx64> is not terminated.
sr: Списак места који почиње на померају %#<PRIx64> није окончан.

en: <End of list>
sr: <Крај списка>

en: (base address)
sr: (адреса основе)

en: views at %8.8<PRIx64> for:
        %*s
sr: прегледи на %8.8<PRIx64> за:
        %*s

en:  (start == end)
sr:  (почетак == крај)

en:  (start > end)
sr:  (почетак > крај)

en: (index into .debug_addr)
sr: (индекс у „.debug_addr“)

en: View pair entry in loclist with locviews attribute
sr: Унос пара прегледа на списку места са атрибутом прегледа места

en: views for:
sr: прегледи за:

en: Invalid location list entry type %d
sr: Неисправна врста уноса списка места %d

en: Trailing view pair not used in a range
sr: Пратећи пар прегледа није коришћен у опсегу

en: No debug information for loc lists of entry: %u
sr: Нема података прочишћавања за спискове места уноса: %u

en: (base address selection entry)
sr: (унос избора адресе основе)

en: Unknown location list entry type 0x%x.
sr: Непозната врста уноса списка места 0x%x.

en: Table at Offset %#<PRIx64>
sr: Табела на померају %#<PRIx64>

en:   Length:          %#<PRIx64>
sr:   Дужина:          %#<PRIx64>

en:   DWARF version:   %u
sr:   DWARF издање:   %u

en:   Address size:    %u
sr:   Величина адресе:    %u

en:   Segment size:    %u
sr:   Величина подеока:    %u

en:   Offset entries:  %u
sr:   Уноси помераја:  %u

en: The %s section contains an unsupported segment selector size: %d.
sr: Одељак „%s“ садржи неподржану величину бирача одељка: %d.

en: 
       Offset Entries starting at %#tx:
sr: 
       Уноси помераја почињу на %#tx:

en: 
    The %s section is empty.
sr: 
    Одељак %s је празан.

en: The %s section contains corrupt or unsupported version number: %d.
sr: Одељак %s садржи оштећени или неподржани број издања: %d.

en: Unable to load/parse the .debug_info section, so cannot interpret the %s section.
sr: Не могу да учитам/обрадим одељак „.debug_info“, тако да не могу да растумачим одељак %s.

en: No location lists in .debug_info section!
sr: Нема спискова места у одељку „.debug_info“!

en:  Warning: This section has relocations - addresses seen here may not be accurate.
sr:  Упозорење: Овај одељак има премештања – адресе овде виђене могу бити нетачне.

en:     Offset   Begin            End              Expression
sr:     Померај Почетак    Крај             Израз

en: There is a hole [%#tx - %#<PRIx64>] in %s section.
sr: Постоји рупа [%#tx – %#<PRIx64>] у одељку „%s.

en: There is an overlap [%#tx - %#<PRIx64>] in %s section.
sr: Постоји преклапање [%#tx – %#<PRIx64>] у одељку „%s“.

en: Offset %#<PRIx64> is bigger than %s section size.
sr: Померај %#<PRIx64> је већи од величине одељка „%s“.

en: View Offset %#<PRIx64> is bigger than %s section size.
sr: Померај прегледа %#<PRIx64> је већи од величине одељка „%s“.

en: DWO is not yet supported.
sr: „DWO“ још није подржано.

en: Hole and overlap detection requires adjacent view lists and loclists.
sr: Откривање рупа и преклапања захтева суседне спискове прегледа и спискове места.

en: There is %ld unused byte at the end of section %s
     | There are %ld unused bytes at the end of section %s
sr[0]: Постоји %ld некоришћени бајт на крају одељка %s
sr[1]: Постоје %ld некоришћена бајта на крају одељка %s
sr[2]: Постоји %ld некоришћених бајтова на крају одељка %s

en: Debug info is corrupted, %s header at %#<PRIx64> has length %#<PRIx64>
sr: Подаци прочишћавања су оштећени, „%s“ заглавље на %#<PRIx64> је дужине %#<PRIx64>

en: Only DWARF 2 and 3 aranges are currently supported.
sr: Само ДВАРФ 2 и 3 ређања су тренутно подржана.

en:   Length:                   %<PRId64>
sr:   Дужина:                  %<PRId64>

en:   Version:                  %d
sr:   Издање:                  %d

en:   Offset into .debug_info:  %#<PRIx64>
sr:   Померај у „.debug_info“: %#<PRIx64>

en:   Pointer Size:             %d
sr:   Величина показивача:     %d

en:   Segment Size:             %d
sr:   Величина подеока:        %d

en: Invalid address size in %s section!
sr: Неисправна величина адресе у одељку %s!

en: Pointer size + Segment size is not a power of two.
sr: Величина показивача + величина подеока није степен двојке.

en: 
        Address            Length
sr: 
        Адреса             Дужина

en: 
        Address    Length
sr: 
        Адреса     Дужина

en: Corrupt address base (%#<PRIx64>) found in debug section %u
sr: Оштећена основа адресе (%#<PRIx64>) је пронађена у одељку прочишћавања %u

en:   For compilation unit at offset %#<PRIx64>:
sr:   За јединицу превођења на померају %#<PRIx64>:

en: 	Index	Address
sr: 	Попис	Адреса

en: Corrupt %s section: expecting header size of 8 or 16, but found %zd instead
sr: Оштећени одељак „%s“: очекујући величину заглавља 8 или 16, али нађох %zd

en: Corrupt %s section: unit_length field of %#<PRIx64> is invalid
sr: Оштећен одељак „%s“: поље „unit_length“ од %#<PRIx64> је нетачно

en: Corrupt %s section: expecting version number 5 in header but found %d instead
sr: Оштећени одељак „%s“: очекујући број издања 5 у заглављу, али нађох %d

en: Corrupt %s section: address size (%x) is wrong
sr: Оштећени „%s“ одељак: величина адресе (%x) је погрешна

en:     Length: %#<PRIx64>
sr:     Дужина: %#<PRIx64>

en:        Index   Offset [String]
sr:        Индекс   Померај [Ниска]

en: Section %s is too small %#<PRIx64>
sr: Одељак „%s“ је премали за %#<PRIx64>

en: Unexpected version number in str_offset header: %#x
sr: Неочекивани број издања у заглављу помераја ниске: %#x

en: Unexpected value in str_offset header's padding field: %#x
sr: Неочекивана вредност у пољу попуне заглавља помераја ниске: %#x

en:     Version: %#x
sr:     Издање: %#x

en: Range list starting at offset %#<PRIx64> is not terminated.
sr: Списак опсега који почиње на померају %#<PRIx64> није окончан.

en: (base address index)
sr: (индекс адреса основе)

en: Invalid range list entry type %d
sr: Неисправна врста уноса списка опсега %d

en: The length field (%#<PRIx64>) in the debug_rnglists header is wrong - the section is too small
sr: Поље дужине (%#<PRIx64>) у заглављу „списковиопсега_прочишћавања“ је погрешно – одељак је премали

en:  Table at Offset: %#<PRIx64>:
sr:  Табела на померају: %#<PRIx64>:

en: Only DWARF version 5+ debug_rnglists info is currently supported.
sr: Само DWARF издање 5+ спискова_опсега_прочишћавања је тренутно подржано.

en: 
       Offsets starting at %#tx:
sr: 
       Помераји почињу на %#tx:

note: This can happen when the file was compiled with -gsplit-debug which removes references to range lists from the primary .o file.
en: No range lists referenced by .debug_info section.
sr: Нема упутних спискова опсега у одељку „.debug_info“.

en: Range lists in %s section start at %#<PRIx64>
sr: Спискови опсега у одељку %s почињу на %#<PRIx64>

en:     Offset   Begin    End
sr:     Померај Почетак    Крај

en: Corrupt pointer size (%d) in debug entry at offset %#<PRIx64>
sr: Оштећена величина показивача (%d) у уносу прочишћавања на померају %#<PRIx64>

en: Corrupt offset (%#<PRIx64>) in range entry %u
sr: Оштећен померај (%#<PRIx64>) у уносу опсега %u

en: There is a hole [%#tx - %#tx] in %s section.
sr: Постоји рупа [%#tx – %#tx] у одељку „%s.

en: There is an overlap [%#tx - %#tx] in %s section.
sr: Постоји преклапање [%#tx – %#tx] у одељку „%s“.

en: Unfeasibly large register number: %u
sr: Неоствариво велики број регистра: %u

en: Out of memory allocating %u columns in dwarf frame arrays
sr: Нема више меморије за додељивање %u ступца у низовима „dwarf“ оквира

en: No terminator for augmentation name
sr: Нема окончивача за назив повећања

en: Invalid pointer size (%d) in CIE data
sr: Неисправна величина показивача (%d) у „CIE“ подацима

en: Invalid segment size (%d) in CIE data
sr: Неисправна величина подеока (%d) у „CIE“ подацима

en: Augmentation data too long: %#<PRIx64>, expected at most %#tx
sr: Подаци повећања су предуги: %#<PRIx64>, очекивах највише %#tx

en:   Augmentation data:
sr:   Подаци повећања:

en: .eh_frame_hdr section is too small
sr: Одељак „.eh_frame_hdr“ опција је премали.

en: Unsupported .eh_frame_hdr version %u
sr: Неподржано „.eh_frame_hdr“ издање %u

en:   Version:                 %u
sr:   Издање:                 %u

note: Strictly speaking this is the encoding format of the eh_frame_ptr field below.
en:   Pointer Encoding Format: %#x (%s)
sr:   Формат кодирања показивача: %#x (%s)

en:   Count Encoding Format:   %#x (%s)
sr:   Формат кодирања бројања:   %#x (%s)

en:   Table Encoding Format:   %#x (%s)
sr:   Формат кодирања табеле:   %#x (%s)

en: unable to read eh_frame_ptr field in .eh_frame_hdr section
sr: не могу да прочитам поље „eh_frame_ptr“ у одељку „.eh_frame_hdr“

en:   Start of frame section:  %#<PRIx64>
sr:   Почетак одељка оквира:  %#<PRIx64>

en:  (offset: %#<PRIx64>)
sr:  (помераај: %#<PRIx64>)

en: It is suspicious to have a .eh_frame_hdr section with an empty search table
sr: Сумњиво је имати „.eh_frame_hdr“ одељак са празном табелом претраге

en: The count field format should be absolute, not relative to an address
sr: Формат поља укупности треба бити апсолутан а не релативан на адресу

en: unable to read fde_count field in .eh_frame_hdr section
sr: не могу да прочитам поље „fde_count“ у одељку „.eh_frame_hdr“

en:   Entries in search table: %#<PRIx64>
sr:   Уноси у табели претраге: %#<PRIx64>

en: It is suspicious to have a .eh_frame_hdr section an empty table but a non empty count field
sr: Сумњиво је да „.eh_frame_hdr“ одељак има празну табелу али не и празно поље укупности

en: Failed to read location field for entry %#<PRIx64> in the .eh_frame_hdr's search table
sr: Нисам успео да прочитам поље места за унос %#<PRIx64> у „.eh_frame_hdr“ табели претраге

en: Failed to read address field for entry %#<PRIx64> in the .eh_frame_hdr's search table
sr: Нисам упео да прочитам поље адресе за унос %#<PRIx64> у „.eh_frame_hdr“ табели претраге

en: bad register:
sr: лош регистар:

en: Failed to read CIE information
sr: Нисам успео да прочитам „CIE“ податке

en: Invalid max register
sr: Неисправан највећи регистар

note: PR 17512: file: 9e196b3e.
en: Probably corrupt segment size: %d - using 4 instead
sr: Вероватно је оштећена величина подеока: %d – користићу 4

note: Ideally translate "invalid " to 8 chars, trailing space is optional.
en: cie=invalid
sr: cie=нетачно

en: Invalid column number in saved frame state
sr: Неисправан број ступца у сачуваном стању оквира

en:   %s: <corrupt len %<PRIu64>>
sr:   %s: <оштећена дужина %<PRIu64>>

en:   DW_CFA_??? (User defined call frame op: %#x)
sr:   DW_CFA_??? (Оп кадра позива који је одредио корисник: %#x)

en: Unsupported or unknown Dwarf Call Frame Instruction number: %#x
sr: Неподржан или непознат број инструкције „Dwarf Call Frame“: %#x

en: Debug info is corrupted, %s header at %#tx has length %#<PRIx64>
sr: Подаци прочишћавања су оштећени, „%s“ заглавље на %#tx је дужине %#<PRIx64>

en: Version %d
sr: Издање %d

en: Only DWARF version 5 .debug_names is currently supported.
sr: Само „DWARF“ издање 5 „.назива_прочишћавања“ је тренутно подржано.

en: Padding field of .debug_names must be 0 (found 0x%x)
sr: Поље попуњавања за „.debug_names“ мора бити 0 (нађох 0x%x)

en: Compilation unit count must be >= 1 in .debug_names
sr: Број јединица испуњавања мора бити >= 1 у „.debug_names“

en: Augmentation string length %u must be rounded up to a multiple of 4 in .debug_names.
sr: Дужина ниске повећања %u мора бити заокружена на производ 4 у „.debug_names“.

en: Augmentation string:
sr: Ниска повећања:

en: CU table:
sr: ЦУ табела:

en: TU table:
sr: ТУ табела:

en: Foreign TU table:
sr: Страна ТУ табела:

en: Entry pool offset (%#<PRIx64>) exceeds unit size %#tx for unit %#tx in the debug_names
sr: Померај уноса припреме (%#<PRIx64>) превазилази величину јединице %#tx за јединицу %#tx у називима_прочишћавања

en: Used %zu of %lu bucket.
     | Used %zu of %lu buckets.
sr[0]: Коришћено је %zu од %lu ведара.
sr[1]: Коришћена су %zu од %lu ведара.
sr[2]: Коришћено је %zu од %lu ведара.

en: Out of %<PRIu64> items there are %zu bucket clashes (longest of %zu entries).
sr: Од %<PRIu64> ставке имамо %zu преклапања ведра (најдужих од %zu уноса).

en: The name_count (%<PRIu64>) is not the same as the used bucket_count (%zu) + the hash clash count (%zu)
sr: Укупност назива (%<PRIu64>) није иста као коришћена укупност ведра  (%zu) + укупност преклапања хеша (%zu)

en: Duplicate abbreviation tag %<PRIu64> in unit %#tx in the debug_names section
sr: Удвостручена ознака скраћења %<PRIu64> у јединици %#tx у одељку „debug_names“

en: 
    Symbol table:
sr: 
    Табела симбола:

en: Invalid entry offset value: %<PRIx64>
sr: Нетачна вредност помераја уноса: %<PRIx64>

en: Undefined abbreviation tag %<PRId64> in unit %#tx in the debug_names section
sr: Неодређена ознака скраћења %<PRId64> у јединици %#tx у одељку „debug_names“

en:  <no entries>
sr:  <нема уноса>

en: The debuglink filename is corrupt/missing
sr: Назив датотеке везе прочишћавања је оштећен или недостаје

en:   Separate debug info file: %s
sr:   Одвојена датотека података прочишћавања: %s

en: CRC offset missing/truncated
sr: „CRC“ померај недостаје или је скраћен

en:   CRC value: %#x
sr:   „CRC“ вредност: %#x

en: There are %#<PRIx64> extraneous bytes at the end of the section
sr: Постоје %#<PRIx64> страна бајта на крају одељка

en: Build-ID is too short (%#zx bytes)
sr: ИД изградње је прекратак (%#zx бајта)

en:   Build-ID (%#zx bytes):
sr:   ИБ изградње (%#zx бајта):

en: Truncated header in the %s section.
sr: Скраћено заглавље у одељку %s.

en: Version %lu
sr: Издање %lu

en: Unsupported version %lu.
sr: Издање %lu није подржано.

en: The address table data in version 3 may be wrong.
sr: Можда су погрешни подаци табеле адресе у издању 3.

en: Version 4 does not support case insensitive lookups.
sr: Издање 4 не подржава тражење неосетљиво на величину слова.

en: Version 5 does not include inlined functions.
sr: Издање 5 не укључује уграђене функције.

en: Version 6 does not include symbol attributes.
sr: Издање 6 не укључује атрибуте симбола.

en: Corrupt header in the %s section.
sr: Оштећено заглавље у одељку %s.

en: 
    CU table:
sr: 
    ЦУ табела:

en: 
    TU table:
sr: 
    ТУ табела:

en: 
    Address table:
sr: 
    Табела адресе:

en: [%3u] <corrupt offset: %x>
sr: [%3u] <оштећен померај: %x>

en: Corrupt name offset of 0x%x found for symbol table slot %d
sr: Нађох оштећен померај назива 0x%x за утор табеле симбола %d

en: <invalid CU vector offset: %x>
sr: <неисправан померај ЦУ вектора: %x>

en: Corrupt CU vector offset of 0x%x found for symbol table slot %d
sr: Нађох оштећен померај ЦУ вектора 0x%x за утор табеле симбола %d

en: Invalid number of CUs (0x%x) for symbol table slot %d
sr: Неисправан број ЦУ-ова (0x%x) за утор табеле симбола %d

en: static
sr: статичко

en: global
sr: опште

en: 
    Shortcut table:
sr: 
    Табела пречица:

en: Corrupt shortcut table in the %s section.
sr: Оштећена табела скраћенице у одељку %s.

en: Language of main:
sr: Језик главног:

en: Name of main:
sr: Назив главног:

en: <unknown>
sr: <непознато>

en: <corrupt offset: %x>
sr: <оштећен померај: %x>

en: Corrupt name offset of 0x%x found for name of main
sr: Нађох оштећен померај назива 0x%x за назив главног

en: Section %s is empty
sr: Одељак %s је празан

en: Section %s is too small to contain a CU/TU header
sr: Одељак „%s“ је премали да садржи ЦУ/ТУ заглавље

en:   Number of columns:       %u
sr:   Број стубаца:           %u

en:   Number of used entries:  %u
sr:   Број коришћених уноса:  %u

en:   Number of slots:         %u
sr:   Број прикључака:        %u

en: Section %s is too small for %u slot
     | Section %s is too small for %u slots
sr[0]: Одељак „%s“ је премали за %u утор
sr[1]: Одељак „%s“ је премали за %u утора
sr[2]: Одељак „%s“ је премали за %u утора

en: Section index pool located before start of section
sr: Припрема индекса одељка се налази пре почетка одељка

en:   [%3d] Signature:  %#<PRIx64>  Sections:
sr:   [%3d] Потпис:  %#<PRIx64>  Одељци:

en: Section %s too small for shndx pool
sr: Одељак „%s“ је премали за „shndx“ припрему

en: Section %s too small for offset and size tables
sr: Одељак „%s“ је премали за табеле помераја и величине

en:   Offset table
sr:   Табела помераја

en: signature
sr: потпис

en: Row index (%u) is larger than number of used entries (%u)
sr: Индекс реда (%u) је већи од броја коришћених уноса (%u)

en: Overlarge Dwarf section index detected: %u
sr: Откривен је превелик индекс „dwarf“ одељка: %u

en:   Size table
sr:   Табела величине

en: Too many rows/columns in DWARF index section %s
sr: Превише редова/колона у „DWARF“ одељку индекса „%s“

en:   Unsupported version (%d)
sr:   Неподржано издање (%d)

en: Displaying the debug contents of section %s is not yet supported.
sr: Приказивање садржаја прочишћавања одељка %s још није подржано.

en: Attempt to allocate an array with an excessive number of elements: %#<PRIx64>
sr: Покушах да доделим низ са превеликим бројем елемената: %#<PRIx64>

en: Attempt to re-allocate an array with an excessive number of elements: %#<PRIx64>
sr: Покушах поново да доделим низ са превеликим бројем елемената: %#<PRIx64>

en: Attempt to allocate a zero'ed array with an excessive number of elements: %#<PRIx64>
sr: Покушах да доделим нулиран низ са превеликим бројем елемената: %#<PRIx64>

en: Unable to reopen separate debug info file: %s
sr: Не могу поново да отворим одвојену датотеку података прочишћавања: %s

en: Separate debug info file %s found, but CRC does not match - ignoring
sr: Нађох одвојену датотеку података прочишћавања „%s“, али „CRC“ не одговара – занемарујем

en: Corrupt debuglink section: %s
sr: Оштећен одељак везе прочишћавања: %s

en: Out of memory
sr: Понестало је меморије

note: Failed to find the file.
en: could not find separate debug file '%s'
sr: не могу да нађем одвојену датотеку прочишћавања „%s“

en: tried: %s
sr: покушах „%s“

en: tried: DEBUGINFOD_URLS=%s
sr: покушах: „DEBUGINFOD_URLS=%s“

en: failed to open separate debug file: %s
sr: нисам успео да отворим одвојену датотеку прочишћавања: %s

en: 
    %s: Found separate debug info file: %s
sr: 
    %s: Нађох одвојену датотеку података прочишћавања: %s

en: Out of memory allocating dwo filename
sr: Понестало је меморије приликом додељивања „dwo“ назива датотеке

en: Unable to load dwo file: %s
sr: Не могу да учитам „dwo“ датотеку: %s

note: FIXME: We should check the dwo_id.
en: %s: Found separate debug object file: %s
sr: %s: Нађох одвојену датотеку објекта прочишћавања: %s

en: Unable to load the .note.gnu.build-id section
sr: Не могу да учитам одељак „.note.gnu.build-id“

en: .note.gnu.build-id section is corrupt/empty
sr: одељак „.note.gnu.build-id“ је оштећен/празан

en: .note.gnu.build-id data size is too small
sr: величина података „.note.gnu.build-id“ је премала

en: .note.gnu.build-id data size is too big
sr: величина података „.note.gnu.build-id“ је превелика

en: .debug_sup section is corrupt/empty
sr: одељак „.debug_sup“ је оштећен/празан

en: filename in .debug_sup section is corrupt
sr: назив датотеке у „.debug_sup“ одељку је оштећен

en: unable to construct path for supplementary debug file
sr: не могу да направим путању за додатну датотеку прочишћавања

en: out of memory constructing filename for .debug_sup link
sr: нестало је меморије приликом изградње назива датотеке за „.debug_sup“ везу

en: unable to open file '%s' referenced from .debug_sup section
sr: не могу да отворим датотеку „%s“ упутну из „.debug_sup“ одељка

en: %s: Found supplementary debug file: %s
sr: %s: Нађох додатну датотеку прочишћавања: %s

en: Multiple DWO_NAMEs encountered for the same CU
sr: Наиђох на више „DWO_NAME“-а за исту ЦЈ

en: multiple DWO_IDs encountered for the same CU
sr: наиђох на више „DWO_ID“-а за исту ЦЈ

en: Unexpected DWO INFO type
sr: Неочекивана „DWO INFO“ врста

en: The %s section contains link(s) to dwo file(s):
sr: Одељак „%s“ садржи везу до „dwo“ датотеке:

en:   Name:      %s
sr:   Назив:        %s

en:   Directory: %s
sr:   Директоријум: %s

en: <not-found>
sr: <нисам нашао>

en:   ID:
sr:   ИБ:

en:   ID:        <not specified>
sr:   ИБ:        <није наведено>

en: Unrecognized debug option '%s'
sr: Непозната опција прочишћавања „%s“

en: Unrecognized debug letter option '%c'
sr: Непозната опција слова прочишћавања „%c“

en: end of data encountered whilst reading LEB
sr: наиђох на крај података приликом читања „LEB“-а

en: read LEB value is too large to store in destination variable
sr: вредност читања „LEB“-а је превелика за смештај у променљиву одредишта

en: %s: Error:
sr: %s: Грешка:

en: %s: Warning:
sr: %s: Упозорење:

en: %s: Info:
sr: %s: Инфо:

en: Unhandled data length: %d
sr: Неисправна величина података: %d

en: Abnormal length of thin archive member name: %lx
sr: Ненормална дужина назива члана танане архиве: %lx

en: %s: invalid archive header size: %ld
sr: %s: неисправна величина заглавља архиве: %ld

en: %s: failed to skip archive symbol table
sr: %s: нисам успео да прескочим табелу симбола архиве

en: %s: the archive index is empty
sr: %s: индекс архиве је празан

en: %s: failed to read archive index
sr: %s: нисам успео да прочитам индекс архиве

en: %s: the archive index is supposed to have 0x%lx entries of %d bytes, but the size is only 0x%lx
sr: %s: индекс архиве би требао да има 0x%lx уноса од %d бајта, али величина је само 0x%lx

en: Out of memory whilst trying to read archive symbol index
sr: Понестало је меморије када сам покушао да прочитам индекс симбола архиве

en: Out of memory whilst trying to convert the archive symbol index
sr: Понестало је меморије када сам покушао да претворим индекс симбола архиве

en: %s: the archive has an index but no symbols
sr: %s: архива има индекс али не и симболе

en: Out of memory whilst trying to read archive index symbol table
sr: Понестало је меморије када сам покушао да прочитам табелу симбола индекса архиве

en: %s: failed to read archive index symbol table
sr: %s: нисам успео да прочитам табелу симбола индекса архиве

en: %s: failed to read archive header following archive index
sr: %s: нисам успео да прочитам заглавље архиве пратећи индекс архиве

en: %s: failed to seek to first archive header
sr: %s: нисам успео да премотам до првог заглавља архиве

note: PR 24049 - we cannot use filedata->file_name as this will have already been freed.
en: %s: failed to read archive header
sr: %s: нисам успео да прочитам заглавље архиве

en: %s has no archive index
sr: %s нема индекс архиве

en: %s: long name table is too small, (size = %<PRId64>)
sr: %s: табела дугог назива је премала, (величина = %<PRId64>)

en: %s: long name table is too big, (size = %#<PRIx64>)
sr: %s: табела дугог назива је превелика, (величина = %<PRIx64>)

en: Out of memory reading long symbol names in archive
sr: Понестало је меморије док сам читао дуге називе симбола у архиви

en: %s: failed to read long symbol name string table
sr: %s: нисам успео да прочитам табелу ниске дугог назива симбола

en: Archive member uses long names, but no longname table found
sr: Члан архиве користи дуге називе, али нисам нашао табелу дугих назива

en: Found long name index (%ld) beyond end of long name table
sr: Нађох индекс дугог назива (%ld) изван краја табеле дугог назива

en: Invalid Thin archive member name
sr: Неисправан назив члана танане архиве

en: %s: failed to seek to next file name
sr: %s: нисам успео да премотам до следећег назива датотеке

en: %s: did not find a valid archive header
sr: %s: нисам пронашао исправно заглавље архиве

en: %s: Not an i386 nor x86-64 ELF file
sr: %s: Није „i386“ нити „x86-64“ ЕЛФ датотека

en: %s: stat () failed
sr: %s: није успело „stat ()“

en: %s: mmap () failed
sr: %s: није упсело „mmap ()“

en: %s: Invalid PT_NOTE segment
sr: %s: Неисправан „PT_NOTE“ подеок

en: Unknown x86 feature: %s
sr: Непозната x86 функција: %s

en: %s: Unsupported EI_VERSION: %d is not %d
sr: %s: „EI_VERSION“ није подржано: „%d“ није „%d“

en: %s: Unmatched input EI_CLASS: %d is not %d
sr: %s: Непоклопљен улаз „EI_CLASS“: „%d“ није „%d“

en: %s: Unmatched output EI_CLASS: %d is not %d
sr: %s: Непоклопљен излаз „EI_CLASS“: „%d“ није „%d“

en: %s: Unmatched e_machine: %d is not %d
sr: %s: „e_machine“ није поклопљено: „%d“ није „%d“

en: %s: Unmatched e_type: %d is not %d
sr: %s: „e_type“ није поклопљено: „%d“ није „%d“

en: %s: Unmatched EI_OSABI: %d is not %d
sr: %s: „EI_OSABI“ није поклопљено: „%d“ није „%d“

en: %s: Unmatched EI_ABIVERSION: %d is not %d
sr: %s: „EI_ABIVERSION“ није поклопљено: „%d“ није „%d“

en: %s: Failed to update ELF header: %s
sr: %s: Нисам успео да освежим ЕЛФ заглавље: %s

en: This executable has been built without support for a
    64 bit data type and so it cannot process 64 bit ELF files.
sr: Ова извршна је изграђена без подршке за 64-битну врсту
    података тако да не може да обради 64-битне ЕЛФ датотеке.

en: %s: Failed to read ELF header
sr: %s: Нисам успео да прочитам ЕЛФ заглавље

en: %s: Failed to seek to ELF header
sr: %s: Нисам успео да премотам до ЕЛФ заглавља

en: %s: failed to seek to next archive header
sr: %s: нисам успео да премотам до следећег заглавља архиве

en: %s: bad archive file name
sr: %s: лош назив датотеке архиве

en: Input file '%s' is not readable
sr: Улазна датотека „%s“ није читљива

en: %s: failed to seek to archive member
sr: %s: нисам успео да премотам до члана архиве

en: '%s': No such file
sr: „%s“: Нема такве датотеке

en: Could not locate '%s'.  System error message: %s
sr: Не могу да пронађем „%s“.  Порука грешке система: %s

en: '%s' is not an ordinary file
sr: „%s“ није обична датотека

en: %s: Failed to read file's magic number
sr: %s: Нисам успео да прочитам магичан број датотеке

en: Unknown OSABI: %s
sr: Непознат ОСАБИ: %s

en: Unknown machine type: %s
sr: Непозната врста машине: %s

en: Unknown type: %s
sr: Непозната врста: %s

en: Usage: %s <option(s)> elffile(s)
sr: Употреба: %s <опција(е)> елфдатотека(е)

en:  Update the ELF header of ELF files
sr:  Освежите ЕЛФ заглавље у ЕЛФ датотекама

en:  The options are:
sr:  Опције су:

en:   --input-mach [none|i386|iamcu|l1om|k1om|x86_64]
                                  Set input machine type
      --output-mach [none|i386|iamcu|l1om|k1om|x86_64]
                                  Set output machine type
      --input-type [none|rel|exec|dyn]
                                  Set input file type
      --output-type [none|rel|exec|dyn]
                                  Set output file type
      --input-osabi [%s]
                                  Set input OSABI
      --output-osabi [%s]
                                  Set output OSABI
      --input-abiversion [0-255]  Set input ABIVERSION
      --output-abiversion [0-255] Set output ABIVERSION
sr:   --input-mach [none|i386|iamcu|l1om|k1om|x86_64]
                                  Поставља врсту улазне машине
      --output-mach [none|i386|iamcu|l1om|k1om|x86_64]
                                  Поставља врсту излазне машине
      --input-type [none|rel|exec|dyn]
                                  Поставља врсту улазне датотеке
      --output-type [none|rel|exec|dyn]
                                  Поставља врсту излазне датотеке
      --input-osabi [%s]
                                  Поставља улазно „OSABI“
      --output-osabi [%s]
                                  Поставља излазно „OSABI“
      --input-abiversion [0-255]  Поставља улазно „ABIVERSION“
      --output-abiversion [0-255] Поставља излазно „ABIVERSION“

en:   --enable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Enable x86 feature
      --disable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Disable x86 feature
sr:   --enable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Укључује x86 функцију
      --disable-x86-feature [ibt|shstk|lam_u48|lam_u57]
                                  Искључује x86 функцију

en:   -h --help                   Display this information
      -v --version                Display the version number of %s
sr:   -h --help                   Приказује ове податке
      -v --version                Приказује број издања „%s“

en: Invalid ABIVERSION: %s
sr: Неисправно „ABIVERSION“: %s

en:   [-g]         - 32 bit small archive
sr:   [-g]          – мала 32-битна архива

en:   [-X32]       - ignores 64 bit objects
sr:   [-X32]        – занемарује предмете од 64 бита

en:   [-X64]       - ignores 32 bit objects
sr:   [-X64]        – занемарује предмете од 32 бита

en:   [-X32_64]    - accepts 32 and 64 bit objects
sr:   [-X32_64]     – прихвата предмете од 32 и 64 бита

en: Duplicate symbol entered into keyword list.
sr: Удвостручени симбол је унет у списак кључних речи.

en: Usage: %s [option(s)] [file(s)]
sr: Употреба: %s [опција(е)] [датотека(е)]

en:  List symbols in [file(s)] (a.out by default).
sr:  Приказује симболе у [датотека(е)] (основно је „a.out“).

en:   -a, --debug-syms       Display debugger-only symbols
sr:   -a, --debug-syms       Приказује симболе само прочишћавања

en:   -A, --print-file-name  Print name of the input file before every symbol
sr:   -A, --print-file-name  Исписује назив улазне датотеке пре сваког симбола

en:   -B                     Same as --format=bsd
sr:   -B                     Исто као „--format=bsd“

en:   -C, --demangle[=STYLE] Decode mangled/processed symbol names
sr:   -C, --demangle[=СТИЛ]  Декодира прекрштене/обрађене називе симбола

en:                            STYLE can be
sr:                            СТИЛ може бити

en:       --no-demangle      Do not demangle low-level symbol names
sr:       --no-demangle       Не раскршћавања називе симбола ниског нивоа.

en:       --recurse-limit    Enable a demangling recursion limit.  (default)
sr:       --recurse-limit     Укључује ограничење понављања раскршћавања.  (основно)

en:       --no-recurse-limit Disable a demangling recursion limit.
sr:       --no-recurse-limit  Искључује ограничење понављања раскршћавања

en:   -D, --dynamic          Display dynamic symbols instead of normal symbols
sr:   -D, --dynamic           Приказује динамичке симболе уместо обичних симбола

en:   -e                     (ignored)
sr:   -e                      (занемарено)

en:   -f, --format=FORMAT    Use the output format FORMAT.  FORMAT can be `bsd',
                               `sysv', `posix' or 'just-symbols'.
                               The default is `bsd'
sr:   -f, --format=ФОРМАТ     Користи излазни формат ФОРМАТ.  ФОРМАТ може бити „bsd“,
                               „sysv“, „posix“ или „just-symbols“.
                               Основно је „bsd“

en:   -g, --extern-only      Display only external symbols
sr:   -g, --extern-only       Приказује само спољне симболе

en:     --ifunc-chars=CHARS  Characters to use when displaying ifunc symbols
sr:     --ifunc-chars=ЗНАЦИ   Знаци за коришћење када се приказују „ifunc“ симболи

en:   -j, --just-symbols     Same as --format=just-symbols
sr:   -j, --just-symbols      Исто као „--format=just-symbols“

en:   -l, --line-numbers     Use debugging information to find a filename and
                               line number for each symbol
sr:   -l, --line-numbers      Користи информације прочишћавања да нађе назив датотеке и
                               број реда за сваки симбол

en:   -n, --numeric-sort     Sort symbols numerically by address
sr:   -n, --numeric-sort      Ређа симболе бројевно према адреси

en:   -o                     Same as -A
sr:   -o                      Исто као „-A“

en:   -p, --no-sort          Do not sort the symbols
sr:   -p, --no-sort           Не ређа симболе

en:   -P, --portability      Same as --format=posix
sr:   -P, --portability       Исто као „--format=posix“

en:   -r, --reverse-sort     Reverse the sense of the sort
sr:   -r, --reverse-sort      Обрће смер ређања

en:       --plugin NAME      Load the specified plugin
sr:       --plugin NOM        Учитава наведени прикључак

en:   -S, --print-size       Print size of defined symbols
sr:   -S, --print-size        Исписује величину дефинисаних симбола

en:   -s, --print-armap      Include index for symbols from archive members
sr:   -s, --print-armap       Укључује индекс за симболе из чланова архива

en:       --quiet            Suppress "no symbols" diagnostic
sr:       --quiet             Потискује дијагностику „no symbols“

en:       --size-sort        Sort symbols by size
sr:       --size-sort         Ређа симболе по величини

en:       --special-syms     Include special symbols in the output
sr:       --special-syms      Укључује нарочите симболе у излаз

en:       --synthetic        Display synthetic symbols as well
sr:       --synthetic         Приказује синтетичке симболе исто тако

en:   -t, --radix=RADIX      Use RADIX for printing symbol values
sr:   -t, --radix=RADIX       Користи „RADIX“ за исписивање вредности симбола

en:       --target=BFDNAME   Specify the target object format as BFDNAME
sr:   --target=БФДНАЗИВ       Наводи запис објекта мете као БФДНАЗИВ

en:   -u, --undefined-only   Display only undefined symbols
sr:   -u, --undefined-only    Приказује само недефинисане симболе

en:   -U, --defined-only     Display only defined symbols
sr:   -U, --defined-only     Приказује само дефинисане симболе

en:       --unicode={default|show|invalid|hex|escape|highlight}
                             Specify how to treat UTF-8 encoded unicode characters
sr:       --unicode={default|show|invalid|hex|escape|highlight}
                             Наводи како ће сматрати UTF-8 кодиране јуникод знаке

en:   -W, --no-weak          Ignore weak symbols
sr:   -W, --no-weak          Занемарује слабе симболе

en:       --without-symbol-versions  Do not display version strings after symbol names
sr:       --with-symbol-versions   Не приказује ниске издања након назива симбола

en:   -X 32_64               (ignored)
sr:   -X 32_64                (занемарено)

en:   @FILE                  Read options from FILE
sr:   @ДТТКА                  Чита опције из ДАТОТЕКЕ

en:   -h, --help             Display this information
sr:   -h, --help              Приказује ове информације

en:   -V, --version          Display this program's version number
sr:   -V, --version           Приказује издање овог програма

en: %s: invalid radix
sr: %s: неисправна бројевна основа

en: %s: invalid output format
sr: %s: неисправан излазни запис

en: <processor specific>: %d
sr: <посебност процесора>: %d

en: <OS specific>: %d
sr: <Посебност ОС-а>: %d

en: <unknown>: %d
sr: <непознато>: %d

en: <unknown>: %d/%d
sr: <непознато>: %d/%d

en: 
    Archive index:
sr: 
    Индекс архиве:

en: %s: plugin needed to handle lto object
sr: %s: потребан је прикључак за руковање „lto“ објектом

en: 
    
    Undefined symbols from %s:
sr: 
    
    Неодређени симболи из %s:

en: 
    
    Symbols from %s:
sr: 
    
    Симболи из „%s“:

en: Name                  Value   Class        Type         Size     Line  Section
sr: Назив                 Вред    Разред       Врста        Вел      Ред   Одељак

en: Name                  Value           Class        Type         Size             Line  Section
sr: Назив                 Вред            Разред       Врста        Вел              Ред   Одељак

en: 
    
    Undefined symbols from %s[%s]:
sr: 
    
    Неодређени симболи из %s[%s]:

en: 
    
    Symbols from %s[%s]:
sr: 
    
    Симболи из %s[%s]:

en: Print width has not been initialized (%d)
sr: Ширина исписивања није покренута (%d)

en: invalid argument to -U/--unicode: %s
sr: неисправан аргумент за „-U/--unicode“: %s

en: Only -X 32_64 is supported
sr: Подржано је само „-X 32_64“

en: Using the --size-sort and --undefined-only options together
sr: Користим заједно опције „--size-sort“ и „--undefined-only“

en: will produce no output, since undefined symbols have no size.
sr: неће дати никаквих резултата, јер неодређени симболи немају величину.

en: Usage: %s [option(s)] in-file [out-file]
sr: Употреба: %s [опција(е)] улазна_датотека [излазна_датотека]

en:  Copies a binary file, possibly transforming it in the process
sr:  Умножава бинарну датотеку, по могућству је преиначује у процес

en:   -I --input-target <bfdname>      Assume input file is in format <bfdname>
      -O --output-target <bfdname>     Create an output file in format <bfdname>
      -B --binary-architecture <arch>  Set output arch, when input is arch-less
      -F --target <bfdname>            Set both input and output format to <bfdname>
         --debugging                   Convert debugging information, if possible
      -p --preserve-dates              Copy modified/access timestamps to the output
sr:   -I --input-target <бфдназив>        Сматра да је улазна датотека у запису <бфдназив>
      -O --output-target <бфдназив>       Прави излазну датотеку у запису <бфдназив>
      -B --binary-architecture <арх>      Поставља архитектуру излаза, када је улаз арх-мање
      -F --target <бфдназив>              Поставља и улазни и излазни запис на <бфдназив>
         --debugging                      Претвара податке прочишћавања, ако је могуће
      -p --preserve-dates                 Умножава измењене/приступне временске ознаке на излаз

en:   -D --enable-deterministic-archives
                                       Produce deterministic output when stripping archives (default)
      -U --disable-deterministic-archives
                                       Disable -D behavior
sr:   -D --enable-deterministic-archives
                                          Ствара одређивачки излаз када огољује архиве (основно)
      -U --disable-deterministic-archives
                                          Искључује „-D“ понашање

en:   -D --enable-deterministic-archives
                                       Produce deterministic output when stripping archives
      -U --disable-deterministic-archives
                                       Disable -D behavior (default)
sr:   -D --enable-deterministic-archives
                                          Ствара одређивачки излаз када  архиве
      -U --disable-deterministic-archives
                                          Искључује „-D“ понашање (основно)

en:   -j --only-section <name>         Only copy section <name> into the output
         --add-gnu-debuglink=<file>    Add section .gnu_debuglink linking to <file>
      -R --remove-section <name>       Remove section <name> from the output
         --remove-relocations <name>   Remove relocations from section <name>
         --strip-section-headers              Strip section header from the output
      -S --strip-all                   Remove all symbol and relocation information
      -g --strip-debug                 Remove all debugging symbols & sections
         --strip-dwo                   Remove all DWO sections
         --strip-unneeded              Remove all symbols not needed by relocations
      -N --strip-symbol <name>         Do not copy symbol <name>
         --strip-unneeded-symbol <name>
                                       Do not copy symbol <name> unless needed by
                                         relocations
         --only-keep-debug             Strip everything but the debug information
         --extract-dwo                 Copy only DWO sections
         --extract-symbol              Remove section contents but keep symbols
         --keep-section <name>         Do not strip section <name>
      -K --keep-symbol <name>          Do not strip symbol <name>
         --keep-section-symbols        Do not strip section symbols
         --keep-file-symbols           Do not strip file symbol(s)
         --localize-hidden             Turn all ELF hidden symbols into locals
      -L --localize-symbol <name>      Force symbol <name> to be marked as a local
         --globalize-symbol <name>     Force symbol <name> to be marked as a global
      -G --keep-global-symbol <name>   Localize all symbols except <name>
      -W --weaken-symbol <name>        Force symbol <name> to be marked as a weak
         --weaken                      Force all global symbols to be marked as weak
      -w --wildcard                    Permit wildcard in symbol comparison
      -x --discard-all                 Remove all non-global symbols
      -X --discard-locals              Remove any compiler-generated symbols
      -i --interleave[=<number>]       Only copy N out of every <number> bytes
         --interleave-width <number>   Set N for --interleave
      -b --byte <num>                  Select byte <num> in every interleaved block
         --gap-fill <val>              Fill gaps between sections with <val>
         --pad-to <addr>               Pad the last section up to address <addr>
         --set-start <addr>            Set the start address to <addr>
        {--change-start|--adjust-start} <incr>
                                       Add <incr> to the start address
        {--change-addresses|--adjust-vma} <incr>
                                       Add <incr> to LMA, VMA and start addresses
        {--change-section-address|--adjust-section-vma} <name>{=|+|-}<val>
                                       Change LMA and VMA of section <name> by <val>
         --change-section-lma <name>{=|+|-}<val>
                                       Change the LMA of section <name> by <val>
         --change-section-vma <name>{=|+|-}<val>
                                       Change the VMA of section <name> by <val>
        {--[no-]change-warnings|--[no-]adjust-warnings}
                                       Warn if a named section does not exist
         --set-section-flags <name>=<flags>
                                       Set section <name>'s properties to <flags>
         --set-section-alignment <name>=<align>
                                       Set section <name>'s alignment to <align> bytes
         --add-section <name>=<file>   Add section <name> found in <file> to output
         --update-section <name>=<file>
                                       Update contents of section <name> with
                                       contents found in <file>
         --dump-section <name>=<file>  Dump the contents of section <name> into <file>
         --rename-section <old>=<new>[,<flags>] Rename section <old> to <new>
         --long-section-names {enable|disable|keep}
                                       Handle long section names in Coff objects.
         --change-leading-char         Force output format's leading character style
         --remove-leading-char         Remove leading character from global symbols
         --reverse-bytes=<num>         Reverse <num> bytes at a time, in output sections with content
         --redefine-sym <old>=<new>    Redefine symbol name <old> to <new>
         --redefine-syms <file>        --redefine-sym for all symbol pairs 
                                         listed in <file>
         --srec-len <number>           Restrict the length of generated Srecords
         --srec-forceS3                Restrict the type of generated Srecords to S3
         --strip-symbols <file>        -N for all symbols listed in <file>
         --strip-unneeded-symbols <file>
                                       --strip-unneeded-symbol for all symbols listed
                                         in <file>
         --keep-symbols <file>         -K for all symbols listed in <file>
         --localize-symbols <file>     -L for all symbols listed in <file>
         --globalize-symbols <file>    --globalize-symbol for all in <file>
         --keep-global-symbols <file>  -G for all symbols listed in <file>
         --weaken-symbols <file>       -W for all symbols listed in <file>
         --add-symbol <name>=[<section>:]<value>[,<flags>]  Add a symbol
         --alt-machine-code <index>    Use the target's <index>'th alternative machine
         --writable-text               Mark the output text as writable
         --readonly-text               Make the output text write protected
         --pure                        Mark the output file as demand paged
         --impure                      Mark the output file as impure
         --prefix-symbols <prefix>     Add <prefix> to start of every symbol name
         --prefix-sections <prefix>    Add <prefix> to start of every section name
         --prefix-alloc-sections <prefix>
                                       Add <prefix> to start of every allocatable
                                         section name
         --file-alignment <num>        Set PE file alignment to <num>
         --heap <reserve>[,<commit>]   Set PE reserve/commit heap to <reserve>/
                                       <commit>
         --image-base <address>        Set PE image base to <address>
         --section-alignment <num>     Set PE section alignment to <num>
         --stack <reserve>[,<commit>]  Set PE reserve/commit stack to <reserve>/
                                       <commit>
         --subsystem <name>[:<version>]
                                       Set PE subsystem to <name> [& <version>]
         --compress-debug-sections[={none|zlib|zlib-gnu|zlib-gabi|zstd}]
    				   Compress DWARF debug sections
         --decompress-debug-sections   Decompress DWARF debug sections using zlib
         --elf-stt-common=[yes|no]     Generate ELF common symbols with STT_COMMON
                                         type
         --verilog-data-width <number> Specifies data width, in bytes, for verilog output
      -M  --merge-notes                Remove redundant entries in note sections
          --no-merge-notes             Do not attempt to remove redundant notes (default)
      -v --verbose                     List all object files modified
      @<file>                          Read options from <file>
      -V --version                     Display this program's version number
      -h --help                        Display this output
         --info                        List object formats & architectures supported
sr:   -j --only-section  <назив>          Умножава само <назив> одељка на излаз\n
         --add-gnu-debuglink=<датотека>   Додаје одељак „.gnu_debuglink“ који повезује на <датотеку>\n
      -R --remove-section <назив>         Уклања одељак <назив> из излаза\n
         --remove-relocations <назив>     Уклања премештаје из одељка <назив>\n
         --strip-section-headers          Отцепљује заглавље одељка из излаза\n
      -S --strip-all                      Уклања све симболе и податке премештаја\n
      -g --strip-debug                    Уклања све симболе прочишћавања и одељке\n
         --strip-dwo                      Уклања све „DWO“ одељке\n
         --strip-unneeded                 Уклања све симболе који нису потребни премештају\n
      -N --strip-symbol <назив>           Не умножава симбол <назив>\n
         --strip-unneeded-symbol <назив>\n
                                          Не умножава симбол <назив> осим ако није потребан\n
                                          премештајима\n
         --only-keep-debug                Испражњује све осим података прочишћавања\n
         --extract-dwo                    Умножава само „DWO“ одељке\n
         --extract-symbol                 Уклања садржаје одељка али задржава симболе\n
         --keep-section <назив>           Не отцепљује одељак <назив>\n
      -K --keep-symbol <назив>            Не испражњује симбол <назив>\n
         --keep-section-symbols           Не испражњује симбол(е) одељка\n
         --keep-file-symbols              Не испражњује симбол(е) датотеке\n
         --localize-hidden                Пребацује све ЕЛФ скривене симболе у месне\n
      -L --localize-symbol <назив>        Приморава да симбол <назив> буде означен као месни\n
         --globalize-symbol <назив>       Приморава да симбол <назив> буде означен као општи\n
      -G --keep-global-symbol <назив>     Локализује све симболе осим <назива>\n
      -W --weaken-symbol <назив>          Приморава да симбол <назив> буде означен као слаб\n
         --weaken                         Приморава да сви општи симболи буду означени као слаби\n
      -w --wildcard                       Допушта џокере у поређењу симбола\n
      -x --discard-all                    Уклања све симболе који нису општи\n
      -X --discard-locals                 Уклања све симболе које је створио преводилац\n
      -i --interleave [<број>]            Умножава само N излаза сваких <број> бајтова\n
         --interleave-width <број>        Поставља N за „--interleave“\n
      -b --byte <број>                    Бира <број> бајт у сваком преплетеном блоку\n
         --gap-fill <вредност>            Испуњава раздоре између одељака са <вредност>\n
         --pad-to <адреса>                Попуњава последњи одељак до адресе <адреса>\n
         --set-start <адреса>             Подешава почетну адресу на <адреса>\n
        {--change-start|--adjust-start} <повећање>\n
                                          Додаје <повећање> на почетну адресу\n
        {--change-addresses|--adjust-vma} <повећање>\n
                                          Додаје <повећање> на ЛМА, ВМА и на почетне адресе\n
        {--change-section-address|--adjust-section-vma} <назив>{=|+|-}<вредност>\n
                                          Мења ЛМА и ВМА одељка <назив> <вредношћу>\n
         --change-section-lma <назив>{=|+|-}<вредност>\n
                                          Мења ЛМА одељка <назив> <вредношћу>\n
         --change-section-vma <назив>{=|+|-}<вредност>\n
                                          Мења ВМА одељка <назив> <вредношћу>\n
        {--[no-]change-warnings|--[no-]adjust-warnings}\n
                                          Упозорава ако именовани одељак не постоји\n
         --set-section-flags <назив>=<опција>\n
                                          Подешава својства <назива> одељка на <опције>\n
         --set-section-alignment <назив>=<поравнај>\n
                                          Подешава поравнање <назива> одељка на <поравнај> бајта\n
         --add-section <назив>=<датотека> Додаје одељак <назив> пронађен у <датотеци> на излаз\n
         --update-section <назив>=<датотека>\n
                                          Освежава садржај одељка <назив> са\n
                                          садржајем пронађеним у <датотеци>\n
         --dump-section <назив>=<датотека>Даје садржај одељка <назив> у <датотека>\n
         --rename-section <стари>=<нови>[,<опција>]  Преименује одељак <стари> у <нови>\n
         --long-section-names {enable|disable|keep}\n
                                          Рукује дугим називима одељака у „Coff“ објектима.\n
         --change-leading-char            Приморава стил водећег знака излазног записа\n
         --remove-leading-char            Уклања водећи знак из општих симбола\n
         --reverse-bytes=<број>           Преокреће <број> бајта одједном, у одељцима излаза са садржајем\n
         --redefine-sym <стари>=<нови>    Поново одређује назив симбола <стари> у <нови>\n
         --redefine-syms <датотека>       „--redefine-sym“ за све парове симбола\n
                                          наведених у <датотеци>\n
         --srec-len <број>                Ограничава дужину створених С-записа\n
         --srec-forceS3                   Ограничава врсту створених С-записа на С3\n
         --strip-symbols <датотека>       „-N“ за све симболе наведене у <датотеци>\n
         --strip-unneeded-symbols <датотека>\n
                                          „--strip-unneeded-symbol“ за све симболе наведене\n
                                            у <датотеци>\n
         --keep-symbols <датотека>        „-K“ за све симболе наведене у <датотеци>\n
         --localize-symbols <датотека>    „-L“ за све симболе наведене у <датотеци>\n
         --globalize-symbols <датотека>   „--globalize-symbol“ за све у <датотеци>\n
         --keep-global-symbols <датотека> „-G“ за све симболе наведене у <датотеци>\n
         --weaken-symbols <датотека>      „-W“ за све симболе наведене у <датотеци>\n
         --add-symbol <назив>=[<одељак>:]<вредност>[,<заставице>]  Додаје симбол\n
         --alt-machine-code <индекс>      Користи <индекс>° заменску машину мете\n
         --writable-text                  Означава излазни текст као уписив\n
         --readonly-text                  Означава излазни текст као заштићен од писања\n
         --pure                           Означава излазну датотеку као остраничену питањем\n
         --impure                         Означава излазну датотеку као нечистом\n
         --prefix-symbols <префикс>       Додаје <префикс> на почетак сваког назива симбола\n
         --prefix-sections <префикс>      Додаје <префикс> на почетак сваког назива одељка\n
         --prefix-alloc-sections <префикс>\n
                                          Додаје <префикс> на почетак сваког додељивог\n
                                          назива одељка\n
         --file-alignment <број>          Подешава поравнање ПЕ датотеке на <број>\n
         --heap <резервиши>[,<пошаљи>]    Подешава ПЕ хрпу резервиши/пошаљи на <резервиши>/\n
                                          <пошаљи>\n
         --image-base <адреса>            Подешава основу ПЕ слике на <адресу>\n
         --section-alignment <број>       Подешава поравнање ПЕ одељка на <број>\n
         --stack <резервиши>[,<пошаљи>]   Подешава спремник ПЕ резервисања/слања на <резервиши>/<пошаљи>\n
         --subsystem <назив>[:<издање>]\n
                                          Подешава ПЕ подсистем на <назив> [& <издање>]\n
         --compress-debug-sections        Пакује „DWARF“ одељке прочишћавања користећи „zlib“\n
    \t\t\t\t   Пакује DWARF одељке прочишћавања\n
        --decompress-debug-sections      Распакује „DWARF“ одељке прочишћавања користећи „zlib“\n
         --elf-stt-common=[да|не]         Ствара ЕЛФ опште симболе са „STT_COMMON“\n
                                          врстом\n
         --verilog-data-width <број>      Наводи ширину података, у бајтовима, за верилог излаз\n
      -M  --merge-notes                   Уклања прекомерне уносе у одељцима напомене\n
          --no-merge-notes                Не покушава да уклони прекомерне напомене (основно)\n
      -v --verbose                        Исписује све измењене датотеке предмета\n
      @<датотека>                         Чита опције из <датотеке>\n
      -V --version                        Приказује број издања овог програма\n
      -h --help                           Приказује ову помоћ\n
         --info                           Исписује подржане записе и архитектуре предмета\n

en: Usage: %s <option(s)> in-file(s)
sr: Употреба: %s <опција(е)> датотека(е)

en:  Removes symbols and sections from files
sr:  Уклања симболе и одељке из датотека

en:   -I --input-target=<bfdname>      Assume input file is in format <bfdname>
      -O --output-target=<bfdname>     Create an output file in format <bfdname>
      -F --target=<bfdname>            Set both input and output format to <bfdname>
      -p --preserve-dates              Copy modified/access timestamps to the output
sr:   -I --input-target=<бфдназив>     Сматра да је улазна датотека у запису <бфдназив>
      -O --output-target=<бфдназив>    Прави излазну датотеку у запису <бфдназив>
      -F --target=<бфдназив>           Поставља и улазни и излазни запис на <бфдназив>
      -p --preserve-dates              Умножава измењене/приступне временске ознаке на излаз

en:   -R --remove-section=<name>       Also remove section <name> from the output
         --remove-relocations <name>   Remove relocations from section <name>
         --strip-section-headers       Strip section headers from the output
      -s --strip-all                   Remove all symbol and relocation information
      -g -S -d --strip-debug           Remove all debugging symbols & sections
         --strip-dwo                   Remove all DWO sections
         --strip-unneeded              Remove all symbols not needed by relocations
         --only-keep-debug             Strip everything but the debug information
      -M  --merge-notes                Remove redundant entries in note sections (default)
          --no-merge-notes             Do not attempt to remove redundant notes
      -N --strip-symbol=<name>         Do not copy symbol <name>
         --keep-section=<name>         Do not strip section <name>
      -K --keep-symbol=<name>          Do not strip symbol <name>
         --keep-section-symbols        Do not strip section symbols
         --keep-file-symbols           Do not strip file symbol(s)
      -w --wildcard                    Permit wildcard in symbol comparison
      -x --discard-all                 Remove all non-global symbols
      -X --discard-locals              Remove any compiler-generated symbols
      -v --verbose                     List all object files modified
      -V --version                     Display this program's version number
      -h --help                        Display this output
         --info                        List object formats & architectures supported
      -o <file>                        Place stripped output into <file>
sr:   -R --remove-section=<назив>      Уклања одељак <назив> са излаза
         --remove-relocations <назив>  Уклања премештаје из одељка <назив>
         --strip-section-headers       Отцепљује заглавља одељка из излаза\n
      -s --strip-all                   Уклања све симболе и податке премештаја
      -g -S -d --strip-debug           Уклања све симболе прочишћавања и одељке
         --strip-dwo                   Уклања све „DWO“ одељке
         --strip-unneeded              Уклања све симболе који нису потребни премештају
         --only-keep-debug             Испражњује све осим података прочишћавања
      -M  --merge-notes                Уклања заостале уносе у одељцима напомене (основно)
          --no-merge-notes             Не покушава да уклони заостале напомене
      -N --strip-symbol=<назив>        Не умножава симбол <назив>
         --keep-section=<назив>        Не испражњује одељак <назив>
      -K --keep-symbol=<назив>         Не испражњује симбол <назив>
         --keep-section-symbols        Не испражњује симболе одељка
         --keep-file-symbols           Не испражњује симбол(е) датотеке
      -w --wildcard                    Допушта џокере у поређењу симбола
      -x --discard-all                 Уклања све симболе који нису општи
      -X --discard-locals              Уклања све симболе које је створио преводилац
      -v --verbose                     Исписује све измењене датотеке предмета
      -V --version                     Приказује број издања овог програма
      -h --help                        Приказује ову помоћ
         --info                        Исписује подржане записе и архитектуре предмета
      -o <датотека>                    Поставља испражњени излаз у <датотеку>

en: unrecognized section flag `%s'
sr: непозната опција одељка „%s“

en: supported flags: %s
sr: подржане опције: %s

en: unrecognized symbol flag `%s'
sr: непозната опција симбола „%s“

en: error: %s both copied and removed
sr: грешка: „%s“ је и умножено и уклоњено

en: error: %s both sets and alters VMA
sr: грешка: „%s“ и подешава и мења ВМА

en: error: %s both sets and alters LMA
sr: грешка: „%s“ и подешава и мења ЛМА

en: cannot open '%s': %s
sr: не могу да отворим „%s“ : %s

en: %s: fread failed
sr: %s: није успело ослобађање

en: %s:%d: Ignoring rubbish found on this line
sr: %s:%d: Занемарујем смеће пронађено на овом реду

en: error: section %s matches both remove and copy options
sr: грешка: одељак „%s“ одговара и опцији уклањања и умножавања

en: error: section %s matches both update and remove options
sr: грешка: одељак „%s“ одговара и опцији освежења и уклањања

en: Section %s not found
sr: Нисам нашао одељак „%s“

en: redefining symbols does not work on LTO-compiled object files
sr: поновно дефинисање симбола не ради на „LTO“-преведеним објектним датотекама

en: not stripping symbol `%s' because it is named in a relocation
sr: не огољавам симбол „%s“ јер је именован у премештају

en: 'before=%s' not found
sr: Нисам нашао „before=%s“

en: %s: Multiple redefinition of symbol "%s"
sr: %s: Вишеструко поновно одређивање симбола „%s“

en: %s: Symbol "%s" is target of more than one redefinition
sr: %s: Симбол „%s“ је мета за више од једног поновног одређивања

en: couldn't open symbol redefinition file %s (error: %s)
sr: не могу да отворим датотеку поновног одређивања симбола „%s“ (грешка: %s)

en: %s:%d: garbage found at end of line
sr: %s:%d: пронађено је ђубре на крају реда

en: %s:%d: missing new symbol name
sr: %s:%d: недостаје назив новог симбола

en: %s:%d: premature end of file
sr: %s:%d: прерани крај датотеке

en: stat returns negative size for `%s'
sr: стат враћа негативну величину за „%s“

en: copy from `%s' [unknown] to `%s' [unknown]
sr: умножавам из „%s“ [непознато] у „%s“ [непознато]

en: %s[%s]: Cannot merge - there are relocations against this section
sr: %s[%s]: Не могу да стопим – постоје премештаји за овај одељак

en: corrupt GNU build attribute note: description size not a factor of 4
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: величина описа није фактор 4

en: corrupt GNU build attribute note: wrong note type
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: погрешна врста напомене

en: corrupt GNU build attribute note: note too big
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: напомена је превелика

en: corrupt GNU build attribute note: name too small
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: назив је премали

en: corrupt GNU build attribute note: unsupported version
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: неподжано издање

en: corrupt GNU build attribute note: bad description size
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: лоша величина описа

en: corrupt GNU build attribute note: name not NUL terminated
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: назив није „NUL“ окончан

en: corrupt GNU build attribute notes: excess data at end
sr: оштећена напомена атрибута Гну изградње: превише података на крају

en: bad GNU build attribute notes: no known versions detected
sr: лоше напомене атрибута Гну изградње: нисам открио позната издања

note: This happens with glibc.  No idea why.
en: %s[%s]: Warning: version note missing - assuming version 3
sr: %s[%s]: Упозорење: недостаје напомена издања – подразумевам издање 3

en: bad GNU build attribute notes: multiple different versions
sr: лоше напомене атрибута Гну изградње: више различитих издања

en: %s[%s]: Note - dropping 'share' flag as output format is not COFF
sr: %s[%s]: Напомена – одбацујем заставицу „share“ као формат излаза није „COFF“

en: %s[%s]: 'large' flag is ELF x86-64 specific
sr: %s[%s]: заставица „large“ је посебна за ELF x86-64

note: PR 17636: Call non-fatal so that we return to our parent who may need to tidy temporary files.
en: unable to change endianness of '%s'
sr: не могу да променим крајњост за „%s“

en: unable to modify '%s' due to errors
sr: не могу да изменим „%s“ због грешака

en: error: the input file '%s' has no sections
sr: грешка: улазна датотека „%s“ нема одељке

en: --compress-debug-sections=[zlib|zlib-gnu|zlib-gabi|zstd] is unsupported on `%s'
sr: --compress-debug-sections=[zlib|zlib-gnu|zlib-gabi|zstd] није подржано на „%s“

en: --elf-stt-common=[yes|no] is unsupported on `%s'
sr: --elf-stt-common=[да|не] није подржано на „%s“

en: --strip-section-headers is unsupported on `%s'
sr: „--strip-section-headers“ није подржано на „%s“

en: copy from `%s' [%s] to `%s' [%s]
sr: умножавам из „%s“ [%s] у „%s“ [%s]

en: Input file `%s' ignores binary architecture parameter.
sr: Улазна датотека „%s“ занемарује бинарне параметре архитектуре.

en: Unable to recognise the format of the input file `%s'
sr: Не могу да препознам запис улазне датотеке „%s“

en: Output file cannot represent architecture `%s'
sr: Излазна датотека не може да представља архитектуру „%s“

en: warning: file alignment (0x%<PRIx64>) > section alignment (0x%<PRIx64>)
sr: упозорење: поравнање датотеке (0x%<PRIx64>) > поравнање одељка (0x%<PRIx64>)

en: can't add section '%s'
sr: не могу да додам одељак „%s“

en: can't create section `%s'
sr: не могу да направим одељак „%s“

en: error: %s not found, can't be updated
sr: грешка: нисам нашао „%s“, не може бити освежено

en: warning: could not load note section
sr: упозорење : не могу да учитам одељак напомене

en: warning: failed to set merged notes size
sr: упозорење: нисам успео да подесим спојену величину напомена

en: can't dump section '%s' - it does not exist
sr: не могу да избацим одељак „%s“ – не постоји

en: can't dump section - it has no contents
sr: не могу да избацим одељак – не садржи ништа

en: could not open section dump file
sr: не могу да отворим датотеку избачаја одељка

en: error writing section contents to %s (error: %s)
sr: грешка писања садржаја одељка у „%s“ (грешка: %s)

en: could not retrieve section contents
sr: не могу да довучем садржај одељка

en: %s: debuglink section already exists
sr: %s: већ постоји одељак везе прочишћавања

en: cannot create debug link section `%s'
sr: не могу да направим одељак прочишћавања „%s“

en: Can't fill gap after section
sr: Не могу да попуним јаз након одељка

en: can't add padding
sr: не могу да додам попуну

en: error: failed to locate merged notes
sr: грешка: нисам успео да нађем спојене напомене

en: error: failed to merge notes
sr: грешка: нисам успео да спојим напомене

en: error: failed to copy merged notes into output
sr: грешка: нисам успео да умножим спојене напомене у излаз

en: %s: Could not find any mergeable note sections
sr: %s: Не могу да нађем ниједан спојиви одељак напомена

en: cannot fill debug link section `%s'
sr: не могу да попуним одељак прочишћавања „%s“

en: error copying private BFD data
sr: нисам успео да умножим личне БФД податке

en: this target does not support %lu alternative machine codes
sr: ова мета не подржава %lu заменске кодове машине

en: treating that number as an absolute e_machine value instead
sr: сматрам тај број за апсолутну вредност „e_machine“

en: ignoring the alternative value
sr: занемарујем заменску вредност

en: sorry: copying thin archives is not currently supported
sr: извините: умножавање танане архиве тренутно није подржано

en: cannot create tempdir for archive copying (error: %s)
sr: не могу да направим привремениу директоријум за умножавање архиве (грешка: %s)

en: warning: illegal pathname found in archive member: %s
sr: упозорење: нађох неисправан назив путање у члану архиве: %s

en: warning: using the basename of the member instead: %s
sr: упозорење: користим назив основе члана: %s

en: Unable to recognise the format of file
sr: Не могу да препознам запис датотеке

en: error: the input file '%s' is empty
sr: грешка: улазна датотека „%s“ је празна

en: --compress-debug-sections=zstd: binutils is not built with zstd support
sr: --compress-debug-sections=zstd: binutils није изграђен са „zstd“ подршком

en: --add-gnu-debuglink ignored for archive %s
sr: „--add-gnu-debuglink“ је занемарено за архиву „%s“

en: Multiple renames of section %s
sr: Вишеструка преименовања одељка %s

en: error in private header data
sr: грешка у личним подацима заглавља

en: failed to create output section
sr: нисам успео да направим излазни одељак

en: failed to set size
sr: нисам успео да подесим величину

en: failed to set vma
sr: нисам успео да подесим вма

en: failed to set alignment
sr: нисам успео да подесим поравнање

en: output section %s's alignment does not match its VMA
sr: поравнање „%s“ одељка излаза се не поклапа са својим VMA

en: output section %s's alignment does not match its LMA
sr: поравнање „%s“ одељка излаза се не поклапа са својим LMA

en: failed to copy private data
sr: нисам успео да умножим личне податке

en: relocation count is negative
sr: укупност премештаја је негативна

note: User must pad the section up in order to do this.
en: cannot reverse bytes: length of section %s must be evenly divisible by %d
sr: не могу да преокренем бајтове: дужина одељка %s мора бити парно дељива са %d

en: can't create debugging section
sr: не могу да направим одељак прочишћавања

en: can't set debugging section contents
sr: не могу да подесим садржај одељка прочишћавања

en: don't know how to write debugging information for %s
sr: не знам како да упишем податке прочишћавања за %s

en: could not create temporary file to hold stripped copy
sr: не могу да створим привремену датотеку да држим огољени примерак

en: %s: bad version in PE subsystem
sr: %s: лоше издање у ПЕ подсистему

en: unknown PE subsystem: %s
sr: непознат ПЕ подсистем: %s

en: bad format for %s
sr: лош запис за „%s“

en: cannot open: %s: %s
sr: не могу да отворим: %s: %s

en: byte number must be non-negative
sr: број бајта мора бити не-негативан

en: architecture %s unknown
sr: непозната архитектура %s

en: interleave must be positive
sr: преплетање мора бити позитивно

en: interleave width must be positive
sr: ширина преплетања мора бити позитивна

en: unrecognized --compress-debug-sections type `%s'
sr: непозната „--compress-debug-sections“ врста „%s“

en: unrecognized --elf-stt-common= option `%s'
sr: непозната „--elf-stt-common“ опција „%s“

en: Warning: truncating gap-fill from 0x%<PRIx64> to 0x%x
sr: Упозорење: скраћујем испуну јаза од 0x%<PRIx64> до 0x%x

en: bad format for --set-section-alignment: argument needed
sr: лош запис за „--set-section-alignment“: потребан је аргумент

en: bad format for --set-section-alignment: numeric argument needed
sr: лош запис за „--set-section-alignment“: потребан је бројевни аргумент

en: bad format for --set-section-alignment: alignment is not a power of two
sr: лош запис за „--set-section-alignment“: поравнање није степен двојке

en: unknown long section names option '%s'
sr: непозната дуга опција назива одељка „%s“

en: unable to parse alternative machine code
sr: не могу да обрадим заменски код машине

en: number of bytes to reverse must be positive and even
sr: број бајтова за преокретање мора бити позитиван и паран

en: Warning: ignoring previous --reverse-bytes value of %d
sr: Упозорење: занемарујем претходну вредност „--reverse-bytes“ од %d

en: %s: invalid reserve value for --heap
sr: %s: неисправна вредност резерве за „--heap“

en: %s: invalid commit value for --heap
sr: %s: неисправна вредност предаје за „--heap“

en: --section-alignment argument is not a power of two: %s - ignoring
sr: „--section-alignment“ аргумент није степен двојке: %s – занемарујем

en: %s: invalid reserve value for --stack
sr: %s: неисправна вредност резерве за „--stack“

en: %s: invalid commit value for --stack
sr: %s: неисправна вредност предаје за „--stack“

en: error: verilog data width must be 1, 2, 4, 8 or 16
sr: грешка: ширина верилог података мора бити 1, 2, 4, 8 или 16

en: --globalize-symbol(s) is incompatible with -G/--keep-global-symbol(s)
sr: „--globalize-symbol(s)“ није сагласно са „-G/--keep-global-symbol(s)“

en: interleave start byte must be set with --byte
sr: почетни бајт преплетања мора бити подешен опцијом „--byte“

en: byte number must be less than interleave
sr: број бајтова мора бити мањи од преплетања

en: interleave width must be less than or equal to interleave - byte`
sr: ширина преплетања мора бити мања од или иста као преплетање – byte`

en: unknown input EFI target: %s
sr: непозната улазна ЕФИ мета: %s

en: unknown output EFI target: %s
sr: непозната излазна ЕФИ мета: %s

en: warning: could not create temporary file whilst copying '%s', (error: %s)
sr: упозорење: не могу да направим привремену датотеку док умножавам „%s“ (грешка: %s)

en: %s %s%c0x%<PRIx64> never used
sr: %s %s%c0x%<PRIx64> никад коришћено

en: Usage: %s <option(s)> <file(s)>
sr: Употреба: %s <опција(е)> <датотека(е)>

en:  Display information from object <file(s)>.
sr:  Приказује податке из <датотеке(а)> предмета.

en:  At least one of the following switches must be given:
sr:  Барем један од следећих прекидача мора бити дат:

en:   -a, --archive-headers    Display archive header information
sr:   -a, --archive-headers    Приказује информације заглавља архиве

en:   -f, --file-headers       Display the contents of the overall file header
sr:   -f, --file-headers       Приказује садржаје преклопних заглавља датотеке

en:   -p, --private-headers    Display object format specific file header contents
sr:   -p, --private-headers    Приказује садржај заглавља датотеке специфичне за формат објекта

en:   -P, --private=OPT,OPT... Display object format specific contents
sr:   -P, --private=OPT,OPT... Приказује садржај специфичан формату објекта

en:   -h, --[section-]headers  Display the contents of the section headers
sr:   -h, --[одељка-]заглавља  Приказује садржај заглавља одељка

en:   -x, --all-headers        Display the contents of all headers
sr:   -x, --all-headers        Приказује садржај свих заглавља

en:   -d, --disassemble        Display assembler contents of executable sections
sr:   -d, --disassemble        Приказује садржај асемблера извршних одељака

en:   -D, --disassemble-all    Display assembler contents of all sections
sr:   -D, --disassemble        Приказује садржај асемблера свих одељака

en:       --disassemble=<sym>  Display assembler contents from <sym>
sr:       --disassemble=<сим>  Приказује садржај асемблера за <сим>

en:   -S, --source             Intermix source code with disassembly
sr:   -S, --source             Меша изворни код са рашчлањивачем

en:       --source-comment[=<txt>] Prefix lines of source code with <txt>
sr:       --source-comment[=<текст>] Ставља <текст> као префикс изворног кода

en:   -s, --full-contents      Display the full contents of all sections requested
sr:   -s, --full-contents      Приказује пун садржај свих захтеваних одељака

en:   -Z, --decompress         Decompress section(s) before displaying their contents
sr:   -Z, --decompress         Распакује одељак(е) пре приказивања њиховог садржаја

en:   -g, --debugging          Display debug information in object file
sr:   -g, --debugging          Приказује информације прочишћавања у објектној датотеци

en:   -e, --debugging-tags     Display debug information using ctags style
sr:   -e, --debugging-tags     Приказује информације прочишћавања користећи „ctags“ стил

en:   -G, --stabs              Display (in raw form) any STABS info in the file
sr:   -G, --stabs              Приказује (у сировом облики+у) све „STABS“ информације у датотеци

en:   -W, --dwarf[a/=abbrev, A/=addr, r/=aranges, c/=cu_index, L/=decodedline,
                  f/=frames, F/=frames-interp, g/=gdb_index, i/=info, o/=loc,
                  m/=macro, p/=pubnames, t/=pubtypes, R/=Ranges, l/=rawline,
                  s/=str, O/=str-offsets, u/=trace_abbrev, T/=trace_aranges,
                  U/=trace_info]
                               Display the contents of DWARF debug sections
sr:   -W, --dwarf[a/=скраћеница, A/=адреса, r/=ређање, c/=cu_индекс, L/=декодирани_ред,
                  f/=кадрови, F/=кадрова-интерп, g/=gdb_индекс, i/=инфо, o/=лок,
                  m/=макро, p/=пуб_називи, t/=пуб_врсте, R/=Осези, l/=сирови_ред,
                  s/=ниска, O/=помераји-ниске, u/=скраћ_трага, T/=ређање_трага,
                  U/=инфо_трага]
                               Приказује садржај одељака „DWARF“ прочишћавања

en:   -Wk,--dwarf=links        Display the contents of sections that link to
                                separate debuginfo files
sr:   -Wk,--dwarf=links        Приказује садржај одељака који повезују на одвојене
                               датотеке информација прочишћавања

en:   -WK,--dwarf=follow-links
                               Follow links to separate debug info files (default)
sr:   -WK,--dwarf=follow-links
                               Прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања (основно)

en:   -WN,--dwarf=no-follow-links
                               Do not follow links to separate debug info files
sr:   -WN,--dwarf=no-follow-links
                               Не прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања

en:   -WK,--dwarf=follow-links
                               Follow links to separate debug info files
sr:   -WK,--dwarf=follow-links
                               Прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања

en:   -WN,--dwarf=no-follow-links
                               Do not follow links to separate debug info files
                                (default)
sr:   -WN,--dwarf=no-follow-links
                               Не прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања
                                (основно)

en:   -WD --dwarf=use-debuginfod
                               When following links, also query debuginfod servers (default)
sr:   -WD --dwarf=use-debuginfod
                               Када прати везе, такође пропитује сервере позадинца информација прочишћавања (основно)

en:   -WE --dwarf=do-not-use-debuginfod
                               When following links, do not query debuginfod servers
sr:   -WE --dwarf=do-not-use-debuginfod
                               Када прати везе, не пропитује сервере позадинца информација прочишћавања

en:   -L, --process-links      Display the contents of non-debug sections in
                                separate debuginfo files.  (Implies -WK)
sr:   -L, --process-links      Приказује садржај одељака не-прочишћавања у
                               одвојеним датотекама информација прочишћавања.  (Подразумева „-WK“)

en:       --ctf[=SECTION]      Display CTF info from SECTION, (default `.ctf')
sr:       --ctf[=ОДЕЉАК]      Приказује „CTF“ податке из ОДЕЉКА, (основно је „.ctf“)

en:       --sframe[=SECTION]   Display SFrame info from SECTION, (default '.sframe')
sr:       --sframe[=ОДЕЉАК]   Приказује „SFrame“ инфо из ОДЕЉКА, (основно „.sframe“)

en:   -t, --syms               Display the contents of the symbol table(s)
sr:   -t, --syms               Приказује садржај табеле(а) симбола

en:   -T, --dynamic-syms       Display the contents of the dynamic symbol table
sr:   -T, --dynamic-syms       Приказује садржај динамичке табеле симбола

en:   -r, --reloc              Display the relocation entries in the file
sr:   -r, --reloc              Приказује уносе премештања у датотеци

en:   -R, --dynamic-reloc      Display the dynamic relocation entries in the file
sr:   -R, --reloc              Приказује динамичке уносе премештања у датотеци

en:   @<file>                  Read options from <file>
sr:   @<датотека>              Чита опције из <датотеке>

en:   -v, --version            Display this program's version number
sr:   -V --version             Приказује издање овог програма

en:   -i, --info               List object formats and architectures supported
sr:   -i, --info               Исписује подржане објектне формате и архитектуре

en:   -H, --help               Display this information
sr:   -H --help                Приказује ове информације

en: 
     The following switches are optional:
sr: 
     Следећи прекидачи су опционални:

en:   -b, --target=BFDNAME           Specify the target object format as BFDNAME
sr:   -b, --target=БФДНАЗИВ          Наводи формат објекта мете као БФДНАЗИВ

en:   -m, --architecture=MACHINE     Specify the target architecture as MACHINE
sr:   -m, --architecture=РАЧУНАР     Наводи циљну архитектуру као РАЧУНАР

en:   -j, --section=NAME             Only display information for section NAME
sr:   -j, --section=НАЗИВ            Само приказује информације за одељак НАЗИВ

en:   -M, --disassembler-options=OPT Pass text OPT on to the disassembler
sr:   -M, --disassembler-options=ОПЦ Убацује текст ОПЦ у рашчлањивач

en:   -EB --endian=big               Assume big endian format when disassembling
sr:   -EB --endian=велика            Подразумева формат велике крајњости приликом рашчлањивања

en:   -EL --endian=little            Assume little endian format when disassembling
sr:   -EL --endian=мала              Подразумева формат мале крајњости приликом рашчлањивања

en:       --file-start-context       Include context from start of file (with -S)
sr:       --file-start-context       Укључује саджај са почетка датотеке (са „-S“)

en:   -I, --include=DIR              Add DIR to search list for source files
sr:   -I, --include=ДИР              Додаје ДИР на списак претраге за изворне датотеке

en:   -l, --line-numbers             Include line numbers and filenames in output
sr:   -l, --line-numbers             Укључује бројеве редова и називе датотека на излазу

en:   -F, --file-offsets             Include file offsets when displaying information
sr:   -F, --file-offsets             Укључује помераје датотека приликом приказивања информација

en:   -C, --demangle[=STYLE]         Decode mangled/processed symbol names
sr:   -C, --demangle[=СТИЛ]          Декодира прекрштене/обрађене називе симбола

en:                                    STYLE can be
sr:                                    СТИЛ може бити

en:       --recurse-limit            Enable a limit on recursion whilst demangling
                                      (default)
sr:       --recurse-limit            Укључује ограничење понављања приликом раскршћавања
                                     (основно)

en:       --no-recurse-limit         Disable a limit on recursion whilst demangling
sr:       --no-recurse-limit         Искључује ограничење понављања приликом раскршћавања

en:   -w, --wide                     Format output for more than 80 columns
sr:   -w, --wide                     Обликује излаз за више од 80 колона

en:   -U[d|l|i|x|e|h]                Controls the display of UTF-8 unicode characters
      --unicode=[default|locale|invalid|hex|escape|highlight]
sr:   -U[d|l|i|x|e|h]                Контролише приказ УТФ-8 јуникод знакова
      --unicode=[default|locale|invalid|hex|escape|highlight]

en:   -z, --disassemble-zeroes       Do not skip blocks of zeroes when disassembling
sr:   -z, --disassemble-zeroes       Не прескаче блокове нула приликом рашчлањивања

en:       --start-address=ADDR       Only process data whose address is >= ADDR
sr:       --start-address=АДР        Само обрађује податке чија адреса је >= АДР

en:       --stop-address=ADDR        Only process data whose address is < ADDR
sr:       --stop-address=АДР         Само обрађује податке чија адреса је < АДР

en:       --no-addresses             Do not print address alongside disassembly
sr:       --no-addresses             Не исписује адресе уз рашчлањивање

en:       --prefix-addresses         Print complete address alongside disassembly
sr:       --prefix-addresses         Исписује потпуну адресу уз рашчлањивање

en:       --[no-]show-raw-insn       Display hex alongside symbolic disassembly
sr:       --[no-]show-raw-insn       Приказује хексадецимално уз симболичко рашчлањивање

en:       --insn-width=WIDTH         Display WIDTH bytes on a single line for -d
sr:       --insn-width=ШИРИНА        Приказује ШИРИНА бајтова у једном реду за „-d“

en:       --adjust-vma=OFFSET        Add OFFSET to all displayed section addresses
sr:       --adjust-vma=ПОМЕРАЈ       Додаје ПОМЕРАЈ свим приказаним адресама одељка

en:       --show-all-symbols         When disassembling, display all symbols at a given address
sr:       --show-all-symbols         Приликом рашчлањивања, приказује све симболе на датој адреси

en:       --special-syms             Include special symbols in symbol dumps
sr:       --special-syms             Укључује нарочите симболе у испису симбола

en:       --inlines                  Print all inlines for source line (with -l)
sr:       --inlines                  Исписује сва надовезивања за изворни ред (са „-l“)

en:       --prefix=PREFIX            Add PREFIX to absolute paths for -S
sr:       --prefix=ПРЕФИКС           Додаје ПРЕФИКС апсолутним путањама за „-S“

en:       --prefix-strip=LEVEL       Strip initial directory names for -S
sr:       --prefix-strip=НИВО        Испражњује почетне називе директоријума за „-S“

en:       --dwarf-depth=N            Do not display DIEs at depth N or greater
sr:       --dwarf-depth=N            Не приказује „DIE“-е на дубини N или већој

en:       --dwarf-start=N            Display DIEs starting at offset N
sr:       --dwarf-start=N            Приказује „DIE“ почевши на померају N

en:       --dwarf-check              Make additional dwarf consistency checks.
sr:       --dwarf-check              Одрађује додатна проверавања „dwarf“ доследности.

en:       --ctf-parent=NAME          Use CTF archive member NAME as the CTF parent
sr:       --ctf-parent=НАЗИВ         Користи НАЗИВ „CTF“ члана архиве као родитеља „CTF“-а

en:       --visualize-jumps          Visualize jumps by drawing ASCII art lines
sr:       --visualize-jumps          Приказује скокове исцртавајући редове АСКРИ симболима

en:       --visualize-jumps=color    Use colors in the ASCII art
sr:       --visualize-jumps=боја     Користи боје у АСКРИ испису

en:       --visualize-jumps=extended-color
                                     Use extended 8-bit color codes
sr:       --visualize-jumps=проширена-боја
                                     Користи проширене 8-битне кодове боје

en:       --visualize-jumps=off      Disable jump visualization
sr:       --visualize-jumps=off      Искључује приказивање скока

en:       --disassembler-color=off       Disable disassembler color output.
sr:       --disassembler-color=off       Искључује обојени излаз растављача.

en:       --disassembler-color=terminal  Enable disassembler color output if displaying on a terminal. (default)
sr:       --disassembler-color=terminal  Укључује обојени излаз растављача ако приказује на терминалу. (основно)

en:       --disassembler-color=off       Disable disassembler color output. (default)
sr:       --disassembler-color=off       Искључује обојени излаз растављача. (основно)

en:       --disassembler-color=terminal  Enable disassembler color output if displaying on a terminal.
sr:       --disassembler-color=terminal  Укључује обојени излаз растављача ако приказује на терминалу.

en:       --disassembler-color=on        Enable disassembler color output.
sr:       --disassembler-color=on        Укључује обојени излаз растављача.

en:       --disassembler-color=extended  Use 8-bit colors in disassembler output.
sr:       --disassembler-color=extended  Користи 8-битне боје у излазу растављача.

en: 
    Options supported for -P/--private switch:
sr: 
    Подржане опције за прекидач „-P/--private“:

en: section '%s' mentioned in a -j option, but not found in any input file
sr: одељак „%s“ је поменут у опцији „-j“, али га нема ни у једној улазној датотеци

en: Sections:
sr: Одељци:

en: Idx %-*s Size      %-*s%-*sFile off  Algn
sr: Idx %-*s Величина      %-*s%-*sДатотека  Поравн

en:   Flags
sr:   Опције

en: failed to read symbol table from: %s
sr: нисам успео да прочитам табелу симбола из: %s

en: error message was
sr: порука грешке беше

en: %s: not a dynamic object
sr: %s: није динамички објекат

en:  (File Offset: 0x%lx)
sr:  (Померај датотеке: 0x%lx)

en: source file %s is more recent than object file
sr: датотека извора „%s“ је новија од датотеке објекта

en: disassembly color not correctly selected
sr: боја рашчлањења није правилно изабрана

en: 	... (skipping %lu zeroes, resuming at file offset: 0x%lx)
sr: 	... (прескачем %lu нуле, настављам на померају датотеке: 0x%lx)

en: disassemble_fn returned length %d
sr: „disassemble_fn“ даје дужину %d

en: Reading section %s failed because: %s
sr: Нисам успео да прочитам одељак %s због: %s

en: 
    Disassembly of section %s:
sr: 
    Растављање одељка %s:

en: can't use supplied machine %s
sr: не могу да користим достављену машину %s

en: can't disassemble for architecture %s
sr: не могу да раставим за архитектуру %s

en: 
    Section '%s' has an invalid size: %#<PRIx64>.
sr: 
    Одељак „%s“ има неисправну величину: %#<PRIx64>.

en: 
    Can't get contents for section '%s'.
sr: 
    Не могу да добавим садржај за одељак „%s“.

en: File %s does not contain any dwarf debug information
sr: Датотека „%s“ не садржи никакве „dwarf“ податке прочишћавања

en: No %s section present
sr: Нема %s одељка

en: reading %s section of %s failed: %s
sr: читање „%s“ одељка %s поља: %s

en: Contents of %s section:
sr: Садржај одељка %s:

en: architecture: %s,
sr: архитектура: %s,

en: flags 0x%08x:
sr: опције 0x%08x:

en: 
    start address 0x
sr: 
    почетна адреса 0x

en: warning
sr: упозорење

en: error
sr: грешка

en: CTF error: cannot get CTF errors: `%s'
sr: „CTF“ грешка: не могу да добавим „CTF“ грешке: %s

en: 
    CTF archive member: %s:
sr: 
    Члан „CTF“ архиве: %s:

en: Iteration failed: %s, %s
sr: Понављање није успело: %s, %s

en: CTF open failure: %s
sr: Нисам успео да отворим „CTF“: %s

en: Contents of CTF section %s:
sr: Садржај „CTF“ одељка %s:

en: CTF archive member open failure: %s
sr: неуспех отварања члана „CTF“ архиве: %s

en: Contents of the SFrame section %s:
sr: Садржај одељка „SFrame“ „%s“:

en: warning: private headers incomplete: %s
sr: упозорење: лична заглавља су непотпуна: %s

en: option -P/--private not supported by this file
sr: опција „-P/--private“ није подржана овом датотеком

en: target specific dump '%s' not supported
sr: нарочит избачај мете „%s“ није подржан

en: Contents of section %s:
sr: Садржај одељка %s:

en:   (Starting at file offset: 0x%lx)
sr:   (Почињем на померају датотеке: 0x%lx)

en:  NOTE: This section is compressed, but its contents have NOT been expanded for this dump.
sr:  НАПОМЕНА: Овај одељак је сажет, али његов садржај НИЈЕ раширен за овај избачај.

en: no symbols
sr: нема симбола

en: no information for symbol number %ld
sr: нема података за број симбола %ld

en: could not determine the type of symbol number %ld
sr: не могу да одредим врсту броја симбола %ld

en: failed to read relocs in: %s
sr: нисам успео да прочитам премештања у: %s

en: 
    %s:     file format %s
sr: 
    %s:     запис датотеке %s

en: %s: printing debugging information failed
sr: %s: није успело исписивање података прочишћавања

en: In archive %s:
sr: У архиви %s:

note: Prevent corrupted files from spinning us into an infinite loop.  100 is an arbitrary heuristic.
en: Archive nesting is too deep
sr: Угнежђење архиве је предубоко

en: In nested archive %s:
sr: У угнежденој архиви %s:

en: error: the start address should be before the end address
sr: грешка: адреса почетка мора бити пре адресе краја

en: error: the stop address should be after the start address
sr: грешка: адреса краја мора бити након адресе почетка

en: error: prefix strip must be non-negative
sr: грешка: исцепак префикса мора бити не-негативан

en: error: instruction width must be positive
sr: грешка: ширина инструкције мора бити позитивна

en: unrecognized argument to --visualize-option
sr: непознати аргументи за „--visualize-option“

en: unrecognized argument to --disassembler-color
sr: непознат аргумент за „--disassembler-color“

en: unrecognized -E option
sr: непозната опција „-E“

en: unrecognized --endian type `%s'
sr: непозната „--endian“ врста „%s“

en: For AVR ELF files:
      mem-usage       Display memory usage
      avr-prop        Display contents of .avr.prop section
      avr-deviceinfo  Display contents of .note.gnu.avr.deviceinfo section
sr: За AVR ELF датотеке:
      mem-usage       Приказује коришћење меморије
      avr-prop        Приказује садржај одељка „.avr.prop“
      avr-deviceinfo  Приказује садржај одељка „.note.gnu.avr.deviceinfo“

en: Warning: section %s has a negative size of %ld bytes, saturating to 0 bytes
sr: Упозорење: одељак „%s“ има негативну величину од %ld бајта, са засићењем на 0 бајтова

en: Warning: section %s has an impossible size of %lu bytes, truncating to %lu bytes
sr: Упозорење: одељак %s има немогућу величину од %lu бајта, скраћујем на %lu бајта

en: For Mach-O files:
      header           Display the file header
      section          Display the segments and sections commands
      map              Display the section map
      load             Display the load commands
      dysymtab         Display the dynamic symbol table
      codesign         Display code signature
      seg_split_info   Display segment split info
      compact_unwind   Display compact unwinding info
      function_starts  Display start address of functions
      data_in_code     Display data in code entries
      twolevel_hints   Display the two-level namespace lookup hints table
      dyld_info        Display dyld information
sr: За Мах-O датотеке:
      header           Приказује заглавље датотеке
      section          Приказује наредбе подеока и одељака
      map              Приказује мапу одељка
      load             Приказује наредбе учитавања
      dysymtab         Приказује динамичку табелу симбола
      codesign         Приказује потпис кода
      seg_split_info   Приказује податке поделе подеока
      compact_unwind   Приказује сажете податке одмотавања
      function_starts  Приказује почетну адресу функција
      data_in_code     Приказује податке у уносима кода
      twolevel_hints   Приказује табелу погодака тражења називног простора са два нивоа
      dyld_info        Приказује „dyld“ податке

en: Mach-O header:
sr: Мах-O заглавље:

en:  magic     : %08lx
sr:  магија    : %08lx

en:  cputype   : %08lx (%s)
sr:  цпј_врста : %08lx (%s)

en:  cpusubtype: %08lx
sr:  цпјподврста: %08lx

en:  filetype  : %08lx (%s)
sr:  датотека  : %08lx (%s)

en:  ncmds     : %08lx (%lu)
sr:  бр_наредби     : %08lx (%lu)

en:  sizeofcmds: %08lx (%lu)
sr:  величина_наредби: %08lx (%lu)

en:  flags     : %08lx (
sr:  опције     : %08lx (

en:  reserved  : %08x
sr:  резервисано  : %08x

en: Segments and Sections:
sr: Подеоци и одељци:

en:  #: Segment name     Section name     Address
sr:  #: Назив подеока    Назив одељка     Адреса

en: cannot read rebase dyld info
sr: не могу да прочитам „dyld“ податке прекалемљивања

en: cannot read bind dyld info
sr: не могу да прочитам „dyld“ податке свезе

en: cannot read weak bind dyld info
sr: не могу да прочитам „dyld“ податке слабе свезе

en: cannot read lazy bind dyld info
sr: не могу да прочитам „dyld“ податке лење свезе

en: cannot read export symbols dyld info
sr: не могу да прочитам „dyld“ податке симбола извоза

en:   [bad block length]
sr:   [лоша дужина блока]

en:   %u index entry:
     |   %u index entries:
sr[0]:   %u унос индекса:
sr[1]:   %u уноса индекса:
sr[2]:   %u уноса индекса:

en:   index entry %u: type: %08x, offset: %08x
sr:   унос индекса %u: врста: %08x, померај: %08x

en:   version:           %08x
sr:   издање:                %08x

en:   flags:             %08x
sr:   опције:                %08x

en:   hash offset:       %08x
sr:   хеш померај:           %08x

en:   ident offset:      %08x (- %08x)
sr:   идент померај:         %08x (- %08x)

en:    identity: %s
sr:    идентитет: %s

en:   nbr special slots: %08x (at offset %08x)
sr:   бр. посебних слотова:  %08x (на померају %08x)

en:   nbr code slots:    %08x
sr:   бр. кодних слотова:    %08x

en:   code limit:        %08x
sr:   ограничење кода:       %08x

en:   hash size:         %02x
sr:   хеш величина:          %02x

en:   hash type:         %02x (%s)
sr:   хеш врста:             %02x (%s)

en:   spare1:            %02x
sr:   резерва1:              %02x

en:   page size:         %02x
sr:   величина странице:     %02x

en:   spare2:            %08x
sr:   резерва2:              %08x

en:   scatter offset:    %08x
sr:   померај расејања:      %08x

en:   [truncated block]
sr:   [скраћени блок]

en:  magic : %08x (%s)
sr:  магија :  %08x (%s)

en:  length: %08x
sr:  дужина:   %08x

en: cannot read code signature data
sr: не могу да прочитам податке потписа кода

en: cannot read segment split info
sr: не могу да прочитам податке поделе подеока

en: segment split info is not nul terminated
sr: подаци поделе подеока не завршавају се ничим

en:   32 bit pointers:
sr:   показивачи 32 бита:

en:   64 bit pointers:
sr:   показивачи 64 бита:

en:   PPC hi-16:
sr:   ППЦ hi-16:

en:   Unhandled location type %u
sr:   Неподржана врста места %u

en: cannot read function starts
sr: не могу да прочитам почетке функција

en: cannot read data_in_code
sr: не могу да читам „data_in_code“

en: cannot read twolevel hints
sr: не могу да прочитам поготке два нивоа

en: cannot read build tools
sr: не могу да прочитам алате изградње

en: For PE files:
      header      Display the file header
      sections    Display the section headers
sr: За PE датотеке:
      header      Приказује заглавље датотеке
      sections    Приказује заглавља одељка

en: unknown: 0x%x
sr: непознато: 0x%x

en: 
      File header not present
sr: 
      Заглавље датотеке није присутно

en: 
      File Header (at offset 0):
sr: 
      Заглавље датотеке (на померају 0):

en: Bytes on Last Page:		%d
sr: Бајтови на последњој страници:		%d

en: Pages In File:			%d
sr: Страница у датотеци:			%d

en: Relocations:			%d
sr: Премештаји:			%d

en: Size of header in paragraphs:	%d
sr: Величина заглавља у пасусима:	%d

en: Min extra paragraphs needed:	%d
sr: Најмање потребних додатних пасуса:	%d

en: Max extra paragraphs needed:	%d
sr: Највише потребних додатних пасуса:	%d

en: Initial (relative) SS value:	%d
sr: Почетна (релативна) SS вредност:	%d

en: Initial SP value:		%d
sr: Почетна SP вредност:		%d

en: Checksum:			%#x
sr: Сума провере:			%#x

en: Initial IP value:		%d
sr: Почетна IP вредност:		%d

en: Initial (relative) CS value:	%d
sr: Почетна (релативна) CS вредност:	%d

en: File address of reloc table:	%d
sr: Адреса датотеке табеле премештаја:	%d

en: Overlay number:			%d
sr: Број преклапања:			%d

en: OEM identifier:			%d
sr: OEM одредник:			%d

en: OEM information:		%#x
sr: OEM информација:		%#x

en: File address of new exe header:	%#lx
sr: Адреса датотеке новог „exe“ заглавља:	%#lx

en: Stub message:
sr: Привидна порука:

en: 
      Image Header (at offset %#lx):
sr: 
      Заглавље слике (на померају %#lx):

en: Machine Number:			%#x		- %s
sr: Број машине:			%#x		- %s

en: Number of sections:		\%d
sr: Број одељака:		\%d

en: Time/Date:			%#08lx	-
sr: Време/датум:			%#08lx	-

en: not set
sr: није подешено

en: Symbol table offset:		%#08lx
sr: Померај табеле симбола:		%#08lx

en: Number of symbols:		\%ld
sr: Број симбола:		\%ld

en: Optional header size:		%#x
sr: Опционална величина заглавља:		%#x

en: Flags:				0x%04x		-
sr: Заставице:				0x%04x		-

en: 
      Optional 64-bit AOUT Header (at offset %#lx):
sr: 
      Изборно AOUT заглавље 64-бита (на померају %#lx):

en: error: unable to read AOUT and PE+ headers
sr: грешка: не могу да прочитам AOUT и PE+ заглавља

en: Magic:				%x		- %s
sr: Магија:				%x		- %s

en: Unknown
sr: Непознато

en: Version:			%x
sr: Издање:			%x

en: Text Size:			%#lx
sr: Величина текста:			%#lx

en: Data Size:			%#lx
sr: Величина података:			%#lx

en: BSS Size:			%#lx
sr: BSS величина:			%#lx

en: Entry Point:			%#lx
sr: Улазна тачка:			%#lx

en: Text Start:			%#lx
sr: Почетак текста:			%#lx

note: There is no data_start field in the PE+ standard header.
en: 
      Optional PE+ Header (at offset %#lx):
sr: 
      Изборно PE+ заглавље (на померају %#lx):

en: Image Base:			%#lx
sr: Основа слике:			%#lx

en: Section Alignment:		%#lx
sr: Поравнање одељка:		%#lx

en: File Alignment:			%#lx
sr: Поравнање датотеке:			%#lx

en: Major OS Version:		%d
sr: Главно издање ОС-а:		%d

en: Minor OS ersion:		%d
sr: Споредно издање ОС-а:		%d

en: Major Image Version:		%d
sr: Главно издање слике:		%d

en: Minor Image Version:		%d
sr: Споредно издање слике:		%d

en: Major Subsystem Version:	%d
sr: Главно издање подсистема:	%d

en: Minor Subsystem Version:	%d
sr: Споредно издање подсистема:	%d

en: Size Of Image:			%#lx
sr: Величина слике:			%#lx

en: Size Of Headers:		%#lx
sr: Величина заглавља:		%#lx

en: CheckSum:			%#lx
sr: Сума провере:			%#lx

en: Subsystem:			%d
sr: Подсистем:			%d

note: FIXME: Decode the characteristics.
en: DllCharacteristics:		%#x
sr: Dll_карактеристика:		%#x

en: Size Of Stack Reserve:		%#lx
sr: Величина резерве спремника:		%#lx

en: Size Of Stack Commit:		%#lx
sr: Величина предаје спремника:		%#lx

en: Size Of Heap Reserve:		%#lx
sr: Величина групне резерве:		%#lx

en: Size Of Heap Commit:		%#lx
sr: Величина групне предаје:		%#lx

en: Loader Flags:			%#lx
sr: Заставице утоваривача:			%#lx

en: Number Of Rva and Sizes:	%#lx
sr: Број „Rva“ и величина:	%#lx

en: 
      Optional 32-bit AOUT Header (at offset %#lx, size %d):
sr: 
      Изборно AOUT заглавље 32-бита (на померају %#lx, величина %d):

en: error: unable to seek to/read AOUT header
sr: грешка: не могу да скокнем на/прочитам AOUT заглавље

en: Data Start:			%#lx
sr: Почетак података:			%#lx

en: 
      Optional PE Header (at offset %#lx):
sr: 
      Изборно PE заглавље (на померају %#lx):

en: error: unable to seek to/read PE header
sr: грешка: не могу да скокнем на/прочитам PE заглавље

en: 
    Unsupported size of Optional Header
sr: 
    Неподржана величина опционалног заглавља

en: 
      Optional header not present
sr: 
      Изборно заглавље није присутно

en: Align: 8192
sr: Поравнање: 8192

en: Align: 4096
sr: Поравнање: 4096

en: Align: 2048
sr: Поравнање: 2048

en: Align: 1024
sr: Поравнање: 1024

en: Align: 512
sr: Поравнање: 512

en: Align: 256
sr: Поравнање: 256

en: Align: 128
sr: Поравнање: 128

en: Align: 64
sr: Поравнање: 64

en: Align: 32
sr: Поравнање: 32

en: Align: 16
sr: Поравнање: 16

en: Align: 8
sr: Поравнање: 8

en: Align: 4
sr: Поравнање: 4

en: Align: 2
sr: Поравнање: 2

en: Align: 1
sr: Поравнање: 1

en: Align: *unknown*
sr: Поравнање: *непознато*

en: 
    Section headers (at offset 0x%08x):
sr: 
    Заглавља одељка (на померају 0x%08x):

en:   No section headers
sr:   Нема заглавља одељка

en: cannot seek to section headers start
sr: не могу да скокнем на почетак заглавља одељка

en: cannot read section header
sr: не могу да прочитам заглавље одељка

en: 
                Flags: %08x:
sr: 
                Опције: %08x

en: cannot seek to/read file header
sr: не могу да скокнем на/прочитам заглавље датотеке

en: cannot seek to/read image header at offset %#x
sr: не могу да скокнем на/прочитам заглавље слике на померају %#x

en: cannot seek to/read image header
sr: не могу да скокнем на/прочитам заглавље слике

en: For XCOFF files:
      header      Display the file header
      aout        Display the auxiliary header
      sections    Display the section headers
      syms        Display the symbols table
      relocs      Display the relocation entries
      lineno      Display the line number entries
      loader      Display loader section
      except      Display exception table
      typchk      Display type-check section
      traceback   Display traceback tags
      toc         Display toc symbols
      ldinfo      Display loader info in core files
sr: За ИксЦОФФ датотеке:
      header      Приказује заглавље датотеке
      aout        Приказује споредно заглавље
      sections    Приказује заглавља одељка
      syms        Приказује табелу симбола
      relocs      Приказује уносе премештаја
      lineno      Приказује уносе броја реда
      loader      Приказује одељак учитавача
      except      Приказује табелу изузетака
      typchk      Приказује одељак провере врсте
      traceback   Приказује ознаке повратног праћења
      toc         Приказује симболе табеле садржаја
      ldinfo      Приказује податке учитавача у кључним датотекама

en:   nbr sections:  %d
sr:   број одељака:       %d

en:   time and date: 0x%08x  -
sr:   време и датум:      0x%08x  –

en:   symbols off:   0x%08x
sr:   искљ. симбола:      0x%08x

en:   nbr symbols:   %d
sr:   број симбола:       %d

en:   opt hdr sz:    %d
sr:   влчна зглвља опцје: %d

en:   flags:         0x%04x
sr:   опције:               0x%04x

en: Auxiliary header:
sr: Заменско заглавље:

en:   No aux header
sr:   Није замен. заглавље

en: warning: optional header size too large (> %d)
sr: упозорење: изборна величина заглавља је превелика (> %d)

en: cannot read auxhdr
sr: не могу да прочитам змнскозглвље

en: Section headers (at %u+%u=0x%08x to 0x%08x):
sr: Заглавља одељка (у %u+%u=0x%08x до 0x%08x):

en:   No section header
sr:   Нема заглавља одељка

en:             Flags: %08x
sr:             Опције: %08x

en: overflow - nreloc: %u, nlnno: %u
sr: прекорачење – бр.премештаја: %u, бр.реда: %u

en: cannot read section headers
sr: не могу да прочитам заглавља одељка

en: cannot read strings table length
sr: не могу да прочитам дужину табеле ниски

en: cannot read strings table
sr: не могу да прочитам табелу ниски

en: cannot read symbol table
sr: не могу да прочитам табелу симбола

en: cannot read symbol entry
sr: не могу да прочитам унос симбола

en: cannot read symbol aux entry
sr: не могу да прочитам заменски унос симбола

en: Symbols table (strtable at 0x%08x)
sr: Табела симбола (табела ниске на 0x%08x)

en: :
      No symbols
sr: :
      Нема симбола

en:  (no strings):
sr:  (нема ниски):

en:  (strings size: %08x):
sr:  (величина ниски: %08x):

note: Translators: 'sc' is for storage class, 'off' for offset.
en:   # sc         value    section  type aux name/off
sr:   # рс         вредност  одељак  врста змнско назив/искљ.

note: Section length, number of relocs and line number.
en:   scnlen: %08x  nreloc: %-6u  nlinno: %-6u
sr:   джнаодљка: %08x  бр.прмштја: %-6u  бр.реда: %-6u

note: Section length and number of relocs.
en:   scnlen: %08x  nreloc: %-6u
sr:   джнаодљка: %08x  бр.прмштја: %-6u

en: offset: %08x
sr: померај: %08x

en: Relocations for %s (%u)
sr: Премештај за „%s“ (%u)

en: cannot read relocations
sr: не могу да прочитам премештаје

en: cannot read relocation entry
sr: не могу да прочитам унос премештаја

en: Line numbers for %s (%u)
sr: Бројеви редова за „%s“ (%u)

en: cannot read line numbers
sr: не могу да прочитам бројеве редова

note: Line number, symbol index and physical address.
en: lineno  symndx/paddr
sr: бр.реда симндкс/фадр

en: cannot read line number entry
sr: не могу да прочитам унос броја реда

en: no .loader section in file
sr: нема одељка „.loader“ у датотеци

en: section .loader is too short
sr: одељак „.loader“ је прекратак

en: Loader header:
sr: Заглавље учитавача:

en:   version:           %u
sr:   издање:           %u

en:  Unhandled version
sr:  Неподржано издање

en:   nbr symbols:       %u
sr:   бр. симбола:               %u

en:   nbr relocs:        %u
sr:   бр. премештаја:            %u

note: Import string table length.
en:   import strtab len: %u
sr:   дужина табеле ниске увоза: %u

en:   nbr import files:  %u
sr:   број датотека увоза:       %u

en:   import file off:   %u
sr:   померај датотеке увоза:    %u

en:   string table len:  %u
sr:   дужина табеле ниске:       %u

en:   string table off:  %u
sr:   померај табеле ниске:      %u

en: Dynamic symbols:
sr: Динамички симболи:

en: (bad offset: %u)
sr: (лош померај: %u)

en: Dynamic relocs:
sr: Динамички премештаји:

en: Import files:
sr: Датотеке увоза:

en: no .except section in file
sr: нема одељка „.except“ у датотеци

en: Exception table:
sr: Табела изузетака:

en: no .typchk section in file
sr: нема одељка „.typchk“ у датотеци

en: Type-check section:
sr: Одељак провере врсте:

en:  address beyond section size
sr:  адреса је испод величине одељка

en:  tags at %08x
sr:  ознаке на %08x

en:  number of CTL anchors: %u
sr:  број ЦТЛ сидара: %u

en:  Name (len: %u):
sr:  Назив (дужина: %u):

en: [truncated]
sr: [скраћено]

en:  (end of tags at %08x)
sr:  (крај ознака на %08x)

en:  no tags found
sr:  нисам пронашао ознаке

en:  Truncated .text section
sr:  Одељак „.text“ је скраћен

en: TOC:
sr: ТАС:

en: Nbr entries: %-8u Size: %08x (%u)
sr: Број уноса: %-8u Величина: %08x (%u)

en: cannot read header
sr: не могу да прочитам заглавље

en: File header:
sr: Заглавље датотеке:

en:   magic:         0x%04x (0%04o)
sr:   магија:        0x%04x (0%04o)

en: (WRMAGIC: writable text segments)
sr: (WRMAGIC: одломци уписивог текста)

en: (ROMAGIC: readonly sharablee text segments)
sr: (ROMAGIC: одломци дељивог текста само за читање)

en: (TOCMAGIC: readonly text segments and TOC)
sr: (TOCMAGIC: одломци текста само за читање и ТАС)

en: unknown magic
sr: непозната магија

en:   Unhandled magic
sr:   Магија није подржана

en: cannot read loader info table
sr: не могу да прочитам табелу учитавача

en: 
    ldinfo dump not supported in 32 bits environments
sr: 
    избачај лдподатака није подржан у 32-битним окружењима

en: cannot core read header
sr: не могу да прочитам кључно заглавље

en: Core header:
sr: Кључно заглавље:

en:   version:    0x%08x
sr:   издање:    0x%08x

en: (dumpx format - aix4.3 / 32 bits)
sr: (запис избачаја_х – aix4.3 / 32 бита)

en: (dumpxx format - aix5.0 / 64 bits)
sr: (запис избачаја_хх - aix5.0 / 64 бита)

en: unknown format
sr: непознати запис

en: invalid value specified for pragma code_page.
sr: наведена је неисправна вредност за прагма кодну_страницу.

en: parse_coff_type: Bad type code 0x%x
sr: parse_coff_type: Лош код врсте 0x%x

en: bfd_coff_get_syment failed: %s
sr: није успело „bfd_coff_get_syment“: %s

en: bfd_coff_get_auxent failed: %s
sr: није успело „bfd_coff_get_auxent“: %s

en: %ld: .bf without preceding function
sr: %ld: „.bf“ без претходеће функције

en: %ld: unexpected .ef
sr: %ld: неочекивано „.ef“

en: %s: no recognized debugging information
sr: %s: нема препознатих података прочишћавања

en: %s: %s: stab entry %ld is corrupt, strx = 0x%x, type = %d
sr: %s: %s: унос окрњка %ld је оштећен, „strx“ = 0x%x, врста = %d

en: %s: %s: stab entry %ld is corrupt
sr: %s: %s: унос окрњка %ld је оштећен

en: Last stabs entries before error:
sr: Последњи уноси ударца пре грешке:

en: Size overflow prevents reading %<PRIu64> elements of size %<PRIu64> for %s
sr: Прекорачење величине спречава читање %<PRIu64> елемента величине %<PRIu64> за %s

en: Reading %<PRIu64> bytes extends past end of file for %s
sr: Читање %<PRIu64> бајта превазилази крај датотеке за „%s“

en: Unable to seek to %#<PRIx64> for %s
sr: Не могу да скокнем на %#<PRIx64> за „%s“

en: Out of memory allocating %<PRIu64> bytes for %s
sr: Понестало је меморије за време додељивања %<PRIu64> бајта за „%s“

en: Unable to read in %<PRIu64> bytes of %s
sr: Не могу да прочитам %<PRIu64> бајта од %s

en: <internal error>
sr: <унутрашња грешка>

en: <none>
sr: <ништа>

en: <no-strings>
sr: <нема ниски>

en: BAD[0x%lx]
sr: ЛОШЕ[0x%lx]

en: Don't know about relocations on this machine architecture
sr: Не знам о премештајима на овој архитектури машине

en: 32-bit relocation data
sr: 32-битни подаци премештаја

en: out of memory parsing relocs
sr: понестало је меморије за време обраде премештаја

en: 64-bit relocation data
sr: 64-битни подаци премештаја

en: RELR relocation data
sr: „RELR“ подаци премештаја

en: Unexpected entsize for RELR section
sr: Неочекивана величина уноса за RELR одељак

en: Index: Entry    Address   Symbolic Address
sr: Индекс: Унос    Адреса   Симболичка адреса

en: Index: Entry            Address           Symbolic Address
sr: Идекс: Унос            Адреса           Симболична адреса

en: Unusual RELR bitmap - no previous entry to set the base address
sr: Неуобичајена RELR битмапа – нема претходног уноса за постављање адресе основе

en:  Offset     Info    Type                Sym. Value  Symbol's Name + Addend
sr:  Померај    Инфо    Врста               Вред смбла  Нзив смбла    + Сабирак

en:  Offset     Info    Type            Sym.Value  Sym. Name + Addend
sr:  Померај    Инфо    Врста           Вред смбла  Нзив смбла + Сабирак

en:  Offset     Info    Type                Sym. Value  Symbol's Name
sr:  Померај    Инфо    Врста               Вред смбла  Нзив смбла

en:  Offset     Info    Type            Sym.Value  Sym. Name
sr:  Померај    Инфо    Врста           Вред смбла  Нзив смбла

en:     Offset             Info             Type               Symbol's Value  Symbol's Name + Addend
sr:     Померај            Инфо             Врста              Вред. симбола   Назив симбола + Сабирак

en:   Offset          Info           Type           Sym. Value    Sym. Name + Addend
sr:   Померај         Инфо           Врста          Вред смбла    Нзив смбла + Сабирак

en:     Offset             Info             Type               Symbol's Value  Symbol's Name
sr:     Померај            Инфо             Врста              Вред. симбола   Назив симбола

en:   Offset          Info           Type           Sym. Value    Sym. Name
sr:   Померај         Подаци         Врста          Вред. смбла   Назив смбла

en: unrecognized: %-7lx
sr: непознато: %-7lx

en: <unknown addend: %<PRIx64>>
sr: <непознат сабирак: %<PRIx64>>

en:  bad symbol index: %08lx in reloc
sr:  лош индекс симбола: %08lx у премештају

en: <string table index: %3ld>
sr: <индекс табеле ниске: %3ld>

en: <corrupt string table index: %3ld>
sr: <оштећен индекс табеле ниске: %3ld>

en: Processor Specific: %lx
sr: Посебност процесора: %lx

en: Operating System specific: %lx
sr: Посебност оперативног система: %lx

en: <unknown>: %lx
sr: <непознато>: %lx

en: NONE (None)
sr: NONE (ништа)

en: REL (Relocatable file)
sr: REL (преместива датотека)

en: EXEC (Executable file)
sr: EXEC (извршна датотека)

en: DYN (Position-Independent Executable file)
sr: DYN (Положајно независна извршна датотека)

en: DYN (Shared object file)
sr: DYN (дељена датотека предмета)

en: CORE (Core file)
sr: CORE (кључна датотека)

en: Processor Specific: (%x)
sr: Посебност процесора: (%x)

en: OS Specific: (%x)
sr: Посебност ОС-а: (%x)

en: <unknown>: %x
sr: <непознато>: %x

note: Please keep this switch table sorted by increasing EM_ value. 0
en: None
sr: Ништа

en: <unknown>: 0x%x
sr: <непознато>: 0x%x

en: , <unknown>
sr: , <непознато>

en: Unrecognised IA64 VMS Command Code: %x
sr: Непознат „IA64 VMS“ код наредби: %x

en: unknown mac
sr: непознат мак

en: , <unknown MeP cpu type>
sr: , <непозната врста „MeP“ процесора>

en: <unknown MeP copro type>
sr: <непозната „MeP copro“ врсте>

en: , unknown flags bits: %#x
sr: , непознати битови заставица: %#x

en: , unknown CPU
sr: , непозната ЦПЈ

en: , unknown ABI
sr: , непознат АБИ

en: , unknown ISA
sr: , непознат ИСА

en: : architecture variant:
sr: : варијанта архитектуре:

en: : unknown
sr: : непознато

en: : unknown extra flag bits also present
sr: : присутни су битови непознате додатне опције

en: , unknown v850 architecture variant
sr: , непозната варијанта и850 архитектуре

en: , unknown
sr: , непознато

en: , <unknown AMDGPU GPU type: %#x>
sr: , <непозната врста графичког процесора „AMDGPU“: %#x>

en: , <unknown xnack value: %#x>
sr: , <непозната вредност „xnack“: %#x>

en: , <unknown sramecc value: %#x>
sr: , <непозната вредност „sramecc“: %#x>

en: , relocatable
sr: , преместиво

en: , relocatable-lib
sr: , преместива библиотека

en: Standalone App
sr: Самосталан програм

en: Bare-metal C6000
sr: Огољени-метал Ц6000

en: <unknown: %x>
sr: <непознато: %x>

note: This message is probably going to be displayed in a 15 character wide field, so put the hex value first.
en: %08x: <unknown>
sr: %08x: <непознато>

en: Usage: readelf <option(s)> elf-file(s)
sr: Употреба: readelf <опција(е)> елф-датотека(е)

en:  Display information about the contents of ELF format files
sr:  Приказује податке о садржају датотека ЕЛФ записа

en:  Options are:
sr:  Опције су:

en:   -a --all               Equivalent to: -h -l -S -s -r -d -V -A -I
sr:   -a --all               Исто као: -h -l -S -s -r -d -V -A -I

en:   -h --file-header       Display the ELF file header
sr:   -h --file-header       Приказује заглавље „ELF“ датотеке

en:   -l --program-headers   Display the program headers
sr:   -l --program-headers   Приказује заглавља програма

en:      --segments          An alias for --program-headers
sr:      --segments          Алијас за „--program-headers“

en:   -S --section-headers   Display the sections' header
sr:   -S --section-headers   Приказује заглавље одељака

en:      --sections          An alias for --section-headers
sr:      --sections          Алијас за „--section-headers“

en:   -g --section-groups    Display the section groups
sr:   -g --section-groups    Приказује групе одељка

en:   -t --section-details   Display the section details
sr:   -t --section-details   Приказује појединости одељка

en:   -e --headers           Equivalent to: -h -l -S
sr:   -e --headers           Исто као: -h -l -S

en:   -s --syms              Display the symbol table
sr:   -s --syms              Приказује табелу симбола

en:      --symbols           An alias for --syms
sr:      --symbols           Алијас за „--syms“

en:      --dyn-syms          Display the dynamic symbol table
sr:      --dyn-syms          Приказује динамичку табелу симбола

en:      --lto-syms          Display LTO symbol tables
sr:      --lto-syms          Приказује „LTO“ табеле симбола

en:      --sym-base=[0|8|10|16] 
                             Force base for symbol sizes.  The options are 
                             mixed (the default), octal, decimal, hexadecimal.
sr:      --sym-base=[0|8|10|16] 
                             Приморава основу за величинама симбола.  Опције су 
                             mixed (основно), octal, decimal, hexadecimal.

en:   -C --demangle[=STYLE]  Decode mangled/processed symbol names
sr:   -C --demangle[=СТИЛ]   Декодира прекрштене/обрађене називе симбола

en:      --no-demangle       Do not demangle low-level symbol names.  (default)
sr:      --no-demangle       Не раскршћавања називе симбола ниског нивоа.  (основно)

en:      --recurse-limit     Enable a demangling recursion limit.  (default)
sr:      --recurse-limit     Укључује ограничење понављања раскршћавања.  (основно)

en:      --no-recurse-limit  Disable a demangling recursion limit
sr:      --no-recurse-limit  Искључује ограничење понављања раскршћавања

en:      -U[dlexhi] --unicode=[default|locale|escape|hex|highlight|invalid]
                             Display unicode characters as determined by the current locale
                              (default), escape sequences, "<hex sequences>", highlighted
                              escape sequences, or treat them as invalid and display as
                              "{hex sequences}"
sr:      -U[dlexhi] --unicode=[default|locale|escape|hex|highlight|invalid]
                             Приказује јуникод знакове као што је одређено тренутним језиком
                              (основно), низовима промене реда, „<хекс низовима>", истакнутим
                              нитовима промене реда, или их сматра неисправним и приказје као
                              „{хекс низове}“

en:      -X --extra-sym-info Display extra information when showing symbols
sr:      -X --extra-sym-info Приказује додатне информације када приказује симболе

en:      --no-extra-sym-info Do not display extra information when showing symbols (default)
sr:      --no-extra-sym-info Не приказује додатне информације када приказује симболе (основно)

en:   -n --notes             Display the contents of note sections (if present)
sr:   -n --notes             Приказује садржај одељака напомене (ако их има)

en:   -r --relocs            Display the relocations (if present)
sr:   -r --relocs            Приказује премештаје (ако их има)

en:   -u --unwind            Display the unwind info (if present)
sr:   -u --unwind            Приказује информације развијања (ако их има)

en:   -d --dynamic           Display the dynamic section (if present)
sr:   -d --dynamic           Приказује динамичке одељке (ако их има)

en:   -V --version-info      Display the version sections (if present)
sr:   -V --version-info      Приказује одељке издања (ако их има)

en:   -A --arch-specific     Display architecture specific information (if any)
sr:   -A --arch-specific     Приказује специфичне информације о архитектури (ако постоје)

en:   -c --archive-index     Display the symbol/file index in an archive
sr:   -c --archive-index     Приказује индекс симбола/датотеке у архиви

en:   -D --use-dynamic       Use the dynamic section info when displaying symbols
sr:   -D --use-dynamic       Користи информације динамичког одељка приликом приказивања симбола

en:   -L --lint|--enable-checks
                             Display warning messages for possible problems
sr:   -L --lint|--enable-checks
                             Приказује поруке упозорења за могуће проблеме

en:   -x --hex-dump=<number|name>
                             Dump the contents of section <number|name> as bytes
sr:   -x --hex-dump=<број|назив>
                             Исписује садржај одељка <број|назив> као бајтове

en:   -p --string-dump=<number|name>
                             Dump the contents of section <number|name> as strings
sr:   -p --string-dump=<број|назив>
                             Исписује садржај одељка <број|назив> као ниске

en:   -R --relocated-dump=<number|name>
                             Dump the relocated contents of section <number|name>
sr:   -R --relocated-dump=<број|назив>
                             Исписује премештене садржаје одељка <број|назив>

en:   -z --decompress        Decompress section before dumping it
sr:   -z --decompress        Распакује одељак пре исписивања

en: 
      -j --display-section=<name|number>
    		         Display the contents of the indicated section.  Can be repeated
sr: 
      -j --display-section=<назив|број>
    		         Приказује садржај назначеног одељка.  Може се понављати

en:   -w --debug-dump[a/=abbrev, A/=addr, r/=aranges, c/=cu_index, L/=decodedline,
                      f/=frames, F/=frames-interp, g/=gdb_index, i/=info, o/=loc,
                      m/=macro, p/=pubnames, t/=pubtypes, R/=Ranges, l/=rawline,
                      s/=str, O/=str-offsets, u/=trace_abbrev, T/=trace_aranges,
                      U/=trace_info]
                             Display the contents of DWARF debug sections
sr:   -w --debug-dump[a/=скраћ, A/=адр, r/=ређања, c/=cu_индекс, L/=декодирани_ред,
                      f/=кадрови, F/=тумачење-кадрова, g/=gdb_индекс, i/=инфо, o/=лок,
                      m/=макро, p/=пуб_називи, t/=пуб_врсте, R/=Опсези, l/=сирови_ред,
                      s/=ниска, O/=помераји-ниске, u/=скраћ_трага, T/=ређање_трага,
                      U/=инфо_трага]
                             Приказује садржај одељака „DWARF“ прочишћавања

en:   -wk --debug-dump=links Display the contents of sections that link to separate
                              debuginfo files
sr:   -wk --debug-dump=везе  Приказује садржај одељака који повезују на одвојене
                             датотеке информација прочишћавања

en:   -P --process-links     Display the contents of non-debug sections in separate
                              debuginfo files.  (Implies -wK)
sr:   -P, --process-links    Приказује садржај одељака не-прочишћавања у
                             одвојеним датотекама информација прочишћавања.  (Подразумева „-wK“)

en:   -wK --debug-dump=follow-links
                             Follow links to separate debug info files (default)
sr:   -wK --debug-dump=follow-links
                             Прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања (основно)

en:   -wN --debug-dump=no-follow-links
                             Do not follow links to separate debug info files
sr:   wN --debug-dump=no-follow-links
                             Не прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања

en:   -wK --debug-dump=follow-links
                             Follow links to separate debug info files
sr:   -wK --debug-dump=follow-links
                             Прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања

en:   -wN --debug-dump=no-follow-links
                             Do not follow links to separate debug info files
                              (default)
sr:   wN --debug-dump=no-follow-links
                             Не прати везе до одвојених датотека информација прочишћавања
                             (основно)

en:   -wD --debug-dump=use-debuginfod
                             When following links, also query debuginfod servers (default)
sr:   -wD --debug-dump=use-debuginfod
                             Када прати везе, такође пропитује сервере позадинца информација прочишћавања (основно)

en:   -wE --debug-dump=do-not-use-debuginfod
                             When following links, do not query debuginfod servers
sr:   -wE --debug-dump=do-not-use-debuginfod
                             Када прати везе, не пропитује сервере позадинца информација прочишћавања

en:   --dwarf-depth=N        Do not display DIEs at depth N or greater
sr:   --dwarf-depth=N        Не приказује „DIE“-е на дубини N или већој

en:   --dwarf-start=N        Display DIEs starting at offset N
sr:   --dwarf-start=N        Приказује „DIE“ почевши на померају N

en:   --ctf=<number|name>    Display CTF info from section <number|name>
sr:   --ctf=<број|назив>     Приказује „CTF“ информације из одељка <број|назив>

en:   --ctf-parent=<name>    Use CTF archive member <name> as the CTF parent
sr:   --ctf-parent=<назив>   Користи <назив> „CTF“ члана архиве као родитеља „CTF“-а

en:   --ctf-symbols=<number|name>
                             Use section <number|name> as the CTF external symtab
sr:   --ctf-symbols=<број|назив>
                             Користи одељак <број|назив> као „CTF“ спољну табелу симбола

en:   --ctf-strings=<number|name>
                             Use section <number|name> as the CTF external strtab
sr:   --ctf-strings=<број|назив>
                             Користи одељак <број|назив> као „CTF“ спољну табелу ниски

en:   --sframe[=NAME]        Display SFrame info from section NAME, (default '.sframe')
sr:   --sframe[=НАЗИВ]        Приказује „SFrame“ инфо из одељка НАЗИВ, (основно „.sframe“)

en:   -i --instruction-dump=<number|name>
                             Disassemble the contents of section <number|name>
sr:   -i --instruction-dump=<број|назив>
                             Раставља садржај одељка <број|назив>

en:   -I --histogram         Display histogram of bucket list lengths
sr:   -I --histogram         Приказује хистограм дужина списка ведра

en:   -W --wide              Allow output width to exceed 80 characters
sr:   -W --wide              Допушта да ширина излаза премаши 80 знакова

en:   -T --silent-truncation If a symbol name is truncated, do not add [...] suffix
sr:   -T --silent-truncation Ако је назив симбола скраћен, не додаје суфикс [...]

en:   @<file>                Read options from <file>
sr:   @<датотека>            Чита опције из <датотеке>

en:   -H --help              Display this information
sr:   -H --help              Приказује ове информације

en:   -v --version           Display the version number of readelf
sr:   -v --version           Приказује број издања за „readelf“

en: Out of memory allocating dump request table.
sr: Понестало је меморије приликом додељивања табеле захтева избачаја.

en: Missing arg to -U/--unicode
sr: Недостаје аргумент за „-U/--unicode“

en: Invalid option '-%c'
sr: Неисправна опција „-%c“

en: none
sr: ништа

en: 2's complement, little endian
sr: комплемент двојке, мала крајњост

en: 2's complement, big endian
sr: комплемент двојке, велика крајњост

en: This is a LLVM bitcode file - try using llvm-bcanalyzer
sr: Ово је LLVM датотека биткода – покушајте да користите „llvm-bcanalyzer“

en: This is a LLVM bitcode file - try extracting and then using llvm-bcanalyzer
sr: Ово је LLVM датотека биткода – покушајте да је распакујете и затим користите „llvm-bcanalyzer“

en: This is a GO binary file - try using 'go tool objdump' or 'go tool nm'
sr: Ово је GO бинарна датотека – покушајте да користите „go tool objdump“ или „go tool nm“

en: Not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start
sr: Није ЕЛФ датотека – има погрешне магичне бајтове на почетку

en: ELF Header in linked file '%s':
sr: ЕЛФ заглавље у повезаној датотеци „%s“:

en: ELF Header:
sr: ЕЛФ заглавље:

en:   Magic:
sr:   Магија:

en:   Class:                             %s
sr:   Разред:                              %s

en:   Data:                              %s
sr:   Подаци:                              %s

en:   Version:                           %d%s
sr:   Издање:                              %d%s

en:  (current)
sr:  (текуће)

en:  <unknown>
sr:  <непознато>

en:   OS/ABI:                            %s
sr:   ОС/АБИ:                              %s

en:   ABI Version:                       %d
sr:   Издање ABI-ја:                       %d

en:   Type:                              %s
sr:   Врста:                               %s

en:   Machine:                           %s
sr:   Машина:                              %s

en:   Version:                           0x%lx
sr:   Издање:                              0x%lx

en:   Entry point address:
sr:   Адреса улазне тачке:

en: 
      Start of program headers:
sr: 
      Почетак заглавља програма:

en:  (bytes into file)
      Start of section headers:
sr:  (бајтова у датотеци)
      Почетак заглавља одељка:

en:  (bytes into file)
sr:  (бајтова у датотеци)

en:   Flags:                             0x%lx%s
sr:   Опције:                              0x%lx%s

en:   Size of this header:               %u (bytes)
sr:   Величина овог заглавља:              %u (бајта)

en:   Size of program headers:           %u (bytes)
sr:   Величина заглавља програма:          %u (бајта)

en:   Number of program headers:         %u
sr:   Број заглавља програма:              %u

en:   Size of section headers:           %u (bytes)
sr:   Величина заглавља одељка:            %u (бајта)

en:   Number of section headers:         %u
sr:   Број заглавља одељка:                %u

en:   Section header string table index: %u
sr:   Индекс табеле ниске заглавља одељка: %u

en:  <corrupt: out of range>
sr:  <оштећено: ван опсега>

en: The e_phentsize field in the ELF header is less than the size of an ELF program header
sr: Поље „e_phentsize“ у ЕЛФ заглављу је мање од величине заглавља ЕЛФ програма

en: The e_phentsize field in the ELF header is larger than the size of an ELF program header
sr: Поље „e_phentsize“ у ЕЛФ заглављу је веће од величине заглавља ЕЛФ програма

en: program headers
sr: заглавља програма

en: Too many program headers - %#x - the file is not that big
sr: Превише заглавља програма – %#x – датотека није толико велика

en: Out of memory reading %u program headers
sr: Понестало је меморије за време читања %u заглавља програма

en: possibly corrupt ELF header - it has a non-zero program header offset, but no program headers
sr: вероватно оштећено ЕЛФ заглавље – има не-нулти померај заглавља програма, али нема заглавља програма

en: 
    There are no program headers in linked file '%s'.
sr: 
    Нема заглавља програма у овој повезаној датотеци „%s“.

en: 
    There are no program headers in this file.
sr: 
    Нема заглавља програма у овој датотеци.

en: 
    Elf file type is %s
sr: 
    Врста елф датотеке је „%s“

en: Entry point 0x%<PRIx64>
sr: Улазна тачка 0x%<PRIx64>

en: There is %d program header, starting at offset %<PRIu64>
     | There are %d program headers, starting at offset %<PRIu64>
sr[0]: Постоји %d заглавље програма, које почиње на померају %<PRIx64>
sr[1]: Постоје %d заглавља програма, која почињу на померају %<PRIx64>
sr[2]: Постоји %d заглавља програма, која почињу на померају %<PRIx64>

en: 
    Program Headers:
sr: 
    Заглавља програма:

en:   Type           Offset   VirtAddr   PhysAddr   FileSiz MemSiz  Flg Align
sr:   Врста          Померај  Вирт.адр   Физ.адр    Вел.дат Вел.мем Опц Првнње

en:   Type           Offset   VirtAddr           PhysAddr           FileSiz  MemSiz   Flg Align
sr:   Врста          Померај  Вирт.адр           Физ.адр            Вел.дат  Вел.мем  Опц Првнње

en:   Type           Offset             VirtAddr           PhysAddr
sr:   Врста          Померај            Вирт.адр           Физ.адр

en:                  FileSiz            MemSiz              Flags  Align
sr:                  Вел.дат            Вел.мем             Опцје  Првнње

en: LOAD segments must be sorted in order of increasing VirtAddr
sr: „LOAD“ подеоци морају бити поређани по растућем „VirtAddr“

en: the segment's file size is larger than its memory size
sr: величина датотеке подеока је већа од његове величине меморије

en: the PHDR segment must occur before any LOAD segment
sr: „PHDR“ подеок се мора појавити пре било ког „LOAD“ подеока

en: the PHDR segment is not covered by a LOAD segment
sr: „PHDR“ подеок није покривен „LOAD“ подеоком

en: more than one dynamic segment
sr: више од једног динамичког одломка

en: no .dynamic section in the dynamic segment
sr: нема одељака „.dynamic“ у динамичком одломку

en: the .dynamic section is not the same as the dynamic segment
sr: одељак „.dynamic“ није исти као динамички одломак

en: the dynamic segment offset + size exceeds the size of the file
sr: померај динамичког подеока + величина превазилазе величину датотеке

en: Unable to find program interpreter name
sr: Не могу да нађем назив тумача програма

en:       [Requesting program interpreter: %s]
sr:       [Потражујем тумача програма: %s]

en: 
     Section to Segment mapping:
sr: 
     Мапирање одељка у одломак:

en:   Segment Sections...
sr:   Одељци одломка...

en: Cannot interpret virtual addresses without program headers.
sr: Не могу да протумачим виртуелне адресе без заглавља програма.

en: Virtual address %#<PRIx64> not located in any PT_LOAD segment.
sr: Виртуелна адреса %#<PRIx64> се не налази ни у једном PT_LOAD одломку.

en: The e_shentsize field in the ELF header is less than the size of an ELF section header
sr: Поље „e_shentsize“ у ЕЛФ заглављу је мање од величине заглавља ЕЛФ одељка

en: The e_shentsize field in the ELF header is larger than the size of an ELF section header
sr: Поље „e_shentsize“ у ЕЛФ заглављу је веће од величине заглавља ЕЛФ одељка

en: section headers
sr: заглавља одељка

en: Out of memory reading %u section headers
sr: Понестало је меморије за време читања %u заглавља одељка

en: Section %u has an out of range sh_link value of %u
sr: Одељак %u има ван опсега „sh_link“ вредност од %u

en: Section %u has an out of range sh_info value of %u
sr: Одељак %u има ван опсега „sh_info“ вредност од %u

en: Section %s has an invalid sh_entsize of %#<PRIx64>
sr: Одељак %s има неисправну „sh_entsize“ од %#<PRIx64>

en: Section %s has an invalid sh_size of %#<PRIx64>
sr: Одељак %s има неисправну „sh_size“ од %#<PRIx64>

en: Size (%#<PRIx64>) of section %s is not a multiple of its sh_entsize (%#<PRIx64>)
sr: Величина (%#<PRIx64>) одељка %s није производ његове „sh_entsize“ (%#<PRIx64>)

en: symbols
sr: симболи

en: Multiple symbol table index sections associated with the same symbol section
sr: Више одељака индекса табеле симбола придружених са истим одељком симбола

en: symbol table section indices
sr: индекси одељка табеле симбола

en: Index section %s has an sh_size of %#<PRIx64> - expected %#<PRIx64>
sr: Одељак индекса %s има „sh_size“ од %#<PRIx64> – очекивах %#<PRIx64>

en: Out of memory reading %<PRIu64> symbols
sr: Понестало је меморије током читања %<PRIu64> симбола

en: Internal error: not enough buffer room for section flag info
sr: Унутрашња грешка: нема довољно међумеморије за податке заставице одељка

en: UNKNOWN (%*.*lx)
sr: НЕПОЗНАТО (%*.*lx)

en: Compressed section is too small even for a compression header
sr: Сажети одељак је премали чак и за заглавље сажимања

en: possibly corrupt ELF file header - it has a non-zero section header offset, but no section headers
sr: вероватно је оштећено заглавље ЕЛФ датотеке – има не-нулти померај заглавља одељка, али нема заглавља одељка

en: 
    There are no sections in this file.
sr: 
    Нема одељака у овој датотеци.

en: In linked file '%s':
sr: У повезаној датотеци „%s“:

en: There is %d section header, starting at offset %#<PRIx64>:
     | There are %d section headers, starting at offset %#<PRIx64>:
sr[0]: Постоји %d заглавље одељка, које почиње на померају %#<PRIx64>:
sr[1]: Постоје %d заглавља одељака, која почињу на померају %#<PRIx64>:
sr[2]: Постоји %d заглавља одељака, која почињу на померају %#<PRIx64>:

en: string table
sr: табела ниске

en: Section %d has invalid sh_entsize of %<PRIx64>
sr: Одељак %d има неисправну „sh_entsize“ од %<PRIx64>

en: (Using the expected size of %<PRIx64> for the rest of this dump)
sr: (Користим очекивану величину од %<PRIx64> за остатак овог избачаја)

en: File contains multiple dynamic symbol tables
sr: Датотека садржи више табела динамичких симбола

en: File contains multiple dynamic string tables
sr: Датотека садржи више табела динамичке ниске

en: dynamic strings
sr: динамичке ниске

en: Section '%s': zero-sized relocation section
sr: Одељак „%s“: одељак премештаја нулте величине

en: Section '%s': has a size of zero - is this intended ?
sr: Одељак „%s“: има нулту величину – да ли је то намеравано ?

en: 
    Section Headers in linked file '%s':
sr: 
    Заглавља одељака у повезаној датотеци „%s“:

en: 
    Section Headers:
sr: 
    Заглавља одељка:

en: 
    Section Header:
sr: 
    Заглавље одељка:

en:   [Nr] Name
sr:   [Бр] Назив

en:        Type            Addr     Off    Size   ES   Lk Inf Al
sr:        Врста           Адреса   Пмрај  Влчна  ЕС   Вз Инф Пор

en:   [Nr] Name              Type            Addr     Off    Size   ES Flg Lk Inf Al
sr:   [Бр] Назив             Врста           Адреса   Пмрј   Влчна  ЕС Опц Вз Инф Пор

en:        Type            Address          Off    Size   ES   Lk Inf Al
sr:        Врста           Адреса           Пмрј   Влчна  ЕС   Вз Инф Пор

en:   [Nr] Name              Type            Address          Off    Size   ES Flg Lk Inf Al
sr:   [Бр] Назив             Врста           Адреса           Пмрј   Влчна  ЕС Опц Вз Инф Пор

en:        Type              Address          Offset            Link
sr:        Врста             Адреса           Померај           Веза

en:        Size              EntSize          Info              Align
sr:        Величина          Улзна вел        Инфо              Поравнање

en:   [Nr] Name              Type             Address           Offset
sr:   [Бр] Назив             Врста            Адреса            Померај

en:        Size              EntSize          Flags  Link  Info  Align
sr:        Величина          Улзна вел.       Опције Веза  Инфо  Порвнње

en:        Flags
sr:        Опције

en: [%2u]: Link field (%u) should index a symtab section.
sr: [%2u]: Поље везе (%u) треба да индексира одељак симтаб.

en: [%2u]: Link field (%u) should index a string section.
sr: [%2u]: Поље везе (%u) треба да индексира одељак ниске.

en: [%2u]: Unexpected value (%u) in link field.
sr: [%2u]: Неочекивана вредност (%u) у пољу везе.

en: [%2u]: Info field (%u) should index a relocatable section.
sr: [%2u]: Поље података (%u) треба да индексира преместиви одељак.

en: [%2u]: Unexpected value (%u) in info field.
sr: [%2u]: Неочекивана вредност (%u) у пољу података.

en: [%2u]: Expected link to another section in info field
sr: [%2u]: Очекивах везу до другог одељка у пољу података

en: Size of section %u is larger than the entire file!
sr: Величина одељка %u је већа од читаве датотеке!

en: section %u: sh_link value of %u is larger than the number of sections
sr: одељак %u: „sh_link“ вредност за %u је већа од броја одељака

en: compression header
sr: заглавље сажимања

en:        [<corrupt>]
sr:        [<оштећено>]

en:        [<unknown>: 0x%x],
sr:        [<непознато>: 0x%x],

note: The ordering of the letters shown here matches the ordering of the corresponding SHF_xxx values, and hence the order in which these letters will be displayed to the user.
en: Key to Flags:
      W (write), A (alloc), X (execute), M (merge), S (strings), I (info),
      L (link order), O (extra OS processing required), G (group), T (TLS),
      C (compressed), x (unknown), o (OS specific), E (exclude),
sr: Тастери опција:
      W (писање), A (додела), X (извршавање), M (стапање), S (ниске), I (подаци),
      L (редослед веза), O (потребна је додатна обрада ОС-а), G (група), T (ТЛС),
      C (сажето), x (непознато), o (посебност ОС-а), E (искључи),

en: R (retain),
sr: R (задржи),

en: l (large),
sr: l (велико),

en: y (purecode),
sr: y (чист код),

en: Bad sh_link in symbol table section
sr: Лоша „sh_link“ у одељку табеле симбола

en: <OS specific>
sr: <Посебност ОС-а>

en: <PROC specific>
sr: <Посебност „PROC“-а>

en: 
    There are no sections group in linked file '%s'.
sr: 
    Нема групе заглавља у повезаној датотеци „%s“.

en: 
    There are no section groups in this file.
sr: 
    Нема група одељка у овој датотеци.

en: Section headers are not available!
sr: Заглавља одељка нису доступна!

en: Out of memory reading %u section group headers
sr: Понестало је меморије за време читања %u заглавља групе одељка

en: 
    There are no section groups in linked file '%s'.
sr: 
    Нема група заглавља у повезаној датотеци „%s“.

en: Out of memory reading %zu groups
sr: Понестало је меморије током читања %zu група

en: Section groups in linked file '%s'
sr: Групе одељка у повезаној датотеци „%s“

en: Bad sh_link in group section `%s'
sr: Лоша „sh_link“ у одељку групе „%s“

en: Corrupt header in group section `%s'
sr: Оштећено заглавље у одељку групе „%s“

en: Bad sh_info in group section `%s'
sr: Лоши „sh_info“ у одељку групе „%s“

en: Section %s has sh_entsize (%#<PRIx64>) which is larger than its size (%#<PRIx64>)
sr: Одељак %s има „sh_entsize“ (%#<PRIx64>) која је већа од његове величине (%#<PRIx64>)

en: section data
sr: подаци одељка

en: 
    %sgroup section [%5u] `%s' [%s] contains %u sections:
sr: 
    %sгрупа одељка [%5u] „%s“ [%s] садржи %u одељка:

en:    [Index]    Name
sr:    [Индекс]   Назив

en: section [%5u] in group section [%5u] > maximum section [%5u]
sr: одељак [%5u] у одељку групе [%5u] > највише одељака [%5u]

en: Further error messages about overlarge group section indices suppressed
sr: Будуће поруке грешака о превеликим индексима одељка групе су потиснуте

en: section [%5u] in group section [%5u] already in group section [%5u]
sr: одељак [%5u] у одељку групе [%5u] је већ у одељку групе [%5u]

en: Further error messages about already contained group sections suppressed
sr: Будуће поруке грешака о већ садржаним одељцима групе су потиснуте

en: section 0 in group section [%5u]
sr: одељак 0 у одељку групе [%5u]

en: dynamic section image fixups
sr: преправке слике динамичког одељка

en: corrupt library name index of %#<PRIx64> found in dynamic entry
sr: нађох оштећен индекс назива biblioteke %#<PRIx64> у динамичком уносу

en: 
    Image fixups for needed library #%<PRId64>: %s - ident: %<PRIx64>
sr: 
    Преправке слике потребне библиотеке #%<PRId64>: %s – увлачење: %<PRIx64>

en: Seg Offset           Type                             SymVec DataType
sr: Одл Померај          Врста                            ВекСим Врста пдтка

en: dynamic section image relocations
sr: премештаји слике динамичког одељка

en: 
    Image relocs
sr: 
    Премештаји слике

en: Seg Offset   Type                            Addend            Seg Sym Off
sr: Одл Померај  Врста                           Сабирак           Одл Сим Пом

en: dynamic string section
sr: одељак динамичке ниске

en: 
    In linked file '%s' relocation section
sr: 
    У повезаној датотеци „%s“одељак премештаја

en: 
    Relocation section
sr: 
    Одељак премештаја

note: This is unlikely, but possible.
en:  at offset %#<PRIx64> contains 1 entry which relocates 1 location:
sr:  на померају %#<PRIx64> садржи 1 унос који премешта 1 место:

en:  at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries which relocate %<PRIu64> locations:
sr:  на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса који премештају %<PRIu64> места:

en:  at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entry:
     |  at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
sr[0]:  на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]:  на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]:  на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    In linked file '%s' section '%s' at offset %#<PRIx64> contains %<PRId64> bytes:
sr: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак „%s“ на померају %#<PRIx64> садржи %<PRId64> бајта:

en: 
    '%s' relocation section at offset %#<PRIx64> contains %<PRId64> bytes:
sr: 
    одељак премештаја „%s“ на померају %#<PRIx64> садржи %<PRId64> бајта:

en: 
    There are no dynamic relocations in linked file '%s'.
sr: 
    Нема динамичких премештаја у повезаној датотеци „%s“.

en: 
    There are no dynamic relocations in this file.
sr: 
    Нема динамичких премештаја у овој датотеци.

en: 
    There are no static relocations in linked file '%s'.
sr: 
    Нема статичких премештаја у повезаној датотеци „%s“.

en: 
    There are no static relocations in this file.
sr: 
    Нема статичких премештаја у овој датотеци.

en: 
    To see the dynamic relocations add --use-dynamic to the command line.
sr: 
    Да видите динамичке премештаје додајте „--use-dynamic“ на линију наредби.

en: 
    There are no relocations in linked file '%s'.
sr: 
    Нема премештаја у повезаној датотеци „%s“.

en: 
    There are no relocations in this file.
sr: 
    Нема премештаја у овој датотеци.

en: Invalid section %u in table entry %td
sr: Неисправан одељак %u у уносу табеле %td

en: Invalid offset %<PRIx64> in table entry %td
sr: Неисправан померај %<PRIx64> у уносу табеле %td

en: 	Unknown version.
sr: 	Непознато издање.

en: unwind table
sr: табела одмотавања

en: Skipping unknown relocation type: %u
sr: Прескачем неопознату врсту премештаја: %u

en: Skipping unexpected relocation type: %s
sr: Прескачем неочекивану врсту премештаја: %s

en: Skipping reloc with overlarge offset: %#<PRIx64>
sr: Прескачем премештај са превеликим померајем: %#<PRIx64>

en: Skipping reloc with invalid symbol index: %u
sr: Прескачем премештај са неисправним индексом симбола: %u

en: Multiple symbol tables encountered
sr: Наиђох на више табела симбола

en: 
    There are no unwind sections in this file.
sr: 
    Нема одељка одмотавања у овој датотеци.

en: 
    Could not find unwind info section for
sr: 
    Не могу да пронађем одељак података одмотавања за

en: unwind info
sr: подаци одмотавања

en: 
    Unwind section
sr: 
    Одељак одмотавања

en:  at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
sr:  на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    Unwind section '%s' at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entry:
     | 
    Unwind section '%s' at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    Одељак одмотавања „%s“ на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    Одељак одмотавања „%s“ на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    Одељак одмотавања „%s“ на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:

en: unwind data
sr: подаци одмотавања

en: Skipping unexpected relocation at offset %#<PRIx64>
sr: Прескачем неочекивани премештај на померају %#<PRIx64>

en: Unknown section relocation type %d encountered
sr: Наиђох на непознату врсту премештаја %d

en: Bad symbol index in unwind relocation (%<PRIu64> > %<PRIu64>)
sr: Лош индекс симбола у неодвијеном премештају (%<PRIu64> > %<PRIu64>)

en: Skipping unknown ARM relocation type: %d
sr: Прескачем непознату врсту „ARM“ премештаја: %d

en: Skipping unexpected ARM relocation type %s
sr: Прескачем неочекивану врсту „ARM“ премештаја „%s“

en: Skipping unknown C6000 relocation type: %d
sr: Прескачем непознату врсту „C6000“ премештаја: %d

en: Skipping unexpected C6000 relocation type %s
sr: Прескачем неочекивану врсту „C6000“ премештаја „%s“

note: This function currently only supports ARM and TI unwinders.
en: Only TI and ARM unwinders are currently supported
sr: Само „TI“ и „ARM“ одмотавачи су тренутно подржани

en: [Truncated opcode]
sr: [Скраћени опкод]

en: Refuse to unwind
sr: Одбија да одмота

en:      [Reserved]
sr:      [Резервисано]

en:      finish
sr:      крај

en: [Spare]
sr: [Допунско]

en: corrupt change to vsp
sr: оштећена измена у „vsp“

en:      vsp as modifier for PAC validation
sr:      „vsp“ као измењивач за PAC потврђивање

en:      [unsupported opcode]
sr:      [неподржан опкод]

en: pop frame {
sr: поп кадар {

en: *corrupt* - no registers specified
sr: *оштећено* – нису наведени регистри

en: [pad]
sr: [пад]

en: Corrupt stack pointer adjustment detected
sr: Оштећено дотеривање показивача спремника је откривено

en:   Personality routine:
sr:   Потпрограм личности:

en:   [Truncated data]
sr:   [Скраћени подаци]

en: Corrupt ARM compact model table entry: %x
sr: Оштећен унос табеле збијеног АРМ модела: %x

en:   Compact model index: %d
sr:   Попис збијеног модела: %d

en: Unknown ARM compact model index encountered
sr: Нађох непознати индекс збијеног АРМ модела

en:   [reserved]
sr:   [резервисано]

en:   Restore stack from frame pointer
sr:   Поврати спремник од показивача кадра

en:   Stack increment %d
sr:   Повећање спремника %d

en:   Registers restored:
sr:   Повраћени регистри:

en:   Return register: %s
sr:   Регистар резултата: %s

en:   [reserved (%d)]
sr:   [резервисано (%d)]

en: Unsupported architecture type %d encountered when decoding unwind table
sr: Неподржана врста архитектуре %d је откривена приликом декодирања табеле развијања

en: corrupt index table entry: %x
sr: оштећен индекс табеле ниске: %x

en: Unwind entry contains corrupt offset (%#<PRIx64>) into section %s
sr: Неодмотани унос садржи оштећени померај (%#<PRIx64>) у одељку %s

en: Could not locate .ARM.extab section containing %#<PRIx64>.
sr: Не могу да нађем одељак „.ARM.extab“ који садржи %#<PRIx64>.

en: Unsupported architecture type %d encountered when processing unwind table
sr: Неподржана врста архитектуре %d је откривена приликом обраде табеле развијања

en: No processor specific unwind information to decode
sr: Нема информација развијања специфичних процесору за декодирање

en: 
    The decoding of unwind sections for machine type %s is not currently supported.
sr: 
    Декодирање одељака развијања за врсту машине %s није тренутно подржано.

en: NONE
sr: НИШТА

en: Interface Version: %s
sr: Издање сучеља: %s

en: Interface Version: <corrupt: %<PRIx64>>
sr: Издање сучеља: <оштећено: %<PRIx64>>

en: Time Stamp: %s
sr: Временска ознака: %s

en: dynamic section
sr: динамички одељак

en: Out of memory allocating space for %<PRIu64> dynamic entries
sr: Понестало је меморије током додељивања простора за %<PRIu64> динамичка уноса

en: Size overflow prevents reading %<PRIu64> elements of size %u
sr: Прекорачење величине спречава читање %<PRIu64> елемента величине %u

en: Invalid number of dynamic entries: %<PRIu64>
sr: Нетачан број динамичких уноса: %<PRIu64>

en: Out of memory reading %<PRIu64> dynamic entries
sr: Понестало је меморије за време читања %<PRIu64> динамичка уноса

en: Unable to read in %<PRIu64> bytes of dynamic data
sr: Не могу да прочитам %<PRIu64> бајта динамичких података

en: Unable to seek to start of dynamic information
sr: Не могу да премотам на почетак променљивих података

en: Failed to read in number of buckets
sr: Нисам успео да прочитам број ведара

en: Failed to read in number of chains
sr: Нисам успео да прочитам број ланаца

en: Failed to determine last chain length
sr: Нисам успео да одредим дужину последњег ланца

en: 
    There is no dynamic section in linked file '%s'.
sr: 
    Нема динамичког одељка у повезаној датотеци „%s“.

en: 
    There is no dynamic section in this file.
sr: 
    Нема динамичког одељка у овој датотеци.

note: See PR 21379 for a reproducer.
en: Invalid PT_LOAD entry
sr: Неисправан „PT_LOAD“ унос

en: the .dynsym section doesn't match the DT_SYMTAB and DT_SYMENT tags
sr: одељак „.dynsym“ не одговара ознакама „DT_SYMTAB“ и „DT_SYMENT“

en: Corrupt DT_SYMTAB dynamic entry
sr: Оштећен динамички унос „DT_SYMTAB“

en: the .dynstr section doesn't match the DT_STRTAB and DT_STRSZ tags
sr: одељак „.dynstr“ не одговара ознакама „DT_STRTAB“ и „DT_STRSZ“

en: dynamic string table
sr: табела динамичке ниске

en: Corrupt DT_STRTAB dynamic entry
sr: Оштећен динамички унос „DT_STRTAB“

en: Bad value (%d) for SYMINENT entry
sr: Лоша вредност (%d) за „SYMINENT“ унос

en: symbol information
sr: подаци симбола

en: Multiple dynamic symbol information sections found
sr: Нађох више одељака података динамичког симбола

en: Out of memory allocating %<PRIu64> bytes for dynamic symbol info
sr: Понестало је меморије током додељивања %<PRIu64> бајта за инфо динамичких симбола

en: 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    У повезаној датотеци „%s“ динамички одељак на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    У повезаној датотеци „%s“ динамички одељак на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    У повезаној датотеци „%s“ динамички одељак на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    Dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entry:
     | 
    Dynamic section at offset %#<PRIx64> contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    Динамички одељак на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    Динамички одељак на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    Динамички одељак на померају %#<PRIx64> садржи %<PRIu64> уноса:

en:   Tag        Type                         Name/Value
sr:   Ознака     Врста                        Назив/Вредност

en: Auxiliary library
sr: Помоћна библиотека

en: Filter library
sr: Библиотека пропусника

en: Configuration file
sr: Датотека подешавања

en: Dependency audit library
sr: Библиотека прегледа зависности

en: Audit library
sr: Библиотека прегледа

en: Flags:
sr: Опције:

en:  None
sr:  Ништа

en: Shared library: [%s]
sr: Дељена библиотека: [%s]

en:  program interpreter
sr:  тумач програма

en: Library soname: [%s]
sr: тзвназив библиотеке: [%s]

en: Library rpath: [%s]
sr: рпутања библиотеке: [%s]

en: Library runpath: [%s]
sr: покретања_путања библиотеке: [%s]

en:  (bytes)
sr:  (бајта)

en: Not needed object: [%s]
sr: Непотребан предмет: [%s]

en: <corrupt time val: %<PRIx64>
sr: <оштећена вредност времена: %<PRIx64>

en: 
    In linked file '%s' the version definition section '%s' contains %u entry:
     | 
    In linked file '%s' the version definition section '%s' contains %u entries:
sr[0]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак одреднице издања „%s“ садржи %u унос:
sr[1]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак одреднице издања „%s“ садржи %u уноса:
sr[2]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак одреднице издања „%s“ садржи %u уноса:

en: 
    Version definition section '%s' contains %u entry:
     | 
    Version definition section '%s' contains %u entries:
sr[0]: 
    Одељак одреднице издања „%s“ садржи %u унос:
sr[1]: 
    Одељак одреднице издања „%s“ садржи %u уноса:
sr[2]: 
    Одељак одреднице издања „%s“ садржи %u уноса:

en:  Addr: 0x%016<PRIx64>
sr:  Адреса: 0x%016<PRIx64>

en:   Offset: 0x%08<PRIx64>  Link: %u (%s)
sr:   Померај: 0x%08<PRIx64>  Веза: %u (%s)

en: version definition section
sr: одељак одреднице издања

en:   %#06zx: Rev: %d  Flags: %s
sr:   %#06zx: Рев: %d  Опције: %s

en:   Index: %d  Cnt: %d
sr:   Индекс: %d  Бројач: %d

en: Name: %s
sr: Назив: %s

en: Name index: %ld
sr: Индекс назива: %ld

en: Invalid vda_next field of %lx
sr: Неисправно „vda_next“ поље од %lx

en:   %#06zx: Parent %d: %s
sr:   %#06zx: Родитељ %d: %s

en:   %#06zx: Parent %d, name index: %ld
sr:   %#06zx: Родитељ %d, индекс назива: %ld

en:   Version def aux past end of section
sr:   Одредница издања „aux“ је прешла крај одељка

en: Invalid vd_next field of %lx
sr: Неисправно „vd_next“ поље од %lx

en:   Version definition past end of section
sr:   Одредница издања је прешла крај одељка

en: 
    In linked file '%s' the version needs section '%s' contains %u entry:
     | 
    In linked file '%s' the version needs section '%s' contains %u entries:
sr[0]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељку потребно издање „%s“ садржи %u унос:
sr[1]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељку потребно издање „%s“ садржи %u уноса:
sr[2]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељку потребно издање „%s“ садржи %u уноса:

en: 
    Version needs section '%s' contains %u entry:
     | 
    Version needs section '%s' contains %u entries:
sr[0]: 
    Издању треба одељак „%s“ који садржи %u унос:
sr[1]: 
    Издању треба одељак „%s“ који садржи %u уноса:
sr[2]: 
    Издању треба одељак „%s“ који садржи %u уноса:

en: Version Needs section
sr: Одељак „Издању треба“

en:   %#06zx: Version: %d
sr:   %#06zx: Издање: %d

en:   File: %s
sr:   Датотека: %s

en:   File: %lx
sr:   Датотека: %lx

en:   Cnt: %d
sr:   Бројач: %d

en:   %#06zx:   Name: %s
sr:   %#06zx:   Назив: %s

en:   %#06zx:   Name index: %lx
sr:   %#06zx:   Индекс назива: %lx

en:   Flags: %s  Version: %d
sr:   Опције: %s  Издање: %d

en: Invalid vna_next field of %lx
sr: Неисправно „vna_next“ поље од %lx

en: Missing Version Needs auxiliary information
sr: Потребне су додатне информације недостајућег издања

en: Invalid vn_next field of %lx
sr: Неисправно „vn_next“ поље од %lx

en: Missing Version Needs information
sr: Недостају подаци за „Издању треба“

en: version string table
sr: табела ниске издања

en: 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entry:
     | 
    In linked file '%s' the version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак симбола издања „%s“ садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак симбола издања „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак симбола издања „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    Version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entry:
     | 
    Version symbols section '%s' contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    Одељак симбола издања „%s“ садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    Одељак симбола издања „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    Одељак симбола издања „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:

en: version symbol data
sr: подаци симбола издања

en: *invalid*
sr: *неисправно*

en:    0 (*local*)
sr:    0 (*месно*)

en:    1 (*global*)
sr:    1 (*опште*)

en: invalid index into symbol array
sr: неисправан индекс у низу симбола

en: version need
sr: издање „need“

en: version need aux (2)
sr: издање „need aux“ (2)

en: version def
sr: одредница издања

en: version def aux
sr: помоћна одредница издања

en: *both*
sr: *оба*

en: 
    No version information found in linked file '%s'.
sr: 
    Нема података о издању у повезаној датотеци „%s“.

en: 
    No version information found in this file.
sr: 
    Нема података о издању у овој датотеци.

en: Unrecognized visibility value: %u
sr: Непозната вредност видљивости: %u

en: Unrecognized alpha specific other value: %u
sr: Непозната друга „alpha“ специфична вредност: %u

en: Unrecognized IA64 VMS ST Function type: %d
sr: Непозната врста „IA64 VMS ST“ функције: %d

en: Unrecognized IA64 VMS ST Linkage: %d
sr: Непознато „IA64 VMS ST“ повезивање: %d

en: <localentry>: %d
sr: <месни_унос>: %d

en: <other>: %x
sr: <друго>: %x

en: version data
sr: подаци издања

en: version need aux (3)
sr: издање „need aux“ (3)

en: local symbol %<PRIu64> found at index >= %s's sh_info value of %u
sr: нађох локални симбол %<PRIu64> у индексу >= %s „sh_info“ вредност %u

en: Unknown LTO symbol definition encountered: %u
sr: Наиђох на непознату дефиницију „LTO“ симбола: %u

en: Unknown LTO symbol visibility encountered: %u
sr: Наиђох на непознату видљивост „LTO“ симбола: %u

en: Unknown LTO symbol type encountered: %u
sr: Наиђох на непознату врсту „LTO“ симбола: %u

en: 
    The LTO Symbol table section '%s' in linked file '%s' is empty!
sr: 
    Одељак табеле „LTO“ симбола „%s“ у повезаној датотеци „%s“ је празан!

en: 
    LTO Symbol table '%s' is empty!
sr: 
    Табела „LTO“ симбола „%s“ је празна!

en: LTO symbols
sr: „LTO“ симболи

en: LTO Symbol extension table '%s' is empty!
sr: Табела проширења „LTO“ симбола „%s“ је празна!

en: LTO ext symbol data
sr: Подаци проширења „LTO“ симбола

en: Unexpected version number in symbol extension table
sr: Неочекивани број издања у табели проширења симбола

en: 
    In linked file '%s':
sr: 
    У повезаној датотеци „%s“:

en: LTO Symbol table '%s' and extension table '%s' contain:
sr: Табела „LTO“ симбола „%s“ и табела проширења „%s“ садрже:

en: LTO Symbol table '%s'
sr: Табела „LTO“ симбола „%s“

en:  and extension table '%s' contain:
sr:  и табела проширења „%s“ садрже:

en: LTO Symbol table '%s' contains:
sr: Табела „LTO“ симбола „%s“ садржи:

en:   Comdat_Key       Kind  Visibility     Size      Slot      Type  Section Name
sr:   Нарпод_Кључ       Врста  Видљивост     Величина      Утор      Врста  Назив одељка

en:   Comdat_Key       Kind  Visibility     Size      Slot Name
sr:   Нарпод_Кључ       Врста  Видљивост     Величина      Назив утора

en: Ran out of LTO symbol extension data
sr: Нема више података проширења „LTO“ симбола

en: Data remains in the LTO symbol extension table
sr: Подаци остали у табели проширења „LTO“ симбола

en: Buffer overrun encountered whilst decoding LTO symbol table
sr: Наиђох на прекорачење међумеморије за време дешифровања табеле „LTO“ симбола

en:    Num:    Value  Size Type    Bind   Vis+Other  Ndx(SecName) Name [+ Version Info]
sr:    Број:    Врднст  Влчна Тип    Свеза   Виз+Дрги Индкс(НзивОдљка) Назив [+ Инфо Издња]

en:    Num:    Value  Size Type    Bind   Vis      Ndx Name
sr:    Број:   Врднст Вел. Врста   Свеза  Виз      Инд Назив

en:    Num:    Value          Size Type    Bind   Vis+Other Ndx(SecName) Name [+ Version Info]
sr:    Број:    Врднст          Влчна Тип    Свеза   Виз+Дрги Индкс(НзивОдљка) Назив [+ Инфо Издња]

en:    Num:    Value          Size Type    Bind   Vis      Ndx Name
sr:    Број:   Врднст         Вел. Врста   Свеза  Виз      Инд Назив

en: 
    Symbol table '%s' has a sh_entsize of zero!
sr: 
    Табела симбола „%s“ има нулту „sh_entsize“!

en: 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %<PRIu64> entry:
     | 
    In linked file '%s' symbol section '%s' contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак симбола „%s“ садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак симбола „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одељак симбола „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    Symbol table '%s' contains %<PRIu64> entry:
     | 
    Symbol table '%s' contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    Табела симбола „%s“ садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    Табела симбола „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    Табела симбола „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %<PRIu64> entry:
     | 
    In linked file '%s' the dynamic symbol table contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    У повезаној датотеци „%s“ табела динамичког симбола садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    У повезаној датотеци „%s“ табела динамичког симбола садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    У повезаној датотеци „%s“ табела динамичког симбола садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    Symbol table for image contains %<PRIu64> entry:
     | 
    Symbol table for image contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    Табела симбола за слику садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    Табела симбола за слику садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    Табела симбола за слику садржи %<PRIu64> уноса:

en: 
    Dynamic symbol information is not available for displaying symbols.
sr: 
    Подаци динамичког симбола нису доступни за приказивање симбола.

en: 
    Histogram for bucket list length (total of %<PRIu64> bucket):
     | 
    Histogram for bucket list length (total of %<PRIu64> buckets):
sr[0]: 
    Хистограм за дужину списка ведра (укупно %<PRIu64> ведро):
sr[1]: 
    Хистограм за дужину списка ведра (укупно %<PRIu64> ведра):
sr[2]: 
    Хистограм за дужину списка ведра (укупно %<PRIu64> ведара):

en: Out of memory allocating space for histogram buckets
sr: Понестало је меморије приликом додељивања простора за ведра хистограма

en:  Length  Number     %% of total  Coverage
sr:  Дужина  Број       %% од укупно Покривеност

en: histogram chain is corrupt
sr: ланац хистограма је оштећен

en: Out of memory allocating space for histogram counts
sr: Понестало је меморије приликом додељивања простора за број хистограма

en: 
    Histogram for `%s' bucket list length (total of %<PRIu64> bucket):
     | 
    Histogram for `%s' bucket list length (total of %<PRIu64> buckets):
sr[0]: 
    Хистограм за „%s“ дужину списка ведра (укупно %<PRIu64> ведро):
sr[1]: 
    Хистограм за „%s“ дужину списка ведра (укупно %<PRIu64> ведра):
sr[2]: 
    Хистограм за „%s“ дужину списка ведра (укупно %<PRIu64> ведара):

en: Out of memory allocating space for gnu histogram buckets
sr: Понестало је меморије приликом додељивања простора за ведра гну хистограма

en: Out of memory allocating space for gnu histogram counts
sr: Понестало је меморије приликом додељивања простора за број гну хистограма

en: 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entry:
     | 
    In linked file '%s: the dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
sr[0]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одломак динамичких информација на померају %#<PRIx64> садржи %d унос:
sr[1]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одломак динамичких информација на померају %#<PRIx64> садржи %d уноса:
sr[2]: 
    У повезаној датотеци „%s“ одломак динамичких информација на померају %#<PRIx64> садржи %d уноса:

en: 
    Dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entry:
     | 
    Dynamic info segment at offset %#<PRIx64> contains %d entries:
sr[0]: 
    Одломак динамичких података на померају %#<PRIx64> садржи %d унос:
sr[1]: 
    Одломак динамичких података на померају %#<PRIx64> садржи %d уноса:
sr[2]: 
    Одломак динамичких података на померају %#<PRIx64> садржи %d уноса:

en:  Num: Name                           BoundTo     Flags
sr:  Бр.: Назив                          Свезан за   Опције

en: <corrupt index>
sr: <оштећен индекс>

en: <corrupt: %19ld>
sr: <оштећено: %19ld>

en: LoongArch ULEB128 field at 0x%lx contains invalid ULEB128 value
sr: LoongArch ULEB128 поље на 0x%lx садржи нетачну ULEB128 вредност

en: %s reloc contains invalid symbol index %<PRIu64>
sr: „%s“ премештај садржи неисправан индекс симбола %<PRIu64>

en: MSP430 ULEB128 field at %#<PRIx64> contains invalid ULEB128 value
sr: MSP430 ULEB128 поље на %#<PRIx64> садржи неисправну „ULEB128“ вредност

note: PR 21137
en: MSP430 sym diff reloc contains invalid offset: %#<PRIx64>
sr: MSP430 премештај разлике симбола садржи неисправан померај: %#<PRIx64>

en: Unhandled MSP430 reloc type found after SYM_DIFF reloc
sr: Нађох необрадиву „MSP430“ врсту премештаја након „SYM_DIFF“ премештаја

en: MN10300 sym diff reloc contains invalid offset: %#<PRIx64>
sr: MN10300 премештај разлике симбола садржи неисправан померај: %#<PRIx64>

en: Unhandled MN10300 reloc type found after SYM_DIFF reloc
sr: Пронађох непознату MN10300 врсту премештаја након „SYM_DIFF“ премештаја

en: RL78 sym diff reloc contains invalid offset: %#<PRIx64>
sr: RL78 премештај разлике симбола садржи неисправан померај: %#<PRIx64>

en: Missing knowledge of 32-bit reloc types used in DWARF sections of machine number %d
sr: Недостаје знање о 32-битним врстама премештаја коришћених у „DWARF“ одељцима броја машине %d

en: unable to apply unsupported reloc type %d to section %s
sr: не могу да применим неподржану врсту премештаја %d на одељак %s

en: skipping invalid relocation offset %#<PRIx64> in section %s
sr: прескачем неисправан померај премештаја %#<PRIx64> у одељку %s

en: skipping invalid relocation symbol index %#<PRIx64> in section %s
sr: прескачем неисправан индекс симбола премештаја %#<PRIx64> у одељку %s

en: skipping unexpected symbol type %s in section %s relocation %tu
sr: прескачем неочекивану врсту симбола %s у одељку %s премештај %tu

en: 
    Assembly dump of section %s
sr: 
    Избачај асемблера за одељак %s

en: Section '%s' has no data to dump.
sr: Одељак „%s“ нема податке за избачај.

en: section contents
sr: садржај одељка

en: Uncompressed section size is suspiciously large: 0x%<PRIu64>
sr: Величина несажетог одељка је сумњиво велика: 0x%<PRIu64>

en: section '%s' has unsupported compress type: %d
sr: одељак „%s“ има неподржану врсту сажимања: %d

en: Unable to decompress section %s
sr: Не могу да распакујем одељак %s

en:  NOTE: This section has relocations against it, but these have NOT been applied to this dump.
sr:  НАПОМЕНА: Над овим одељком се раде премештаји, али они НИСУ примењени на овај избачај.

en: 
    String dump of section '%s' in linked file %s:
sr: 
    Избачај ниске одељка „%s“ у повезаној датотеци „%s“:

en: 
    String dump of section '%s':
sr: 
    Избачај ниске одељка „%s“:

en: <corrupt>
sr: <оштећено>

en:   No strings found in this section.
sr:   Нема пронађених ниски у овом одељку.

en: 
    Hex dump of section '%s' in linked file %s:
sr: 
    Хексадецимални избачај одељка „%s“ у повезаној датотеци „%s“:

en: 
    Hex dump of section '%s':
sr: 
    Хексадецимални избачај одељка „%s“:

en: Iteration failed: %s, %s
sr: Понављање није успело: %s, %s

en: No symbol section named %s
sr: Нема одељка симбола под називом „%s“

en: No string table section named %s
sr: Нема одељка табеле ниске под називом „%s“

en: strings
sr: ниске

en: CTF open failure: %s
sr: Нисам успео да отворим „CTF“: %s

en: 
    Dump of CTF section '%s' in linked file %s:
sr: 
    Избачај „CTF“ одељка „%s“ у повезаној датотеци „%s“:

en: 
    Dump of CTF section '%s':
sr: 
    Избачај „CTF“ одељка „%s“:

en: CTF member open failure: %s
sr: Неуспех отварања „CTF“ члана: %s

en: Section name must be provided
sr: Назив одељка мора бити достављен

en: SFrame decode failure: %s
sr: Декодирање „SFrame“-а није успело: %s

en: %s section data
sr: подаци одељка %s

en: compressed section %s is too small to contain a compression header
sr: сажети одељак „%s“ је премали да садржи заглавље сажимања

en: malformed note encountered in section %s whilst scanning for build-id note
sr: наиђох на лошу напомену у одељку „%s“ док сам тражио напомену иб-а изградње

en: 
    Section '%s' has no debugging data.
sr: 
    Одељак „%s“ нема податке прочишћавања.

note: There is no point in dumping the contents of a debugging section which has the NOBITS type - the bits in the file will be random. This can happen when a file containing a .eh_frame section is stripped with the --only-keep-debug command line option.
en: section '%s' has the NOBITS type - its contents are unreliable.
sr: одељак „%s“ има врсту „NOBITS“ – његови садржаји су непоуздани.

en: Unrecognized debug section: %s
sr: Непознат одељак прочишћавања: %s

en: Section '%s' was not dumped because it does not exist
sr: Одељак „%s“ није избачен зато што не постоји

en: Unable to display section %d - it has a NULL type
sr: Не могу да прикажем одељак %d – има врсту НИШТА

en: Unable to display section %d - it has no contents
sr: Не могу да прикажем одељак %d – нема садржаја

note: FIXME: Add Proc and OS specific section types ?
en: Unable to determine how to dump section %d (type %#x)
sr: Не могу да одредим како да испишем одељак %d (врста „%#x“)

en: Section %d was not dumped because it does not exist!
sr: Одељак %d није избачен зато што не постоји!

en: <corrupt tag>
sr: <оштећена ознака>

en: <corrupt string tag>
sr: <оштећена ознака ниске>

en: Absent/Non standard
sr: Одстутно/Нестандардно

en: Bare metal/mwdt
sr: Огољени метал/mwdt

en: Bare metal/newlib
sr: Огољени метал/newlib

en: Linux/uclibc
sr: Линукс/uclibc

en: Linux/glibc
sr: Линукс/glibc

en: Unknown
sr: Непознато

en: Absent
sr: Недостаје

en: yes
sr: да

en: no
sr: не

en: default
sr: основно

en: smallest
sr: најмање

en: None
sr: Ништа

en: Application
sr: Програм

en: Realtime
sr: Стварно време

en: Microcontroller
sr: Микроконтролер

en: Application or Realtime
sr: Програм или стварно време

en: 8-byte
sr: 8-бајта

en: 4-byte
sr: 4-бајта

en: 8-byte and up to %d-byte extended
sr: 8-бајта и све до %d-бајта проширено

en: 8-byte, except leaf SP
sr: 8-бајта, осим за лист СП

en: flag = %d, vendor =
sr: опција = %d, продавац =

en: True
sr: Тачно

en: <unknown: %d>
sr: <непознато: %d>

en: corrupt vendor attribute
sr: оштећен атрибут продавца

en: unspecified hard/soft float
sr: неодређеи машински/софтверски покретни зарез

en: hard float
sr: машински зарез

en: soft float
sr: софтверски зарез

en: unspecified hard/soft float,
sr: неодређеи машински/софтверски покретни зарез,

en: hard float,
sr: машински зарез,

en: soft float,
sr: софтверски зарез,

en: single-precision hard float,
sr: машински зарез једно-тачности,

en: unspecified long double
sr: неодређени дуги дубл

en: 128-bit IBM long double
sr: 128-битни „IBM“ дуги дубл

en: 64-bit long double
sr: 64-битни дуги дубл

en: 128-bit IEEE long double
sr: 128-битни „IEEE“ дуги дубл

en: unspecified
sr: неодређено

en: generic
sr: опште

en: memory
sr: меморија

en: any
sr: било који

en: software
sr: софтверски

en: hardware
sr: машински

en: Hard or soft float
sr: Машински или програмски зарез

en: Hard float (double precision)
sr: Машински зарез (дво-тачност)

en: Hard float (single precision)
sr: Машински зарез (једно-тачност)

en: Soft float
sr: Софтверски зарез

en: Hard float (MIPS32r2 64-bit FPU 12 callee-saved)
sr: Хардверски покретни зарез („MIPS32r2“ 64-бита „FPU 12 callee-saved“)

en: Hard float (32-bit CPU, Any FPU)
sr: Хардверски покретни зарез (32-битни процесор, било који „FPU“)

en: Hard float (32-bit CPU, 64-bit FPU)
sr: Хардверски покретни зарез (32-битни процесор, 64-битни „FPU“)

en: Hard float compat (32-bit CPU, 64-bit FPU)
sr: Хардверско покретном зарезу сагласно (32-битни процесор, 64-битни „FPU“)

en: NaN 2008 compatibility
sr: NaN 2008 сагласност

en: Any MSA or not
sr: Било који МСА или не

en: 128-bit MSA
sr: 128-битни МСА

en: Not used
sr: Не користи се

en: 2 bytes
sr: 2 бајта

en: 4 bytes
sr: 4 бајта

en: 16-byte
sr: 16-бајта

en: DSBT addressing not used
sr: ДСБТ адресирање није коришћено

en: DSBT addressing used
sr: ДСБТ адресирање је коришћено

en: Data addressing position-dependent
sr: Адресирање података зависно од положаја

en: Data addressing position-independent, GOT near DP
sr: Адресирање података независно од положаја, ТОП близу ДП

en: Data addressing position-independent, GOT far from DP
sr: Адресирање података независно од положаја, ТОП далеко од ДП

en: Code addressing position-dependent
sr: Адресирање кода зависно од положаја

en: Code addressing position-independent
sr: Адресирање кода независно од положаја

en: Small
sr: Мало

en: Large
sr: Велико

en: Restricted Large
sr: Ограничене дужине

en:   <unknown tag %<PRId64>>:
sr:   <непозната ознака %<PRId64>>:

en: Any Region
sr: Било која област

en: Lower Region Only
sr: Само нижа област

en: No unaligned access
sr: Нема непоравнатог приступа

en: Unaligned access
sr: Непоравнат приступ

en: %<PRIu64>-bytes
sr: %<PRIu64>-бајта

en: attributes
sr: особине

en: Unknown attributes version '%c'(%d) - expecting 'A'
sr: Непознато издање атрибута „%c“(%d) – очекујем „A“

en: Tag section ends prematurely
sr: Одељак ознаке се завршава прерано

en: Bad attribute length (%u > %u)
sr: Лоша дужина атрибута (%u > %u)

en: Attribute length of %u is too small
sr: Дужина атрибута %u је премала

en: Corrupt attribute section name
sr: Назив одељка оштећеног атрибута

en: Attribute Section:
sr: Одељак атрибута:

en: Unused bytes at end of section
sr: Некоришћени бајтови на крају одељка

en: Bad subsection length (%u > %u)
sr: Лоша дужина пододељка (%u > %u)

en: Bad subsection length (%u < 6)
sr: Лоша дужина пододељка (%u < 6)

en: File Attributes
sr: Особине датотеке

en: Section Attributes:
sr: Особине одељка:

en: Symbol Attributes:
sr: Особине симбола:

en: Unknown tag: %d
sr: Непозната ознака: %d

en:   Unknown attribute:
sr:   Непознат атрибут:

en: MIPS GOT entry extends beyond the end of available data
sr: „MIPS GOT“ унос превазилази крај доступних података

en: Corrupt MIPS ABI Flags section.
sr: Оштећени одељак „MIPS ABI“ заставица.

en: MIPS ABI Flags section
sr: Одељак „MIPS ABI“ заставица

en: Global Offset Table data
sr: Подаци табеле општег помераја

en: 
    Static GOT:
sr: 
    Статичко „GOT“:

en:  Canonical gp value:
sr:  Прописна гп вредност:

en:  Reserved entries:
sr:  Резервисани уноси:

en: Address
sr: Адреса

en: Access
sr: Приступ

en: Value
sr: Вредност

en:  Local entries:
sr:  Месни подаци:

en: liblist section data
sr: подаци одељка библсписка

en: 
    Section '.liblist' contains %zu entry:
     | 
    Section '.liblist' contains %zu entries:
sr[0]: 
    Одељак „.liblist“ садржи %zu унос:
sr[1]: 
    Одељак „.liblist“ садржи %zu уноса:
sr[2]: 
    Одељак „.liblist“ садржи %zu уноса:

en:      Library              Time Stamp          Checksum   Version Flags
sr:      Библиотека         Временска ознака      Сума пров. Издање  Опције

en: <corrupt: %9ld>
sr: <оштећено: %9ld>

en:  NONE
sr:  НИШТА

en: No MIPS_OPTIONS header found
sr: Нисам нашао „MIPS_OPTIONS“ заглавље

en: The MIPS options section is too small.
sr: Одељак „MIPS“ опција је премали.

en: options
sr: опције

en: Invalid size (%u) for MIPS option
sr: Неисправна величина (%u) за „MIPS“ опцију

en: 
    Section '%s' contains %d entry:
     | 
    Section '%s' contains %d entries:
sr[0]: 
    Одељак „%s“ садржи %d унос:
sr[1]: 
    Одељак „%s“ садржи %d уноса:
sr[2]: 
    Одељак „%s“ садржи %d уноса:

en: Truncated MIPS REGINFO option
sr: Скраћена „MIPS REGINFO“ опција

en: conflict list found without a dynamic symbol table
sr: пронађен је сукобљавајући списак без динамичке табеле симбола

en: Overlarge number of conflicts detected: %zx
sr: Превелик број сукоба је откривен: %zx

en: Out of memory allocating space for dynamic conflicts
sr: Понестало је меморије за време додељивања простора за динамичке сукобе

en: conflict
sr: сукоб

en: 
    Section '.conflict' contains %zu entry:
     | 
    Section '.conflict' contains %zu entries:
sr[0]: 
    Одељак „.conflict“ садржи %zu унос:
sr[1]: 
    Одељак „.conflict“ садржи %zu уноса:
sr[2]: 
    Одељак „.conflict“ садржи %zu уноса:

en:   Num:    Index       Value  Name
sr:   Број:   Индекс      Врднст Назив

en: <corrupt symbol index>
sr: <оштећен индекс симбола>

en: <corrupt: %14ld>
sr: <оштећено: %14ld>

en: The GOT symbol offset (%<PRIu64>) is greater than the symbol table size (%<PRIu64>)
sr: Померај GOT симбола (%<PRIu64>) је већи од величине табеле симбола (%<PRIu64>)

en: Too many GOT symbols: %<PRIu64>
sr: Превише „GOT“ симбола: %<PRIu64>

en: 
    Primary GOT:
sr: 
    Главни ТОП:

en:   %*s %10s %*s Purpose
sr:   %*s %10s %*s сврха

en: Initial
sr: Почетно

en:  Lazy resolver
sr:  Лењи решавач

en:  Module pointer (GNU extension)
sr:  Показивач модула (Гну проширење)

en:  Global entries:
sr:  Општи подаци:

en: Sym.Val.
sr: Сим.Вред.

note: Note for translators: "Ndx" = abbreviated form of "Index".
en: Ndx
sr: Инд

en: Name
sr: Назив

en: <no dynamic symbols>
sr: <нема динамичких симбола>

en: <symbol index %zu exceeds number of dynamic symbols>
sr: <индекс симбола %zu превазилази број динамичких симбола>

en: Procedure Linkage Table data
sr: Подаци табеле повезивања поступка

en:   %*s %*s Purpose
sr:   %*s %*s сврха

en:  PLT lazy resolver
sr:  ТПП лењи решавач

en:  Module pointer
sr:  Показивач модула

en:  Entries:
sr:  Уноси:

en: <corrupt symbol index: %<PRIu64>>
sr: <оштећен индекс симбола: %<PRIu64>>

en: NDS32 elf flags section
sr: одељак NDS32 елф опција

en: liblist string table
sr: табела ниске библсписка

en: 
    Library list section '%s' contains %<PRIu64> entries:
     | 
    Library list section '%s' contains %<PRIu64> entries:
sr[0]: 
    Одељак списка библиотека „%s“ садржи %<PRIu64> унос:
sr[1]: 
    Одељак списка библиотека „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:
sr[2]: 
    Одељак списка библиотека „%s“ садржи %<PRIu64> уноса:

en:      Library              Time Stamp          Checksum   Version Flags
sr:      Библиотека         Временска ознака      Сума првре Издање  Опције

en: NT_AUXV (auxiliary vector)
sr: NT_AUXV (помоћни вектор)

en: NT_PRSTATUS (prstatus structure)
sr: NT_PRSTATUS (структура прстања)

en: NT_FPREGSET (floating point registers)
sr: NT_FPREGSET (регистри покретног зареза)

en: NT_PRPSINFO (prpsinfo structure)
sr: NT_PRPSINFO (структура прпсподатака)

en: NT_TASKSTRUCT (task structure)
sr: NT_TASKSTRUCT (структура задатка)

en: NT_GDB_TDESC (GDB XML target description)
sr: NT_GDB_TDESC (опис „GDB XML“ мете)

en: NT_PRXFPREG (user_xfpregs structure)
sr: NT_PRXFPREG (структура корисничког_иксфпрегса)

en: NT_PPC_VMX (ppc Altivec registers)
sr: NT_PPC_VMX (ппц Алтивек регистри)

en: NT_PPC_VSX (ppc VSX registers)
sr: NT_PPC_VSX (ппц ВСИкс регистри)

en: NT_PPC_TAR (ppc TAR register)
sr: NT_PPC_TAR (ппц „TAR“ регистар)

en: NT_PPC_PPR (ppc PPR register)
sr: NT_PPC_PPR (ппц „PPR“ регистар)

en: NT_PPC_DSCR (ppc DSCR register)
sr: NT_PPC_DSCR (ппц „DSCR“ регистар)

en: NT_PPC_EBB (ppc EBB registers)
sr: NT_PPC_EBB (ппц „EBB“ регистри)

en: NT_PPC_PMU (ppc PMU registers)
sr: NT_PPC_PMU (ппц „PMU“ регистри)

en: NT_PPC_TM_CGPR (ppc checkpointed GPR registers)
sr: NT_PPC_TM_CGPR (ппц проверени „GPR“ регистри)

en: NT_PPC_TM_CFPR (ppc checkpointed floating point registers)
sr: NT_PPC_TM_CFPR (ппц проверени регистри покретне тачке)

en: NT_PPC_TM_CVMX (ppc checkpointed Altivec registers)
sr: NT_PPC_TM_CVMX (ппц проверени „Altivec“ регистри)

en: NT_PPC_TM_CVSX (ppc checkpointed VSX registers)
sr: NT_PPC_TM_CVSX (ппц проверени „VSX“ регистри)

en: NT_PPC_TM_SPR (ppc TM special purpose registers)
sr: NT_PPC_TM_SPR (ппц „TM“ регистри посебне намене)

en: NT_PPC_TM_CTAR (ppc checkpointed TAR register)
sr: NT_PPC_TM_CTAR (ппц проверени „TAR“ регистар)

en: NT_PPC_TM_CPPR (ppc checkpointed PPR register)
sr: NT_PPC_TM_CPPR (ппц проверени „PPR“ регистар)

en: NT_PPC_TM_CDSCR (ppc checkpointed DSCR register)
sr: NT_PPC_TM_CDSCR (ппц проверени „DSCR“ регистар)

en: NT_386_TLS (x86 TLS information)
sr: NT_386_TLS (x86 ТЛС подаци)

en: NT_386_IOPERM (x86 I/O permissions)
sr: NT_386_IOPERM (x86 У/И овлашћења)

en: NT_X86_XSTATE (x86 XSAVE extended state)
sr: NT_X86_XSTATE (x86 XSAVE проширено стање)

en: NT_X86_CET (x86 CET state)
sr: NT_X86_CET (x86 CET стање)

en: NT_X86_SHSTK (x86 SHSTK state)
sr: NT_X86_SHSTK (x86 SHSTK стање)

en: NT_S390_HIGH_GPRS (s390 upper register halves)
sr: NT_S390_HIGH_GPRS (s390 горње половине регистра)

en: NT_S390_TIMER (s390 timer register)
sr: NT_S390_TIMER (s390 временски регистар)

en: NT_S390_TODCMP (s390 TOD comparator register)
sr: NT_S390_TODCMP (s390 ТОД регистар упоређивача)

en: NT_S390_TODPREG (s390 TOD programmable register)
sr: NT_S390_TODPREG (s390 ТОД програмљив регистар)

en: NT_S390_CTRS (s390 control registers)
sr: NT_S390_CTRS (s390 регистри управљања)

en: NT_S390_PREFIX (s390 prefix register)
sr: NT_S390_PREFIX (s390 регистар префикса)

en: NT_S390_LAST_BREAK (s390 last breaking event address)
sr: NT_S390_LAST_BREAK (s390 адреса последњег догађаја прекида)

en: NT_S390_SYSTEM_CALL (s390 system call restart data)
sr: NT_S390_SYSTEM_CALL (s390 подаци поновног покретања системског позива)

en: NT_S390_TDB (s390 transaction diagnostic block)
sr: NT_S390_TDB (s390 блок дијагнозе преноса)

en: NT_S390_VXRS_LOW (s390 vector registers 0-15 upper half)
sr: NT_S390_VXRS_LOW (регистри „s390“ вектора 0-15 горње половине)

en: NT_S390_VXRS_HIGH (s390 vector registers 16-31)
sr: NT_S390_VXRS_HIGH (регистри „s390“ вектора 16-31)

en: NT_S390_GS_CB (s390 guarded-storage registers)
sr: NT_S390_GS_CB (регистри „s390“ чуваног смештаја)

en: NT_S390_GS_BC (s390 guarded-storage broadcast control)
sr: NT_S390_GS_BC (контрола емитовања „s390“ чуваног смештаја)

en: NT_ARM_VFP (arm VFP registers)
sr: NT_ARM_VFP (арм ВФП регистри)

en: NT_ARM_TLS (AArch TLS registers)
sr: NT_ARM_TLS (ААрх ТЛС регистри)

en: NT_ARM_HW_BREAK (AArch hardware breakpoint registers)
sr: NT_ARM_HW_BREAK (ААрх регистри тачке прекида хардвера)

en: NT_ARM_HW_WATCH (AArch hardware watchpoint registers)
sr: NT_ARM_HW_WATCH (ААрх регистри тачке осматрања хардвера)

en: NT_ARM_SYSTEM_CALL (AArch system call number)
sr: NT_ARM_SYSTEM_CALL (AArch број системског позива)

en: NT_ARM_SVE (AArch SVE registers)
sr: NT_ARM_SVE (ААрх SVE регистри)

en: NT_ARM_PAC_MASK (AArch pointer authentication code masks)
sr: NT_ARM_PAC_MASK (ААрх показивача маске кода потврђивања идентитета)

en: NT_ARM_PACA_KEYS (ARM pointer authentication address keys)
sr: NT_ARM_PACA_KEYS (кључеви адресе потврђивања идентитета ARM показивача)

en: NT_ARM_PACG_KEYS (ARM pointer authentication generic keys)
sr: NT_ARM_PACG_KEYS (општи кључеви потврђивања идентитета ARM показивача)

en: NT_ARM_TAGGED_ADDR_CTRL (AArch tagged address control)
sr: NT_ARM_TAGGED_ADDR_CTRL (ААрх означена контрола адресе)

en: NT_ARM_SSVE (AArch64 streaming SVE registers)
sr: NT_ARM_SSVE (AArch64 стримујући SVE регистри)

en: NT_ARM_ZA (AArch64 SME ZA register)
sr: NT_ARM_ZA (AArch64 SME ZA регистар)

en: NT_ARM_ZT (AArch64 SME2 ZT registers)
sr: NT_ARM_ZT (AArch64 SME2 ZT регистри)

en: NT_ARM_PAC_ENABLED_KEYS (AArch64 pointer authentication enabled keys)
sr: NT_ARM_PAC_ENABLED_KEYS (укључени кључеви потврђивања идентитета AArch64 показивача)

en: NT_ARC_V2 (ARC HS accumulator/extra registers)
sr: NT_ARC_V2 („ARC HS“ акумулатор/додатни регистри)

en: NT_RISCV_CSR (RISC-V control and status registers)
sr: NT_RISCV_CSR (регистри „RISC-V“ контроле и стања)

en: NT_PSTATUS (pstatus structure)
sr: NT_PSTATUS (структура псстања)

en: NT_FPREGS (floating point registers)
sr: NT_FPREGS (регистри покретног зареза)

en: NT_PSINFO (psinfo structure)
sr: NT_PSINFO (структура псподатака)

en: NT_LWPSTATUS (lwpstatus_t structure)
sr: NT_LWPSTATUS (структура лвпсстања_т)

en: NT_LWPSINFO (lwpsinfo_t structure)
sr: NT_LWPSINFO (структура лвпсподатака_т)

en: NT_WIN32PSTATUS (win32_pstatus structure)
sr: NT_WIN32PSTATUS (структура win32_псстања)

en: NT_SIGINFO (siginfo_t data)
sr: NT_SIGINFO (сигинфо_т подаци)

en: NT_FILE (mapped files)
sr: NT_FILE (мапиране датотеке)

en: NT_VERSION (version)
sr: NT_VERSION (издање)

en: NT_ARCH (architecture)
sr: NT_ARCH (архитектура)

en: func
sr: функција

en: FDO_PACKAGING_METADATA
sr: FDO_МЕТАПОДАЦИ_ПАКОВАЊА

en: FDO_DLOPEN_METADATA
sr: FDO_DLOPEN_МЕТАПОДАЦИ

en: Unknown note type: (0x%08x)
sr: Непозната врста напомене: (0x%08x)

en:     Malformed note - too short for header
sr:     Лоша напомена – прекратка за заглавље

en:     Malformed note - does not end with \0
sr:     Лоша напомена – не завршава се на \0

en:     Malformed note - too short for supplied file count
sr:     Лоша напомена – прекратка за достављени број датотека

en:     Page size:
sr:     Величина странице:

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Page Offset
sr: Померај странице

en:     Malformed note - filenames end too early
sr:     Лоша напомена – називи датотека се прерано завршавају

en: NT_GNU_ABI_TAG (ABI version tag)
sr: NT_GNU_ABI_TAG (ознака АБИ издања)

en: NT_GNU_HWCAP (DSO-supplied software HWCAP info)
sr: NT_GNU_HWCAP (софтверски „HWCAP“ подаци које доставља ДСО)

en: NT_GNU_BUILD_ID (unique build ID bitstring)
sr: NT_GNU_BUILD_ID (јединствена битниска ИБ-а изградње)

en: NT_GNU_GOLD_VERSION (gold version)
sr: NT_GNU_GOLD_VERSION (златно издање)

en: <None>
sr: <Ништа>

en: NT_AMDGPU_METADATA (code object metadata)
sr: NT_AMDGPU_МЕТАПОДАЦИ (метаподаци објектног кода)

en:       Properties:
sr:       Својства:

en: <corrupt GNU_PROPERTY_TYPE, size = %#lx>
sr: <оштећено „GNU_PROPERTY_TYPE“, величина = %#lx>

en: <corrupt descsz: %#lx>
sr: <оштећена вел_описа: %#lx>

en: <corrupt type (%#x) datasz: %#x>
sr: <оштећена врста (%#x) вел_података: %#x>

en: x86 ISA used: <corrupt length: %#x>
sr: „x86 ISA“ је коришћено: <оштећена дужина: %#x>

en: x86 ISA needed: <corrupt length: %#x>
sr: „x86 ISA“ је потребно: <оштећена дужина: %#x>

en: x86 feature: <corrupt length: %#x>
sr: „x86“ функција: <оштећена дужина: %#x>

en: x86 feature used: <corrupt length: %#x>
sr: „x86“ функција је коришћена: <оштећена дужина: %#x>

en: x86 feature needed: <corrupt length: %#x>
sr: „x86“ функција је потребна: <оштећена дужина: %#x>

en: <corrupt length: %#x>
sr: <оштећена дужина: %#x>

en: stack size:
sr: величина спремника:

en: 1_needed: <corrupt length: %#x>
sr: „1“ је потребно: <оштећена дужина: %#x>

en: <unknown type %#x data:
sr: <непозната врста %#x података:

en: <processor-specific type %#x data:
sr: <процесору специфичне врсте %#x подаци:

en: <application-specific type %#x data:
sr: <програму специфичне врсте %#x подаци:

en:     Build ID:
sr:     ИБ изградње:

en:     <corrupt GNU_ABI_TAG>
sr:     <оштећено „GNU_ABI_TAG“>

en:     OS: %s, ABI: %d.%d.%d
sr:     ОС: %s, ABI: %d.%d.%d

en:     Version:
sr:     Издање:

note: Hardware capabilities information.  Word 0 is the number of entries. Word 1 is a bitmask of enabled entries.  The rest of the descriptor is a series of entries, where each entry is a single byte followed by a nul terminated string.  The byte gives the bit number to test if enabled in the bitmask.
en:       Hardware Capabilities:
sr:       Хардверске могућности:

en: <corrupt GNU_HWCAP>
sr: <оштећено „GNU_HWCAP“>

en: num entries: %d, enabled mask: %x
sr: број уноса: %d, укључена маска: %x

en:     Description data:
sr:     Подаци описа:

en: Alignment of 8-byte objects
sr: Поравнање 8-бајтних објеката

en: Sizeof double and long double
sr: Величина дубла или дугог дубла

en: Type of FPU support needed
sr: Врста „FPU“ подршке је потребна

en: Use of SIMD instructions
sr: Употреба „SIMD“ инструкција

en: Use of cache
sr: Употреба оставе

en: Use of MMU
sr: Употреба „MMU“

en: 4-bytes
sr: 4-бајта

en: 8-bytes
sr: 8-бајта

en: yes
sr: да

en: unknown value: %x
sr: непозната вредност: %x

en: NT_THRMISC (thrmisc structure)
sr: NT_THRMISC („thrmisc“ структура)

en: NT_PROCSTAT_PROC (proc data)
sr: NT_PROCSTAT_PROC (подаци процесора)

en: NT_PROCSTAT_FILES (files data)
sr: NT_PROCSTAT_FILES (подаци датотека)

en: NT_PROCSTAT_VMMAP (vmmap data)
sr: NT_PROCSTAT_VMMAP („vmmap“ подаци)

en: NT_PROCSTAT_GROUPS (groups data)
sr: NT_PROCSTAT_GROUPS (подаци група)

en: NT_PROCSTAT_UMASK (umask data)
sr: NT_PROCSTAT_UMASK („umask“ подаци)

en: NT_PROCSTAT_RLIMIT (rlimit data)
sr: NT_PROCSTAT_RLIMIT („rlimit“ подаци)

en: NT_PROCSTAT_OSREL (osreldate data)
sr: NT_PROCSTAT_OSREL („osreldate“ подаци)

en: NT_PROCSTAT_PSSTRINGS (ps_strings data)
sr: NT_PROCSTAT_PSSTRINGS („ps_strings“ подаци)

en: NT_PROCSTAT_AUXV (auxv data)
sr: NT_PROCSTAT_AUXV („auxv“ подаци)

en: NT_PTLWPINFO (ptrace_lwpinfo structure)
sr: NT_PTLWPINFO („ptrace_lwpinfo“ структура)

en: NT_X86_SEGBASES (x86 segment base registers)
sr: NT_X86_SEGBASES (x86 регистри основе подеока)

note: NetBSD core "procinfo" structure.
en: NetBSD procinfo structure
sr: НетБСД прокинфо структура

en: NetBSD ELF auxiliary vector data
sr: „NetBSD ELF“ подаци помоћног вектора

en: PT_LWPSTATUS (ptrace_lwpstatus structure)
sr: PT_LWPSTATUS (структура „ptrace_lwpstatus“)

en: PT_GETREGS (reg structure)
sr: PT_GETREGS (рег структура)

en: PT_GETFPREGS (fpreg structure)
sr: PT_GETFPPREGS (фпрег структура)

en: PT___GETREGS40 (old reg structure)
sr: PT___GETREGS40 (стара „reg“ структура)

en: OpenBSD procinfo structure
sr: Структура података процесора OpenBSD-а

en: OpenBSD ELF auxiliary vector data
sr: „OpenBSD ELF“ подаци помоћног вектора

en: OpenBSD regular registers
sr: „OpenBSD“ уобичајени регистри

en: OpenBSD floating point registers
sr: „OpenBSD“ регистри покретног зареза

en: OpenBSD window cookie
sr: „OpenBSD“ колачићи прозора

en: QNX debug fullpath
sr: QNX пуна путања прочишћавања

en: QNX debug relocation
sr: QNX премештај прочишћавања

en: QNX stack
sr: QNX спремник

en: QNX generator
sr: QNX творац

en: QNX default library
sr: QNX основна библиотека

en: QNX core sysinfo
sr: QNX кључни системски подаци

en: QNX core info
sr: QNX кључни подаци

en: QNX core status
sr: QNX кључно стање

en: QNX general registers
sr: QNX општи регистри

en: QNX floating point registers
sr: QNX регистри покретног зареза

en: QNX link map
sr: QNX мапа везе

en: NT_STAPSDT (SystemTap probe descriptors)
sr: NT_STAPSDT (описници СистемТап испитивања)

en:     Provider: %s
sr:     Достављач: %s

en:     Name: %s
sr:     Назив: %s

en:     Location:
sr:     Место:

en: , Base:
sr: , Основа:

en: , Semaphore:
sr: , Семафор:

en:     Arguments: %s
sr:     Аргументи: %s

en:   <corrupt - note is too small>
sr:  <оштећено – напомена је премала>

en: corrupt stapdt note - the data size is too small
sr: оштећена „stapdt“ напомена – величина података је премала

en:     Packaging Metadata: %.*s
sr:     Метаподаци паковања: %.*s

en:     Dlopen Metadata: %.*s
sr:     Метаподаци dl-отвори: %.*s

en: NT_VMS_MHD (module header)
sr: NT_VMS_MHD (заглавље модула)

en: NT_VMS_LNM (language name)
sr: NT_VMS_LNM (назив језика)

en: NT_VMS_SRC (source files)
sr: NT_VMS_SRC (изворне датотеке)

en: NT_VMS_EIDC (consistency check)
sr: NT_VMS_EIDC (провера доследности)

en: NT_VMS_FPMODE (FP mode)
sr: NT_VMS_FPMODE (ФП режим)

en: NT_VMS_IMGNAM (image name)
sr: NT_VMS_IMGNAM (назив слике)

en: NT_VMS_IMGID (image id)
sr: NT_VMS_IMGID (иб слике)

en: NT_VMS_LINKID (link id)
sr: NT_VMS_LINKID (иб везе)

en: NT_VMS_IMGBID (build id)
sr: NT_VMS_IMGBID (иб изградње)

en: NT_VMS_GSTNAM (sym table name)
sr: NT_VMS_GSTNAM (назив табеле симбола)

en:     Creation date  : %.17s
sr:     Датум стварања       : %.17s

en:     Last patch date: %.17s
sr:     Датум последње закрпе: %.17s

en:     Module name    : %s
sr:     Назив модула         : %s

en:     Module version : %s
sr:     Издање модула        : %s

en:     Module version : <missing>
sr:     Издање модула        : <недостаје>

en:     Module name    : <missing>
sr:     Назив модула         : <недостаје>

en:    Language: %.*s
sr:    Језик: %.*s

en:    Floating Point mode:
sr:    Режим покретног зареза:

en:    Link time:
sr:    Време везе:

en:    Patch time:
sr:    Време закрпе:

en:    Major id: %u,  minor id: %u
sr:    Главни иб: %u,  споредни иб: %u

en:    Last modified  :
sr:    Последња измена      :

en: 
       Link flags  :
sr: 
       Опције везе  :

en:    Header flags: 0x%08x
sr:    Опције заглавља: 0x%08x

en:    Image id    : %.*s
sr:    ИБ слике    : %.*s

en:     Image name: %.*s
sr:     Назив слике: %.*s

en:     Global symbol table name: %.*s
sr:     Назив опште табеле симбола: %.*s

en:     Image id: %.*s
sr:     ИБ слике: %.*s

en:     Linker id: %.*s
sr:     Иб свезивача: %.*s

en:   <corrupt - data size is too small>
sr:   <оштећено – величина података је премала>

en: corrupt IA64 note: data size is too small
sr: оштећена „IA64“ напомена – величина података је премала

en:     Applies to region from %#<PRIx64> to %#<PRIx64>
sr:     Примењује се на област од %#<PRIx64> до %#<PRIx64>

en:     Applies to region from %#<PRIx64>
sr:     Примењује се на област од %#<PRIx64>

en:     <invalid description size: %lx>
sr:     <неисправна величина описа: %lx>

en:     <invalid descsz>
sr:     <неисправна вел_описа>

en: Gap in build notes detected from %#<PRIx64> to %#<PRIx64>
sr: Јаз у напоменама изградње је откривен од %#<PRIx64> до %#<PRIx64>

en:     Applies to region from %#<PRIx64>
sr:     Примењује се на област од %#<PRIx64>

en:  to %#<PRIx64>
sr:  до %#<PRIx64>

en: corrupt name field in GNU build attribute note: size = %ld
sr: оштећено поље назива у напомени атрибута Гну изградње: величина = %ld

en:   <corrupt name>
sr:   <оштећен назив>

en: unrecognised attribute type in name field: %d
sr: непозната врста атрибута у пољу назива: %d

en: <unknown name type>
sr: <непозната врста назива>

en: <version>
sr: <издање>

en: <stack prot>
sr: <прот спремника>

en: <stack size>
sr: <величина спремника>

en: <tool>
sr: <алат>

en: <short enum>
sr: <кратко набрајање>

en: unrecognised byte in name field: %d
sr: непознат бајт у пољу назива: %d

en: <unknown:_%d>
sr: <непознато:_%d>

en: attribute does not have an expected type (%c)
sr: атрибут нема очекивану врсту (%c)

en: corrupt name field: namesz: %lu but parsing gets to %td
sr: оштећено поље назива: вел_назива: %lu али обрадом добија %td

en: corrupt numeric name field: too many bytes in the value: %x
sr: оштећено бројевно поље назива: превише бајтова у вредности: %x

en:    description data:
sr:    подаци описа:

en: failed to unpack msgpack contents in NT_AMDGPU_METADATA note
sr: нисам успео да распакујем садржај пакета поруке у напомени NT_AMDGPU_METADATA

en:    Stack Size: 0x%<PRIx32>
sr:    Величина спремника: 0x%<PRIx32>

en:    Stack allocated: %<PRIx32>
sr:    Досељен спремник: %<PRIx32>

en:    Executable: %s
sr:    Извршна: %s

en: corrupt QNX note: data size is too small
sr: оштећена „QNX“ напомена: величина података је премала

en: notes
sr: напомене

en: Displaying notes found in: %s
sr: Приказујем напомене нађене у: %s

en: Displaying notes found at file offset 0x%08<PRIx64> with length 0x%08<PRIx64>:
sr: Приказујем напомене нађене на померају датотеке 0x%08<PRIx64> са дужином 0x%08<PRIx64>:

en: Corrupt note: alignment %<PRId64>, expecting 4 or 8
sr: Оштећена напомена: поравнање %<PRId64>, очекујем 4 или 8

en:   %-20s %-10s	Description
sr:   %-20s %-10s	Опис

en: Owner
sr: Власник

en: Data size
sr: Величина података

en: Corrupt note: only %zd byte remains, not enough for a full note
     | Corrupt note: only %zd bytes remain, not enough for a full note
sr[0]: Оштећена напомена: остаје само %zd бајт, недовољно за читаву напомену
sr[1]: Оштећена напомена: остају само %zd бајта, недовољно за читаву напомену
sr[2]: Оштећена напомена: остаје само %zd бајтова, недовољно за читаву напомену

en: note with invalid namesz and/or descsz found at offset %#tx
sr: напомена са неисправним „namesz“ и/или „descsz“ је нађена на померају %#tx

en:  type: %#lx, namesize: %#lx, descsize: %#lx, alignment: %u
sr:  врста: %#lx, величина назива: %#lx, величина описа: %#lx, поравнање: %u

en: Out of memory allocating space for inote name
sr: Понестало је меморије приликом додељивања простора за назив и-напомене

en: v850 notes
sr: „v850“ напомене

en: 
    Displaying contents of Renesas V850 notes section at offset %#<PRIx64> with length %#<PRIx64>:
sr: 
    Приказујем садржај одељка „Renesas V850“ напомена на померају %#<PRIx64> са дужином %#<PRIx64>:

en: Corrupt note: name size is too big: %lx
sr: Оштећена напомена: величина назива је превелика: %lx

en: corrupt descsz found in note at offset %#tx
sr: нађох оштећену вел_описа у напомени на померају %#tx

en:  type: %#lx, namesize: %#lx, descsize: %#lx
sr:  врста: %#lx, величина назива: %#lx, величина описа: %#lx

en: corrupt namesz found in note at offset %#zx
sr: нађох оштећену вел_назива у напомени на померају %#zx

en: No notes found in linked file '%s'.
sr: Нисам нашао никакве напомене у повезаној датотеци „%s“.

en: No notes found file.
sr: Нисам нашао напомене у датотеци.

en:   Unknown GNU attribute: %s
sr:   Непознат Гну атрибут: %s

en: %s: Failed to read file header
sr: %s: Нисам успео да прочитам заглавље датотеке

en: 
    File: %s
sr: 
    Датотека: %s

en: %s: unable to dump the index as none was found
sr: %s: не могу да изнесем индекс јер нема ни једног

en: Index of archive %s: (%<PRIu64> entries, %#<PRIx64> bytes in the symbol table)
sr: Индекс архиве %s: (%<PRIu64> уноса, %#<PRIx64> бајта у табели симбола)

en: Contents of binary %s at offset
sr: Садржај извршног „%s“ на померају

en: %s: end of the symbol table reached before the end of the index
sr: %s: стигох до краја табеле симбола пре краја индекса

en: %s: %<PRId64> byte remains in the symbol table, but without corresponding entries in the index table
     | %s: %<PRId64> bytes remain in the symbol table, but without corresponding entries in the index table
sr[0]: %s: %<PRId64> бајт остаје у табели симбола, али без одговарајућих уноса у табели индекса
sr[1]: %s: %<PRId64> бајта остају у табели симбола, али без одговарајућих уноса у табели индекса
sr[2]: %s: %<PRId64> бајтова остаје у табели симбола, али без одговарајућих уноса у табели индекса

en: %s: failed to seek back to start of object files in the archive
sr: %s: нисам успео да премотам назад на почетак датотека предмета у архиви

en: Input file '%s' is not readable.
sr: Улазна датотека %s није читљива.

en: %s: contains corrupt thin archive: %s
sr: %s: садржи оштећену лаку архиву: %s

en: %s: failed to seek to archive member.
sr: %s: нисам успео да премотам до члана архиве.

en: Out of memory allocating file data structure
sr: Понестало је меморије приликом додељивања структуре података датотеке

en: File %s is not an archive so its index cannot be displayed.
sr: Датотека %s није архива тако да њен индекс не може бити приказан.

en: Nothing to do.
sr: Ништа за радити.

en: %s: cannot set time: %s
sr: %s: не могу да подесим време: %s

en: unable to copy file '%s'; reason: %s
sr: не могу да умножим датотеку „%s“; разлог: %s

en: %s: not enough binary data
sr: %s: нема довољно бинарних података

en: null terminated unicode string
sr: ништицом окончана ниска јуникода

en: resource ID
sr: ИБ изворишта

en: cursor
sr: курзор

en: menu header
sr: заглавље изборника

en: menuex header
sr: заглавље екс_изборника

en: menuex offset
sr: померај екс_изборника

en: unsupported menu version %d
sr: неподржано издање изборника %d

en: menuitem header
sr: заглавље ставке изборника

en: menuitem
sr: ставка изборника

en: dialog header
sr: заглавље прозорчета

en: unexpected DIALOGEX version %d
sr: неочекивано издање „DIALOGEX“ %d

en: dialog font point size
sr: величина тачке словолика прозорчета

en: dialogex font information
sr: подаци о словолику екс_прозорчета

en: dialog control
sr: управљање прозорчетом

en: dialogex control
sr: управљање екс_прозорчетом

en: dialog control end
sr: крај управљања прозорчетом

en: dialog control data
sr: подаци управљања прозорчетом

en: stringtable string length
sr: дужина ниске табеле ниске

en: stringtable string
sr: ниска табеле ниске

en: fontdir header
sr: заглавље директоријума словолика

en: fontdir
sr: директоријум словолика

en: fontdir device name
sr: назив уређаја директоријума словолика

en: fontdir face name
sr: назив сучеља директоријума словолика

en: accelerator
sr: убрзавач

en: group cursor header
sr: заглавље курзора групе

en: unexpected group cursor type %d
sr: неочекивана врста курзора групе „%d“

en: group cursor
sr: курзор групе

en: group icon header
sr: заглавље иконице групе

en: unexpected group icon type %d
sr: неочекивана врста иконице групе „%d“

en: group icon
sr: иконица групе

en: unexpected version string
sr: неочекивана ниска издања

en: version length %lu greater than resource length %lu
sr: дужина издања %lu је већа од дужине изворишта %lu

en: unexpected version type %d
sr: неочекивана врста издања „%d“

en: unexpected fixed version information length %ld
sr: неочекивана дужина  података сталног издања %ld

en: fixed version info
sr: подаци сталног издања

en: unexpected fixed version signature %lu
sr: неочекивани потпис сталног издања %lu

en: unexpected fixed version info version %lu
sr: неочекивано издање података сталног издања %lu

en: version var info
sr: подаци променљиве издања

en: unexpected stringfileinfo value length %ld
sr: неочекивана дужина вредности података датотеке ниске %ld

en: version stringtable
sr: табела ниске издања

en: unexpected version stringtable value length %ld
sr: неочекивана дужина вредности табеле ниске издања %ld

en: version string
sr: ниска издања

en: unexpected version string length %ld != %ld + %ld
sr: неочекивана дужина ниске издања %ld != %ld +%ld

en: unexpected version string length %ld < %ld
sr: неочекивана дужина ниске издања %ld < %ld

en: unexpected varfileinfo value length %ld
sr: неочекивана дужина вредности податка датотеке променљиве %ld

en: version varfileinfo
sr: подаци датотеке променљиве издања

en: unexpected version value length %ld
sr: неочекивана дужина вредности издања %ld

en: nul bytes found in version string
sr: нађени су ништавни бајтови у нисци издања

en: unexpected version string character: %x
sr: неочекивани знак ниске издања: %x

en: filename required for COFF input
sr: назив датотеке се захтева за ЦОФФ улаз

en: %s: no resource section
sr: %s: нема одељка изворишта

en: %s: .rsrc section is bigger than the file!
sr: %s: „.rsrc“ одељак је већи него датотека!

en: %s: %s: address out of bounds
sr: %s: %s: адреса је изван граница

en: Resources nest too deep
sr: Гнездо изворишта је предуко

en: directory
sr: директоријум

en: named directory entry
sr: унос именованог директоријума

en: directory entry name
sr: назив уноса директоријума

en: resource name
sr: назив изворишта

en: named subdirectory
sr: именовани поддиректоријум

en: named resource
sr: именовано извориште

en: ID directory entry
sr: унос ИБ-а директоријума

en: ID subdirectory
sr: ИБ поддиректоријума

en: ID resource
sr: ИБ изворишта

en: resource type unknown
sr: непозната врста изворишта

en: data entry
sr: унос података

en: resource data
sr: подаци изворишта

en: resource data size
sr: величина података изворишта

en: filename required for COFF output
sr: назив датотеке се захтева за ЦОФФ излаз

en: can't get BFD_RELOC_RVA relocation type
sr: не могу да добавим врсту премештаја „BFD_RELOC_RVA“

en: can't open temporary file `%s': %s
sr: не могу да отворим привремену датотеку „%s“ : %s

en: can't redirect stdout: `%s': %s
sr: не могу да преусмерим стнд излаз: „%s“: %s

en: can't execute `%s': %s
sr: не могу да извршим „%s“: %s

en: Using temporary file `%s' to read preprocessor output
sr: Користим привремену датотеку „%s“ за читање излаза предобрађивача

en: can't popen `%s': %s
sr: не могу да п_отворим „%s“ : %s

en: Using popen to read preprocessor output
sr: Користим п_отвори за читање излаза предобрађивача

en: Tried `%s'
sr: Покушах „%s“

en: Using `%s'
sr: Користим „%s“

en: preprocessing failed.
sr: предобрада није успела.

en: %s: unexpected EOF
sr: %s: неочекивани крај датотеке

en: %s: read of %lu returned %lu
sr: %s: читање „%lu“ је дало %lu

en: stat failed on bitmap file `%s': %s
sr: нисам успео да дознам податке битмап датотеке „%s“ : %s

en: cursor file `%s' does not contain cursor data
sr: датотека курзора „%s“ не садржи податке курзора

en: %s: fseek to %lu failed: %s
sr: %s: није успело ф_премотај до „%lu“: %s

en: help ID requires DIALOGEX
sr:  ИБ помоћи захтева „DIALOGEX“

en: control data requires DIALOGEX
sr: подаци управљања захтевају „DIALOGEX“

en: stat failed on font file `%s': %s
sr: нисам успео да дознам податке датотеке словолика „%s“ : %s

en: icon file `%s' does not contain icon data
sr: датотека иконице „%s“ не садржи податке иконице

en: stat failed on file `%s': %s
sr: нисам успео да дознам податке датотеке „%s“ : %s

en: can't open `%s' for output: %s
sr: не могу да отворим „%s“ за излаз: %s

en:  Displays the sizes of sections inside binary files
sr:  Приказује величину одељака у бинарним датотекама

en:  If no input file(s) are specified, a.out is assumed
sr:  Ако није наведена улазна датотека, подразумева се „a.out“

en:  The options are:
      -A|-B|-G  --format={sysv|berkeley|gnu}  Select output style (default is %s)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}         Display numbers in octal, decimal or hex
      -t        --totals                  Display the total sizes (Berkeley only)
      -f                                  Ignored.
                --common                  Display total size for *COM* syms
                --target=<bfdname>        Set the binary file format
                @<file>                   Read options from <file>
      -h|-H|-?  --help                    Display this information
      -v|-V     --version                 Display the program's version
sr:  Опције су:
      -A|-B|-G  --format={sysv|berkeley|gnu}  Бира изглед излаза (основно је „%s“)
      -o|-d|-x  --radix={8|10|16}             Приказује брве као окталне, децималне или хексадецималне
      -t        --totals                      Приказује укупне величине (само Беркли)
     -f                                      Занемарено.\n
                --common                       Приказује укупну величину за *COM* симболе
                --target=<бфдназив>           Подешава запис бинарне датотеке
                @<датотека>                   Чита опције из <датотеке>
      -h        --help                        Приказује ову помоћ
      -V        --version                     Приказује издање програма

en: invalid argument to --format: %s
sr: неисправан аргумент за „--format“: %s

en: Invalid radix: %s
sr: Неисправна бројевна основа: %s

en: Checksum failure
sr: Неуспех суме провере

note: FIXME: Return error status.
en: Failed to write checksum
sr: Нисам успео да запишем суму провере

en: Unsupported integer write size: %d
sr: Неподржана величина писања целог броја %d

note: FIXME: Return error status.
en: Failed to write TR block
sr: Нисам успео да запишем „TR“ блок

en: Unrecognized H8300 sub-architecture: %ld
sr: Неподржана „H8300“ под-архитектура: %ld

en: Unsupported architecture: %d
sr: Неподржана архитектура: %d

en: Unrecognised type: %d
sr: Непозната врста: %d

en: Unrecognised coff symbol type: %d
sr: Непозната врста „coff“ симбола: %d

en: Unrecognised coff symbol visibility: %d
sr: Непозната видљивост „coff“ симбола: %d

en: Unrecognised coff symbol location: %d
sr: Непознато место „coff“ симбола: %d

note: FIXME: Return error status.
en: Failed to write CS struct
sr: Нисам успео да запишем „CS“ структуру

en: Convert a COFF object file into a SYSROFF object file
sr: Претвара датотеку ЦОФФ предмета у датотеку СИСРОФФ предмета

en:  The options are:
      -q --quick       (Obsolete - ignored)
      -n --noprescan   Do not perform a scan to convert commons into defs
      -d --debug       Display information about what is being done
      @<file>          Read options from <file>
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
sr:  Опције су:
      -q --quick       (Застарело – занемарено)
      -n --noprescan   Не обавља преглед за претварање општих у одређене
      -d --debug       Приказује податке о томе шта је урађено
      @<датотека>      Чита опције из <датотеке>
      -h --help        Приказује ову помоћ
      -V --version     Приказује број издања програма

en: input and output files must be different
sr: улазна и излазна датотека морају да се разликују

en: unable to open output file %s
sr: не могу да отворим излазну датотеку „%s“

en: numeric overflow
sr: прекорачење бројева

en: Bad stab: %s
sr: Лош покушај: %s

en: Warning: %s: %s
sr: Упозорење: %s: %s

en: N_LBRAC not within function
sr: „N_LBRAC“ није у функцији

en: Too many N_RBRACs
sr: Превише „N_RBRAC“-са

en: unknown C++ encoded name
sr: непознат Ц++ кодирани назив

note: Complain and keep going, so compilers can invent new cross-reference types.
en: unrecognized cross reference type
sr: непозната врста унакрсне упуте

note: Does this actually ever happen?  Is that why we are worrying about dealing with it rather than just calling error_type?
en: missing index type
sr: недостаје врста индекса

en: unknown virtual character for baseclass
sr: непознат виртуелни знак за разред основе

en: unknown visibility character for baseclass
sr: непознат знак видљивости за разред основе

en: unnamed $vb type
sr: неименована врста „$vb“

en: unrecognized C++ abbreviation
sr: непозната Ц++ скраћеница

en: unknown visibility character for field
sr: непознат знак видљивости за поље

en: const/volatile indicator missing
sr: недостаје сталан/несталан указивач

en: Undefined N_EXCL
sr: Није одређено „N_EXCL“

en: Type file number %d out of range
sr: Број датотеке врсте %d је ван опсега

en: Unrecognized XCOFF type %d
sr: Непозната ХЦОФФ врста „%d“

en: bad mangled name `%s'
sr: лош прекрштени назив „%s“

en: no argument types in mangled string
sr: нема врста аргумената у прекрштеној нисци

en: Demangled name is not a function
sr: Раскршћени назив није функција

en: Unexpected type in v3 arglist demangling
sr: Неочекивана врста у и3 списку аргумената раскршћавања

en: Unrecognized demangle component %d
sr: Непознат састојак раскршћавања „%d“

en: Failed to print demangled template
sr: Нисам успео да исписшем раскршћени шаблон

en: Couldn't get demangled builtin type
sr: Не могу да добавим раскршћену врсту уграђености

en: Unexpected demangled varargs
sr: Неочекивани раскршћени аргументи променљиве

en: Unrecognized demangled builtin type
sr: Непозната раскршћена врста уграђености

en: invalid integer argument %s
sr: неисправан аргумент целог броја %s

en: minimum string length is too big: %s
sr: најмања дужина ниске је превелика: %s

en: minimum string length is too small: %s
sr: најмања дужина ниске је премала: %s

en: minimum string length %s is too big
sr: најмања дужина ниске %s је превелика

en: %s: Reading section %s failed: %s
sr: %s: Није успело читање одељка „%s“: %s

en:  Display printable strings in [file(s)] (stdin by default)
sr:  Приказује исписиве ниске у [датотеци(кама)] (стндулаз по основи)

en:   -a - --all                Scan the entire file, not just the data section [default]
      -d --data                 Only scan the data sections in the file
sr:   -a - --all                    Скенира читаву датотеку, не само одељак података [основно]
      -d --data                     Скенира само одељке података у датотеци

en:   -a - --all                Scan the entire file, not just the data section
      -d --data                 Only scan the data sections in the file [default]
sr:   -a - --all                    Скенира читаву датотеку, не само одељак података
      -d --data                     Скенира само одељке података у датотеци [основно]

en:   -f --print-file-name      Print the name of the file before each string
      -n <number>               Locate & print any sequence of at least <number>
        --bytes=<number>         displayable characters.  (The default is 4).
      -t --radix={o,d,x}        Print the location of the string in base 8, 10 or 16
      -w --include-all-whitespace Include all whitespace as valid string characters
      -o                        An alias for --radix=o
      -T --target=<BFDNAME>     Specify the binary file format
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L} Select character size and endianness:
                                s = 7-bit, S = 8-bit, {b,l} = 16-bit, {B,L} = 32-bit
      --unicode={default|show|invalid|hex|escape|highlight}
      -U {d|s|i|x|e|h}          Specify how to treat UTF-8 encoded unicode characters
      -s --output-separator=<string> String used to separate strings in output.
      @<file>                   Read options from <file>
      -h --help                 Display this information
      -v -V --version           Print the program's version number
sr:   -f --print-file-name          Исписује назив датотеке пре сваке ниске
      -n <број>                     Налази и исписује сваки низ од барем <броја>
        --bytes=<број>              приказиви знакови.  (Основно је 4).
      -t --radix={o,d,x}            Исписује место ниске у основи 8, 10 или 16
      -w --include-all-whitespace   Укључује све празнине као исправне знакове ниске
      -o                            Алијас за „--radix=o“
      -T --target=<БДОНАЗИВ>        Наводи формат бинарне датотеке
      -e --encoding={s,S,b,l,B,L}   Бира величину знака и крајност:
                                    s = 7-бита, S = 8-бита, {b,l} = 16-бита, {B,L} = 32-бита
      --unicode={default|show|invalid|hex|escape|highlight}
      -U {d|s|i|x|e|h}              Наводи како да се ради са УТФ-8 кодираним јуникод знаковима
      -s --output-separator=<ниска> Ниска коришћена за раздвајање ниски у излазу.
      @<датотека>                   Чита опције из <датотеке>
      -h --help                     Приказује ове информације
      -v -V --version               Исписује број издања програма

en: *undefined*
sr: *неодређено*

note: PR 28564
en: *corrupt*
sr: *оштећено*

en: SUM IS %x
sr: ЗБИР ЈЕ %x

note: PR 17512: file: id:000001,src:000002,op:flip1,pos:45. Prevent infinite loops re-reading beyond the end of the buffer.
en: ICE: getINT: Out of buffer space
sr: ICE: getINT: Нема више међумеморије

en: Unsupported read size: %d
sr: Неподржана величина читања: %d

en: GOT A %x
sr: ДОБИХ %x

en: WANTED %x!!
sr: ПОТРЕБНО ЈЕ %x!!

en: SYMBOL INFO
sr: ПОДАЦИ СИМБОЛА

en: DERIVED TYPE
sr: ПРОИЗАШЛА ВРСТА

en: MODULE***
sr: МОДУЛ***

en: Print a human readable interpretation of a SYSROFF object file
sr: Исписује људима читљиво тумачење датотеке СИСРОФФ објкета

en:  The options are:
      -h --help        Display this information
      -v --version     Print the program's version number
sr:  Опције су:
      -h --help        Приказује ове податке
      -v --version     Приказује број издања програма

en: cannot open input file %s
sr: не могу да отворим улазну датотеку %s

en: Unknown code 0x%02x
sr: Непознат код 0x%02x

note: PR 18420.
en: 
    ERROR: unwind length too long (0x%lx > 0x%lx)
sr: 
    ГРЕШКА: неразвијена дужина је предуга (0x%lx > 0x%lx)

en: Bad uleb128
sr: Лош „uleb128“

en: 	<corrupt X1>
sr: 	<оштећено „X1“>

en: 	<corrupt X2>
sr: 	<оштећено „X2“>

en: 	<corrupt X3>
sr: 	<оштећено „X3“>

en: 	<corrupt X4>
sr: 	<оштећено „X4“>

en: 	<corrupt R2>
sr: 	<оштећено „R2“>

en: 	<corrupt P2>
sr: 	<оштећено „P2“>

en: 	<corrupt P3>
sr: 	<оштећено „P3“>

en: 	<corrupt P5>
sr: 	<оштећено „P5“>

en: 	<corrupt P8>
sr: 	<оштећено „P8“>

en: 	<corrupt P9>
sr: 	<оштећено „P9“>

en: 	<corrupt P10>
sr: 	<оштећено „P10“>

en: 	<corrupt IA64 descriptor>
sr: 	<оштећен „IA64“ опис>

en: Copyright (C) 2024 Free Software Foundation, Inc.
sr: Ауторска права © 204. Фондација слободног софтвера, Доо.

en: This program is free software; you may redistribute it under the terms of
    the GNU General Public License version 3 or (at your option) any later version.
    This program has absolutely no warranty.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете да га расподељујете под одредбама
    Гнуове опште јавне лиценце издања 3 или (према вашем мишљењу) било ког
    новијег издања. Овај програм нема никакву гаранцију.

en: can't create %s file `%s' for output.
sr: не могу да направим %s датотеку „%s“ за излаз.

en: Usage: %s [option(s)] [input-file]
sr: Употреба: %s [опција(е)] [улазна_датотека]

en:  The options are:
      -a --ascii_in                Read input file as ASCII file
      -A --ascii_out               Write binary messages as ASCII
      -b --binprefix               .bin filename is prefixed by .mc filename_ for uniqueness.
      -c --customflag              Set custom flags for messages
      -C --codepage_in=<val>       Set codepage when reading mc text file
      -d --decimal_values          Print values to text files decimal
      -e --extension=<extension>   Set header extension used on export header file
      -F --target <target>         Specify output target for endianness.
      -h --headerdir=<directory>   Set the export directory for headers
      -u --unicode_in              Read input file as UTF16 file
      -U --unicode_out             Write binary messages as UFT16
      -m --maxlength=<val>         Set the maximal allowed message length
      -n --nullterminate           Automatic add a zero termination to strings
      -o --hresult_use             Use HRESULT definition instead of status code definition
      -O --codepage_out=<val>      Set codepage used for writing text file
      -r --rcdir=<directory>       Set the export directory for rc files
      -x --xdbg=<directory>        Where to create the .dbg C include file
                                   that maps message ID's to their symbolic name.
sr:  Опције су:
      -a --ascii_in                  Чита улазну датотеку као АСКРИ
      -A --ascii_out                 Пише бинарне поруке у АСКРИ
      -b --binprefix                 Називу датотеке „.bin“ је додат префикс „.mc filename_“ због истоветности.
      -c --customflag                Подешава произвољне опције за поруке
      -C --codepage_in=<вредност>    Подешава кодну страницу када чита мц текстуалну датотеку
      -d --decimal_values            Исписује вредности у децимале датотеке текста
      -e --extension=<проширење>     Подешава проширење заглавља коришћено при извозу датотеке заглавља
      -F --target <мета>             Наводи мету излаза за крајњост (малу или велику).
      -h --headerdir=<директоријум>  Подешава директоријум извоза за заглавља
      -u --unicode_in                Чита улазну датотеку као УТФ16
      -U --unicode_out               Пише бинарне поруке у УТФ16
      -m --maxlength=<вредност>      Подешава највећу дозвољену дужину поруке
      -n --nullterminate             Сам додаје нискама завршетак нулом
      -o --hresult_use               Користи одредницу ХРЕЗУЛТ уместо одреднице стања кода
      -O --codepage_out=<вредност>   Подешава кодну страницу коришћену за писање текстуалне датотеке
      -r --rcdir=<директоријум>      Подешава директоријум извоза за рц датотеке
      -x --xdbg=<директоријум>       Где да направи „.dbg C“ укључи датотеку која
                                     мапира ИБ-ове порука на њихове симболичке називе.

en:   -H --help                    Print this help message
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -V --version                 Print version information
sr:   -H --help                      Приказује ову поруку помоћи
      -v --verbose                   Опширно – говори вам шата ради
      -V --version                   Приказује податке о издању

en: %s: warning:
sr: %s: упозорење:

en: A codepage was specified switch `%s' and UTF16.
sr: Кодној страници је наведен прекидач „%s“ и УТФ16.

en: 	codepage settings are ignored.
sr: 	подешавања кодне странице се занемарују.

en: try to add a ill language.
sr: покушавам да додам лош језик.

en: unable to open file `%s' for input.
sr: не могу да отворим датотеку „%s“ за улаз.

en: unable to read contents of %s
sr: не могу да прочитам садржај „%s“

en: input file does not seems to be UFT16.
sr: улазна датотека не изгледа да је УТФ16.

en: can't open %s `%s': %s
sr: не могу да отворим %s „%s“ : %s

en: : expected to be a directory
sr: : очекивах директоријум

en: : expected to be a leaf
sr: : очекивах лист

en: : duplicate value
sr: : двострука вредност

en: unknown format type `%s'
sr: непозната врста записа „%s“

en: %s: supported formats:
sr: %s: подржани записи:

note: Otherwise, we give up.
en: can not determine type of file `%s'; use the -J option
sr: не могу да одредим врсту датотеке „%s“; користите опцију „-J“

en: Usage: %s [option(s)] [input-file] [output-file]
sr: Употреба: %s [опција(е)] [улазна_датотека] [излазна_датотека]

en:  The options are:
      -i --input=<file>            Name input file
      -o --output=<file>           Name output file
      -J --input-format=<format>   Specify input format
      -O --output-format=<format>  Specify output format
      -F --target=<target>         Specify COFF target
         --preprocessor=<program>  Program to use to preprocess rc file
         --preprocessor-arg=<arg>  Additional preprocessor argument
      -I --include-dir=<dir>       Include directory when preprocessing rc file
      -D --define <sym>[=<val>]    Define SYM when preprocessing rc file
      -U --undefine <sym>          Undefine SYM when preprocessing rc file
      -v --verbose                 Verbose - tells you what it's doing
      -c --codepage=<codepage>     Specify default codepage
      -l --language=<val>          Set language when reading rc file
         --use-temp-file           Use a temporary file instead of popen to read
                                   the preprocessor output
         --no-use-temp-file        Use popen (default)
sr:  Опције су:
      -i --input=<датотек>               Именује улазну датотеку
      -o --output=<датотек>              Именује излазну датотеку
      -J --input-format=<запис>          Наводи улазни запис
      -O --output-format=<запис>         Наводи излазни запис
      -F --target=<мета>                 Наводи „COFF“ мету
         --preprocessor=<програм>        Програм за предобраду рц датотеке
         --preprocessor-arg=<арг>        Додатни аргумент предобрађивача
      -I --include-dir=<дир>             Укључује директоријум када врши предобраду рц датотеке
      -D --define <симбол>[=<вредност>]  Одређује СИМБОЛ када врши предобраду рц датотеке
      -U --undefine <симбол>             Поништава СИМБОЛ када врши предобраду рц датотеке
      -v --verbose                       Опширно – говори вам шата ради
      -c --codepage=<коднастраница>      Наводи основну кодну страницу
      -l --language=<вредност>           Подешава језик када чита рц датотеку
         --use-temp-file                 Користи привремену датотеку уместо „popen“ за
                                         читање излаза предобрађивача
         --no-use-temp-file              Користи „popen“ (основно)

en:      --yydebug                 Turn on parser debugging
sr:      --yydebug                       Укључује прочишћавање обрађивача

en:   -r                           Ignored for compatibility with rc
      @<file>                      Read options from <file>
      -h --help                    Print this help message
      -V --version                 Print version information
sr:   -r                                 Занемарено зарад сагласности са рц-ом
      @<датотека>                        Чита опције из <датотеке>
      -h --help                          Приказује ову поруку помоћи
      -V --version                       Приказује податке о издању

en: FORMAT is one of rc, res, or coff, and is deduced from the file name
    extension if not specified.  A single file name is an input file.
    No input-file is stdin, default rc.  No output-file is stdout, default rc.
sr: ЗАПИС је „rc“, „res“ или „coff“, и одређује се из проширења назива
    датотеке ако није наведен.  Један назив датотеке је улазна датотека.
    Ниједна улазна датотека није стндулаз, основно је „rc“.  Ниједна излазна датотека није стндизлаз, подразумева се „rc“.

en: invalid codepage specified.
sr: наведена је неисправна кодна страница.

en: invalid option -f
sr: неисправна опција „-f“

en: No filename following the -fo option.
sr: Нема назива датотеке након опције „-fo“.

en: Option -I is deprecated for setting the input format, please use -J instead.
sr: Опција „-I“ је занемарена за подешавање улазног записа, користите „-J“ уместо ње.

en: no resources
sr: нема изворишта

en: string_hash_lookup failed: %s
sr: није успело „string_hash_lookup“: %s

en: stab_int_type: bad size %u
sr: stab_int_type: лоша величина %u

en: %s: warning: unknown size for field `%s' in struct
sr: %s: упозорење: непозната величина за поље „%s“ у структури
